Jump to content

Samsung Galaxy S22 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 2/6/2023 at 10:10 ΠΜ, evangelosr said:

οκ ευχαριστώ για τις απαντήσεις. γιατί ήμουν ανάμεσα σε αυτό και το a54 το οποίο έχω διαβάσει ότι έχει πολλή καλή μπαταρία. ελπίζω να μην μετανιώσω που πήρα το s22 plus

δεν είναι να συγκρίνεις και το s22 plus με το a54

Link to comment
Share on other sites

On 2/6/2023 at 10:10 ΠΜ, evangelosr said:

οκ ευχαριστώ για τις απαντήσεις. γιατί ήμουν ανάμεσα σε αυτό και το a54 το οποίο έχω διαβάσει ότι έχει πολλή καλή μπαταρία. ελπίζω να μην μετανιώσω που πήρα το s22 plus

Φίλε μου το Α54 είναι συσκευή μεσαίας κατηγορίας και το s22 είναι flagship... Δεν υπάρχει σύγκριση 

 

 

Άσχετα με την μπαταρία τους

Edited by redcom7
Link to comment
Share on other sites

On 10/6/2023 at 12:58 ΠΜ, redcom7 said:

Φίλε μου το Α54 είναι συσκευή μεσαίας κατηγορίας και το s22 είναι flagship... Δεν υπάρχει σύγκριση 

 

 

Άσχετα με την μπαταρία τους

Συμφωνώ ότι το s22+ είναι καλύτερο σε όλα εκτός από την μπαταρία. Η αλήθεια είναι ότι δεν παίζω παιχνίδια ούτε τραβάω πολλές φωτογραφίες. Απλά περίμενα καλύτερη Μπαταρία. Μετά από 15 μέρες έχω να πω ότι sot έχω από 3:30 μέχρι 4:30 ώρες με χρήση εκτός σπιτιού και με 5g και όλα ανοιχτά. Πιάνω 4:30 με 5 ώρες αν το χρησιμοποιώ με wifi. Ερχόμενος από iphone xr αυτό που μου κάνει εντύπωση ειναι ότι έχει πολύ κακή διαχείριση ενέργειας όταν δεν το χρησιμοποιώ. Δηλαδή αν είμαι στο αμάξι και δεν το χρησιμοποιώ καθόλου μπορεί να χάσει και 5% σε μια ώρα. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις πήρα καινούριο εταιρικό οπότε λέω να το δώσω... Με πόνο ψυχής, μου άρεσε πολύ και δεν είναι κάν έτους. Αν ξέρετε κανέναν πείτε μου. Το έβαλα αγγελία στο Insomnia και προσπάθησα και εδώ στη κατηγορία αγγελίες αλλά πότε δε μου έστειλαν μύνημα στο κινητό για επιβεβαίωση. Για αυτό και το γράφω εδώ 🙂

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, arma said:

Πόσο το δίνεις;

Θα σου στείλω την αγγελία με pm για να μη σπαμάρουμε εδω (και όποιος άλλος θέλει)

Link to comment
Share on other sites

Πόσο να το σπρώξω το S22 Ultra 8/128 GB μαύρου χρώματος αγορασμένο τέλη Δεκέμβρη 2022 από Γερμανό;

Θα δώσω δύο θήκες μαζί, δύο skin που δεν έχουν χρησιμοποιηθεί και ένα έξτρα screen protector.

Άριστη κατάσταση, screen protector από πρώτη μέρα, όχι χτυπήματα.

 

Edited by riki_
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, riki_ said:

Πόσο να το σπρώξω το S22 Ultra 8/128 GB μαύρου χρώματος αγορασμένο τέλη Δεκέμβρη 2022 από Γερμανό;

Θα δώσω δύο θήκες μαζί, δύο skin που δεν έχουν χρησιμοποιηθεί και ένα έξτρα screen protector.

Άριστη κατάσταση, screen protector από πρώτη μέρα, όχι χτυπήματα.

 

450 ευρώ είναι πιστεύω τίμια τιμή για περσινό μοντέλο 8/128

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
Πόσο να το σπρώξω το S22 Ultra 8/128 GB μαύρου χρώματος αγορασμένο τέλη Δεκέμβρη 2022 από Γερμανό;
Θα δώσω δύο θήκες μαζί, δύο skin που δεν έχουν χρησιμοποιηθεί και ένα έξτρα screen protector.
Άριστη κατάσταση, screen protector από πρώτη μέρα, όχι χτυπήματα.
 
Τίποτα από αυτά δεν ισχύει ούτε οι θήκες. Όλα πωλούνται με την παλαιότητά και την τρέχουσα τιμή. 940 περίπου στο skroutz που είναι και εγγύηση. Οπότε υπολόγισε. Με 500 θα είσαι χαρούμενος. Και κάνε το τώρα γιατί αν παρέλθει η εγγύηση δε θα μπορείς ούτε να το πουλήσεις. Θα είναι θαύμα αν πουληθεί και πόσο.....

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μετα απο 14 μηνες στην κατοχη μου μπορω να πω οτι ειμαι ικανοποιημενος απο την συσκευη...με αρκετα update που εχουν γινει η συσκευη ειναι απροβληματιστη.αν εξαιρεσουμε την μετρια αυτονομια της μπαταριας σε ολα τα αλλα ειναι μια χαρα και η καμερα αρκετα καλη....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 30/9/2023 at 9:17 ΠΜ, andval said:

Μια αλλαγη στην μπαταρια του ποσο περιπου κοστιζει;

Στη smartec 40-45 ευρώ. Αν δεν είσαι Αθηνα μπορείς να το στείλεις δωρεάν με acs courrier

https://smartecservice.gr/mobile-repair-prices/

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πήραμε και το καινούριο one ui.

Εγώ έβαλα και black theme.

http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

On 30/9/2023 at 9:17 ΠΜ, andval said:

Μια αλλαγη στην μπαταρια του ποσο περιπου κοστιζει;

αν εισαι μεσα στην 2ετη εγγυηση κοστιζει ποιο φθηνα, τον περασμενο μηνα αλλαξα στο Α52s στα 26 ευρω στη smartec και μου αλλαξαν και τον κονεκτορα στη θυρα φορτισης ο οποιος ειχε προβλημα συμφωνα με τον διαγνωστικο ελεγχο που κανουν και σου δινουν και τα αποτελεσματα του τεστ.

Edited by boymanos
Link to comment
Share on other sites

On 27/11/2023 at 7:03 ΠΜ, boymanos said:

αν εισαι μεσα στην 2ετη εγγυηση κοστιζει ποιο φθηνα, τον περασμενο μηνα αλλαξα στο Α52s στα 26 ευρω στη smartec και μου αλλαξαν και τον κονεκτορα στη θυρα φορτισης ο οποιος ειχε προβλημα συμφωνα με τον διαγνωστικο ελεγχο που κανουν και σου δινουν και τα αποτελεσματα του τεστ.

Ησουνα στον πρώτο χρόνο ή είχες μπει στον δευτερο;

Ρωτάω γιατί στη smartec που είχα ρωτήσει για το ίδιο θέμα, μου είχαν πει ότι τον πρώτο χρόνο (από την αγορά) έχει μειωμένη τιμή η αλλαγή μπαταρίας. Αμα μπεις στον δεύτερο κοστίζει κανονικά

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, xetasa said:

Ησουνα στον πρώτο χρόνο ή είχες μπει στον δευτερο;

Ρωτάω γιατί στη smartec που είχα ρωτήσει για το ίδιο θέμα, μου είχαν πει ότι τον πρώτο χρόνο (από την αγορά) έχει μειωμένη τιμή η αλλαγή μπαταρίας. Αμα μπεις στον δεύτερο κοστίζει κανονικά

Ενα μηνα πριν ληξει η 2ετης εγγυηση, πληρωσα 26 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

On 27/11/2023 at 12:03 ΠΜ, skiabox said:

Πήραμε και το καινούριο one ui.

Εγώ έβαλα και black theme.

Εγω που εχω snapdragon θα παρω ποτε ?

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με 22 ultra Snapdragon δεν έχω πάρει ακόμα, θα έρθει υπομονή.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή τι έκδοση είναι; το δικό μου Σαουδική Αραβία δεν έχει έρθει ακόμα.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ικανοποιημένος γενικά με την συσκευή εκτός από τα τραγικά δακτυλικά lock και την ανύπαρκτη lock με face.

Μάλιστα είναι καθαρά θέμα των developers της samsung καθώς σε 3rd party εφαρμογές δουλεύουν μια χαρά τα δακτυλικά.

http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα, πήγα να αγοράσω χθες ένα s22+ green από insomnia και στο ραντεβού με τον πωλητή είδα το κινητό και γύρω-γυρω στο σασί (και στις 4 πλευρές) ήταν λες και το είχες τρίψει με κάτι που το γρατζουνάει!!! Είχε φύγει σε πολλά σημεία το χρώμα. Κατά τα άλλα το κινητό ήταν πένα!

Φυσικά δεν το πήρα. Ο πωλητής μου είπε ότι το είχε συνέχεια μέσα στη θήκη (spigen) και αυτό είναι γνωστό θέμα των s22 (απλό και plus, όχι το ultra...), αλλά η smartec δεν το καλύπτει.

Εχει κανείς αντίστοιχή εμπειρία; ισχύει αυτό που μου είπε ή ότι ναναι...

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...