Jump to content

Μετάβαση από Samsung Galaxy S7 σε A52s 5G. Αξίζει να το πάρω τώρα ή να περιμένω; Άλλες προτάσεις;


Sofianna
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω το Samsung Galaxy S7 στην κατοχή μου 4 χρόνια και πιστεύω πως ήρθε η ώρα για αλλαγή, καθώς έχει παρουσιάσει μικροπροβλήματα, αλλά κυρίως για να υπάρξει μια "ανανέωση". Έχω κάνει μια έρευνα και έχω μάλλον καταλήξει στο Samsung Galaxy A52s 5G που βγήκε πριν λίγες μέρες. Φοβάμαι όμως μήπως σε βάθος χρόνου η αλλαγή από flagship (S σειρά) σε σειρά A μου κακοφανεί. Το κινητό βέβαια αυτό το είδα κι από κοντά, είναι σαφώς χρόνια μπροστά από το S7 μου. Αξίζει να το πάρω τώρα ή θα πέσει η τιμή του πολύ μέσα στους επόμενους μήνες και θα το μετανιώσω; Υπάρχει κάποιο άλλο μοντέλο να μου προτείνετε; 

Οι απαιτήσεις μου είναι πολλές (και μη ρεαλιστικές το γνωρίζω). Το κινητό που θα επιλέξω θέλω να είναι 5G, να έχει 256GB (και πάνω) μνήμη (θα ήθελα όμως να παίρνει ΚΑΙ κάρτα SD), να έχει πιστοποίηση IP67/68, όσο το δυνατόν πιο φοβερή κάμερα μέρα-νύχτα και για βίντεο (το S7 αν και παλιό συναγωνίζεται ακόμα και σημερινά -φθηνότερα- κινητά από προσωπική εμπειρία), θέλω ταχύτητα (δεν κάνω φοβερό gaming, αλλά γενικά κάνω βαριά καθημερινή χρήση στο κινητό και τα κρατάω και χρόνια), αξιοπρεπή μπαταρία, καλό ηχείο, ωραία οθόνη, στα plus αν έχει audio 3.5mm jack θύρα για ακουστικά, και άλλα πολλά.

 

Τα ερωτήματά μου είναι τα εξής:

- Αξίζει να αγοράσω το Samsung Galaxy A52s 5G, που ως ένα βαθμό τα έχει τα παραπάνω χαρακτηριστικά; Αν ναι, πότε; Θα πέσει πολύ η τιμή τις επόμενες εβδομάδες πχ; Τα Χριστούγεννα; Τον επόμενο χρόνο;

- Υπάρχει κάποια άλλη συσκευή γύρω στα 500€ (τιμή συζητήσιμη που λέμε) που να αξίζει πολύ παραπάνω; 

- Να περιμένω κάποιο μοντέλο της σειράς S να πέσει στα 500 ή δεν πρόκειται να συμβεί σύντομα;

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Το A52s αυτή τη στιγμή είναι η πιο value for money συσκευή της Samsung. Αν διαβάσεις και στο θέμα της συσκευής που υπάρχει στο παρόν φόρουμ, θα δεις ότι όλοι λένε τς καλύτερα. Νομίζω ότι είναι πολύ καλή αγορά μιας και είναι πλήρης σαν συσκευή και θα δεις τεράστια αναβάθμιση σε σχέση με το S7 σου σε όλους τους τομείς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, athanaso77 said:

Το A52s αυτή τη στιγμή είναι η πιο value for money συσκευή της Samsung. Αν διαβάσεις και στο θέμα της συσκευής που υπάρχει στο παρόν φόρουμ, θα δεις ότι όλοι λένε τς καλύτερα. Νομίζω ότι είναι πολύ καλή αγορά μιας και είναι πλήρης σαν συσκευή και θα δεις τεράστια αναβάθμιση σε σχέση με το S7 σου σε όλους τους τομείς.

Πράγματι, αφού έγραψα το ποστ, διάβασα χθες το βράδυ και το θέμα που λέτε και ενθουσιάστηκα! 

Πιστεύετε ότι πρέπει να περιμένω μερικές μέρες μήπως πέσει λίγο παραπάνω η τιμή ή θα κάνει κανένα μπαμ και θα πάει στα 500€ και θα "κλαίω";;; 

1 ώρα πριν, spy14 said:

νομιζω πως ειναι μεγαλη αναβαθμιση.πιστευω οτι αξιζει.

 

Σας ευχαριστώ! Να το πάρω στην τιμή που κυκλοφορεί τώρα ή να περιμένω λίγο πιστεύετε; 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2 ώρες πριν, Sofianna said:

Πιστεύετε ότι πρέπει να περιμένω μερικές μέρες μήπως πέσει λίγο παραπάνω η τιμή ή θα κάνει κανένα μπαμ και θα πάει στα 500€ και θα "κλαίω";;; 

Σε αυτή την ερώτηση πραγματικά δεν μπορεί κανείς να απαντήσει με σιγουριά. Επειδή είναι ήδη σε καλή τιμή, εκτιμώ ότι αξίζει να το πάρετε γιατί μπορεί να έχει υψηλές πωλήσεις και ενδεχομένως να υπάρχει πρόβλημα διαθεσιμότητας και ναανέβει η τιμή του. Απλά με τη λογική του να περιμένω... πάντα ρισκάρεις και πάντα περιμένεις γιατί μετά μπορεί να βγει κάτι άλλο και μετά κάτι άλλο και πάει λέγοντας...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, athanaso77 said:

Σε αυτή την ερώτηση πραγματικά δεν μπορεί κανείς να απαντήσει με σιγουριά. Επειδή είναι ήδη σε καλή τιμή, εκτιμώ ότι αξίζει να το πάρετε γιατί μπορεί να έχει υψηλές πωλήσεις και ενδεχομένως να υπάρχει πρόβλημα διαθεσιμότητας και ναανέβει η τιμή του. Απλά με τη λογική του να περιμένω... πάντα ρισκάρεις και πάντα περιμένεις γιατί μετά μπορεί να βγει κάτι άλλο και μετά κάτι άλλο και πάει λέγοντας...

Έτσι είναι δυστυχώς... πρέπει αναγκαστικά να πάρεις ρίσκα. Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Το Α52 είναι μια εξαιρετική συσκευή που έχει και παρά πολύ καλή κάμερα, για πρώτη φορά σε κινητό Samsung σε τιμή κάτω των €500. Βέβαια υπάρχουν και τα OnePlus Nord 2 και Realme GT Master Explorer παρα πολυ καλοί ανταγωνιστές αυτή την στιγμή στα ίδια λεφτά. Το Realme κυκλοφορεί μέχρι την Κυριακή σε τιμη προσφορά €419 στην έκδοση 8/256, πολύ καλή περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, CaptainChris said:

Το Α52 είναι μια εξαιρετική συσκευή που έχει και παρά πολύ καλή κάμερα, για πρώτη φορά σε κινητό Samsung σε τιμή κάτω των €500. Βέβαια υπάρχουν και τα OnePlus Nord 2 και Realme GT Master Explorer παρα πολυ καλοί ανταγωνιστές αυτή την στιγμή στα ίδια λεφτά. Το Realme κυκλοφορεί μέχρι την Κυριακή σε τιμη προσφορά €419 στην έκδοση 8/256, πολύ καλή περίπτωση.

Νομίζω πως το Α52s 5G καλύπτει καλύτερα τις "προϋποθέσεις" που έχω βάλει και μάλλον θα καταλήξω σε αυτό. Ευχαριστω πολύ για τις προτάσεις σας!

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, CaptainChris said:

Το Α52 είναι μια εξαιρετική συσκευή που έχει και παρά πολύ καλή κάμερα, για πρώτη φορά σε κινητό Samsung σε τιμή κάτω των €500. Βέβαια υπάρχουν και τα OnePlus Nord 2 και Realme GT Master Explorer παρα πολυ καλοί ανταγωνιστές αυτή την στιγμή στα ίδια λεφτά. Το Realme κυκλοφορεί μέχρι την Κυριακή σε τιμη προσφορά €419 στην έκδοση 8/256, πολύ καλή περίπτωση.

Σε προσφορα ειναι το Realme GT Master edition οχι το Explorer

Link to comment
Share on other sites

Αφού είσαι φίλος της ΣΑΜ

νομίζω ότι αν σε ικανοποιεί εσένα

να πας γιατί όπως σωστά αναφέρουν

η αναβολή φέρνει αναβολή..

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Bardar1s said:

Αφού είσαι φίλος της ΣΑΜ

νομίζω ότι αν σε ικανοποιεί εσένα

να πας γιατί όπως σωστά αναφέρουν

η αναβολή φέρνει αναβολή..

Έτσι όπως το βλέπω το A52s 5G μου αρέσει πολύ. Έχω διαβάσει όμως μερικά αρνητικά σχόλια και ότι ακόμη κι από την ναυαρχίδα S7 (που έχω εγώ) η "μετάβαση" δεν είναι καλή, δηλαδή νιώθεις ότι παίρνεις κάτι πιο "δεύτερο", ακόμη κι όσον αφορά την αξιοπιστία της κάμερας. Γενικά διαβάζω από άτομα που έκαναν την αλλαγή πως δεν είναι τεράστια η αναβάθμιση από το S7 σαν αίσθηση. Δυσκολεύομαι να το πιστέψω είναι η αλήθεια, μιλάμε για τεχνολογική διάφορα 5 χρόνων. Αν αναφέρονται μόνο στο υλικό της πλάτης που από γυαλί πηγαίνουμε σε πλαστικό μπορώ να το αντέξω... Έχω προβληματιστεί αρκετά... 

Τέλος πάντων, αφού τόσοι γνώστες μου λέτε ότι είναι τεράστια αναβάθμιση δεν μπορώ παρά να το πιστέψω. Μιλάνε και τα χαρακτηριστικά στο χαρτί, μιλάνε κι οι εικόνες. Ευχαριστώ!

Edited by Sofianna
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να πας να το δεις, να το πιάσεις στα χέρια σου και να το επεξεργαστείς λίγο. Αυτό θα σε βοηθήσει να αποφασίσεις. 

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, athanaso77 said:

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να πας να το δεις, να το πιάσεις στα χέρια σου και να το επεξεργαστείς λίγο. Αυτό θα σε βοηθήσει να αποφασίσεις. 

Πήγα, πήγα, είδα και τις κάμερες κλπ, έκανα συγκρίσεις ανάμεσα στα κινητά στο κατάστημα και μου άρεσε πολύ. Οκ δεν είναι σαν το S21 Ultra, καμία σχέση, αλλά δεν το περίμενα και να είναι. Μου αρέσει που είναι και πιο ελαφρύ στο χέρι. Άλλωστε με τα περισσότερα που έχω διαβάσει έχω ενθουσιαστεί, απλά με έπιασαν οι ενδοιασμοί μου με κάποιες συμβουλές που άκουσα ότι είναι καλύτερο να αγοράσω πχ μεταχειρισμένο S9 παρά το A52s 5G. Σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Sofianna said:

Πήγα, πήγα, είδα και τις κάμερες κλπ, έκανα συγκρίσεις ανάμεσα στα κινητά στο κατάστημα και μου άρεσε πολύ. Οκ δεν είναι σαν το S21 Ultra, καμία σχέση, αλλά δεν το περίμενα και να είναι. Μου αρέσει που είναι και πιο ελαφρύ στο χέρι. Άλλωστε με τα περισσότερα που έχω διαβάσει έχω ενθουσιαστεί, απλά με έπιασαν οι ενδοιασμοί μου με κάποιες συμβουλές που άκουσα ότι είναι καλύτερο να αγοράσω πχ μεταχειρισμένο S9 παρά το A52s 5G. Σας ευχαριστώ!

Mην ακούω σαχλαμάρες.Που θα προτιμήσεις μεταχειρισμένο 2ετίας; αντί για καινούργιο κινητό

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
14 minutes ago, Sofianna said:

με έπιασαν οι ενδοιασμοί μου με κάποιες συμβουλές που άκουσα ότι είναι καλύτερο να αγοράσω πχ μεταχειρισμένο S9 παρά το A52s 5G. Σας ευχαριστώ!

Θα διαβάσεις πολλά, το θέμα είναι να φιλτράρεις αυτά που διαβάζεις γιατί δεν είναι όλες οι απόψεις το ίδιο βάσιμες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, bill33 said:

Mην ακούω σαχλαμάρες.Που θα προτιμήσεις μεταχειρισμένο 2ετίας; αντί για καινούργιο κινητό

Κι όμως υπάρχει πάρα πολύς κόσμος τελικά! Και στην Ελλάδα και στο εξωτερικό. Εγώ πάλι πιστεύω ότι η απόλαυση του να πιάνω κάτι στα χέρια μου ολοκαίνουργιο, το unboxing όλα, δεν συγκρίνονται πχ. με την "ελαφρώς μεταχειρισμένη συσκευή που μου πούλησε ο φίλος μου σε τιμή ευκαιρίας". Ίσως είναι γούστα, δεν ξέρω.   

27 minutes ago, athanaso77 said:

Θα διαβάσεις πολλά, το θέμα είναι να φιλτράρεις αυτά που διαβάζεις γιατί δεν είναι όλες οι απόψεις το ίδιο βάσιμες.

Πράγματι, πράγματι. Νομίζω το έχω αποφασίσει και δεν υπάρχει λόγος να βρίσκω προβλήματα εκεί που δεν υπάρχουν. Το γεγονός ότι δεν έχει γυάλινη πλάτη (όπως το χρυσό μου S7), αλλά έχει πλαστική δεν θα μου καθορίσει το πόσο "φθηνή" θα είναι η εμπειρία μου στη μετάβαση από S7 σε A52s 5G.

Σας ευχαριστώ πολύ όλους!

Edited by Sofianna
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, Sofianna said:

Έτσι όπως το βλέπω το A52s 5G μου αρέσει πολύ. Έχω διαβάσει όμως μερικά αρνητικά σχόλια και ότι ακόμη κι από την ναυαρχίδα S7 (που έχω εγώ) η "μετάβαση" δεν είναι καλή, δηλαδή νιώθεις ότι παίρνεις κάτι πιο "δεύτερο".. 

Αν αναφέρονται μόνο στο υλικό της πλάτης που από γυαλί πηγαίνουμε σε πλαστικό μπορώ να το αντέξω... Έχω προβληματιστεί αρκετά... 

Τέλος πάντων, αφού τόσοι γνώστες μου λέτε ότι είναι τεράστια αναβάθμιση δεν μπορώ παρά να το πιστέψω. Μιλάνε και τα χαρακτηριστικά στο χαρτί, μιλάνε κι οι εικόνες. Ευχαριστώ!

Σε καταλαβαίνω απόλυτα και σε νιώθω, γι αυτό και σου ξαναγράφω για να σου καταθέσω κάποιες σκέψεις μου.

 

Εγώ έχω το LeEco Le Max 2 εδώ και ένα συγκριτικό με το δικό σου

https://www.kimovil.com/el/sygkrish/leeco-le-max-2,samsung-galaxy-s7-g9350-dual  

 

Το έχω 5 χρόνια, το είχα πάρει 300 ευρώ το 2016 από Κίνα και βγήκε VFM και ένα από τα καλύτερα κινητά για την εποχή του.

Ακόμα σε όσες λειτουργίες το χρησιμοποιώ, ανταποκρίνεται άψογα στις προσωπικές μου ανάγκες.

 

Εδώ και ένα χρόνο μπήκα σε σκέψεις για αλλαγή μέχρι 500 ευρώ που αναφέρεις και εσύ.

Το ένα μου ξινίζει το άλλο μου βρωμάει χεχεχε

 

Τι δεν μπορώ να αποχωριστώ

Το μεταλλικό frame και μεταλλική φανταστική πλάτη, είναι σε Gold ελάχιστα ροζίζη

Είναι ένα κόσμημα

Όποιος το βλέπει θέλει να το περιεργαστεί και πολλοί ρωτάνε πιο iphone είναι χαχα

Όταν πιάνω τα υπόλοιπα μου φαίνονται ψεύτικα και ότι θα σπάσουν με το παραμικρό...

 

Ανάλυση QHD 1440 x 2560 px

 

Τι με έβαλε σε σκέψεις αλλαγής

Η μπαταρία 3100 μικρή πλέον. Αν και μου βγάζει οθόνη 4 ώρες περίπου σε σόσιαλ κλπ

Πιο γρήγορο επεξεργαστή, γιατί σίγουρα τεχνολογία 5 χρόνων, θα κάνει τεράστια διαφορά στην εμπειρία χρήσης.

Θέλω ένα με 5G

 

Όσα και να βλέπω από γνωστούς και σε καταστήματα μέχρι την τιμή που αναφέρω, με οδηγούν απλά σε αναβολή.

Γι αυτό λέω σε νιώθω.

 

Κάθε μέρα κοιτάζω τουλάχιστον μισή με μια ώρα τεχνολογικά site για νέες κυκλοφορίες και διαβάζω τα χαρακτηριστικά τους για να έχω άμεση ενημέρωση για τυχόν νέο αστεράκι για τα δικά μου δεδομένα.

 

Θέλω τουλάχιστον 870 SD ή 1200 MDT

Amoled

Αλουμινένιο frame και πλάτη τουλάχιστον γυαλί (Ιδανικά θα ήθελα ξανά μεταλλικό σκελετό..)

OIS

Από 30W και πάνω γρήγορη φόρτιση η Realme πλέον το έχει κάνει σχεδόν σε όλα της τα μοντέλα 65W

 

Και αυτήν την στιγμή έχω σταντ μπαι και τσεκάρω τα εξής,

 

https://www.kimovil.com/el/sygkrish/oppo-find-x3-neo,oppo-reno-6-pro,realme-gt-master-explore-edition-12gb-256gb-cn,samsung-galaxy-a52s-5g-global-8gb-128gb 

 

στα παραθέτω και βάζω μέσα και το  Samsung Galaxy A52s 5G που αναφέρεις για να τα δεις λίγο συγκριτικά

 

Απλά το πρώτο δεν έχει τιμή(θέλω να το δω αν θα υπάρξει και πόσο

Το δεύτερο παρόμοια αλλά θα ανακοινωθεί

Το τρίτο ίσως δεν κυκλοφορήσει σε global Version, αλλά μου αρέσει πάρα πολύ κυρίως με την πλάτη vegan που έχει την άσπρο ροδακινή

Και περιμένω να δω στις 22 Σεπτεμβρίου την νέα κυκλοφορία του Reealme GT Neo 2

 

Έχω ένα πλεονέκτημα σε σχέση με εσένα

Την λατρεία μου με το μεταλλικό σκελετό

και ότι ξεπέρασα την εμμονή μου για αλλαγή

πέρυσι που μου πρωτομπήκε η ιδέα της αλλαγής, είχα τα θέματα μου (απαξίωσης χιχι)

και έτσι πηγαίνω συνέχεια σε καλύτερες ίσως συσκευές (από ότι αν αγόραζα πριν ένα χρόνο)

 

Γι αυτό σου ανέφερα στο πρώτο μήνυμα, αν είσαι φαν της ΣΑΜ 

Και σου αρέσει αυτό που επιθυμείς κάντο μην το αναβάλεις.

Αν όμως έχεις μέσα σου δισταγμούς και δεν καίγεσαι,

κάνε υπομονή και έχε ανοιχτές και τις κεραίες σου και για άλλες εταιρείες

 

Ότι και να αποφασίσεις

Καλή σου επιλογή και μην μετανιώνεις για υλικά πράγματα

 

Αν είχαμε πολλά χρήματα δεν θα γράφαμε και δεν θα ζητούσαμε απόψεις και σίγουρα ποσό άνω των 300 ευρώ δεν είναι ευκαταφρόνητο για κινητό, οπότε όλα πρέπει να τα λαμβάνουμε υπόψιν μας

Όταν πάμε κάπου και περνάμε όμορφα δεν σκεφτόμαστε τι ξοδέψαμε

αλλά πως αισθανθήκαμε και με πια άτομα

Αντίθετα όταν δεν περνάμε καλά τίποτα δεν έχει αξία και η μια δραχμή τσάμπα μας βάζει σε σκέψεις..

 

Ελπίζω να σε βοήθησα σαν σκέψη και συγνώμη αν κούρασα από όλα τα παιδιά.

 

Στο φινάλε υγεία να έχουμε όλοι !!

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Bardar1s said:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα και σε νιώθω, γι αυτό και σου ξαναγράφω για να σου καταθέσω κάποιες σκέψεις μου.

 

Εγώ έχω το LeEco Le Max 2 εδώ και ένα συγκριτικό με το δικό σου

https://www.kimovil.com/el/sygkrish/leeco-le-max-2,samsung-galaxy-s7-g9350-dual  

 

Το έχω 5 χρόνια, το είχα πάρει 300 ευρώ το 2016 από Κίνα και βγήκε VFM και ένα από τα καλύτερα κινητά για την εποχή του.

Ακόμα σε όσες λειτουργίες το χρησιμοποιώ, ανταποκρίνεται άψογα στις προσωπικές μου ανάγκες.

 

Εδώ και ένα χρόνο μπήκα σε σκέψεις για αλλαγή μέχρι 500 ευρώ που αναφέρεις και εσύ.

Το ένα μου ξινίζει το άλλο μου βρωμάει χεχεχε

 

Τι δεν μπορώ να αποχωριστώ

Το μεταλλικό frame και μεταλλική φανταστική πλάτη, είναι σε Gold ελάχιστα ροζίζη

Είναι ένα κόσμημα

Όποιος το βλέπει θέλει να το περιεργαστεί και πολλοί ρωτάνε πιο iphone είναι χαχα

Όταν πιάνω τα υπόλοιπα μου φαίνονται ψεύτικα και ότι θα σπάσουν με το παραμικρό...

 

Ανάλυση QHD 1440 x 2560 px

 

Τι με έβαλε σε σκέψεις αλλαγής

Η μπαταρία 3100 μικρή πλέον. Αν και μου βγάζει οθόνη 4 ώρες περίπου σε σόσιαλ κλπ

Πιο γρήγορο επεξεργαστή, γιατί σίγουρα τεχνολογία 5 χρόνων, θα κάνει τεράστια διαφορά στην εμπειρία χρήσης.

Θέλω ένα με 5G

 

Όσα και να βλέπω από γνωστούς και σε καταστήματα μέχρι την τιμή που αναφέρω, με οδηγούν απλά σε αναβολή.

Γι αυτό λέω σε νιώθω.

 

Κάθε μέρα κοιτάζω τουλάχιστον μισή με μια ώρα τεχνολογικά site για νέες κυκλοφορίες και διαβάζω τα χαρακτηριστικά τους για να έχω άμεση ενημέρωση για τυχόν νέο αστεράκι για τα δικά μου δεδομένα.

 

Θέλω τουλάχιστον 870 SD ή 1200 MDT

Amoled

Αλουμινένιο frame και πλάτη τουλάχιστον γυαλί (Ιδανικά θα ήθελα ξανά μεταλλικό σκελετό..)

OIS

Από 30W και πάνω γρήγορη φόρτιση η Realme πλέον το έχει κάνει σχεδόν σε όλα της τα μοντέλα 65W

 

Και αυτήν την στιγμή έχω σταντ μπαι και τσεκάρω τα εξής,

 

https://www.kimovil.com/el/sygkrish/oppo-find-x3-neo,oppo-reno-6-pro,realme-gt-master-explore-edition-12gb-256gb-cn,samsung-galaxy-a52s-5g-global-8gb-128gb 

 

στα παραθέτω και βάζω μέσα και το  Samsung Galaxy A52s 5G που αναφέρεις για να τα δεις λίγο συγκριτικά

 

Απλά το πρώτο δεν έχει τιμή(θέλω να το δω αν θα υπάρξει και πόσο

Το δεύτερο παρόμοια αλλά θα ανακοινωθεί

Το τρίτο ίσως δεν κυκλοφορήσει σε global Version, αλλά μου αρέσει πάρα πολύ κυρίως με την πλάτη vegan που έχει την άσπρο ροδακινή

Και περιμένω να δω στις 22 Σεπτεμβρίου την νέα κυκλοφορία του Reealme GT Neo 2

 

Έχω ένα πλεονέκτημα σε σχέση με εσένα

Την λατρεία μου με το μεταλλικό σκελετό

και ότι ξεπέρασα την εμμονή μου για αλλαγή

πέρυσι που μου πρωτομπήκε η ιδέα της αλλαγής, είχα τα θέματα μου (απαξίωσης χιχι)

και έτσι πηγαίνω συνέχεια σε καλύτερες ίσως συσκευές (από ότι αν αγόραζα πριν ένα χρόνο)

 

Γι αυτό σου ανέφερα στο πρώτο μήνυμα, αν είσαι φαν της ΣΑΜ 

Και σου αρέσει αυτό που επιθυμείς κάντο μην το αναβάλεις.

Αν όμως έχεις μέσα σου δισταγμούς και δεν καίγεσαι,

κάνε υπομονή και έχε ανοιχτές και τις κεραίες σου και για άλλες εταιρείες

 

Ότι και να αποφασίσεις

Καλή σου επιλογή και μην μετανιώνεις για υλικά πράγματα

 

Αν είχαμε πολλά χρήματα δεν θα γράφαμε και δεν θα ζητούσαμε απόψεις και σίγουρα ποσό άνω των 300 ευρώ δεν είναι ευκαταφρόνητο για κινητό, οπότε όλα πρέπει να τα λαμβάνουμε υπόψιν μας

Όταν πάμε κάπου και περνάμε όμορφα δεν σκεφτόμαστε τι ξοδέψαμε

αλλά πως αισθανθήκαμε και με πια άτομα

Αντίθετα όταν δεν περνάμε καλά τίποτα δεν έχει αξία και η μια δραχμή τσάμπα μας βάζει σε σκέψεις..

 

Ελπίζω να σε βοήθησα σαν σκέψη και συγνώμη αν κούρασα από όλα τα παιδιά.

 

Στο φινάλε υγεία να έχουμε όλοι !!

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ που τα μοιράστηκες όλα αυτά μαζί μου! Έχεις βάλει στο μάτι φοβερές συσκευές, και έχεις απόλυτο δίκιο! Η υγεία είναι πάνω απ' όλα και στο κάτω κάτω δεν ήρθε και τέλος του κόσμου αν δεν κάνουμε και την πιο πετυχημένη επιλογή συσκευής εν τέλει. Πράγματι τελικά είμαι αρκετά μεγάλη φαν της Samsung και εκεί θα καταλήξω... Και στην τιμή αυτή τη στιγμή είναι πολύ καλά πιστεύω... Αλλιώς περιμένω! Πρέπει να συνειδητοποιήσω ότι δεν θα μπορώ να τα έχω όλα, ειδικά σε τέτοιες τιμές...

Σ' ευχαριστώ και πάλι! Να 'σαι καλά! 

Edited by Sofianna
Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που δεν σε βιάζει η αγορά, δεδομένου ότι σε φοβίζει τυχόν μεγάλη αλλαγή στην τιμή, μια επιλογή είναι να περιμένεις τις προσφορές που γίνονται κατά καιρούς από τις τράπεζες σε συνεργασία με μεγάλες αλυσίδες.

Έτσι, έμμεσα θα το πάρεις φθηνότερα από τις σημερινές τιμές skroutz.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, stefan_city said:

Σε περίπτωση που δεν σε βιάζει η αγορά, δεδομένου ότι σε φοβίζει τυχόν μεγάλη αλλαγή στην τιμή, μια επιλογή είναι να περιμένεις τις προσφορές που γίνονται κατά καιρούς από τις τράπεζες σε συνεργασία με μεγάλες αλυσίδες.

Έτσι, έμμεσα θα το πάρεις φθηνότερα από τις σημερινές τιμές skroutz.
 

Σωστό κι αυτό! Θα το σκεφτώ λίγο ακόμα, αν και νομίζω έχω "ψηθεί" πολύ για το A52s 5G.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
47 minutes ago, Sofianna said:

Σωστό κι αυτό! Θα το σκεφτώ λίγο ακόμα, αν και νομίζω έχω "ψηθεί" πολύ για το A52s 5G.

Όσο το ψάχνεις και όσο το σκέφτεσαι δεν το αποφασίσεις ποτέ και στο τέλος αναλώνεσαι σε μια αέναη διαδικασία ψάχνοντας το ιδεατό. Είναι προσόν το να γνωρίζεις ποτέ έχει έρθει η ώρα να πάρεις την απόφαση. 😉

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, athanaso77 said:

Όσο το ψάχνεις και όσο το σκέφτεσαι δεν το αποφασίσεις ποτέ και στο τέλος αναλώνεσαι σε μια αέναη διαδικασία ψάχνοντας το ιδεατό. Είναι προσόν το να γνωρίζεις ποτέ έχει έρθει η ώρα να πάρεις την απόφαση. 😉

Το παρήγγειλα! Για να δούμε!

Edited by Sofianna
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, stefan_city said:

Με το καλό να παραλάβεις λοιπόν, αναμένουμε εντυπώσεις!

Ευχαριστώ, ευχαριστώ! Ελπίζω να μην υπάρξουν απρόοπτα... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...