Jump to content

Sony Ericsson W800i


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

re paidia,simera pira to kinito,me :

 

R1NO35

EKDOSI KAMERAS 4.5

 

1 provlima oti enw tin memoy tin 512 tin vriskei to pc san removable disk kai tou fortono mp3 kai video to kinito den diavazei kanena apo afta...

 

2me to disk to phone enw apo to pc mou fenete na pernaw kanonika ola ta mp3 mou pali to kinito den vriskei kanena apo afta..

 

3 telos otan travaw foto mou leei oti den iparxei memory stick gia apothikefsi!kai tis apothikevw mono sti mnimi...!

thelei kana format prota to memory gia na to anagnorisi?

 

me liga logia den mou anagnorizei to memory..!den mporo na katalavo afou to pc to vlepei..

 

an kserei kaneis as apantisi..

Link to comment
Share on other sites

episis exo katevasi to myphone explorer kai otan pataw na mou aniksi ta arxeia mou leei to protokolo obex den einai rithmismeno!

kserei kaneis ti einai afto?

 

ok mallon vrika ti einai

Link to comment
Share on other sites

re paidia,simera pira to kinito,me :

 

R1NO35

EKDOSI KAMERAS 4.5

 

1 provlima oti enw tin memoy tin 512 tin vriskei to pc san removable disk kai tou fortono mp3 kai video to kinito den diavazei kanena apo afta...

 

2me to disk to phone enw apo to pc mou fenete na pernaw kanonika ola ta mp3 mou pali to kinito den vriskei kanena apo afta..

 

3 telos otan travaw foto mou leei oti den iparxei memory stick gia apothikefsi!kai tis apothikevw mono sti mnimi...!

thelei kana format prota to memory gia na to anagnorisi?

 

me liga logia den mou anagnorizei to memory..!den mporo na katalavo afou to pc to vlepei..

 

an kserei kaneis as apantisi..

file mou einai problhma tou teleutaiou firmware se syndyasmo me to memory.kalytera na gyriseis sthn palia ekdosh,ap oti 3erw oi perissoteroi auto kanane...:-)

Link to comment
Share on other sites

Οπως βλεπετε και στην φωτο, (αυτη ειναι η πανω αριστερη γωνια του w800), το background του συμβολου για το σημα, δεν ειναι διαφανο. Οτι θεμα και να βαλω βγαινει ετσι γαλαζιο (οπως το χρωμα απο τις μπαρες σηματος). Αυτο δεν το εκανε απο την αρχη αλλα τωρα οτι θεμα και να βαλω ετσι ειναι. Ελπιζω να καταλαβατε τι γινεται, οποιος ξερει κατι ας μιλησει!

firmware R1Ν035

....
Link to comment
Share on other sites

Οπως βλεπετε και στην φωτο, (αυτη ειναι η πανω αριστερη γωνια του w800), το background του συμβολου για το σημα, δεν ειναι διαφανο. Οτι θεμα και να βαλω βγαινει ετσι γαλαζιο (οπως το χρωμα απο τις μπαρες σηματος). Αυτο δεν το εκανε απο την αρχη αλλα τωρα οτι θεμα και να βαλω ετσι ειναι. Ελπιζω να καταλαβατε τι γινεται, οποιος ξερει κατι ας μιλησει!

firmware R1Ν035

Δεν το θυμάμαι ούτε το δικό μου να ήταν ποτέ διάφανο στο σημείο εκείνο :)

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινετε: www. Google.com

 

και βάλτε στην αναζήτηση τη λέξη: ληστές

 

Δείτε ποιόν θα βγάλει... πρώτο.!!!

 

 

 

FTHNO INTERNET REEEEEEEEEEEEEE

>Undead<
Link to comment
Share on other sites

Δεν το θυμάμαι ούτε το δικό μου να ήταν ποτέ διάφανο στο σημείο εκείνο :)

 

Εγω εχω την εντυπωση οτι ηταν... παντως σε K750i που εχω μπροστα μου ειναι διαφανο...

....
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινετε: www. Google.com

 

και βάλτε στην αναζήτηση τη λέξη: ληστές

 

Δείτε ποιόν θα βγάλει... πρώτο.!!!

 

 

 

FTHNO INTERNET REEEEEEEEEEEEEE

Καλό, αλλά ας μείνουμε στο θέμα του w800i για την ώρα :)

 

 

(σχετικά με το Post σου) :

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1122748#post1122748

Search in Google (misarable failure)

Google namesearch!

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω την εντυπωση οτι ηταν... παντως σε K750i που εχω μπροστα μου ειναι διαφανο...

Δεν θυμάμαι αν είναι έτσι στα K750i (σε ένα K750i VF live που έχω, δεν είναι διάφανο, αλλά μπορεί να φταίει το "ντύσιμο" της Vodafone στο μενού).

 

Για το W800i πάντως, δεν θυμάμαι να έχω δει κάτι τέτοιο. Ίσως σε προηγούμενο firmware να ήταν έτσι, όμως δεν το είχα τσεκάρει.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,παιδια εχω προβλημα μεταφορας mp3,ενω βαζω αρχεια mp3 στο w8000 μου ,μεσω του προγραμματος Dish2Phone καποια τραγουδια εχουν εξαφανιστει η μου γραφει "δεν βρεθηκαν κομματια.Αυτο το προβλημα ισως προκαλειται απο χρηση λανθασμενου λογισμικου PC.παρακαλουμε χρησιμοποιηστε το λογισμικο Disk2Phone για τη μεταφορα των αρχειων μουσικης σας στο τηλεφωνο σας". Εχω δοκιμασει να τα βαλω κατευθειαν στην καρτα μεσω του υπολογιστη,αλλα τα ιδια.Ολα βεβαια ειναι αρχεια mp3.Τι με συμβουλευετε να κανω;

Σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,παιδια εχω προβλημα μεταφορας mp3,ενω βαζω αρχεια mp3 στο w8000 μου ,μεσω του προγραμματος Dish2Phone καποια τραγουδια εχουν εξαφανιστει η μου γραφει "δεν βρεθηκαν κομματια.Αυτο το προβλημα ισως προκαλειται απο χρηση λανθασμενου λογισμικου PC.παρακαλουμε χρησιμοποιηστε το λογισμικο Disk2Phone για τη μεταφορα των αρχειων μουσικης σας στο τηλεφωνο σας". Εχω δοκιμασει να τα βαλω κατευθειαν στην καρτα μεσω του υπολογιστη,αλλα τα ιδια.Ολα βεβαια ειναι αρχεια mp3.Τι με συμβουλευετε να κανω;

Σας ευχαριστω

Για το disk2phone δεν ξερω , εγω τα βαζω με card reader στον φακελλο MSSEMC/Media files/audio , φτιαχνεις εναν φακελο με το ονομα του καλλιτεχνη, μεσα σ'αυτον εναν αλλο φακελο με το ονομα του album και μεσα εκει βαζεις τα mp3. Ετσι πρεπει να δουλεψει...

....
Link to comment
Share on other sites

Εγω το παρηγγειλα σημερα και μαλλον την τριτη 'η την πεμπτη θα ειναι εδω :) !Αν και τρομοκρατηθηκα λιγο με αυτα που διαβασα στα παραπανω post για το firmware R1Ν035 (ελπιζω το δικο μου να εχει το παλιο),αλλα και παλι υπαρχει λυση βαζοντας απλα την παλια εκδοση :rolleyes: !Πριν ειχα 6230 nokia και τωρα V3 motorola!Ελπιζω να ειναι καλυτερο απο αυτα,εσεις τι λετε?? :worry:

 

Υ.Γ το τελευταιο ericsson που ειχα ηταν το Τ28 επι εποχης εξωγηινων :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγω το παρηγγειλα σημερα και μαλλον την τριτη 'η την πεμπτη θα ειναι εδω :) !Αν και τρομοκρατηθηκα λιγο με αυτα που διαβασα στα παραπανω post για το firmware R1Ν035 (ελπιζω το δικο μου να εχει το παλιο),αλλα και παλι υπαρχει λυση βαζοντας απλα την παλια εκδοση :rolleyes: !Πριν ειχα 6230 nokia και τωρα V3 motorola!Ελπιζω να ειναι καλυτερο απο αυτα,εσεις τι λετε?? :worry:

 

Υ.Γ το τελευταιο ericsson που ειχα ηταν το Τ28 επι εποχης εξωγηινων :lol: :lol:

 

Μπορείς να μου πείς απο πιο κατάστημα και σε τι τιμή;

Link to comment
Share on other sites

paidia sorry pou sas girnaw piso...alla sas parakalw an kapoios exei tin eugeni kalosini na mou pei an agoraso to w800i apo vodafone ti meionektimata tha exw?

euxaristw prokatavolika

Link to comment
Share on other sites

paidia sorry pou sas girnaw piso...alla sas parakalw an kapoios exei tin eugeni kalosini na mou pei an agoraso to w800i apo vodafone ti meionektimata tha exw?

euxaristw prokatavolika

Το w800 δεν ειναι vodafone customized, αρα δεν εχεις κανενα προβλημα, θα παρεις την ιδια συσκευη με το ιδιο μενου απο οπου και να το παρεις.

Τουλαχιστον αυτο μου ειπαν πριν 2 βδομαδες, δεν ξερω αν αλλαξε αυτο τωρα. Μπορεις να ρωτησεις στο καταστημα.

....
Link to comment
Share on other sites

Εγω το παρηγγειλα σημερα και μαλλον την τριτη 'η την πεμπτη θα ειναι εδω :) !Αν και τρομοκρατηθηκα λιγο με αυτα που διαβασα στα παραπανω post για το firmware R1Ν035 (ελπιζω το δικο μου να εχει το παλιο),αλλα και παλι υπαρχει λυση βαζοντας απλα την παλια εκδοση :rolleyes: !Πριν ειχα 6230 nokia και τωρα V3 motorola!Ελπιζω να ειναι καλυτερο απο αυτα,εσεις τι λετε?? :worry:

Δεν ειναι κανονας οτι θα εχεις προβλημα. Εγω αυτην την εκδοση εχω και δεν εχω το πραμικρο προβλημα. Νομιζω λιγο δυσκολο να εχει πιο παλια εκδοση. Το κινητο ειναι εκπληκτικο, οτι καλυτερο νομιζω (εκτος smartphone βεβαια & και μεχρι να βγει το επομενο καλυτερο ;-)

 

Υ.Γ το τελευταιο ericsson που ειχα ηταν το Τ28 επι εποχης εξωγηινων :lol: :lol:

Και εγω το ειχα αυτο το τηλεφωνο. Πολυ καλο και μικρο για τοτε. Δυστηχως το εδωσα στην αδερφη μου και το εχασε :-(

....
Link to comment
Share on other sites

paidia sorry pou sas girnaw piso...alla sas parakalw an kapoios exei tin eugeni kalosini na mou pei an agoraso to w800i apo vodafone ti meionektimata tha exw?

euxaristw prokatavolika

 

Το μόνο μειονέκτημα που θα έχεις είναι ότι δεν πρόκειται να το βρεις. Επειδή είχα επιδότηση το περίμενα από αρχές Σεπτεμβρίου. Βαρέθηκα και πήγα και το πήρα από το Πλαίσιο χθες. Καλή αναμονή. (Η σελίδα της κεντρικής αποθήκης που κοιτάνε τα vodafone shops εδώ και ένα μήνα λέει «Δεν υπάρχει διαθεσιμότητα για τον μηνά Νοέμβριο και Δεκέμβριο») :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο μειονέκτημα που θα έχεις είναι ότι δεν πρόκειται να το βρεις. Επειδή είχα επιδότηση το περίμενα από αρχές Σεπτεμβρίου. Βαρέθηκα και πήγα και το πήρα από το Πλαίσιο χθες. Καλή αναμονή. (Η σελίδα της κεντρικής αποθήκης που κοιτάνε τα vodafone shops εδώ και ένα μήνα λέει «Δεν υπάρχει διαθεσιμότητα για τον μηνά Νοέμβριο και Δεκέμβριο») :rolleyes:

Οντως, εγω το περιμενα ενα μηνα και τελικα το πηρα απο γερμανο.

....
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου πείς απο πιο κατάστημα και σε τι τιμή;

Το παρηγγειλα απο το vodafone της Κατερινης. Η τιμη του ως συσκευη ειναι 419 ευρω. Στο vodafone 120' 293 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι κανονας οτι θα εχεις προβλημα. Εγω αυτην την εκδοση εχω και δεν εχω το πραμικρο προβλημα. Νομιζω λιγο δυσκολο να εχει πιο παλια εκδοση. Το κινητο ειναι εκπληκτικο, οτι καλυτερο νομιζω (εκτος smartphone βεβαια & και μεχρι να βγει το επομενο καλυτερο ;-)

 

 

Και εγω το ειχα αυτο το τηλεφωνο. Πολυ καλο και μικρο για τοτε. Δυστηχως το εδωσα στην αδερφη μου και το εχασε :-(

Εμενα μου ειχε βγει "μαπα". 2 ειχα και τα 2 εσβησαν και δεν ξαναναψαν ποτε :mad:

 

Αυτος ηταν και ο λογος που δεν ξαναπηρα ericsson :cry:

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησουλες:

 

α) Θα μπορουσε καποιος να μου πει σε τι αναλυση "τραβαει" βιντεο?

και

β) αν τα βιντεο και τα παιχνιδια παιζουν full-screen ή οχι.

 

Ευχαριστω. :)

Link to comment
Share on other sites

Οπως βλεπετε και στην φωτο, (αυτη ειναι η πανω αριστερη γωνια του w800), το background του συμβολου για το σημα, δεν ειναι διαφανο. Οτι θεμα και να βαλω βγαινει ετσι γαλαζιο (οπως το χρωμα απο τις μπαρες σηματος). Αυτο δεν το εκανε απο την αρχη αλλα τωρα οτι θεμα και να βαλω ετσι ειναι. Ελπιζω να καταλαβατε τι γινεται, οποιος ξερει κατι ας μιλησει!

firmware R1Ν035

 

Βρε παιδιά ! Βρε παιδιά ! Το γαλάζιο τριγωνάκι είναι το η κάλυψη GPRS του δικτύου στο σημείο λήψης του τηλεφώνου μας!. Με απλά λόγια σημαίνει ότι το τηλέφωνό μας έχει δυνατότητα σύνδεσης GPRS.!! Μου κάνει μεγάλη εντύπωση που οι παλιότεροι των Erricson (με δυνατότητα GPRS όπως Τ65, Τ68 κλπ) και οι νεότεροι των SE (Τ610 Τ630 P800 κλπ) δεν το ανέφεραν, από τι στιγμή που είναι ένα από τα "κλασικά" χαρακτηριστικά σύμβολα τις εταιρίας που ασχολούμαστε.!

Τώρα θα ρωτήσει κάποιος (ίσως ο φίλος μας που ρώτησε παραπάνω) γιατί ξαφνικά το εμφάνισε ενώ πριν δεν υπήρχε? Αυτό πραγματικά μου κάνει εντύπωση αλλά ποιός ξέρει, μπορεί να μην υπήρχε τέτοια δυνατότητα στο δίκτυο της περιοχής λήψης του φίλου μας και "ξαφνικά" να την ενεργοποίησαν.

Αλήθεια.! Από ποιά περιοχή λαμβάνεις σήμα ?

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησουλες:

 

α) Θα μπορουσε καποιος να μου πει σε τι αναλυση "τραβαει" βιντεο?

και

β) αν τα βιντεο και τα παιχνιδια παιζουν full-screen ή οχι.

 

Ευχαριστω. :)

Βιντεο τραβαει σε αναλυση 176*144 και 128*96. Παιζει full screen αλλα οπως καταλαβαινεις λογο του οτι η αναλυση του κινητου ειναι 220*176 τα pixals φαινονται πιο μεγαλα.

Τα παιχνιδια που ειναι για κ700 και φυσικα για κ750 & w800 παιζουν φυσικα full screen. Γενικα τα πιο πολλα java τωρα ειναι για τετοιες αναλυσεις και παιζουν ολα full.Μερικα αφηνουν πανω και κατω πολυ μικρο κενο. Φυσικα αν βαλεις Java για νοκια series 40 θα παιξουν στην πανω γωνια.

Ελπιζω να βοηθησα.

....
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...