Jump to content

Cosmote neo


rodriguez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 ώρα πριν, ANAGNPANA said:

μήπως το έχεις κάνει παύση το πρόγραμμα?

μήπως έχεις κάνει παύση το πρόγραμμα?

Ναι, αλλά και πριν το κάνω δεν δούλευε. Επίσης σε αριθμό που είχα κάνει παύση, δούλευε κανονικά

55 minutes ago, akalos said:

κατά πάσα πιθανότητα το χεις κάνει παύση το νέο 

Γιατί παίζει αυτό ρόλο;

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, sou_d said:

Ναι, αλλά και πριν το κάνω δεν δούλευε. Επίσης σε αριθμό που είχα κάνει παύση, δούλευε κανονικά

Γιατί παίζει αυτό ρόλο;

Ναι αν το έχεις κάνει παύση δεν μπορείς να κανεις αλλαγή πακέτου 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ANAGNPANA said:

Ναι αν το έχεις κάνει παύση δεν μπορείς να κανεις αλλαγή πακέτου 

Μα τον προηγούμενο αριθμό μου την προηγούμενη εβδομάδα, έτσι τον έκανα. Άλλαξε πρόσφατα;

Επίσης, είχα δοκιμάσει και προτού το κάνω παύση. Δεν νομίζω να φταίει αυτό

Edited by sou_d
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, sou_d said:

Μα τον προηγούμενο αριθμό μου την προηγούμενη εβδομάδα, έτσι τον έκανα. Άλλαξε πρόσφατα;

Επίσης, είχα δοκιμάσει και προτού το κάνω παύση. Δεν νομίζω να φταίει αυτό

Αγορινα όταν κανεις παύση το πρόγραμμα σου είναι σαν να μην υπάρχει ουσιαστικά προγραμμα . Σαν να το κανεις φραγή από μόνος σου για αυτό και δεν χρεώνεσαι πάγιο .

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ANAGNPANA said:

Αγορινα όταν κανεις παύση το πρόγραμμα σου είναι σαν να μην υπάρχει ουσιαστικά προγραμμα . Σαν να το κανεις φραγή από μόνος σου για αυτό και δεν χρεώνεσαι πάγιο .

Δεν καταλαβαίνω τι σχέση έχει το ένα με το άλλο. Βλέπεις που είχε γίνει η αλλαγή; Τότε επίσης ήμουν σε παύση.

Screenshot_2024-06-01-17-16-37-35_0ce57feeccaa51fb7deed04b4dbda235.jpg

Screenshot_2024-06-01-17-16-45-31_0ce57feeccaa51fb7deed04b4dbda235.jpg

5 minutes ago, ANAGNPANA said:

Αγορινα όταν κανεις παύση το πρόγραμμα σου είναι σαν να μην υπάρχει ουσιαστικά προγραμμα . Σαν να το κανεις φραγή από μόνος σου για αυτό και δεν χρεώνεσαι πάγιο .

Επίσης δεν είναι φραγή. Κλήσεις πραγματοποιούνται κανονικά για 1 μήνα. Κάτι καταλαβαίνεις λάθος

2 minutes ago, sou_d said:

Δεν καταλαβαίνω τι σχέση έχει το ένα με το άλλο. Βλέπεις που είχε γίνει η αλλαγή; Τότε επίσης ήμουν σε παύση.

Screenshot_2024-06-01-17-16-37-35_0ce57feeccaa51fb7deed04b4dbda235.jpg

Screenshot_2024-06-01-17-16-45-31_0ce57feeccaa51fb7deed04b4dbda235.jpg

Επίσης δεν είναι φραγή. Κλήσεις πραγματοποιούνται κανονικά για 1 μήνα. Κάτι καταλαβαίνεις λάθος

 

Screenshot_2024-06-01-17-20-35-40_f366175fd211a9b31eaf788c453d42dc.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, sou_d said:

Δεν καταλαβαίνω τι σχέση έχει το ένα με το άλλο. Βλέπεις που είχε γίνει η αλλαγή; Τότε επίσης ήμουν σε παύση.

Screenshot_2024-06-01-17-16-37-35_0ce57feeccaa51fb7deed04b4dbda235.jpg

Screenshot_2024-06-01-17-16-45-31_0ce57feeccaa51fb7deed04b4dbda235.jpg

Επίσης δεν είναι φραγή. Κλήσεις πραγματοποιούνται κανονικά για 1 μήνα. Κάτι καταλαβαίνεις λάθος

Ωραία επικοινώνησε μέσω chat με την COSMOTE να δούμε τι θα σου πουν 

5 minutes ago, ANAGNPANA said:

Ωραία επικοινώνησε μέσω chat με την COSMOTE να δούμε τι θα σου πουν 

Εάν σήμερα ήταν η ημερομηνία ανανέωσης των παροχών σου θα γίνει διακοπη των παροχών σου και θα λαμβάνεις μόνο εισερχόμενες για 2 μήνες 

IMG_3809.jpeg

8 minutes ago, ANAGNPANA said:

Ωραία επικοινώνησε μέσω chat με την COSMOTE να δούμε τι θα σου πουν 

Εάν σήμερα ήταν η ημερομηνία ανανέωσης των παροχών σου θα γίνει διακοπη των παροχών σου και θα λαμβάνεις μόνο εισερχόμενες για 2 μήνες 

IMG_3809.jpeg

Όποτε μάλλον σήμερα ήταν η ημερομηνία ανανέωσης των παροχών σου όποτε έχει γίνει δίκοπη των υπηρεσιών σου και λαμβάνεις μόνο εισερχόμενες 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, ANAGNPANA said:

Ωραία επικοινώνησε μέσω chat με την COSMOTE να δούμε τι θα σου πουν 

Εάν σήμερα ήταν η ημερομηνία ανανέωσης των παροχών σου θα γίνει διακοπη των παροχών σου και θα λαμβάνεις μόνο εισερχόμενες για 2 μήνες 

IMG_3809.jpeg

Όποτε μάλλον σήμερα ήταν η ημερομηνία ανανέωσης των παροχών σου όποτε έχει γίνει δίκοπη των υπηρεσιών σου και λαμβάνεις μόνο εισερχόμενες 

Όχι καρντάση μου. Χτες έγινε η αλλαγή. Στο είπα ότι δεν έχει σχέση. Δεν απαιτείται λέει αυτόματη απάντηση. Στέλνεις κατευθείαν f, c ή w

Screenshot_2024-06-01-17-37-10-02_be80aec1db9a2b53c9d399db0c602181.jpg

Screenshot_2024-06-01-17-35-15-97_a8aa19f4dabe0f2b327ae4311cab9796~2.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, king2009 said:

Το εχω σκεφτει και αυτο αλλα ειναι 100% απεριοριστα? Η σαν της vodafone μετα τα 300gb πεφτει η ταχυτητα? Δεν εχω ιδεα τι ταχυτητες εχουμε εδω απο wind αλλα μπορω να το τσεκαρω ευκολα. 

Τουλάχιστον οκ βρήκες την λύση 

καλο μήνα να έχουμε χεχεχε 

Link to comment
Share on other sites

On 23/5/2024 at 12:47 ΠΜ, vagelis4 said:

Καλησπέρα. Πριν καποιους μηνες μετετρεψα το whats up μου που το είχα χρόνια σε cosmote neo μεσω της εφαρμογης cosmote app. Όλα καλα πολυ ευκολη διαδικασία

 

Η κοπέλα μου επειδη ειχε καρτοσυμβόλαιο cosmote μπαίνοντας στην εφαρμογη δεν ειχε τη δυνατότητα μετατροπής απο καρτοσυμβόλαιο σε cosmote neo. Επειδη εληγε πηρε τηλεφωνο στην cosmote να γινει διακοπη-μετατροπή σε καρτοκινητό. Με σκοπο να το κανουμε cosmote neo μετά

 

Ήρθε μήνυμα οτι για 6 ωρες δε θα εχει τηλεφωνο και μετα με μια επανεκκινηση θα ειχε πλεον cosmoκαρτα.

Και πάλι μπαίνοντας στην εφαρμογη δεν εμφάνιζε επιλογή για μετατροπή σε cosmote neo. Εβαλε κάρτα και για καποιο λογο την τραβηξε όλη. Μηπως ήταν καποιο τελος για την μετατροπή;

 

Επίσης εστειλε μηνυμα ΑΛΠΑΚ στο 1314 για την αλλαγη σε whats up Μηπως επρεπε να γινει whats up και μετα neo. Αλλα ουτε whats up έγινε.

 

διαβαζω αυτο εδω

 Μηπως πρεπει να βαλουμε και δεύτερη κάρτα;

Ξέρει καποιος απο εσας; Του εχει τυχει κατι παρόμοιο;

Τελικά μετα που καναμε 2η ανανέωση εμφανιστηκε η επιλογη για μετατροπή απο καρτοκινητο σε neo.

Αρα αν μολις αλλαξεις το καρτοσυμβολαιο σε καρτοκινητο δε μπορεις να το κανεις neo αν δεν εχεις κάνει 2 ανανεώσεις μεσα στο 6μηνο.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vagelis4 said:

Τελικά μετα που καναμε 2η ανανέωση εμφανιστηκε η επιλογη για μετατροπή απο καρτοκινητο σε neo.

Αρα αν μολις αλλαξεις το καρτοσυμβολαιο σε καρτοκινητο δε μπορεις να το κανεις neo αν δεν εχεις κάνει 2 ανανεώσεις μεσα στο 6μηνο.

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση 

Link to comment
Share on other sites

Μόνο σε εμένα δεν εμφανίζεται το καλοκαιρινό πακέτο με τα απεριόριστα ; Είμαι στο cosmote neo μισό μήνα, έκανα φορητότητα 

Link to comment
Share on other sites

από cu σε φρογκ και μετά νέο εμφανίζεται κανονικά ,δεν έχω κάνει ανανέωση χρόνου ομιλίας 

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στο προνομιακό what's up (1500 mb και 1500 λεπτα με 8,5€) 

αν παω στο Neo και εν συνεχεια θελω να ξαναγυρισω σε what's up ...το χανω το " προνομιακό"?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, anergos13 said:

Ειμαι στο προνομιακό what's up (1500 mb και 1500 λεπτα με 8,5€) 

αν παω στο Neo και εν συνεχεια θελω να ξαναγυρισω σε what's up ...το χανω το " προνομιακό"?

Ναι θα το χάσεις 

4 ώρες πριν, Jimakos43 said:

Μόνο σε εμένα δεν εμφανίζεται το καλοκαιρινό πακέτο με τα απεριόριστα ; Είμαι στο cosmote neo μισό μήνα, έκανα φορητότητα 

Ούτε μεσα εδώ σου εμφανίζεται;

IMG_1269.png

Link to comment
Share on other sites

Οπως εχει γινει βεβαια το προνομιακο που θελει μονιμα 13€ για να παρεις τo Rollover ...και παντα το ενα αγχος μη γινει κατι και χασεις την "μπανκα" (εχει γινει 2-3 φορες) των data με βαζει σε σκεψεις  ....

 

 

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Jimakos43 said:

Ούτε εκεί 

Ποιο πρόγραμμα έχει τώρα ;

Εντομεταξυ καλα μας έφτιαξαν το καλοκαίρι μας για 

εμεκς που έχουμε το 16 ευρώ βάζουμε και το απεριόριστο Ίντερνετ με 11,90 όποτε με 27,90 έχεις άπεριστο Ίντερνετ και ομιλία αντί για 33 που έχει το κανονικο

καλα μην πω ότι άμα έχεις και σταθερο πάει στα 26,30 

οποτε με 26,30 θα έχεις απειροστή ομιλία και Ίντερνετ 

Link to comment
Share on other sites

Να αναφέρω ένα πείραμα που έκανα. Πιο συγκεκριμένα είχα μετατρέψει έναν αριθμό στο όνομα της μητέρας μου σε cosmote neo. Προς τη λήξη του δωρεάν μήνα έπρεπε να γίνει μεταβίβαση του αριθμού στο όνομα μου, όποτε έπρεπε να διακόψω το neo και να το γυρίσω σε καρτοκινητό για να γίνει η μεταβίβαση. Μετα την αλλαγη ονόματος ήθελα να δω αν θα ξαναδώσει τον δωρεάν μήνα, αφού έχει αλλάξει ο κάτοχος. Όμως όχι.

Εν ολίγοις το σύστημα αποδίδει τον δωρεάν μήνα μόνο 1 φορά ανά αριθμό, ακόμη και αν το συμβόλαιο του cosmote one γίνει σε διαφορετικό όνομα.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, gpapas640 said:

Να αναφέρω ένα πείραμα που έκανα. Πιο συγκεκριμένα είχα μετατρέψει έναν αριθμό στο όνομα της μητέρας μου σε cosmote neo. Προς τη λήξη του δωρεάν μήνα έπρεπε να γίνει μεταβίβαση του αριθμού στο όνομα μου, όποτε έπρεπε να διακόψω το neo και να το γυρίσω σε καρτοκινητό για να γίνει η φορητότητα. Μετα την αλλαγη ονόματος ήθελα να δω αν θα ξαναδώσει τον δωρεάν μήνα, αφού έχει αλλάξει ο κάτοχος. Όμως όχι.

Εν ολίγοις το σύστημα αποδίδει τον δωρεάν μήνα μόνο 1 φορά ανά αριθμό, ακόμη και αν το συμβόλαιο του cosmote one γίνει σε διαφορετικό όνομα.

Μεταβίβαση είναι αυτό που περιγράφεις όχι φορητότητα.

Μου κάνει εντύπωση πάντως το ότι έπρεπε να βγεις από το neo για να γίνει.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Teiresias_ said:

Μεταβίβαση είναι αυτό που περιγράφεις όχι φορητότητα.

Μου κάνει εντύπωση πάντως το ότι έπρεπε να βγεις από το neo για να γίνει.

Το Neo είναι συνδρομή και όχι συμβόλαιο ή payg. Δένει η αίτηση με το ΑΦΜ και όχι το ΑΦΜ με την αίτηση 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, paanos said:

Το Neo είναι συνδρομή και όχι συμβόλαιο ή payg. Δένει η αίτηση με το ΑΦΜ και όχι το ΑΦΜ με την αίτηση 

Δεν κατάλαβα τίποτα.. είπα κάτι λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Πχ αν θέλεις να πας ένα συμβόλαιο από το ΑΦΜ 1 στο 2, απλά κανεις μεταφορά της δέσμευσης. Δηλαδή το ίδιο συμβόλαιο θα αλλάξει ΑΦΜ.
Στο Neo όμως, δεν γίνεται αυτό. Πρέπει να ακυρωθεί, να γίνει η μεταβίβαση και μετά το Neo να δέσει εκ νέου στο νέο ΑΦΜ. Αυτό γίνεται γιατί στο Neo η συνδρομή είναι στον πελάτη. Τεχνικοί όροι που δεν ενδιαφέρουν πολλούς. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα αν κανεις κάποια κλήση η οποία δεν συμπεριλαμβάνεται στο δωρεά χρόνο ομιλίας που έχουμε 

θα αφαιρεθεί το κόστος αυτής της κλήσης από το χρηματικό υπόλοιπο που έχουμε;;

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, ANAGNPANA said:

θα αφαιρεθεί το κόστος αυτής της κλήσης από το χρηματικό υπόλοιπο που έχουμε;;

Ε, προφανώς

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...