Jump to content

Google Pixel 6


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Ρε παίδες, είμαι με την τελευταία beta του Anroid 14, μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος γιατί δεν μπορώ να εγκαταστήσω κάποια  apk εκτός App Store?

Για παράδειγμα, το Telegram και το Fortnite (Epic Launcher) τα εγκατέστησε κανονικά, όμως το Telegram ενώ μου έχει πετάξει εδώ και ένα μηνα+ ότι θέλει ενημέρωση, κατεβάζει το APK, πατάω το εγκατάσταση και εξαφανίζεται κατευθείαν ο laucher με αποτέλεσμα να έχω φτάσει σημείο σε συνομιλίες να μου πετάει μήνυμα "δεν είναι διαθέσιμο για την έκδοση Telegram που έχετε".

Επίσης, κατέβασα από το APKMirror την τελευταία έκδοση του CU app κι ενώ πατάω εγκατάσταση, δεν κάνει τίποτα, πάλι εξαφανίζεται όσες φορές και να το τρέξω .

Καμία βοήθεια?

Επίσης, είναι λογικό στο Android να έχει βγει ενημερωση εφαρμογής εδώ και 4 μέρες, άλλοι να την έχουν κατεβάσει μέσω store και σε μένα να μην εμφανίζεται? 

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες, είμαι με την τελευταία beta του Anroid 14, μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος γιατί δεν μπορώ να εγκαταστήσω κάποια  apk εκτός App Store?
Για παράδειγμα, το Telegram και το Fortnite (Epic Launcher) τα εγκατέστησε κανονικά, όμως το Telegram ενώ μου έχει πετάξει εδώ και ένα μηνα+ ότι θέλει ενημέρωση, κατεβάζει το APK, πατάω το εγκατάσταση και εξαφανίζεται κατευθείαν ο laucher με αποτέλεσμα να έχω φτάσει σημείο σε συνομιλίες να μου πετάει μήνυμα "δεν είναι διαθέσιμο για την έκδοση Telegram που έχετε".
Επίσης, κατέβασα από το APKMirror την τελευταία έκδοση του CU app κι ενώ πατάω εγκατάσταση, δεν κάνει τίποτα, πάλι εξαφανίζεται όσες φορές και να το τρέξω .
Καμία βοήθεια?
Επίσης, είναι λογικό στο Android να έχει βγει ενημερωση εφαρμογής εδώ και 4 μέρες, άλλοι να την έχουν κατεβάσει μέσω store και σε μένα να μην εμφανίζεται? 
Για κάποιο bug μου φαίνεται...στην τελευταία beta είμαι κι εγώ, και όλα είναι κομπλέ!

Στάλθηκε από το Pixel 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις με τη τελευταία beta είδε το φως το αληθινό όσο αφορά το 5g? Ή τζιφος?

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, CptBill said:

Κάνεις με τη τελευταία beta είδε το φως το αληθινό όσο αφορά το 5g? Ή τζιφος?

Τζίφος! Τίποτα δεν άλλαξε. Και η έκδοση τηλεφωνίας για Vodafone παρέμεινε η ίδια. Δε νομίζω ότι υπάρχει ελπίδα για τα 6αρια.

Link to comment
Share on other sites

Μην είμαστε απαισιόδοξοι...θα δείξει όταν βγει η stable. Μέχρι τότε, θετικές σκέψεις! Χαχαχαχα

Στάλθηκε από το Pixel 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην τελευταία beta και σήμερα διαπίστωσα ότι δεν δουλεύει το google assistant διότι όπως γράφει δεν είναι διαθέσιμο στην περιοχή μου ! Μπορεί να διορθωθεί ?

Link to comment
Share on other sites

@xristos75 Σε εμένα δουλεύει κανονικά. Μήπως είναι κάποιο άλλο το πρόβλημα?

Στάλθηκε από το Pixel 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, tfd1978 said:

@xristos75 Σε εμένα δουλεύει κανονικά. Μήπως είναι κάποιο άλλο το πρόβλημα?

Στάλθηκε από το Pixel 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Δεν μπορώ να καταλάβω...επίσης δεν ενεργοποιείται και το interpreter mode.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω...επίσης δεν ενεργοποιείται και το interpreter mode.
Πιστεύω ότι είναι κάποιο bug .. ή κάποια ρύθμιση ίσως που το κολλάει, αλλά δεν πάει το μυαλό μου κάπου.
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, xristos75 said:

Είμαι στην τελευταία beta και σήμερα διαπίστωσα ότι δεν δουλεύει το google assistant διότι όπως γράφει δεν είναι διαθέσιμο στην περιοχή μου ! Μπορεί να διορθωθεί ?

Κάπου το πήρε το μάτι μου να αναφέρεται αυτό στο reddit. Το έχουν κι άλλοι. Λογικά είναι κάποιο bug όπως είπε ο Νίκος.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες, πώς γίνεται όταν κλείνω τους χάρτες της Google με Χ να κλείνουν και να μην τρέχουν από πίσω?

Τι εννοώ: βάζω μια διεύθυνση, κάνω swipe up και η εφαρμογή μπαίνει σε μικρή μορφή κι ενώ πατάω το Χ και εξαφανίζεται, μετα από λίγο ακούω "συνεχίστε ευθεία" . Ο μόνος τρόπος για να κλείσει είναι να ανοίξω την εφαρμογή κανονικά και να σταματήσω τη διαδρομή . 

Επίσης, έχω την προτελευταία (γιατί εχει βγει κι άλλη) beta στην οποία μου είχε βγάλει ειδοποίηση ότι μου δίνει τη δυνατότητα αυτή τη φορά να κάνω opt out από το πρόγραμμα και να γυρίσω σε stock Android 14 χωρίς να χάσω δεδομένα. Βγήκα από το πρόγραμμα, έκανα νέα αναζήτηση για ενημερώσεις και μου βγάζει τώρα ενημερωση 300mb αλλά γραφει κανονικά ότι θα τα χάσω όλα. Τι να κάνω ? Συνεχίζω με beta ή το ρισκάρω? 

Αν τα διαγράψει όλα, τι ακριβώς διαγράφει? Κάνει full wipe ?

Edited by ParafronGR

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Όσο αναφορά τους χάρτες, το δοκίμασα αυτό που λες, και σε εμένα κλείνουν 100% (είμαι με την τελευταία ΒΕΤΑ όμως). Δεν συνεχίζει να ακούγεται κάτι...όσο για το πρόγραμμα ΒΕΤΑ, όταν πηγαίνεις στο λινκ παρακάτω, εμφανίζεται ή όχι η συσκευή στο πρόγραμμα?

https://www.google.com/android/beta#devices

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, tfd1978 said:

Όσο αναφορά τους χάρτες, το δοκίμασα αυτό που λες, και σε εμένα κλείνουν 100% (είμαι με την τελευταία ΒΕΤΑ όμως). Δεν συνεχίζει να ακούγεται κάτι...όσο για το πρόγραμμα ΒΕΤΑ, όταν πηγαίνεις στο λινκ παρακάτω, εμφανίζεται ή όχι η συσκευή στο πρόγραμμα?

https://www.google.com/android/beta#devices

Το συγκεκριμένο πρόβλημα με τους χάρτες το έχω από Οκτώβρη - ειδικά στην Πολωνία που τους χρησιμοποιούσα φουλ, σκέψου είχα πατήσει Χ στο μικρό παραθυράκι, άρχισα να τραβάω βίντεο και στα μισά του βίντεο, άρχισε ξαφνικά η δόνηση και να λέει η τύπισσα "στρίψτε αριστερά" . Ειλικρινά, δεν έχω ξανανιώσει τόση επιθυμία να πετάξω κινητό. 

Στη σελίδα της Google μου γράφει "not enrolled" και στις ενημερώσεις μου δείχνει μία public μεγέθους 359mb. Απλά το θέμα είναι ότι δεν ξέρω τί να πιστέψω. Πριν 2 βδομάδες μου έλεγε ότι μπορώ να πάω σε public ΧΩΡΙΣ διαγραφή δεδομένων (και το τόνιζε ότι ήταν η μόνη φορά που θα μπορούσα να το κάνω), ενώ τώρα γράφει κανονικά ότι θα τα χάσω όλα 

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο. Έτσι έγραφε στο προηγούμενο update. Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν ισχύει εφόσον δεν είναι enrolled η συσκευή. Ίσως είναι ευκαιρία να γίνει ένα σεταρισμα από την αρχή, μήπως διορθωθεί και το θέα που έχεις με τους χάρτες.

Link to comment
Share on other sites

ξεκινησε το μεγαλο update του Δεκεμβριου.

Εαν ειχαμε 5G στη beta θα ημουν ενθουσιασμενος που θα παιρναμε εμεις που ειμαστε σε stable 5G.

Τωρα μου ειναι ψιλο αδιαφορο 😞

Κραταω μια μικρη ελπιδα μπας και γινει το θαυμα.

Link to comment
Share on other sites

yok.
Μπηκε μεν  διακοπτης volte στο κινητο, δεν κανει τιποτα ομως.
Οι κλησεις περνανε απο 2G.


Επισης για πρωτη φορα το shizuku δεν ενεργοποιει volte/vowifi 

Παροχος vodafone

Τον ηπιαμε. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από χθες και για Vodafone έχω κανονικά Volte με Official ROM.

Δλδ τώρα pixel 6 pro , dual sim , volte σε cosmote με esim , volte με Vodafone από χθες με φυσική sim 

 

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, konstantinospixel said:

Εγώ από χθες και για Vodafone έχω κανονικά Volte με Official ROM.

Δλδ τώρα pixel 6 pro , dual sim , volte σε cosmote με esim , volte με Vodafone από χθες με φυσική sim 

 

το thread αφορα το σκέτο pixel 6 και οχι το pro.
Οποτε φανταζομαι στο ιστορικο κλησεων σου, βλεπεις πλεον την ενδειξη HD για τις κλησεις που γινονται μεσω volte?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, konstantinospixel said:

Το ίδιο είναι για όλα , και σε 6a ισχύει .

Υπάρχει η ένδειξη HD πλέον ναι 

δεν ειναι το ιδιο σε ολα. 
2 αναφορες σε pixel 6 δειχνουν οτι δεν δουλευει το volte. 
Αλλα αμα δουλευει στο pro σου, ειναι καλο σημαδι. 

Τα δικα μου carrier settings

Screenshot_20231207-175333.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδιά καλησπέρα έχω μια απορία πια τώρα και Google pixel 6 και στα pixel 6a λειτουργεί χωρίς πρόγραμμα το 5G , το volte και να έχω ιντερνέτ ενώ μιλάω και δεν έχετε θέμα με σήμα και χαμένες κλήσεις σωστά; Ευχαριστώ όποιον απαντησει και καλές γιορτές σε όλουςμε υγεία

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, BOOM1 said:

Παιδιά καλησπέρα έχω μια απορία πια τώρα και Google pixel 6 και στα pixel 6a λειτουργεί χωρίς πρόγραμμα το 5G , το volte και να έχω ιντερνέτ ενώ μιλάω και δεν έχετε θέμα με σήμα και χαμένες κλήσεις σωστά; Ευχαριστώ όποιον απαντησει και καλές γιορτές σε όλουςμε υγεία

Με την τελευταία stable του android 14, με Vodafone, έχω κανονικά VOLTE αλλά όχι 5G

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...