Jump to content

Sony Ericsson W800i


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μηπως μπορειτε να γραψετε το τηλ.του ericsson center της Πατρας;Εδω στην Αθήνα δεν βγάζεις άκρη.

Σας ευχαριστώ.

Κι εμένα μου φαινόταν περίεργο αυτό το λογισμικό φόρτισης. Για την ιστορία, το software info στο κινητό μου, εκεί που λέει τις εκδόσεις λογισμικού, έμεινε αμετάβλητο, απλά το κινητό έφτιαξε... Επίσης για την ιστορία, στις 3-4 μέρες χρήσης, δεν έχω βρει κανένα άλλο πρόβλημα, κανένα κόλλημα ή περίεργη συμπεριφορά.

 

Το θέμα με το συγκεκριμένο πρόβλημα είναι ότι δεν ξέρουμε αν απλά είναι μια λάθος ένδειξη ή κάτι χειρότερο, δηλαδή φορτίζει πλήρως η μπαταρία και το κινητό απλά δείχνει λάθος ή για κάποιο λόγο το κινητό σταματάει τη φόρτιση σε κάποιο σημείο. Επίσης τα τσαφ-τσαφ που ακουγόταν από το φορτιστή άμα έβαζες το αυτί σου κοντά (ακούγονταν μόνο όταν έφτανε στο σημείο που κόλλαγε η φόρτιση) ήταν λίγο ανησυχιτικά.

 

Το τηλέφωνο στην Πάτρα είναι 2610 322177. Πάρτε αλλά προσοχή στον κέρβερο που θα το σηκώσει. Με αυτή δεν θα βγάλετε άκρη, αν τη ζορίσετε λίγο όμως , θα σας συνδέσει με τα παιδιά που τα φτιάχνουν όπου μάλλον θα βρείτε τη λύση.

 

Α, επίσης η αναφορά επισκευής που πήρα γράφει στο πεδίο "Σύμπτωμα βλάβης:" Software problem, άλλη μια ένδειξη ότι έγινε κάπου μια αναβάθμιση.

 

Καλή τύχη...

 

ΥΓ: Σύμφωνα με την αναφορά κατασκευής, το δικό μου είναι κατασκευής 05w45, δεν το επιβεβαίωσα κάτω από τη μπαταρία αλλά φαίνεται ότι το πρόβλημα εμφανίζεται στην τελευταία φουρνιά, δεν αποκλείεται αν όντως υπάρχει λογισμικό φόρτισης, το δικό μου να είχε κάποια καινούρια έκδοση που είχε bug και τα παιδιά να έβαλαν την προηγούμενη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλημερα παιδια!τελικα αυτο το προβλημα που ειχα με το bluetooth λυθηκε!!!!!!!!!! Ε Π Ι Τ Ε Λ Ο Υ Σ !!!!το πηγα στο γερμανο. μολις εδωσα σε εναν απο αυτους το κινητο μου το ελεγξε και μου ειπε οτι ειναι μια χαρα. μετα απο πολυ ψαξιμο καταλαβε πως υπηρχε καποιο προβλημα και ετσι πηγε και το εδωσε σε εναν αλλο ο οπιος μου ειπε οτι ειναι μια χαρα.εγω του ειπα να το ψαξει ακομη λιγο και τελικα το πηραν και μου εδωσαν ενα καινουριο.:) :p :D :rolleyes: ;) :cool: :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση. Εχω το κινητο, αλλα οχι στα ελληνικα (ειναι απο Ελβετια)

Υπαρχει τροπος να περασω μονος μου τα ελληνικα?Εκανα αναβαθμιση αλλα μου εβαλε παλι τις ιδιες γλωσσες (ενω στην αρχη του προγραμματος επελεξα ελληνικα) Θα παω βεβαια τωρα να το αφησω στην SE να μου το περασουν (15 Ε) απλα ρωταω απο περιεργεια. Ευχαριστω και συγγνωμη αν εχει αναφερθει :(

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Giorgosk80 αν έχεις την καλοσύνη πες σε ποιο SE Center πήγες το κινητό σου και σου έφτιαξαν το πρόβλημα της φόρτισης γιατί υπάρχουν αρκετοί φίλοι στην Αθήνα που δεν βγάζουν άκρη!! Στην Πάτρα πάντως το πρόβλημα λύνεται. Όσο για αυτό που ανέφερε φίλος για τα κεντρικά της SE στην Αθήνα ένα πράγμα θα πω για την ασχετοσύνη τους!! Είχα πάρει εκεί τηλέφωνο πριν το πάω στο service και ενώ μου είπαν πως δεν έχουν ξανακούσει για το πρόβλημα (που παρεμπιπτόντως έχει βρωμίσει η πιάτσα στο διαδικτυο στα ξένα φόρουμ για αυτό)

και έκοβε τις φλέβες της μια κοπελιά που με εξυπηρετούσε πως δεν υπάρχει έκδοση firmware R1AA008 και πως η τελευταία είναι η R1N035 :X Όταν της είπα πως την έχω περάσει από το site της SE μόνο τρελό δεν με έβγαλε!! Τι να λέμε τώρα...

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Giorgosk80 αν έχεις την καλοσύνη πες σε ποιο SE Center πήγες το κινητό σου και σου έφτιαξαν το πρόβλημα της φόρτισης γιατί υπάρχουν αρκετοί φίλοι στην Αθήνα που δεν βγάζουν άκρη!! Στην Πάτρα πάντως το πρόβλημα λύνεται. Όσο για αυτό που ανέφερε φίλος για τα κεντρικά της SE στην Αθήνα ένα πράγμα θα πω για την ασχετοσύνη τους!! Είχα πάρει εκεί τηλέφωνο πριν το πάω στο service και ενώ μου είπαν πως δεν έχουν ξανακούσει για το πρόβλημα (που παρεμπιπτόντως έχει βρωμίσει η πιάτσα στο διαδικτυο στα ξένα φόρουμ για αυτό)

και έκοβε τις φλέβες της μια κοπελιά που με εξυπηρετούσε πως δεν υπάρχει έκδοση firmware R1AA008 και πως η τελευταία είναι η R1N035 :X Όταν της είπα πως την έχω περάσει από το site της SE μόνο τρελό δεν με έβγαλε!! Τι να λέμε τώρα...

Ειναι στην ΣΕ καλλιθεας ...θησεως 247.Δεν θυμαμαι Τηλ. ομως!Ας παρει οποιος θελει στο 801-11-810 810 (κεντρικα) να μαθει λεπτομεριες..

Το μονο που δεν μου εφτιαξαν εκει ειναι το προβλημα με το φορτιστη..ειδα..οτι οταν φτανει στο 100% κανει αυτο το θορυβο ο φορτιστης.

Link to comment
Share on other sites

To πήρα και γω το κινητό, είναι φοβερό και δεν μου έχει παρουσιάσει κάποιο προβλημα μέχρι στιγμής...Και τώρα η ερώτηση..:shock: Mπορεί να το αναγνωρίσει το bluetooth ΜΑ-700 ? Έχω αποθηκεύσει τον τηλ. κατάλογο του κ700 και θέλω να τον περάσω στο w800? Αν δεν μπορεί το ΜΑ-700 να συνδεθεί με το w800 υπάρχει κανένας driver?? help plzzzz :cry:
Link to comment
Share on other sites

To πήρα και γω το κινητό, είναι φοβερό και δεν μου έχει παρουσιάσει κάποιο προβλημα μέχρι στιγμής...Και τώρα η ερώτηση..:shock: Mπορεί να το αναγνωρίσει το bluetooth ΜΑ-700 ? Έχω αποθηκεύσει τον τηλ. κατάλογο του κ700 και θέλω να τον περάσω στο w800? Αν δεν μπορεί το ΜΑ-700 να συνδεθεί με το w800 υπάρχει κανένας driver?? help plzzzz :cry:

καλοριζικο.και καλες περιπετειες με τον πιο αχρηστο bluetooth adaptor ΜΑ-700.γνωμη μου..πηγαινε αλλαξε'τον και αγορασε κατι αλλο και πηγαινε παρε εναν αλλο bluetooth adaptor.με αυτον εμπλεξες ασχημα και θα σου σπασει τα νευρα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο.και καλες περιπετειες με τον πιο αχρηστο bluetooth adaptor ΜΑ-700.γνωμη μου..πηγαινε αλλαξε'τον και αγορασε κατι αλλο και πηγαινε παρε εναν αλλο bluetooth adaptor.με αυτον εμπλεξες ασχημα και θα σου σπασει τα νευρα.

 

Τον αλήτη τον adaptor...:mad: :p ...Τέσπα δεν γίνεται να περάσω με το καλώδιο που είχε στο πακέτο τον τηλ. κατάλογο που αποθήκευσα??? Ειναι σε μορφή .pbf..(thnx για την απάντηση :))

Link to comment
Share on other sites

apofasisa meta apo paaara poli psaksimo pos to epomeno mou kinito kata 99% tha einai to w800...to mono pou me kolaei einai ola afta ta provlimata pou anaferete pio pano.poso anisixitika einai afta?kai poso peripou tha mou parei na ta liso ta provlimata tou?fovamai min paro to kinito kai trexo kathe toso gia service kati to opoio oute efkolo mou einai alla kai pote de mou arese...dio filoi mou pantos pou to piran mou lene antitheta pragmata.o enas oti thelei amesos anavathmisi kai o allos oti den tou exei emfanisei kanena provlima

thanx prokatavolika gia to endiaferon :)

Link to comment
Share on other sites

apofasisa meta apo paaara poli psaksimo pos to epomeno mou kinito kata 99% tha einai to w800...to mono pou me kolaei einai ola afta ta provlimata pou anaferete pio pano.poso anisixitika einai afta?kai poso peripou tha mou parei na ta liso ta provlimata tou?fovamai min paro to kinito kai trexo kathe toso gia service kati to opoio oute efkolo mou einai alla kai pote de mou arese...dio filoi mou pantos pou to piran mou lene antitheta pragmata.o enas oti thelei amesos anavathmisi kai o allos oti den tou exei emfanisei kanena provlima

thanx prokatavolika gia to endiaferon :)

μα δεν νομιζω οτι εχει συμαντικα προβληματα,απλα εμεις οι ελληνες εχουμε μια κακια συνηθεια να κανουμε την πετρα..κωτρονα!

το κινητο ειναι μια χαρα και αμα θελεις πραγματικα να το αποκτησεις,καντο και μην ανησυχεις!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με τον φιλο RAVER το κινητο ειναι πολυ καλο σαν συσκευη καθως και σαν πακετο. Τα προβληματα που εχουν αναφερθει διορθωνονται ολα μην ανησυχεις. Στην τελικη εχει 2 χρονια εγγυηση ;) Εγω ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος μεχρι στιγμης. Οσο για την αναβαθμιση που ισως χρειαστεις δεν θα τρεχεις πουθενα καθως μπορεις να το κανεις σπιτι σου με το καλωδιο που εχει μεσα το πακετο.

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Αδέλφια κάτοχοι του W800. Πριν 3 εβδομάδες απέκτησα το νέο μου κινητό & από την αρχή διαπίστωσα πρόβλημα στη φόρτιση. Το πήγα στην αντιπροσωπεία της SE στη Θεσσαλονίκη. Αφού λοιπόν το κράτησαν 2 μέρες, μου το επέστρεψαν ‘διορθωμένο’ (πέρασαν απλά την τελευταία έκδοση λογισμικού). Φυσικά το πρόβλημα δεν είχε λυθεί. Το ξαναπήγα στους ίδιους λίγες μέρες μετά. Η γραμματέας μου είπε ότι δεν υπάρχει νεότερη έκδοση λογισμικού για να βάλουν & σημείωσε το τηλέφωνό μου για να με ειδοποιήσει για κάθε τι νεότερο. Μάλιστα μου είπε: «τι να κάνουμε & το δικό μου το ίδιο πρόβλημα έχει» (…)

Πήρα τηλέφωνο στη SE στην Αθήνα. Τους είπα τι συμβαίνει & μου απάντησαν πως ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΑΚΟΥΝΕ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!! ΑΚΟΥΣΑΤΕ ΑΚΟΥΣΑΤΕ!!! Για να ολοκληρωθεί το κακό μου είπαν ότι περιμένουν καινούρια έκδοση λογισμικού, για να διορθωθούν κάποια άλλα προβλήματα της συσκευής αλλά όχι το συγκεκριμένο (λογικό, αφού πρόβλημα με τη φόρτιση δεν υπάρχει…).

Έχοντας μείνει με το στόμα ανοιχτό του ζήτησα & άλλα τηλέφωνα από service της SE στη Θεσσαλονίκη. Πήρα τηλέφωνα & εκεί & για να μη τα πολυλογώ, πήρα την ίδια ακριβώς απάντηση: Ποιο πρόβλημα? & Περάστε να σας περάσουμε την καινούρια έκδοση λογισμικού!

Διαβάζοντας ότι αρκετά από τα μέλη του forum έχουν λύσει το πρόβλημα με τη φόρτιση, πιστεύω ότι 2 είναι οι λύσεις:

1. Πηγαίνω στο ΙΝΚΑ & όπου αλλού μπορώ για να πάρω άλλη συσκευή, ή τα χρήματά μου πίσω,

2. Όσοι από εσάς έχετε λύσει το πρόβλημα με τη φόρτιση, ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ πείτε μου απλά το τηλέφωνο του καταστήματος που διόρθωσε τη βλάβη σας. Πιστεύω ότι αν μιλήσω με ΕΝΑΝ άνθρωπο που ξέρει πώς διορθώνεται το πρόβλημα, θα μπορέσω να βρω την άκρη & να συνεννοηθώ με τους ΑΣΧΕΤΟΥΣ!

Σας ευχαριστώ & Καλή Χρονιά να έχουμε.

 

 

Φίλε paschos76 είναι υποχρεωμένοι να στο αλλάξουν με άλλη συσκευή εάν δεν μπορούν να το επιδιορθώσουν. Δεν ξέρω εάν μπορείς να διεκδικήσεις καινούριο πακέτο καθώς στην εγγύηση διάβασα ότι γίνετε αντικατάσταση με επιδιορθωμένη συσκευή. Το θέμα είναι πως φτιάχνετε το ρημάδι σε 15 λεπτουλια!! Δεν είναι χαλασμένο!! Ίσως χρειάζεται πέρασμα το software από την αρχή (FORMAT) που γίνετε μόνο σε SE Center(δεν μιλαω για επαναφορα ρυθμισεων ή Master Reset). Τι να πω έχω την αίσθηση πως απλά δεν το κοίταξαν το κινητό σου.

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

To πήρα και γω το κινητό, είναι φοβερό και δεν μου έχει παρουσιάσει κάποιο προβλημα μέχρι στιγμής...Και τώρα η ερώτηση..:shock: Mπορεί να το αναγνωρίσει το bluetooth ΜΑ-700 ? Έχω αποθηκεύσει τον τηλ. κατάλογο του κ700 και θέλω να τον περάσω στο w800? Αν δεν μπορεί το ΜΑ-700 να συνδεθεί με το w800 υπάρχει κανένας driver?? help plzzzz :cry:

εδώ http://forum.gsmhosting.com/vbb/forumdisplay.php?f=237 εχει καποιους πειραγμένους driver της widcomm που λογικά θα ''αναδείξουν'' τις δυνατότητες του αντάπτορά σου. Εγω χρησιμοποιώ τους 5.0.1.801 και είμαι υπερευχαριστημένος, μπορεί να μην έχω το ma-700 αλλά πιστεύω θα κανει και σε σενα μια χαρά τη δουλειά

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΔΕΝ ΑΝΑΒΕΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΕΤΥΧΕ ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΠΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΘΕΛΩ ΑΜΕΣΗ ΒΟΗΘΕΙΑ
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΔΕΝ ΑΝΑΒΕΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΕΤΥΧΕ ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΠΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΘΕΛΩ ΑΜΕΣΗ ΒΟΗΘΕΙΑ

δεν υπαρχει προγραμμα απεγκαταστασης.υπαρχει ο δρομος για ενα seus.

εκει θα βρεις την λυση:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εδώ http://forum.gsmhosting.com/vbb/forumdisplay.php?f=237 εχει καποιους πειραγμένους driver της widcomm που λογικά θα ''αναδείξουν'' τις δυνατότητες του αντάπτορά σου. Εγω χρησιμοποιώ τους 5.0.1.801 και είμαι υπερευχαριστημένος, μπορεί να μην έχω το ma-700 αλλά πιστεύω θα κανει και σε σενα μια χαρά τη δουλειά

 

thnx man θα το δοκιμάσω :O

Link to comment
Share on other sites

φιλε RAVER εξηγησε μου τι εννοεις??

εννοω οτι εφοσον πηγες να κανεις online update μονος σου και κατι πηγε στραβα και δεν ανοιγει τωρα το κινητο.θα πρεπει να το πας σε ενα sony ericsson service και να το αφησεις εκει και αυτοι θα στο επαναφερουν οπως ηταν.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχουν αγορασει silicon case για το 800.. βολευει?το χοντρενει το κινητο? τακουμπια πατιουντε ευκολα?γιατι λεω να παρω.

Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχουν αγορασει silicon case για το 800.. βολευει?το χοντρενει το κινητο? τακουμπια πατιουντε ευκολα?γιατι λεω να παρω.

Ευχαριστω πολυ!

 

Να προσθέσω και εγώ άλλη μια απορία..

 

Ανοίγει το Memory Stick, όταν είναι "βαλμένη" η θήκη;

Link to comment
Share on other sites

εγω που εχω δει ενα w800 με θηκη δεν μου αρεσε καθολου..βεβαια μπορει να μην ειναι αυτη που αναφερεστε εσεις! αλλα με το ζορι παταγες τα κουμπια και επισης το Memory Stick δεν ανοιγε,επρεπε να βγαλεις την θηκη.η καμερα φαινοταν αλλα σε περιπτωση που ηθελες flash θα επρεπε να ξαναβγαλεις την θηκη.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω και εγώ άλλη μια απορία..

 

Ανοίγει το Memory Stick, όταν είναι "βαλμένη" η θήκη;

 

oxi den anoigei,alla to flash k i camera ok.egw exw tis body glove k to pio enoxlitiko ap'ola einai to clipaki gia na to vazeis stin zwni,k den vgainei to diaolemeno!!!to kanei san patata to kinito.xwris auto tha itan poli poli kalitero.alla genika tou sterei tin omorfia tou distixws alla apto na trwei savoures k na vrexete kalitera asximo.

Υπογραφή εκτός ορίων ΟΠΧ
Link to comment
Share on other sites

oxi den anoigei,alla to flash k i camera ok.egw exw tis body glove k to pio enoxlitiko ap'ola einai to clipaki gia na to vazeis stin zwni,k den vgainei to diaolemeno!!!to kanei san patata to kinito.xwris auto tha itan poli poli kalitero.alla genika tou sterei tin omorfia tou distixws alla apto na trwei savoures k na vrexete kalitera asximo.

Βγαινει! προσπαθησε το..το εχω βγαλει σε 2 θηκες bodyglove και αυτο..γιατι δεν ειναι βιδωμενο το κομματι αφτο..απλα καλα σφηνωμενο :happy:

Link to comment
Share on other sites

oxi den anoigei,alla to flash k i camera ok.egw exw tis body glove k to pio enoxlitiko ap'ola einai to clipaki gia na to vazeis stin zwni,k den vgainei to diaolemeno!!!to kanei san patata to kinito.xwris auto tha itan poli poli kalitero.alla genika tou sterei tin omorfia tou distixws alla apto na trwei savoures k na vrexete kalitera asximo.

 

Συγκεκριμένα εγώ ρωτάω για την παρακάτω...

 

http://www.play247.gr/images/Palmtops/bw_siliconecase_w800i.jpg

http://article.mobile9.com/images/case_01.jpg

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes: πολυ καλη θηκη.μου αρεσει πολυ,μακαρι να την βρουμε :confused: σε ελληνικα καταστηματα:!:

 

..Υ.Γ.καμια σχεση με αυτη που εχω δει και περιγραψα σε προηγουμενο post.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...