Jump to content

Opera browser


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γενικά σέρνετε αυτό το update

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 185
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εκανα import απο firefox τα bookmarks μου και ενας φακελος ειναι το bookmarks toolbar που ειναι τα αγαπημενα μου που ηταν στου firefox στην bookmarks toolbar.αλλα ενω μεταφερθηκαν στον οπερα πως βλεπω στου opera την bookmarks toolbar τα αντιστοιχα που ειχα στον firefox?οχι σε ενα φακελο αλλα ενα-ενα .
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
με το τελευταίο update έχει γίνει σφαίρα το scrolling:D

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Νέος Opera 12

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

...με 64μπιτες εκδόσεις και hardware acceleration.

 

Ευκολη εγκατάσταση, στaαθερός μέχρι στιγμής και με φρεσκαρισμένο interface στις λεπτομερειες. :happy:

regged - always
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι είναι πιο αργή. Στα benchmarks του passmark φαίνεται πιο γρήγορη. Και στην αίσθησή της επίσης γρήγορη.
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι είναι πιο αργή. Στα benchmarks του passmark φαίνεται πιο γρήγορη. Και στην αίσθησή της επίσης γρήγορη.

 

Δικιο εχεις, μαλλον πρεπει να αλλάξω ρουτερ οταν ζεσταίνεται οι σελίδες αργουν να φορτώσουν

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε ένα θέμα εδώ: http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=48

Ίσως κι άλλοι αντιμετωπίζουν το ίδιο πρόβλημα με το router τους και ίσως βρείτε λύση. Θα πρότεινα να βάλεις ένα ανεμιστηράκι.

Link to comment
Share on other sites

Πάει σφαίρα ο 12...ούτε κολλήματα ούτε τίποτα.

Σε αντίθεση με τον τελευταίο firefox που κολάει συνεχώς.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Με την τελευταία έκδοση (12.10) όταν πατάω ctrl+b για να κάνω bold ένα κείμενο, μου ανοίγει το μενού με τα bookmarks και δεν κάνει την δουλειά που θέλω.

Υπάρχει τρόπος να λειτουργήσει όπως παλιά?

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Βγήκε ο Opera 15, που βασίζεται στο fork της Webkit που έκανε η Google, ονόματι Blink.

Δυστυχώς πρόκειται για τεράστια απογοήτευση. Ο browser είναι επί της ουσίας ένας Google Chrome με εικονίδια Opera. Αυτό μπορούσα να το κάνω και μόνος μου :mad:

Δεν έχει τα μενού που έχει ο Opera 12, δεν έχει τα preferences που έχει ο 12, δεν έχει ΚΑΝ τα search engines και το search bar!!

Πρόκειται για κίνηση που πάει πολλά βήματα την Opera Software... Λένε βέβαια ότι δεν είχαν τη δυνατότητα να συντηρήσουν τον Presto ώστε να ανταγωνιστεί τον Webkit και ότι τα site γίνονται πλέον optimize μόνο για τον Webkit.

Πάντως αν δεν επαναφέρει άμεσα τουλάχιστον το feel & look του Opera 12 δεν υπάρχει περίπτωση κανένας χρήστης του Opera να αναβαθμίσει στη 15. Ναι, είναι πιο γρήγορη, αλλά αν ήθελα μια αντιγραφή του Chrome θα πήγαινα στον Chrome εξαρχής...

Φάουλ...

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε ο Opera 15, που βασίζεται στο fork της Webkit που έκανε η Google, ονόματι Blink.

Δυστυχώς πρόκειται για τεράστια απογοήτευση. Ο browser είναι επί της ουσίας ένας Google Chrome με εικονίδια Opera. Αυτό μπορούσα να το κάνω και μόνος μου :mad:

Δεν έχει τα μενού που έχει ο Opera 12, δεν έχει τα preferences που έχει ο 12, δεν έχει ΚΑΝ τα search engines και το search bar!!

Πρόκειται για κίνηση που πάει πολλά βήματα την Opera Software... Λένε βέβαια ότι δεν είχαν τη δυνατότητα να συντηρήσουν τον Presto ώστε να ανταγωνιστεί τον Webkit και ότι τα site γίνονται πλέον optimize μόνο για τον Webkit.

Πάντως αν δεν επαναφέρει άμεσα τουλάχιστον το feel & look του Opera 12 δεν υπάρχει περίπτωση κανένας χρήστης του Opera να αναβαθμίσει στη 15. Ναι, είναι πιο γρήγορη, αλλά αν ήθελα μια αντιγραφή του Chrome θα πήγαινα στον Chrome εξαρχής...

Φάουλ...

ετσι ειναι μεγαλη απογοητευση ...κριμα χαθηκε ενας πολυ καλος browser...πως μπορω να αποφυγω το update και να μεινω στον 12?

εννοω μη γινει αυτοματα

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

ετσι ειναι μεγαλη απογοητευση ...κριμα χαθηκε ενας πολυ καλος browser...πως μπορω να αποφυγω το update και να μεινω στον 12?

εννοω μη γινει αυτοματα

Νομίζω δε γίνεται αυτόματα ούτως ή άλλως γιατί θεωρείται ξεχωριστός browser.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δε γίνεται αυτόματα ούτως ή άλλως γιατί θεωρείται ξεχωριστός browser.

ευχαριστω ναι εχεις δικιο το ειδα και εγω...

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Ποιον φυλλομετρητή θεωρείτε καλύτερα μεταξύ του Opera 15 και του Chrome;

 

Χρησιμοποιώ εδώ και πολλούς μήνες τον τελευταίο, αλλά εδώ και καιρό έχω παρατηρήσει ότι μετά από αρκετή ώρα πλοήγηση και κυρίως στο facebook, "γονατίζει" το σύστημα και αποτέλεσμα ούτε τα τραγούδια στο vlc να μην αναπαράγονται σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Τα τελεταία benchmark βγάζουν νικητή την αλεπού και δεύτερο τον νέο Opera παντως... Τελευταίος και καταιδρωμένος ο παλιός Opera.

http://www.tomshardware.com/reviews/chrome-27-firefox-21-opera-next,3534-12.html

Πάντως τον Opera για Android από καλύτερο browser που ήταν τώρα τον σκοτώσανε, και για αυτό όπως γράφτηκε παραπάνω επανέφεραν τον παλιό. Στο PC δεν γνωρίζω γιατί χρησιμοποιώ Firefox.

Edited by johnnytifosi
Nokia 6510 -> Sony Ericsson W700i -> Sony Ericsson Xperia Ray (LegacyXperia CM11), Nokia 101 -> OnePlus X
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Σήμερα μπαίνω κλασσικά στον Opera και ανοίγοντας το google.gr μου βγάζει αυτό "opera cannot verify the identity of the server "google.gr" due to a certificate problem,the server could be trying to trick you"

το ίδιο μου βγάζει και στο facebook όταν πάω να μπω,σε άλλες σελίδες μπαίνω κανονικά όπως εδω π.χ

χθες το βράδυ όλα δούλευαν κανονικά και δεν είχα πρόβλημα...δοκίμασα και από chrome και από IE,το ίδιο...τι μπορεί να παίζει??

σημ.από το κινητό μου μπαίνω κανονικά σε όλα...

Edited by Luciferia
Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μπαίνω κλασσικά στον Opera και ανοίγοντας το google.gr μου βγάζει αυτό "opera cannot verify the identity of the server "google.gr" due to a certificate problem,the server could be trying to trick you"

το ίδιο μου βγάζει και στο facebook όταν πάω να μπω,σε άλλες σελίδες μπαίνω κανονικά όπως εδω π.χ

χθες το βράδυ όλα δούλευαν κανονικά και δεν είχα πρόβλημα...δοκίμασα και από chrome και από IE,το ίδιο...τι μπορεί να παίζει??

σημ.από το κινητό μου μπαίνω κανονικά σε όλα...

 

Έλεγξε την ημερομηνία του υπολογιστή σου.

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Έλεγξε την ημερομηνία του υπολογιστή σου.

 

η ημερομηνία ήταν όντως...είχα πάει κάποιους μήνες πίσω..αλλά πως στο καλό,άλλαξε μόνο του??:p

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

η ημερομηνία ήταν όντως...είχα πάει κάποιους μήνες πίσω..αλλά πως στο καλό,άλλαξε μόνο του??:p

 

Αυτό συνήθως γίνεται όταν ο σταθερός υπολογιστής κλείσει απότομα απο ρεύμα και η μπαταρία της μητρικής έχει τελειώσει.Αντοιστοιχα στα λάπτοπ όταν τελειώσει απότομα η μπαταρία του και αυτή της μητρικής να έχει επίσης τελειώσει.

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Αυτό συνήθως γίνεται όταν ο σταθερός υπολογιστής κλείσει απότομα απο ρεύμα και η μπαταρία της μητρικής έχει τελειώσει.Αντοιστοιχα στα λάπτοπ όταν τελειώσει απότομα η μπαταρία του και αυτή της μητρικής να έχει επίσης τελειώσει.

 

Περιεργο...γιατι ειχα laptop στο ρευμα και εκανα κανονικα shutdown οταν το εκλεισα!!

Οπως και να'χει θα το εχω υποψιν για αλλη φορα...σε ευχαριστω :)

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Περιεργο...γιατι ειχα laptop στο ρευμα και εκανα κανονικα shutdown οταν το εκλεισα!!

Οπως και να'χει θα το εχω υποψιν για αλλη φορα...σε ευχαριστω :)

 

Συμβαίνουν αυτά..διαολεμένα μηχανήματα είναι:lol:

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

εβαλα τον 21...και εχουν μικρυνει δραματικα τα γραμματα στα μενου...τυφλωνομαι για να τα δω...πως αλλαζει αυτο?

(εννοω τα μενου ετσι? πχ..κανω κλικ στο εικονιδιο του Opera πανω αριστερα και το μενου επιλογων που εμφανιζεται ειναι δραματικα μικρο σε μεγεθος γραμματων...ψειρες...

μα ποσο βλακες ειναι? help Παιδες...

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...