Jump to content

"Αέρας ανανέωσης" και σχεδιαστικά για τα Samsung Galaxy S22 και Galaxy S22+/S22 Pro


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για πρώτη φορά έχουμε την τύχη να δούμε πως θα είναι η νέα όψη του Galaxy S22. To υλικό προέρχεται από τον OnLeaks που συνεργάστηκε με το blog, Zouton. Οι εικόνες και τα βίντεο δείχνουν ότι το Galaxy S22 θα διαφέρει ελαφρώς από το Galaxy S21 ως προς την εμφάνισή του.

Το τηλέφωνο διαθέτει επίπεδη οθόνη με κεντρική οπή μπροστά ενώ στο πίσω μέρος υπάρχουν τρεις πίσω κάμερες. Η σημαντική διαφορά μεταξύ Galaxy S22-Galaxy S21 είναι ότι η μονάδα κάμερας του πρώτου δεν είναι συγχωνευμένη με το πλαίσιο όπως αυτή του Galaxy S21. Ορισμένοι θα θυμούνται πως αυτό είναι το ίδιο σχέδιο που θα χρησιμοποιήσει η Samsung στο επερχόμενο Galaxy S21 FE.

Υπάρχουν εμφανέστατες οι γραμμές κεραίας γύρω από το τηλέφωνο και στο κάτω μέρος είναι η υποδοχή για την SIM, το μικρόφωνο, η θύρα USB-C και μια σίτα ηχείων. Οι τοποθετήσεις των κουμπιών είναι επίσης αμετάβλητες από το Galaxy S21.

Παλαιότερες αναφορές αποκάλυψαν ότι το Galaxy S22 θα έχει μικρότερη οθόνη από τον προκάτοχό του. Οι διαστάσεις – 146 x 70,5 x 7,6 χιλιοστά – δείχνουν ότι είναι όντως πιο κοντό από το Galaxy S21 που έχει διαστάσεις 151,7 x 71,2 x 7,9 χιλιοστά, αλλά είναι ευρύτερο και παχύτερο.

Galaxy S22 Plus/Galaxy S22 Pro

Από την εποχή του Galaxy S8, η Samsung χρησιμοποίησε το όνομα “Plus” , αλλά μπορεί να αλλάξει σε “Pro” για τη σειρά Galaxy S22 σύμφωνα με το OnLeaks. Ωστόσο, μέχρι να εμφανιστούν συγκεκριμένα στοιχεία, θα αναφέρεται ως Galaxy S22 Plus.

Το Galaxy S22 Plus, όπως ακριβώς και το Galaxy S22, δεν θα διαφέρει σημαντικά από τον προκάτοχό του, όπως φαίνεται στις εικόνες. Διαθέτει επίσης επίπεδη οθόνη και κεντρική οπή για μία μόνο μπροστινή κάμερα. Στο πίσω μέρος υπάρχουν τρεις κάμερες σε παρόμοιο περίβλημα με αυτό του Galaxy S21 Plus, αλλά το περίβλημα της κάμερας δεν είναι συγχωνευμένο με το πλαίσιο.

Το Galaxy S22 Plus είναι επίσης μικρότερο από τον προκάτοχό του, με διαστάσεις 157,4 x 75,8 x 7,6 χιλιοστά (9,1 mm με το χτύπημα της κάμερας). Το μικρότερο μήκος του τηλεφώνου οφείλεται στο ότι διαθέτει μικρότερη οθόνη από το Galaxy S21 Plus.

Τόσο το Galaxy S22 όσο και το Galaxy S22 Plus θα κυκλοφορήσουν σε παραλλαγές Exynos και Snapdragon ανάλογα με την αγορά. Θα διαθέτουν οθόνες AMOLED με υψηλούς ρυθμούς ανανέωσης, σαρωτή δακτυλικών αποτυπωμάτων στην οθόνη και λειτουργικό Android 12. Ωστόσο, κανένα από τα τηλέφωνα δεν αναμένεται να κυκλοφορήσει με φορτιστή, η αγορά του συγκεκριμένου αξεσουάρ θα γίνει ξεχωριστά από εσάς.

[via]

back to the Article

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γιατί οχι κυρτή οθόνη έστω κι ελάχιστη στο s22...
Και γιατί να πατάει και πάλι στο ίδιο σχέδιό;
Παρόλο πού εχω s21,δεν μπορώ να πω ότι με τρελαίνει από θέμα design.

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, ταξιδιωτης22 said:

Γιατί οχι κυρτή οθόνη έστω κι ελάχιστη στο s22...
Και γιατί να πατάει και πάλι στο ίδιο σχέδιό;
Παρόλο πού εχω s21,δεν μπορώ να πω ότι με τρελαίνει από θέμα design.

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Διότι απ'όσο φαίνεται πάμε σε διαφοροποίηση των S22/22+ με το Ultra, καθώς το τελευταίο σύμφωνα με τα τελευταία νέα μάλλον πάει προς Note υλοποίηση, άρα θέλει να παρέχει κάποιον διαχωρισμό στο design.

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Διότι απ'όσο φαίνεται πάμε σε διαφοροποίηση των S22/22+ με το Ultra, καθώς το τελευταίο σύμφωνα με τα τελευταία νέα μάλλον πάει προς Note υλοποίηση, άρα θέλει να παρέχει κάποιον διαχωρισμό στο design.
Το ίδιο έκαναν και με το s21 ultra.του έβαλαν λίγο κυρτή οθόνη.τα υπόλοιπα της σειράς δυστυχώς flat.
Εχει η γυναίκα το s20 και πολλές φορές παρατηρώ πόσο πιο πολυτελής και γουστοζικο δείχνει το s20 έναντι του δικού μου.

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
14 ώρες πριν, ταξιδιωτης22 said:

Γιατί οχι κυρτή οθόνη έστω κι ελάχιστη στο s22...

Γούστα είναι αυτά… δεν είναι λίγοι που λένε ευτυχώς που δε θα έχει κυρτή οθόνη. Και θα συμφωνήσω. Οι κύριες σπάνε πιο εύκολα και δεν παίρνουν φυσιολογικά  tempered glass.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γούστα είναι αυτά… δεν είναι λίγοι που λένε ευτυχώς που δε θα έχει κυρτή οθόνη. Και θα συμφωνήσω. Οι κύριες σπάνε πιο εύκολα και δεν παίρνουν φυσιολογικά  tempered glass.
Η αλήθεια είναι ότι το τζάμι είναι μπερδεμένη ιστορία στα κινητά πού έχουν κυρτή οθόνη...δεν αντιλέγω...
Αλλά γούστα οντως αυτά.

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, ταξιδιωτης22 said:

Η αλήθεια είναι ότι το τζάμι είναι μπερδεμένη ιστορία στα κινητά πού έχουν κυρτή οθόνη...δεν αντιλέγω...
Αλλά γούστα οντως αυτά.

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ετσι αν και εγω ειμαι με τα γουστα σχεδιασης του Νοτε 10+

...όσο τα smartphone γίνονται εξυπνότερα, τόσο πιο ηλίθιοι γινόμαστε εμείς!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...