Jump to content

Sony Ericsson W800i


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κοιτα αν στο αλλαξουν μαγκια σου. Απλα πρεπει να μπεις στην διαδικασια να τσακωθεις κτλ. Οσο για αυτο που λες για τον φιλο πριν το παω στην ΣΕ επικοινωνισα με pm μαζι του να ξερω πανω κατω τι παιζει. Απλως το παιδι δεν εχει ποσταρει ακομα το ιδιο εχει κανει και αυτος ;) . Ασε που παντα ο πρωτος την.... πληρωνει οταν βγαινει καινουριο προβλημα καθως στο κρατανε και κανουνε πειραματα :D Εγω πηγα και τους ζητησα συγκεκριμενα την διορθωση αυτη, αφου προηγουμενως τους ξεκαθαρισα πως εχω τσεκαρει αλλο φορτιστη,μπαταρια και εχω ηδη κανει update firmware

Το να σου δωσουν καινουρια συσκευη στο κουτι της δεν ειναι και οτι ποιο απλο καθως εαν διαβασεις καλα την εγγυηση της συσκευης γραφει πως πρωτα γινονται προσπαθειες επιδιορθωσης και εαν δεν γινετε τιποτα τοτε σου δινουν αλλη.....επιδιορθωμενη!! Η Vodafone δινει 1 βδομαδα χρονο για αμεση αντικατασταση συσκευης σε περιπτωση που δεν λειτουργει ομως αρχικα σε παραπεμπει στην εκαστοτε αντιπροσωπεια και μεχρι να το καταλαβεις εχει περασει η εβδομαδα και μετα βραστα...

Μου αλλαξαν τη συσκευη! :lol: Μακαρι να μην ειναι το ιδιο :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μου αλλαξαν τη συσκευη! :lol: Μακαρι να μην ειναι το ιδιο :p

 

 

Ωραιος :rolleyes:

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

και μια ερωτηση ακομα..

εσυ ποσο καιρο το εχεισ?

 

2 βδομαδες εαν σε βοηθα στην επιλογη σου :p

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

kai egw tha paw ayrio na mou allaksoun syskevi,kai ap oti mou eipane tha parei 6-7 meres.apo magazi tis vodafone,elpizw na min mou dwsoun tou giwrgou k80:lol:
Nokia 5110, Nokia 3210,Nokia 3310, Nokia 8310,Nokia , Sony Erricson W800i, Siemens SX1, Motorola Razor v3, Samsung U100, Samsung U600,iphone 3G(για 5χρονια!), Iphone 4, Samsung Galaxy s3
Link to comment
Share on other sites

kai egw tha paw ayrio na mou allaksoun syskevi,kai ap oti mou eipane tha parei 6-7 meres.apo magazi tis vodafone,elpizw na min mou dwsoun tou giwrgou k80:lol:

 

:lol: πλακα πλακα..σιγα μην το πεταξουν...

Link to comment
Share on other sites

...εχει και φακο και μαλιστα με S.O.S!!:w00t:

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ και ΠΑΝΕΞΥΠΝΟ!!:w00t:

(και μετα καποιοι λενε οτι το κινητο ειναι "ειδος" πολυτελειας)...το συγκεκριμενο "σωζει" και ζωες :D

...ευγε sony-ericsson :up:

 

Υ.Γ μηπως βρε παιδια "ψηνει" και...καφε και δεν το εχω ανακαλυψει ακομα :D

Ναι είναι είδος πολυτελείας!Παλιά χωρίς αυτό πως μπορουσαμε?Εγω μια χαρά τα κατάφερνα και χωρίς αυτό!Οσο για το σήμα ΣΟΣ που έχει?Φακουδάκι!!!!Μια χαρα είμασταν και χωρίςαυτα!Απλά μας δημιουργησαν μια ανάγκη και εμείς ψαρωσαμε!!!Εν πάση περιπτωση αυτό είναι αλλη συζητηση!Σορρυ για το οφ τοπικ:)

Το συγκεκριμένο κινητό είναι πάρα πολυ καλό!Θα το κρατησω όσο αντέχει!Εχει ότι εψαχνα τοσα χρόνια σε ένα κινητό!

Link to comment
Share on other sites

μολις εκανα την αναβαθμιση μια χαρα κ θελω να ρωτησω κατι, επειδη εχω αρκετες ηχογραφησεις μεσα (περιπου 70) οταν κατεβαινω με το joystick για να δω τις αλλες ηχογραφησεις κολλαει κ γενικως δυσκολευεται να κανει προσπελαση σε ηχογραφησεις , καμια ιδεα??(α για να μην κολλαει τοσο τις εχω περασμενες στην μνημη του τηλεφωνου παρολα αυτα συνεχιζει) ,κατι αλλο ποσο σας κραταει η μπαταρια με μια γερη χρηση???

 

to poli 2 meres na kratisei me geri xrisi,se emena toulaxiston

Link to comment
Share on other sites

 

kai egw tha sou elega oti aksizei na to agoraseis to kinito,mou ti spaei pou kanei merika sec mexri na traviksis 1 foto,i poiotita kataskevis tou den einai kai i kaliteri,exei poli kali sima,kali mpataria,dinatous ixous kai ola ta thetika pou kseris giato w800

Link to comment
Share on other sites

Λετε να ειμαι τοσο γκαντεμης?Γιατι ουτε το 2ο καινουργιο κινητο που μου εδωσαν φορτιζει.Παρατηρησα οτι οταν φορτιζω το κινητο ο φορτιστησςκανει κατι θορυβους..τσιφ...τσαφ.. .Να φταιει η ταση στο σπιτι μου?μα ολα τα αλλα κανονικα δουλευουν..

Αμαν πια....:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Λετε να ειμαι τοσο γκαντεμης?Γιατι ουτε το 2ο καινουργιο κινητο που μου εδωσαν φορτιζει.Παρατηρησα οτι οταν φορτιζω το κινητο ο φορτιστησςκανει κατι θορυβους..τσιφ...τσαφ.. .Να φταιει η ταση στο σπιτι μου?μα ολα τα αλλα κανονικα δουλευουν..

Αμαν πια....:wacko:

 

 

Ποπό ο Μητσoτακης σου ευχήθηκε ??:p

Και εμενα εκανε κατι θορυβους ο φορτιστης και για αυτον το λογο δοκιμασα αλλον αλλα τζιφος!! Μονο με την αναβαθμιση του προγραμματος φορτισης εστρωσε.

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Ποπό ο Μητσoτακης σου ευχήθηκε ??:p

Και εμενα εκανε κατι θορυβους ο φορτιστης και για αυτον το λογο δοκιμασα αλλον αλλα τζιφος!! Μονο με την αναβαθμιση του προγραμματος φορτισης εστρωσε.

Λες ε?Το πηγα στο σερβις της ΣΕ και θα δω τι θα μου πουν το απογευμα.

Παντως με αυτο που λες..το προγραμμα τους το ειπα..και λενε οτι..το κανανε σε εναν χθες που ειχε το ιδο προβλημα και δεν εφτιαξε...

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω πολλες φορες λογω αγνοιας λενε διαφορες βλακειες ωστε να σε αποφυγουν. Εδω ειχα παρει τηλεφωνο στην ΣΕ στα κεντρικα της Αθηνας πριν το παω για φτιαξιμο και μια υπαλληλος σχεδον εκοβε τις φλεβες της πως το τελευταιο firmware ειναι το R1N035 και οτι R1AA008 δεν υπαρχει :wacko:

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Egw exw provlima megalo.Exw tin R1NA005 kai mou exei faei ola sxedon ta arxeia.Tragoudia den mpainoun eukola.Fotografies siga siga ginondai alifi.Prospathw na kanw anavathmisi kai den mporw me tipota na sindethw ston server.Pws sto kalo kanate avtin tin anavathmisi.Dwste ta fwta sas giati den andexw allo :mad:
Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω το πηρα απο την ΣΕ το κινητο φτιαξανε το προβλημα και μου ειπαν με καποια αναβαθμιση(υποθετω οχι με αναβαθμιση λογισμικου ) απλα ο φορτιστης συνεχιζει να εχει καποιο θορυβο.Και εχει μεσα την R1N035!Λετε να κανω αφοβα την καινουργια αναβαθμιση η μπορει να παρουσιαστει το προβλημα που ειχα ?
Link to comment
Share on other sites

Kala re paidia thessaloniki apou to pirate exo 2mines pou perimeno steilte kana pm me to magzi

Εγω το πηρα απο το vodafone στην Τσιμισκη 124.

Μπες στην σελιδα της vodafone και δες τα επισημα vodafone shop της Θεσ/νικης και μετα αρχισε να παιρνεις τηλ. και να ρωτας αν το εχουν.

Εγω ετσι το βρηκα και βεβαια το πηρα!

Υ.Γ ...και να φανταστεις οτι ηρθα απο Κατερινη για να το παρω γιατι ουτε εδω δεν το ειχαν.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα το κινητακι μου αρχισε τα "χαζα".:(

Εχθες μου εκανε 2 restart, αλλα για να ειμαι δικαιος το ζορισα αρκετα.

Εκει που εβλεπα μερικα video (η μπαταρια ηταν χαμηλα, στο 15%), κολλησε, αναψε η γνωστη "λευκη" οθονη και μετα εσβησε αλλα τα πληκτρα εμειναν αναμενα και μετα απο λιγο ξαναηρθε στα καλα!:(

Μου το εκανε ακομη μια φορα αργοτερα (με την μπαταρια να βρισκεται στα 7%).

Μου εκανε και κατι κολληματα ο media player.

Λετε να εφταιγε η μπαταρια που ηταν χαμηλα ή τιποτα αλλο?

Εχω firmware R1N035, και γεματο σχεδον memory stick περιπου στα 410MB.

Καθε συμβουλη θα μου ηταν πολυ χρησιμη!!:O

Το κινητο το εχω μολις 5 μερες!:( :(

 

Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Όπως ξανα είπα έχετε αρχίζει να με "τρομάζετε" τι έγινε ξαφνικά και άρχισαν τόσα προβλήματα;

 

Μήπως να το αφήσω;

Link to comment
Share on other sites

Εμενα το κινητακι μου αρχισε τα "χαζα".:(

Εχθες μου εκανε 2 restart, αλλα για να ειμαι δικαιος το ζορισα αρκετα.

Εκει που εβλεπα μερικα video (η μπαταρια ηταν χαμηλα, στο 15%), κολλησε, αναψε η γνωστη "λευκη" οθονη και μετα εσβησε αλλα τα πληκτρα εμειναν αναμενα και μετα απο λιγο ξαναηρθε στα καλα!:(

Μου το εκανε ακομη μια φορα αργοτερα (με την μπαταρια να βρισκεται στα 7%).

Μου εκανε και κατι κολληματα ο media player.

Λετε να εφταιγε η μπαταρια που ηταν χαμηλα ή τιποτα αλλο?

Εχω firmware R1N035, και γεματο σχεδον memory stick περιπου στα 410MB.

Καθε συμβουλη θα μου ηταν πολυ χρησιμη!!:O

Το κινητο το εχω μολις 5 μερες!:( :(

 

Ευχαριστω πολυ.

 

 

Κάνε του αναβάθμιση.

Όταν πήρα το κινητό μου έκανε από την πρώτη κιόλας μέρα "restart".

To τηλ. είχε την έκδοση R1L002, όταν όμως του έκανα αναβάθμιση στη R1A005 και τώρα στην τελευταία έκδοση δεν μου ξαναπαρουσίασε πρόβλημα και έχω και το Memory stick πιο γεμάτο από σ' ένα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το αγόρασα χτες το W550ι, που είναι κατά 90% ίδιο με το W800, σε software τουλάχιστον...Το μόνο μικρό (μεγάλο) πρόβλημα που έχω είναι ότι στα sms

δεν μπορώ να γράψω πάνω από 60 χαρακτήρες με Ελληνικά σαν γλώσσα,

με ή χωρίς Τ9..... Το έχει προσέξει κάποιος άλλος αυτό....;Δηλ. μετά τους 60 (όχι 160!!!) χαρακτήρες βγάζει sms 2.....

Δοκίμασα όλες τις δυνατές ρυθμίσεις (Γλώσσα, Τ9) αλλά είναι περίεργο- εκνευριστικό, το πρόβλημα να λύνεται μόνο αν πατήσω ξανά- ενώ είναι ήδη προεπιλεγμένη-

ως γλώσσα εισαγωγής τα Ελληνικά....

Ξέρει κανένας τι μπορεί να γίνει...;Οποιδήποτε βοήθεια ευπρόσδεκτη...

Να σημειώσω ότι σε καμμιά 10αριά W800i και K750i

που έχουν φίλοι μου δεν υπάρχει κανένα τέτοιο πρόβλημα......

Να σημειώσω ότι οι ''Εθνικοί χαρακτήρες'' είναι μη ενεργοί ως προεπιλογή, και πρέπει να ξαναπατήσω σε κάθε νέο μήνυμα Μη ενεργό για να λυθεί το πρόβλημα-ακριβώς ότι κάνω και με τα Ελληνικά.Δηλ. πρέπει να ξαναπατάω κάθε φορά που θέλω να γράψω μήνυμα ήδη υπάρχουσες, προεπιλεγμένες ρυθμίσεις για να μην έχω προβλήματα.....

Nothing lasts forever, but the certainty of change...

 

Emperistatomenos' Blog

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το αγόρασα χτες το W550ι, που είναι κατά 90% ίδιο με το W800, σε software τουλάχιστον...Το μόνο μικρό (μεγάλο) πρόβλημα που έχω είναι ότι στα sms

δεν μπορώ να γράψω πάνω από 60 χαρακτήρες με Ελληνικά σαν γλώσσα,

με ή χωρίς Τ9..... Το έχει προσέξει κάποιος άλλος αυτό....;Δηλ. μετά τους 60 (όχι 160!!!) χαρακτήρες βγάζει sms 2.....

Δοκίμασα όλες τις δυνατές ρυθμίσεις (Γλώσσα, Τ9) αλλά είναι περίεργο- εκνευριστικό, το πρόβλημα να λύνεται μόνο αν πατήσω ξανά- ενώ είναι ήδη προεπιλεγμένη-

ως γλώσσα εισαγωγής τα Ελληνικά....

Ξέρει κανένας τι μπορεί να γίνει...;Οποιδήποτε βοήθεια ευπρόσδεκτη...

Να σημειώσω ότι σε καμμιά 10αριά W800i και K750i

που έχουν φίλοι μου δεν υπάρχει κανένα τέτοιο πρόβλημα......

Να σημειώσω ότι οι ''Εθνικοί χαρακτήρες'' είναι μη ενεργοί ως προεπιλογή, και πρέπει να ξαναπατήσω σε κάθε νέο μήνυμα Μη ενεργό για να λυθεί το πρόβλημα-ακριβώς ότι κάνω και με τα Ελληνικά.Δηλ. πρέπει να ξαναπατάω κάθε φορά που θέλω να γράψω μήνυμα ήδη υπάρχουσες, προεπιλεγμένες ρυθμίσεις για να μην έχω προβλήματα.....

καλησπερα.θα επιλεξεις αγγλικους χαρακτηρες και μετα θα ειναι ολα ok!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Re paidia,exo to w800i kai katevasa gyro sta 500 themes apo mia selida pou proteinete.ekana omos mia xazomara kai ola ayta pou katevasa itan gia k700i.mipos exei kanenas para polla themes gia w800i se ena zip file?an nai mporeite na mou to steilete giati den mporo na ta xanakatevasw.

 

to email mou einai: some_respect@yahoo.com

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω για την προηγουμενη φορα με το προβλημα μεταφορας αρχειων.Πηγα στο service και μου εβαλαν την καινουργια αναβαθμιση

R1AA008 το προβλημα με την μεταφορα λυθηκε.Ομως δεν φορτιζει η μπαταρια μεχρι τελος ενω ειναι αναμμενο, ειναι προβλημα η ειναι σωστο που πρεπει να το κλεισω για να γινει πληρη φορτιση;

Link to comment
Share on other sites

Eγώ επικοινώνησα μέσω email σχετικά με το θέμα που γράφω παραπάνω.. η απάντηση μεταξύ άλλων ήταν μήπως τρέχω firewall να το απενεργοποιήσω...

 

Αχ... Φυσικά έτσι για τη γεύση, κάθισα και ανέλυσα το τι συμβαίνει ακριβώς και γιατί προφανώς δεν έχει ΚΑΜΙΑ σχέση με firewall ή άλλα θέματα λογισμικού (ή και υλισμικού) υπολογιστή (δοκιμάσθηκε σε 3 λειτουργικά, και σε διαφορετικά hardware) αλλά στου κουφού την πόρτα... Δεν τα έλεγα καλύτερα στη μάνα μου...

 

Το συμπέρασμα ήταν να περάσω από εκεί (Εάν μπορούσα να περάσω 9-4 που είστε ανοιχτά, λεβέντη μου, δε θα έγραφα 10 σελίδες email...) Το οποίο και θα κάνω, αν και με βλέπω να δίνω διάλεξη περί του προβλήματος.

 

Δεν θέλω να σκέφτομαι αρνητικά, αλλά δυστυχώς η αλήθεια είναι ότι ο μέσος Έλληνας τεχνικός στο τοπικό σερβισάδικο, θα με περάσει από 40 κύματα μέχρι να αποδεχθεί ότι το πρόβλημα υπερβαίνει τις δυνατότητές του, ή έστω ότι δεν έχει ιδέα στην πραγματικότητα για κάτι περισσότερο από το "βάζω το τελευταίο firmware, κάνω reset, έχει πάρει νερό, έχει γρατζουνιά, έχει το Χ πρόβλημα που μας είπαν από τα (πολύ) κεντρικά ότι αντιμετωπίζεται έτσι"....

 

Ας είναι... Θα έχω και ιστορίες να λέω στα εγγόνια μου, ελπίζω να μη με πιάσει άνοιξη με το θέμα αυτό, γιατί ταιριάζουν καλύτερα με τζάκι.........

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω για την προηγουμενη φορα με το προβλημα μεταφορας αρχειων.Πηγα στο service και μου εβαλαν την καινουργια αναβαθμιση

R1AA008 το προβλημα με την μεταφορα λυθηκε.Ομως δεν φορτιζει η μπαταρια μεχρι τελος ενω ειναι αναμμενο, ειναι προβλημα η ειναι σωστο που πρεπει να το κλεισω για να γινει πληρη φορτιση;

 

 

Ψαξε στις 2-3 τελευταιες σελιδες και θα βρεις απαντηση στο προβλημα σου ;)

 

Χρονια πολλα σε ολους με υγεια και ευτυχια :)

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσον αφορά το πρόβλημα της φόρτισης το οποίο αντιμετωπίζουν (και αντιμετώπιζα) μερικοί κάτοχοι w800ι, διορθώνετε με μια ειδική διόρθωση - αναβάθμιση του προγράμματος που διαχειρίζεται την φόρτιση και γίνετε σε Ericsson Center. ΔΕΝ διορθώνετε με αναβάθμιση FIRMWARE !!! Ούτε αλλαγή συσκευής χρειάζεστε ούτε τίποτα!! Για να ειστε σιγουροι οτι διορθωθηκε το προβλημα σας, οταν το φορτιζεται κλειστο και τελειωσει η φορτιση (το πολυ σε 3 ωρες) δεν θα εμφανιζεται η μπαταρια που δειχνει την φορτιση αλλα ενα μηνυμα που λεει πληρης φορτιση ή μπαταρια πληρης (δεν θυμαμαι καλα)

 

Φιλικα

 

φιλε εχω προβλημα με την μπαταρια(δεν φορτιζει πληρως).Πηγα και εκανα αναβαθμιση σε service της ερικσον και μου κανει τα ιδια, μου ειπαν οτι η αναβαθμιση που γινεται μεσω ιντερνετ ειναι διαφορετικη με αυτη που κανουν αυτοι διοτι αυτοι εχουν και τις τελευταιες ενημερωσεις.Εσυ σε ποιο ερικσον σεντερ πηγες και ποσο στο κρατησαν;

Σ'ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...