Jump to content

Realme C21


Michael22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eχει η φίλη μου ένα realme C21 4/64 από Αύγουστο. 

Μια χαρά πηγαινε ώσπου ξαφνικά μετά από κληση, η' και κατά την διάρκεια της ξαφνικά παγώνει και δεν μπορείς να κάνεις τίποτε για κάποια δευτερολεπτα, ανάλογα κάποιες φορές 20-30. . Και αν ήσουν σε κλήση και σε ξαναπαίρνει ο άλλος δίνει busy. 

Τι μπορεί να είναι? Δεν το κάνει πάντα βέβαια.  Και δεν το έκανε ως πριν τα Χριστουγεννα

Edited by Michael22
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
On 16/1/2022 at 3:52 ΜΜ, Michael22 said:

Eχει η φίλη μου ένα realme C21 4/64 από Αύγουστο. 

Μια χαρά πηγαινε ώσπου ξαφνικά μετά από κληση, η' και κατά την διάρκεια της ξαφνικά παγώνει και δεν μπορείς να κάνεις τίποτε για κάποια δευτερολεπτα, ανάλογα κάποιες φορές 20-30. . Και αν ήσουν σε κλήση και σε ξαναπαίρνει ο άλλος δίνει busy. 

Τι μπορεί να είναι? Δεν το κάνει πάντα βέβαια.  Και δεν το έκανε ως πριν τα Χριστουγεννα

Μάλλον πρέπει να γίνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Το πηρα για γνωστη μου αλλα δεν μπορω να βρω την επιλογη να δειχνει στο viber οταν εχει μηνυματα το 1 2 3  πχ δηλαδη ποσα μηνυματα της ηρθαν...μπορει καποιος να μου πει απο που γινεται και αν γινεται;;Στις ρυθμισεις  ειδοποιησεων δεν βρηκα κατι και στα δικα μου (Huawei) δεν χρειαζοταν ποτε να κανω κατι εξτρα.

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, moviehunter2009 said:

Το πηρα για γνωστη μου αλλα δεν μπορω να βρω την επιλογη να δειχνει στο viber οταν εχει μηνυματα το 1 2 3  πχ δηλαδη ποσα μηνυματα της ηρθαν...μπορει καποιος να μου πει απο που γινεται και αν γινεται;;Στις ρυθμισεις  ειδοποιησεων δεν βρηκα κατι και στα δικα μου (Huawei) δεν χρειαζοταν ποτε να κανω κατι εξτρα.

κρατα πατημενη την εφαρμογη και θα πας πληροφοριες εφαρμογης μετα πηγε εκει που λεει γνωστοποιησεις και μπες και λογικα θα σου εχει αν θες τελεια η νουμερο

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Tr3LaRaS said:

κρατα πατημενη την εφαρμογη και θα πας πληροφοριες εφαρμογης μετα πηγε εκει που λεει γνωστοποιησεις και μπες και λογικα θα σου εχει αν θες τελεια η νουμερο

θα της το στειλω  να το κανει ...ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση φιλε

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Realme C21
  • 4 weeks later...

Καλησπέρα!

Κάποιος με c21y ή c21 ή οποιοδήποτε realme, μήπως έχει αντιμετωπίσει κάτι από τα παρακάτω και αν ναι, δόθηκε λύση; 

Realme C21Υ, αγορά λίγων ημερών, δύο φορές πάγωμα οθόνης με καμία αντίδραση σε οποιοδήποτε πάτημα. Επανήλθε σε 1-2 λεπτά μόνο του. Δεν προχώρησα σε αναγκαστική επανεκκίνηση. Δεν το έχει εμφανίσει ξανά. 

Το ίδιο τηλέφωνο, μετά από κλείσιμο-άνοιγμα ή επανεκκίνηση, δεν ανταποκρίνεται στο δακτυλικό αποτύπωμα ΜΟΝΟ όμως σε ό,τι αφορά το ξεκλείδωμα της συσκευής. Σε δοκιμές διαπίστωσα ότι ανταποκρίνεται και ξεκλειδώνει κανονικά με αποτύπωμα, μόνο αν αφαιρέσω την SIM και το επανεκκινήσω χωρίς κάρτα. Τότε λειτουργεί κανονικά. Τοποθετώντας κατόπιν τη SIM συνεχίζει να λειτουργεί κανονικά μέχρι το επόμενο κλείσιμο - άνοιγμα ή επανεκκίνηση οπότε και επαναλαμβανεται το ίδιο πρόβλημα.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπέρα!

Εγώ έχω το Realme C25Y από αρχές Ιουνίου και χτες εντελώς ξαφνικά την ώρα που το έβαλα να φορτίσει επειδή η μπαταρία 'ηταν στο κόκκινο κ έκλεισε όταν άνοιξε και μου ζήτησε pin δεν λειτουργούσε απολύτως τίπ0οτα στην οθόνη/δεν πατιόταν τίποτα..Το μόνο που δούλευε είναι η αυξομείωση της έντασης αλλά το touch  καθόλου με αποτέλεσμα να μην μπορώ να του κάνω επανεκκίνηση.Έβγαλα 3-4 φορές την sim  αλλά δεν άλλαξε τίποτα... 😞 Καμία άλλη ιδέα?Τι να κάνω?

Το είχα αγοράσει μέσω skroutz  και το συγκεκριμένο κατάστημα είναι κλειστό τα Σάββατα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...