Jump to content

Realme GT 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

12 ώρες πριν, mivechris said:

Γύρνα το σε 4G για εξοικονόμηση μπαταρίας, τόσα πολλά δεδομένα χρειάζεσαι με μεγάλη ταχύτητα και θες 5G;

Αν το φορτίζεις 2 φορές την ημέρα με την χρήση που κάνεις, στο έτος πάνω θα χρειαστείς αλλαγή στη μπαταρία όπως πάει.

Καλησπέρα ευχαριστώ πολύ για την απάντηση ομολογώ ότι ζώντας Αθήνα δεν αντιμετωπίζω ζητήματα σήματος άρα πρέπει να το γυρίσω 4g εξπρές, ουσιαστικά όταν πηγαίνω σε συναυλίες και διάφορα events που ανεβάζω αμέσως υλικό στο λογαριασμό μου, εκεί πέφτει πιο εύκολα η μπαταρία λόγω εντατικής χρήσης ευχαριστώ και πάλι 🙏

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, aregli92 said:

Καλησπέρα ευχαριστώ πολύ για την απάντηση ομολογώ ότι ζώντας Αθήνα δεν αντιμετωπίζω ζητήματα σήματος άρα πρέπει να το γυρίσω 4g εξπρές, ουσιαστικά όταν πηγαίνω σε συναυλίες και διάφορα events που ανεβάζω αμέσως υλικό στο λογαριασμό μου, εκεί πέφτει πιο εύκολα η μπαταρία λόγω εντατικής χρήσης ευχαριστώ και πάλι 🙏

Η εγγραφή βίντεο υψηλής ανάλυσης έχει άμεση συνέπεια την μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας, εκεί ναι θα τα βρει σκουρα η οποιαδήποτε συσκευή.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

έχω το realme gt2 και μετά την τελευταία αναβάθμιση όταν κάνω swipe up αντί να μου ανοίγει την εφαρμογή της google για αναζήτηση, ανοίγει μια αναζήτηση από σάιτ της realme μέσω του chrome...

Υπάρχει κάποια λύση για να επιστρέψουμε στην προηγούμενη κατάσταση;

Δοκίμασα να απενεργοποιήσω τον chrome αλλά μετά απλά δεν ανοίγει καμία εφαρμογή;

Screenshot_2023-07-03-08-30-49-14_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 3/7/2023 at 8:36 ΠΜ, joe003 said:

Καλημέρα,

έχω το realme gt2 και μετά την τελευταία αναβάθμιση όταν κάνω swipe up αντί να μου ανοίγει την εφαρμογή της google για αναζήτηση, ανοίγει μια αναζήτηση από σάιτ της realme μέσω του chrome...

Υπάρχει κάποια λύση για να επιστρέψουμε στην προηγούμενη κατάσταση;

Δοκίμασα να απενεργοποιήσω τον chrome αλλά μετά απλά δεν ανοίγει καμία εφαρμογή;

Screenshot_2023-07-03-08-30-49-14_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Για κάνε αυτό 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας , το Realme GT2  υποστηριζει εξοδο βιντεο μεσω usb c;

Edited by empeiros
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

Αντιμετωπίζω τελευταία ένα πρόβλημα με το widget για την γρήγορη κλήση. Έχω μια συντόμευση που πατώντας την για να καλέσω την επαφή μου βγάζει να επιλέξω από ποια κάρτα θα γίνει η κλήση, όμως και οι δυο κάρτες είναι αχνές και δεν είναι επιλέξιμες. Στην αρχή νόμιζα ότι είμαι εκτός δικτύου μια και οι δυο κάρτες είναι της ίδιας εταιρείας αλλά δεν είναι αυτό, μπορώ να καλέσω από το ιστορικό κλήσεων, από επαφές από παντού εκτός από την συντόμευση γρήγορης κλήσης.

Το έχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος;

Link to comment
Share on other sites

On 17/7/2023 at 12:21 ΜΜ, stargr said:

Δες μήπως θέλει πρόσβαση σε κάτι επιπλέον η εφαρμογή.

ποια εφαρμογή; οι κλήσεις είναι σε όλα ελεύθερη, υπάρχει άλλη εφαρμογή για τις συντομεύσεις;

Τελικά κατάφερα να κάνω συντόμεση που να λειτουργεί πατώντας παρατεταμένα το τηλεφωνάκι της κλήσης, βγάζει ένα μενού με τα τρία πρώτα αγαπημένα αλφαβητικά. Έσβησα λοιπόν πολλά από τα αγαπημένα προσωρινά για να φέρω αυτά που ήθελα στις τρεις πρώτες θέσεις, εκεί επιλέγεις όποια από τις τρεις επαφές θέλεις και το βάζεις στην επιφάνεια εργασίας.    

Edited by john_who
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα, 

Μέτα τα τελευταία update μου εμφανίζει ένα πρόβλημα στο γράμμα θήτα (θ) οταν είναι κεφάλαιο. Το εμφανίζει σαν κάποιο σύμβολο... Δεν είναι θέμα πληκτρολόγιου γιατί το εμφανίζει έτσι και σε σελίδες περιηγήσης, Facebook....στα πάντα! 

Υπάρχει κάποια λύση? Σας ευχαριστώ 

Screenshot_2023-07-27-08-26-29-54_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Χαιρετώ την παρέα. Κάτοχος gt2 12/256. 

Ο ήχος σε σύγκριση με άλλες συσκευές είναι χαμηλός σε όλους ή μόνο σε μένα; Ειδικά αν είμαι εκτός σπιτιού τις περισσότερες φορές δεν καταλαβαίνω καν ότι έχω μήνυμα ή κλήση.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, στο mobile hotspot δεν έχω επιλογή για να δημιουργήσω δίκτυο με 5Ghz, μόνο με 2,4. Παλιά δουλευε κανονικά. Συμβαίνει και σε άλλους ή μόνο σε μένα; Ελπίζω να το διορθώσουν γρήγορα

 

 

Edit. Διορθώθηκε απλά με μία επανεκκίνηση

Edited by empeiros
Link to comment
Share on other sites

κατεβάζει update .

χθες προχθές δεν έδινε ουτε με vpn γερμανίας αλλά και μιας Ασιατικής που τσεκαρα

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...

Καλημέρα σε όλους! Πήρα και εγώ το update σε αndroid 14. Νομίζω έχει καλύτερη διαχείριση μπαταρίας, αλλά στιγμιαία κολλάει ελάχιστα μερικές φορές στα animations. Σε μένα γράφει πάντως beta version. Περιμένουμε και stable version?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Μου ήρθε μηνυμα για update 14!

Έκανα reset το τηλέφωνο για να περάσω φρεσκια τη νέα έκδοση android, αλλά δε μου τη βγάζει με τίποτα,

Έχω δοκιμάσει και σχεδόν όλες τις χώρες με vpn,

Υπάρχει κάποιο λινκ να κατεβάσουμε την εκδοση να τελείωνουμε??

Νομιζω η εκδοση ηταν RMX3311_14.0.0.86

Edited by ManLag
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...