Jump to content

Sony Ericsson W800i


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά. Προχθες εκανα αναβάθμιση του W800 μου και παρατηρώ ότι έχει μικρύνει η οθόνη. Δηλαδη: όπως στο PC κάνουμε ρυθμισεις για τα όρια δεξια αριστερά και πάνω-κάτω έτσι και σε μένα μικρυνε κυρίως δεξια-αριστερα.Το έχει παρατηρησει κανεις ή μόνο στο δικό μου κινητο συμβαινει. Ρε γμτ δεν θυμαμαι πως ήταν πριν.Μήπως μου φαίνεται εμένα έτσι. Δεν ξέρω τι να πω. Αν ξέρει κανεις τίποτα. Ευχαριστώ παιδες και να έχετε ολοι μια όμορφη κυριακή.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

H κοπελια μου πηρε το κινητο αυτο προν 2 μερες και θα ηθελα να σας ρωτησω καποια πραγματακια.

 

1)Η αυτονομια της μπαταριας ειναι αληθεια οτι δεν ξεπερνα την 1-1.5 μερα με σχετικη χρηση video/photo?

2)Πως γινεται να πατησεις stop σε ενα κομματι που παιζει?Δεν εννοω το pause στο αριστερο πλαινο τμημα.Κοινως να μην σου εμφανιζεται καθολου το σηματακι της μουσικης επανω αριστερα στην οθονη.Σαν να μην επαιζες κανενα μουσικο κομματι.

3)Τι συμβολιζει το πρασινο ακουστικο στο επανω αριστερα μερος της οθονης?

4)Παρατηρησα οτι υπαρχουν στο κινητο καποια κλειδωμενα αρχεια μουσικης (πχ maroon 5).Ηταν ηδη μεσα στην συσκευη.Πως παιζουν αυτα?

5)Υπαρχει κατι που πρεπει να ξερει ενας νεος κατοχος αυτου του κινητου?

 

Αυτα τα ολιγα εχω και ζητω συγγνωμη που δεν εχω χρονο να διαβασω ολες αυτες τις σελιδες.Ευχαριστω προκαταβολικα!

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει ο brother το κινητάκι εδώ και μερικές βδομάδες.

 

Αλλά έχει ένα πρόβλημα στην σύνδεση με το PC... :O

 

Όταν το συνδέει μέσω usb, πετάει μήνυμα στην οθόνη : ¨Άγνωστη Συσκευή USB¨

 

Έχουμε δοκιμάσει τα πάντα!! Τους drivers περάσαμε, τα προγράμματα τα εγκαταστήσαμε, ούτε μέσω του οδηγού εγκατάστασης νέου υλικού δεν μπορέσαμε να το κάνουμε να συνεργαστεί...

 

Όποτε (και σε όποια θύρα usb) και να το συνδέσουμε, βγαίνει το ίδιο απαίσιο μήνυμα ¨Άγνωστη Συσκευή USB¨ :mad:

 

Ξέρετε τι μπορεί να φταίει?? :confused: Να το πάει πίσω? :rolleyes:

 

PS. Με παραξένεψε πάρα πολύ όμως γιατί νόμιζα ότι θα έπαιζε με τη μία , αφού στα χαρακτηριστικά του λέει ότι αναγνωρίζεται και ως εξωτερικός σκληρός δίσκος... :ninja: Και σε XP φανταζόμουν δεν θα υπήρχε το παραμικρό πρόβλημα... Τι να πω... :worry:

Χρειάζεται να εγκαταστήσεις τους οδηγούς Sony Ericsson W800 USB. Θα τους βρεις στη διεύθυνση http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=gr&lc=el&ver=4000&template=ps1_1_3_1_1&zone=ps&lm=ps1_1&pid=10245&fid=16364&esi=true

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται να εγκαταστήσεις τους οδηγούς Sony Ericsson W800 USB. Θα τους βρεις στη διεύθυνση http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=gr&lc=el&ver=4000&template=ps1_1_3_1_1&zone=ps&lm=ps1_1&pid=10245&fid=16364&esi=true

 

Αυτό ήταν από τα πρώτα βήματα... :rolleyes:

Αλλά και πάλι τίποτα! :O

Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα να μάθω που μπορώ να βρω Prince of Persia και άλλα παιχνίδια για το w800i.

Πήγαινε εδώ και θα βρεις μπόλικα παιχνίδια

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=79372

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει ο brother το κινητάκι εδώ και μερικές βδομάδες.

 

Αλλά έχει ένα πρόβλημα στην σύνδεση με το PC... :O

 

Όταν το συνδέει μέσω usb, πετάει μήνυμα στην οθόνη : ¨Άγνωστη Συσκευή USB¨

 

Έχουμε δοκιμάσει τα πάντα!! Τους drivers περάσαμε, τα προγράμματα τα εγκαταστήσαμε, ούτε μέσω του οδηγού εγκατάστασης νέου υλικού δεν μπορέσαμε να το κάνουμε να συνεργαστεί...

 

Όποτε (και σε όποια θύρα usb) και να το συνδέσουμε, βγαίνει το ίδιο απαίσιο μήνυμα ¨Άγνωστη Συσκευή USB¨ :mad:

 

Ξέρετε τι μπορεί να φταίει?? :confused: Να το πάει πίσω? :rolleyes:

 

PS. Με παραξένεψε πάρα πολύ όμως γιατί νόμιζα ότι θα έπαιζε με τη μία , αφού στα χαρακτηριστικά του λέει ότι αναγνωρίζεται και ως εξωτερικός σκληρός δίσκος... :ninja: Και σε XP φανταζόμουν δεν θα υπήρχε το παραμικρό πρόβλημα... Τι να πω... :worry:

service pack 2.εχεις περασμενο στον υπολογιστη σου!?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα να μάθω που μπορώ να βρω Prince of Persia και άλλα παιχνίδια για το w800i.

Prince_of_Persia_Harem_Adventures_by_BFLM & Prince_of_Persia_Sands_of_Time_by_BFLM

.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

H κοπελια μου πηρε το κινητο αυτο προν 2 μερες και θα ηθελα να σας ρωτησω καποια πραγματακια.

 

1)Η αυτονομια της μπαταριας ειναι αληθεια οτι δεν ξεπερνα την 1-1.5 μερα με σχετικη χρηση video/photo?

2)Πως γινεται να πατησεις stop σε ενα κομματι που παιζει?Δεν εννοω το pause στο αριστερο πλαινο τμημα.Κοινως να μην σου εμφανιζεται καθολου το σηματακι της μουσικης επανω αριστερα στην οθονη.Σαν να μην επαιζες κανενα μουσικο κομματι.

3)Τι συμβολιζει το πρασινο ακουστικο στο επανω αριστερα μερος της οθονης?

4)Παρατηρησα οτι υπαρχουν στο κινητο καποια κλειδωμενα αρχεια μουσικης (πχ maroon 5).Ηταν ηδη μεσα στην συσκευη.Πως παιζουν αυτα?

5)Υπαρχει κατι που πρεπει να ξερει ενας νεος κατοχος αυτου του κινητου?

 

Αυτα τα ολιγα εχω και ζητω συγγνωμη που δεν εχω χρονο να διαβασω ολες αυτες τις σελιδες.Ευχαριστω προκαταβολικα!

 

 

Bump :O

Link to comment
Share on other sites

Bump :O

Καλησπέρα φίλε! Λοιπόν,

 

1)Η μπαταρία κρατάει τουλάχιστον 2 μέρες και το κινητό το ξεπατώνω :-) (walkman, radio, φώτο, ΒΤ, κλπ)

 

2)Αν και δεν κατάλαβα τι ακριβώς εννοείς, όταν είσαι στο walkman (πορτοκαλί οθόνη) το stop (διακοπή) είναι το αριστερό soft key. Το πλαϊνό είναι κάτι σαν συντόμευση (play/pause).

 

3)Το ακουστικό αυτό σου δείχνει ποιά γραμμή είναι τρέχουσα ενεργή. Το κινητό έχει 2 γραμμές (την '1' και την '2').

 

4)Όλα τα κλειδωμένα αρχεία ΔΕΝ εχεις τη δυνατότητα να τα στείλεις, αλλά να τα ακούσεις μπορείς κανονικά (δεν θα υπήρχε λόγος να υπάρχουν αλλιώς...)

 

5)Απλά οτί είναι κινητό γ@μ@το και να του αρέσει που είναι ένας κάτοχός του!Όταν το πρωτοπήρα έριξα και μια αναβάθμιση...Καλό θα ήταν να το κάνεις και εσύ.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω!Τα κλειδωμενα κομματια παντως εξακολουθει να μην τα παιζει (αδυναμια αναπαραγωγης βγαζει η κατι παρομοιο)
Link to comment
Share on other sites

γνωρίζει καποιος με ποιον τρόπο μπορώ να κλειδώσω τα μηνύματα απο το κινητό? θέλω να μην ανοιγουν τα ΣΜΣ σε ανθρώπους που δεν χρειάζετε... υπάρχει καποιο προγραμμα γιαυτό τον λόγο....????
http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

γνωρίζει καποιος με ποιον τρόπο μπορώ να κλειδώσω τα μηνύματα απο το κινητό? θέλω να μην ανοιγουν τα ΣΜΣ σε ανθρώπους που δεν χρειάζετε... υπάρχει καποιο προγραμμα γιαυτό τον λόγο....????

Δυστυχώς φίλε μου, στο συγκεκριμένο κινητό δε γίνεται κάτι τέτοιο...

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Guys καλημερα. Μηπως γνωριει κανεις πως μπορω να ξεκλειδωσω το volume οταν παιζει mp3?Μου φαινεται οτι δεν παιζει τοσο δυνατα...

Σας ευχαριστω:D

Link to comment
Share on other sites

Guys καλημερα. Μηπως γνωριει κανεις πως μπορω να ξεκλειδωσω το volume οταν παιζει mp3?Μου φαινεται οτι δεν παιζει τοσο δυνατα...

Σας ευχαριστω:D

Έλεγξε εάν έχεις την τελευταία έκδοση του firmware και εάν όχι προχώρησε σε αναβάθμιση.

 

Επίσης ένα τρικ για να έχεις την μέγιστη δυνατή ένταση είναι να ρυθμίσεις στον ισοσταθμιστή όλα στο μέγιστο ;)

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

allazei olo to joystic oxi mono to lastixaki.asto etsi mia xara einai.tha to sinithiseis.ektos kai an theleis na xalaseis ta lefta sou tsamba.

 

Σ' ευχαριστω για την διευκρινιση!:O

Και οντως εχεις δικιο, δεν εχω σκοπο να χαλασω τα λεφτα μου τζαμπα!:mad:

Ηδη τους δωσαμε αρκετα για να παρουμε το κινητο!

 

Υ.Γ Θα επρεπε να προσεχουν λιγο παραπανω αυτες τις "εξυπναδες" με τις σιλικονες!:protest: :mad:

Link to comment
Share on other sites

γνωρίζει καποιος με ποιον τρόπο μπορώ να κλειδώσω τα μηνύματα απο το κινητό? θέλω να μην ανοιγουν τα ΣΜΣ σε ανθρώπους που δεν χρειάζετε... υπάρχει καποιο προγραμμα γιαυτό τον λόγο....????

 

υπαρχει καποιο κουνητο που κανει τετοια δουλεια????

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο. -------Oscar Wilde
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο κουνητο που κανει τετοια δουλεια????

Aν ειναι smartphone με τη κατάλληλη εφαρμογή γίνεται.

http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, έχει (ή είχε) κάποιος συσκευή με firmware R1AA008; Δεν έχω δει αυτή την έκδοση στο FAQ και διερωτούμαι περί τίνος πρόκειται.

 

Επίσης κατά την συγγραφή μηνύματος, μερικές φορές όταν πατάω ένα πλήκτρο 2 ή 3 φορές, δεν πάει στο επόμενο γράμμα (π.χ. το c), αλλά γράφει 3 φορές το πρώτο γράμμα (π.χ. το a). Το έχει συναντήσει κάποιος; Λύνεται με αναβάθμιση του firmware; Ευχαριστώ

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο κουνητο που κανει τετοια δουλεια????

Σίγουρα γίνεται στα symbian με εξτρα πρόγραμμα και στα Motorola είναι standard. Δεν είμαι σίγουρη για τα Siemens

[sIGPIC][/sIGPIC]

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

Link to comment
Share on other sites

Σορυ ειχα γραψει κατι ...Αλλα νομιζω το εβαλα σε λαθος ενοτητα..Δεν ξερω! Το μετεφερα στο φορουμ Sony Ericsson. Καλο απογευματακι !
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, έχει (ή είχε) κάποιος συσκευή με firmware R1AA008; Δεν έχω δει αυτή την έκδοση στο FAQ και διερωτούμαι περί τίνος πρόκειται.

 

Επίσης κατά την συγγραφή μηνύματος, μερικές φορές όταν πατάω ένα πλήκτρο 2 ή 3 φορές, δεν πάει στο επόμενο γράμμα (π.χ. το c), αλλά γράφει 3 φορές το πρώτο γράμμα (π.χ. το a). Το έχει συναντήσει κάποιος; Λύνεται με αναβάθμιση του firmware; Ευχαριστώ

Κάνε την αναβάθμιση σε R1BC002. Αν και δεν είχα δει τέτοιο πρόβλημα και στην R1AA008, νομίζω ότι θα λυθεί με την αναβάθμιση. Βελτιώνει αρκετά το κινητό στην συμπεριφορά του η τελευταία έκδοση (δεν έχω απολύτως κανένα πρόβλημα εδώ και αρκετό καιρό).

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Πέρη. Ξαναπαρουσιάστηκε αμέσως μετά την αναβάθμιση (ψες), αλλά από τότε τίποτα. Μάλλον θα το πάω για service.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...