Jump to content

Wind BlackΒerry


Cambas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τσουχτερες ειναι οι τιμουλες απλα εχεις καλη επιδοτηση αν το κανεις σε νεο πακετο γιατι περνεις την επιδοτηση του προγραμματος + extra επιδοτηση Blackberry υπηρεσιας το ιδιο και στην αναβαθμιση σε οτι εχεις προστηθετε και η επιδοτηση της υπηρεσιας εγω αυτο το βρισκω πολυ καλο!!!!!
http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 58
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

καμια ιδεα για το ποιο ειναι το APN της υπρεσιας ?

θελω να δω αν εχει ανοιξει σε μια καρτουλα που εχω εδω ....

 

 

Ενδιαφερον εχει παντως , που και η ΤΙΜ και η Vodafone "πλασαρουν" στην αγορα μονο τις "ειδικευμενες" αυτες συσκευες και καμια απο τις δυο δεν κανει εστω μια αναφορα σε μελλοντικη διαθεση και αλλων συσκευων που απλα το υποστηριζουν και προκειται απλα για "διαφορετικες" εκδοσεις ηδη υπαρχοντων συσκευων

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έπιασα στα χέρια μου ένα λειτουργικό 7290, σε ΤΙΜ κατάστημα. Μπορούσες να παίξεις με όλες τις data λειτουργίες του (δυστυχώς δεν είχε σεταρισμένο κάποιο mail για να δοκιμάσεις).. Ο html browser πολύ καλός, έχει και wap. Διαστάσεις και βάρος πολύ καλά για την κατηγορία του. Οθόνη πολύ καλή. Βολικό περιστρεφόμενο κουμπί στο δεξί μέρος, μπορείς να το χειριστείς με 1 χέρι.

Με τα ελληνικά όμως τί γίνεται; Μπορείς να τα διαβάσεις αλλά όχι να γράψεις;

Σαν λύση για όσους είναι πολλές ώρες μακρυά από γραφείο είναι άψογη! Και η χρέωση αν όντως είναι συμπιεσμένο το mail, λογική. Η συσκευή έχει περί τα 500 ευρώ σκέτη και από εκεί και πέρα με τις επιδοτήσεις έρχεται σε πιο λογικές τιμές... Η διαθεσιμότητα μόνο πρέπει να είναι λίγο περιορισμένη τώρα στην αρχή...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Arage mporeis na xrhsimopoihseis ta thlefwna ayta me aplo gprs gia na mpaineis sto web h mono me thn yphresia...?Emena pantws ta 10mb akoma kai sympiesmena mou fainontai liga eidika an mpaineis sto web....
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/8915burberry.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μα έτσι και αλλιώς GPRS χρησιμοποιεί... Αν εννοείς εκτός από το mail μέσω του blackberry client, να βλέπεις και σελίδες http, μάλλον θα ανεβάσεις το κόστος. Νομίζω ότι αυτό το traffic περιλαμβάνεται στα 10ΜΒ που σου δίνει... Πιστεύω ότι αν πάρεις την υπηρεσία, θα δουλεύεις κυρίως το mail. Είναι ακόμα ακριβό το internet browsing μέσω κινητού...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιέμαι τι περισσότερο μπορεί να μου προσφέρει το blackberry από το P910i που έχω και στο οποίο αγόρασα και εγκατέστησα με 25Ε το profimail (υποστηρίζει άψογα ελληνικά). Απλώς κάνω έλεγχο της αλληλογραφίας και δεν μου έρχεται μόνη της. Δεν εγκατέστησα πολλούς λογαριασμούς (δεν έχω) αλλά υποθέτω ότι δεν υπάρχει περιορισμός.
Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιέμαι τι περισσότερο μπορεί να μου προσφέρει το blackberry από το P910i που έχω και στο οποίο αγόρασα και εγκατέστησα με 25Ε το profimail (υποστηρίζει άψογα ελληνικά). Απλώς κάνω έλεγχο της αλληλογραφίας και δεν μου έρχεται μόνη της. Δεν εγκατέστησα πολλούς λογαριασμούς (δεν έχω) αλλά υποθέτω ότι δεν υπάρχει περιορισμός.

Kai egw exw to profimail sto 9500 mou spasmeno...Mporeis na exeis aperioristous logariasmous kai elegxo kathe ena lepto...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/8915burberry.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μα έτσι και αλλιώς GPRS χρησιμοποιεί... Αν εννοείς εκτός από το mail μέσω του blackberry client, να βλέπεις και σελίδες http, μάλλον θα ανεβάσεις το κόστος. Νομίζω ότι αυτό το traffic περιλαμβάνεται στα 10ΜΒ που σου δίνει... Πιστεύω ότι αν πάρεις την υπηρεσία, θα δουλεύεις κυρίως το mail. Είναι ακόμα ακριβό το internet browsing μέσω κινητού...

Den ennoousa akrivws ayto..Egw gia paradeigma exw ena programma gprs me 40mb dwrean mporw na xrhsimopoiw tis syskeves blackberry xwris na exw energopoimenh thn yphresia me ayta ta 40mb gia Internet kai mms xwris thn leitourgia push...??????

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/8915burberry.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν το είδε?? κάποιος mod, ας αλλάξει την ονομασία του θέματος με την σωστή, όχι Blackrerry...

Αλλάξτε το παιδιά!!! Mου θυμίζει παράφραση του παλιού τραγουδιού που έλεγε.. Ohh BlackRerry bam bam... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αλλάξτε το παιδιά!!! Mου θυμίζει παράφραση του παλιού τραγουδιού που έλεγε.. Ohh BlackRerry bam bam... :lol:

 

Έχει διορθωθεί εδώ και ημέρες...

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Den ennoousa akrivws ayto..Egw gia paradeigma exw ena programma gprs me 40mb dwrean mporw na xrhsimopoiw tis syskeves blackberry xwris na exw energopoimenh thn yphresia me ayta ta 40mb gia Internet kai mms xwris thn leitourgia push...??????

 

Το καλύτερο είναι να στείλεις ένα mail στο cc. Πάντως φοβάμαι ότι δεν γίνεται να έχεις συσκευή blackberry χωρίς να έχεις την υπηρεσία αυτή και ότι δεν γίνεται να μην κατεβάζει με λειτουργία push αυτόματα τα mail σου...

Θα ήταν άλλωστε εξαιρετικά δύσκολο να σε χρεώσει μια και η υπηρεσία blackberry μετά τα 10ΜΒ έχει προφανώς διαφορετικές χρεώσεις από τα προγράμματα gprs...

Εμένα μου απάντησαν σχετικά με τα ελληνικά ότι δεν υποστηρίζονται επί του παρόντος (χωρίς να ξεκαθαρίζουν αν μπορώ να δω mail στα ελληνικά έστω και χωρίς να μπορώ να γράψω ελληνικά)... Συνεπώς βρίσκω πολύ πρόχειρη και πρόωρη την παροχή του blackberry και φυσικά θα περιμένω από το νέο έτος να υποστηριχθούν τα ελληνικά. Είναι δυνατό να λαμβάνεις επαγγελματικό mail και να τους απαντάς με greeklish? Ή να λαμβάνεις mail στα ελληνικά και να τους απαντάς στα αγγλικά; Θα σε πουν και ψώνιο !!! :p

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο είναι να στείλεις ένα mail στο cc. Πάντως φοβάμαι ότι δεν γίνεται να έχεις συσκευή blackberry χωρίς να έχεις την υπηρεσία αυτή και ότι δεν γίνεται να μην κατεβάζει με λειτουργία push αυτόματα τα mail σου...

Θα ήταν άλλωστε εξαιρετικά δύσκολο να σε χρεώσει μια και η υπηρεσία blackberry μετά τα 10ΜΒ έχει προφανώς διαφορετικές χρεώσεις από τα προγράμματα gprs...

Εμένα μου απάντησαν σχετικά με τα ελληνικά ότι δεν υποστηρίζονται επί του παρόντος (χωρίς να ξεκαθαρίζουν αν μπορώ να δω mail στα ελληνικά έστω και χωρίς να μπορώ να γράψω ελληνικά)... Συνεπώς βρίσκω πολύ πρόχειρη και πρόωρη την παροχή του blackberry και φυσικά θα περιμένω από το νέο έτος να υποστηριχθούν τα ελληνικά. Είναι δυνατό να λαμβάνεις επαγγελματικό mail και να τους απαντάς με greeklish? Ή να λαμβάνεις mail στα ελληνικά και να τους απαντάς στα αγγλικά; Θα σε πουν και ψώνιο !!! :p

Pali den me katalaves...Lew na xrhsimopoiw thn syskevh xwris leitourgies push...Apla gia mms Internet klhseis kai mhnymata me to programma gprs pou exw...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/8915burberry.jpg
Link to comment
Share on other sites

Pali den me katalaves...Lew na xrhsimopoiw thn syskevh xwris leitourgies push...Apla gia mms Internet klhseis kai mhnymata me to programma gprs pou exw...

 

 

xlomo se kovo...

 

palia pou eixa prospathisei den paizei GPRS Internet ama den exeis energopiimeni tin ypiresia Blackberry

 

ase pou tros kai stin mapa ena megaloprepes minima synexeia stin koryfi tis othonis "Data Connection Refused" :)

 

pantos den vlepo ton logo na xrisimopoisiseis tis syskeves aftes ama den exeis blackberry service

 

den lene kati to spoudaio san syskeves, oute to leitourgiko...

oute kan voice den exoun poli kali poiotia...

Link to comment
Share on other sites

sto Blackberry vasika ti ginete...

 

an exeis tin ypiresia mporeis na exeis internet meso tou Blackberry service

apo ton Blackberry server tis etereias sou!! efoson se afinei o administrator!

kai den xreiazete na exeis GPRS internet energopiimeno...

 

alla se periptosi pou o admin se kovei, h' den thes na kodeveis afto to paketo kai exeis kai GPRS internet, mporeis na to xrisimopoiseis kai kala oste na vgaineis internet apo to GPRS internet kai oxi apo to Blackberry service

 

gia na ginei afto prepei i syskevi na exei to OS 4.0 oste na diloseis ta APN ktl..

 

i 3.8 na fantasteite (i proigoumeni version)

den eixe kan APN setting :)

 

etsi kai allios aftes edo sto ellada oles me OS 4 tha einai...

 

ALLA gia na peksei afto...

prepei na exeis energopiimeni tin ipiresia Blackberry!

allios den se afinei na kaneis kanena data conection i syskevi!!

 

toulaxiston afta pou eixa dokimasei ego kai symfona kai me allous se forums,

den paizei....

 

den ksero ama allaksei afto se kamia alli version pio kainouria...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Κοιτα, 200 MB δεν βρισκεις πουθενα σε τετοια τιμη, οπου υπαρχουν 20MB δωρεαν παντου, και μετα ογκοχρεωση που τσακιζει κυριολεκτικα... 6 ε/MB...

 

Kαταλαβαινεις οτι απο τα δωρεαν 20 μεχρι τα 200 μεσολαβουν 180 x 6 euro = 1080 euro επιπλεον δωρεαν σε σχεση με τα παλαια πακετα και τον ανταγωνισμο.

 

Μπορει να μην σου αρεσει το στοπ, αλλα αυτα τα 200 ΜΒ θα ΥΠΕΡ καλυπτουν και τις πιο απαιτητηκες χρησεις του 99% των χρηστων....

 

EDIT :

επιπροσθετα

Σημειώνεται ότι η χρέωση ανά Kbyte για χρήση e-mail και Internet στους υπάρχοντες συνδρομητές BlackBerry μειώνεται από 0,0069€/kb σε 0,0060€/kb συμπεριλαμβανομένου Φ.Π.Α. 19%, ενώ όλες οι υπόλοιπες χρεώσεις και χαρακτηριστικά παραμένουν ως έχουν χωρίς μεταβολή.

 

Με κάθε ενεργοποίηση στα νέα προγράμματα χρήσης της υπηρεσίας BlackBerry έως 18/09/07, προσφέρονται δωρεάν τα πάγια του 1ου και 7ου μήνα. Επιπλέον, στα προγράμματα Enterprise Basic και Internet Basic προσφέρονται 20ΜByte ανά μήνα δωρεάν, για χρήση e-mail και Internet εντός Ελλάδος, για 12 μήνες.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ginetai fragi gia apofigi kakis xrisis.

px sthn data card non stop,ginetai fragi sta 20GB

gia na min katevazei o xristis paranomo logismiko opws tainies kai mp3.

profanws h etaireia thelei na simvallei ston periorismo ths peirateias.

Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

Ναιιιι προφανώς... :rolleyes:

Ο βασικός στόχος είναι αυτός...

Όταν όμως φτάσει κάποιος στα 200ΜΒ, τι γίνεται; Όπως στις Data Card ένα πράμα...

Link to comment
Share on other sites

ginetai fragi gia apofigi kakis xrisis.

px sthn data card non stop,ginetai fragi sta 20GB

gia na min katevazei o xristis paranomo logismiko opws tainies kai mp3.

profanws h etaireia thelei na simvallei ston periorismo ths peirateias.

Με 20 giga άνετα κατεβάζω όμως πειρατικό υλικό. Εκτός αν επικρατεί ή άποψη ότι μέχρι 20gb πειρατικό υλικό δικαιολογείται!!! Αυτά περί συμβολής στην καταπολέμηση της πειρατείας μου φαίνονται τουλάχιστον αστεία.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό πρόγραμμα είναι κατά ένα ευρώ ακριβότερο από το αντίστοιχο της cosmote και κατά 100 Mb φθηνότερο από το επίσης αντίστοιχο της cosmote. Με άλλα λόγια η cosmote δίνει με 20 ευρώ 100 Mb.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

καλησπερα, γνωρίζει κανεις αν η wind σχεδιαζει να προσφερει το καινουριο σχετικα blackberry 8800 στην ελληνικη αγορα;

 

απο οτι ειδα στο site της vodafone υπάρχει ήδη... και φυσικα εχει κυκλοφορησει σε πολλες ευρωπαικες εταιρείες ηδη

Berry fan? Join BerryUser.com
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως ειδα το pearl το 8100 το οποιο (IMHO) δεν αξιζει μια ...

ειδικα το πληκτρολογιο

 

ενω το 8300 που μολις απεκτησα ειναι ... αλλο πραγμα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...