Jump to content

TCL 20R 5G


atillas24
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μέσα από την εφαρμογή Support Center στείλε μήνυμα ότι δεν έχεις πολύ καιρό να πάρεις ενημέρωση και αναβάθμιση μα Ζι με το serial number και το IMEI της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

On 7/9/2023 at 8:54 ΜΜ, tasos_v said:

4/128 V3.0.2B2P  από Γερμανό δεν μου έχει έρθει κανένα update.

Και εγώ το ίδιο ακριβώς!

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, CaptainChris said:

Μέσα από την εφαρμογή Support Center στείλε μήνυμα ότι δεν έχεις πολύ καιρό να πάρεις ενημέρωση και αναβάθμιση μα Ζι με το serial number και το IMEI της συσκευής.

Που είναι αυτή η εφαρμογή.

Θα το δοκιμάσω αλλά δεν νομίζω να δώσουν σημασία.

Πάντως με τέτοια τακτική χάνεται η αξιοπιστία της εταιρείας.

Θα ξανααγόραζα TCL μόνο αν η τιμή είναι χώμα και μόνο για 2ο κινητό

 

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα email στην tcl-europe γιατί δεν έχω λάβει ενημέρωση σε android 12 στο 4/128 από Γερμανό και αυτή είναι η απάντηση τους.

Αγαπητέ πελάτη,

 

 

Σας ευχαριστούμε για την πρόσφατη επικοινωνία σας με την τεχνική υποστήριξη της TCL Mobile Care.

 

Οι ενημερώσεις του λειτουργικού συστήματος βασίζονται σε εμπορικές αναφορές / commercial reference. Εξαρτάται από τη χώρα και τον πωλητή αν θέλουν αυτό το προνόμιο , ενημέρωση android 12, αν δεν το θέλουν, τότε το αντίστοιχο τηλέφωνο δεν θα λάβει την ενημέρωση.

 

Σας ευχαριστούμε που επιλέξατε τα προϊόντα μας.

Παραμένουμε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε περαιτέρω πληροφορία και σας ευχόμαστε μια υπέροχη μέρα!

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα με τη ζήτηση πάει δηλαδή;;;; 

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, NTAKOTA2 said:

Έστειλα email στην tcl-europe γιατί δεν έχω λάβει ενημέρωση σε android 12 στο 4/128 από Γερμανό και αυτή είναι η απάντηση τους.

Αγαπητέ πελάτη,

Σας ευχαριστούμε για την πρόσφατη επικοινωνία σας με την τεχνική υποστήριξη της TCL Mobile Care.

Οι ενημερώσεις του λειτουργικού συστήματος βασίζονται σε εμπορικές αναφορές / commercial reference. Εξαρτάται από τη χώρα και τον πωλητή αν θέλουν αυτό το προνόμιο , ενημέρωση android 12, αν δεν το θέλουν, τότε το αντίστοιχο τηλέφωνο δεν θα λάβει την ενημέρωση.

Σας ευχαριστούμε που επιλέξατε τα προϊόντα μας.

Παραμένουμε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε περαιτέρω πληροφορία και σας ευχόμαστε μια υπέροχη μέρα!

Αρα η "GERMANOS" παράγγειλε στην TCL κομμάτια 4/128 σε χαμηλότερη τιμή ζητώντας από την εταιρεία μη υποχρέωση μελλοντικών ενημερώσεων.

Επομένως πάπαλα και μην περιμένουμε κάτι νεότερο όσοι αγοράσαμε από "GERMANOS" έτσι εξηγείται που το αγοράσαμε φτηνότερα από άλλους.

Μόνο που δεν γνωρίζαμε όταν το αγοράσαμε από την "GERMANOS" ότι δεν θα έχουμε ενημερώσεις.

 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου φαίνεται για απάντηση καραμέλα, για να ρίξουν το μπαλάκι αλλού. Αν είσαι σοβαρός κατασκευαστής, υποστηρίζεις σωστά τα τηλέφωνά σου με τακτικές αναβαθμίσεις. Αυτό προϋποθέτει να έχεις μεγάλη ομάδα ατόμων που ασχολούνται με αυτό. Δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι σοβαρή εταιρία φτιάχνει στις μέρες μας συσκευή για να την πουλήσει φτηνότερα σε σχέση με μια άλλη στη γκάμα της που το κόστος για την ανάπτυξη και βελτίωση του λογισμικού θα βαρύνει περαιτέρω την τιμή. Αν όντως γίνεται κάτι τέτοιο, μιλάμε για φοβερή περίπτωση που δίνει άλλο νόημα στον χαρακτηρισμό "κινεζιά'. Μακριά...

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, NTAKOTA2 said:

Έστειλα email στην tcl-europe γιατί δεν έχω λάβει ενημέρωση σε android 12 στο 4/128 από Γερμανό και αυτή είναι η απάντηση τους.

Αγαπητέ πελάτη,

Σας ευχαριστούμε για την πρόσφατη επικοινωνία σας με την τεχνική υποστήριξη της TCL Mobile Care.

Οι ενημερώσεις του λειτουργικού συστήματος βασίζονται σε εμπορικές αναφορές / commercial reference. Εξαρτάται από τη χώρα και τον πωλητή αν θέλουν αυτό το προνόμιο , ενημέρωση android 12, αν δεν το θέλουν, τότε το αντίστοιχο τηλέφωνο δεν θα λάβει την ενημέρωση.

Σας ευχαριστούμε που επιλέξατε τα προϊόντα μας.

Παραμένουμε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε περαιτέρω πληροφορία και σας ευχόμαστε μια υπέροχη μέρα!

Θα είχε ενδιαφέρον να προωθούσες το email στη "ΓΕΡΜΑΝΟΣ"

Έτσι να δούμε τι θα σου απαντούσαν.

Υπάρχει βέβαια και η περίπτωση να τα αγόρασε φθηνότερα με την υποχρέωση μέσω των servers της να αναλάβει τις μελλοντικές αναβαθμίσεις.
Αλλά να παριστάνει τον ΓΕΡΜΑΝΟ!!!

Edited by tasos_v
Link to comment
Share on other sites

Απίστευτο! Δηλαδή η  TCL πουλάει συσκευές που δεν θα πάρουν αναβάθμιση, φθηνότερα σε κάποιους εμπόρους; οι έμποροι αυτοί δεν έχουν υποχρέωση να ενημερώσουν τον καταναλωτή πριν την αγορά οτι η συσκευή που αγοράζεις δεν θα αναβαθμιστεί; η ένωση καταναλωτή τι έχει να πει σε αυτή την περίπτωση; κανονικά θέλει αγωγή και ζητηση αποζημίωσης από τον Γερμανό, και απειλή ότι θα γνωστοποιηθεί το γεγονός σε ολα τα social media  να ενημερωθούν οι καταναλωτές. Ντροπή και για την TCL που με αυτή την τακτική της χαλάει την φήμη της.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Να πω πάντως ότι μετά από 15 μήνες η μπαταρία είναι σαν καινούργια, κρατάει άνετα 2 μέρες, επίσης δεν μου έχει κολλήσει ποτέ αν και το έχω φορτώσει με ένα κάρο εφαρμογές.
Για 112€ για το 4/128 που έδωσα και με 12 άτοκες παρακαλώ, καλά είναι, δεν απαιτώ και δεν παραπονιέμαι..

Link to comment
Share on other sites

On 28/9/2023 at 5:36 ΜΜ, tasos_v said:

Να πω πάντως ότι μετά από 15 μήνες η μπαταρία είναι σαν καινούργια, κρατάει άνετα 2 μέρες, επίσης δεν μου έχει κολλήσει ποτέ αν και το έχω φορτώσει με ένα κάρο εφαρμογές.
Για 112€ για το 4/128 που έδωσα και με 12 άτοκες παρακαλώ, καλά είναι, δεν απαιτώ και δεν παραπονιέμαι..

Έτσι λειτουργούν τα TCL χωρίς κολλήματα και ας φοράνε επεξεργαστές που δεν είναι και οι πιο δυνατοί καθώς έχουν καλό software. Βλέπω ακριβά κινητά φίλων με επεξεργαστές πολύ καλύτερους και έχουν συνεχώς κολλήματα κτλ. Τόσα χρόνια με TCL ούτε κολλήματα ούτε restart ούτε τίποτα. Λειτουργούν όπως πρέπει οι συσκευές της!

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Αν το αγόρασες απο Γερμανό και εχεις αναβάθμιση τοτε παιξε και στο τζόκερ!!!

Σε εμενα πάπαλα!!! 😄

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Σήμερα 12/03/24, νέα ενημέρωση v.4.0.5D3J.

Δεν ξέρω τι κάνει επιπλέον, παραμένει Android 12. Αγορά από Κωτσόβολος έκδοση 4/64.

Πάντως, εστω και αραιά το υποστηρίζουν ακόμα, έστω και με ενημερώσεις ασφαλείας.

 

Edited by algedan
Link to comment
Share on other sites

On 12/3/2024 at 3:05 ΜΜ, algedan said:

Σήμερα 12/03/24, νέα ενημέρωση v.4.0.5D3J.

Δεν ξέρω τι κάνει επιπλέον, παραμένει Android 12. Αγορά από Κωτσόβολος έκδοση 4/64.

Πάντως, εστω και αραιά το υποστηρίζουν ακόμα, έστω και με ενημερώσεις ασφαλείας.

 

Ενθαρρυντικό το ότι ενημερώνουν με αναβαθμίσεις ασφαλείας τις συσκευές τους. Περιμένω και για το 40 R που έχει να γίνει security update από τον Ιούνιο του 2023.

Edited by Brainmorf

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

Παρομοίως ήλθε και σε εμένα σήμερα η νέα ενημέρωση v.4.0.5D3J.

Αγορά από Γερμανός 4/64.

Πάντως μπράβο τους που μας θυμήθηκαν.

Κοντεύει 2 χρόνια που το χρησιμοποιώ σαν 2ο και συνεχίζει να λειτουργεί αξιοπρεπώς με την μπαταρία σε αρκετά καλά επίπεδα με μέτρια χρήση.

Δεν έχω κανένα παράπονο αναλογιζόμενος την πολύ χαμηλή τιμή που το αγόρασα τότε.

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, tasos_v said:

Παρομοίως ήλθε και σε εμένα σήμερα η νέα ενημέρωση v.4.0.5D3J.

Αγορά από Γερμανός 4/64.

Πάντως μπράβο τους που μας θυμήθηκαν.

Κοντεύει 2 χρόνια που το χρησιμοποιώ σαν 2ο και συνεχίζει να λειτουργεί αξιοπρεπώς με την μπαταρία σε αρκετά καλά επίπεδα με μέτρια χρήση.

Δεν έχω κανένα παράπονο αναλογιζόμενος την πολύ χαμηλή τιμή που το αγόρασα τότε.

Και σε εμένα ήρθε η αναβαθμιση.Κι εγώ ως δεύτερο κινητό το χρησιμοποιώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...