Jump to content

Apple Watch series 7


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις παρατήρησα ένα θεματάκι στην ένδειξη της θερμοκρασίας σε όλα τα watchfaces  που χρησιμοποιώ. 

Edit: Μετά από επανεκκίνηση και μια σχετική αναμονή , φαίνεται να επανήλθε. 

IMG_2481.jpg

Παρατηρώ επίσης ότι δυστυχώς στο νέο swipe up gesture έχει επιλογή μόνο για τις native εφαρμογές. 

Edited by panoszavra
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Απορία… γιατί σε κάποια emails  που λαμβάνω υπάρχει η επιλογή διαγραφής και σε κάποια αλλά όχι; Είναι κάποια ρύθμιση που μου διαφεύγει;

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Η υγεια μπαταρίας στο Apple Watch που έχω στην κατοχή μου (μεταχειρισμένο) είναι στα 86%. Υπάρχει κάπου που να κάνουν αλλαγή μπαταρίας και να ειναι καλή δουλειά (από όσο είδα τα επίσημα δεν το αναλαμβάνουν) ?

Δεν σκοπεύω να κάνω τώρα την αλλαγή, αλλά για να έχω μια εικόνα των επιλογών μου

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, tasosathan said:

Η υγεια μπαταρίας στο Apple Watch που έχω στην κατοχή μου (μεταχειρισμένο) είναι στα 86%. Υπάρχει κάπου που να κάνουν αλλαγή μπαταρίας και να ειναι καλή δουλειά (από όσο είδα τα επίσημα δεν το αναλαμβάνουν) ?

Δεν σκοπεύω να κάνω τώρα την αλλαγή, αλλά για να έχω μια εικόνα των επιλογών μου

Ξες ποτέ θα χρειαστείς αλλαγή μπαταρίας; 
Σε κάνα 2 χρόνια 

Αρα από τώρα μην ψάχνεις 

Μεχρι τότε μπορεί να το έχεις πουλήσει, να υπάρχει επίσημο σέρβις που να το αναλαμβάνει, να σου χαλάσει η να το χάσεις… 

Αλλιώς σε ένα άλλο κατάστημα 

Σιγα την διαδικασία. Μια μπαταρία θα βάλουν και γύρω γύρω μια μεμβράνη που είναι για την αδιαβροχοποιηση. Όλοι το κάνουν αυτό δεν είναι δύσκολη εργασία 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα. Λοιπόν, πήρα τηλέφωνο στους τρεις εξουσιοδοτημένους μεταπωλητές Apple στην Ελλάδα και ρώτησα τι γίνεται σχετικά με την αλλαγή μπαταρίας στο Apple watch. IStorm και iSquareμου απάντησαν ότι δε γίνεται αλλαγή και πρέπει να παραδώσω το παλιό και να μου δώσουν ένα νέο σε τιμή γύρω στα 370 €. Στην Isystem όμως μου είπαν την ίδια διαδικασία αλλά με τιμή 165 € και εγγύηση τριών  μηνών. Νομίζω ότι 165 € ίσως αξίζει η αλλαγή. Ίσως και όχι.

Edited by panoszavra
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, panoszavra said:

Καλησπέρα. Λοιπόν, πήρα τηλέφωνο στους τρεις εξουσιοδοτημένους μεταπωλητές Apple στην Ελλάδα και ρώτησα τι γίνεται σχετικά με την αλλαγή μπαταρίας στο Apple watch. IStorm και iSquareμου απάντησαν ότι δε γίνεται αλλαγή και πρέπει να παραδώσω το παλιό και να μου δώσουν ένα νέο σε τιμή γύρω στα 370 €. Στην Isystem όμως μου είπαν την ίδια διαδικασία αλλά με τιμή 165 € και εγγύηση τριών  μηνών. Νομίζω ότι 165 € ίσως αξίζει η αλλαγή. Ίσως και όχι.

Δώσε σε κάποιον άλλον 20€ να βάλεις μια μπαταρία και να είσαι κομπλέ 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Tasos19s said:

Δώσε σε κάποιον άλλον 20€ να βάλεις μια μπαταρία και να είσαι κομπλέ 

Την αναφορά την έκανα μόνο και μόνο για το επίσημο της υπόθεσης. Μέχρι πριν λίγο καιρό από όσο γνωρίζω δεν υπήρχε η επιλογή στα 165€ από επίσημο σέρβις. 
 

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, panoszavra said:

Την αναφορά την έκανα μόνο και μόνο για το επίσημο της υπόθεσης. Μέχρι πριν λίγο καιρό από όσο γνωρίζω δεν υπήρχε η επιλογή στα 165€ από επίσημο σέρβις. 
 

165 ευρώ μόνο για μπαταρία δεν είναι πολλά? κι ας σου δίνουν άλλη συσκευή η ότι κάνουν. από την τσέπη όταν βγαίνουν 165 ευρώ για τον λόγο αυτό είναι παρά πολλά 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, Tasos19s said:

165 ευρώ μόνο για μπαταρία δεν είναι πολλά? κι ας σου δίνουν άλλη συσκευή η ότι κάνουν. από την τσέπη όταν βγαίνουν 165 ευρώ για τον λόγο αυτό είναι παρά πολλά 

Βρε Τάσο δεν είπα ότι δεν είναι πολλά. Είναι όμως πολύ λιγότερα από τα 350€ που ζητούσαν μέχρι πρότινος. 
 

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, panoszavra said:

Βρε Τάσο δεν είπα ότι δεν είναι πολλά. Είναι όμως πολύ λιγότερα από τα 350€ που ζητούσαν μέχρι πρότινος. 
 

Ποιο σου δίνουν με τα 350€; Αν τους δώσεις Series 6, θα σου δώσουν το ίδιο;

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, djuan1988 said:

Ποιο σου δίνουν με τα 350€; Αν τους δώσεις Series 6, θα σου δώσουν το ίδιο;

Ναι. Σου δίνουν το ίδιο με αυτό που τους δίνεις. Αφού πρώτα το ελέγξουν ότι δεν έχει αλλά προβλήματα. Πιθανολογώ ότι το στέλνουν στη μαμά apple όπου του αλλάζουν μπαταρία και μετά το δίνουν στον επόμενο που θα τους πάει Apple Watch για αλλαγή μπαταρίας. Η τελευταία πρόταση είναι εικασίες δικές μου βέβαια. 

Edited by panoszavra
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, panoszavra said:

Ναι. Σου δίνουν το ίδιο με αυτό που τους δίνεις. Αφού πρώτα το ελέγξουν ότι δεν έχει αλλά προβλήματα. Πιθανολογώ ότι το στέλνουν στη μαμά apple όπου του αλλάζουν μπαταρία και μετά το δίνουν στον επόμενο που θα τους πάει Apple Watch για αλλαγή μπαταρίας. Η τελευταία πρόταση είναι εικασίες δικές μου βέβαια. 

όποτε έδινες 350 ευρώ για refurbished

όπως γινόταν και γίνεται με τα κινητά εντός εγγυησης

δίνεις το δικό σου με πρόβλημα στην μητρική, το στέλνουν πχ Ολλανδία, την ίδια ώρα ένα άλλο ανακατασκευασμένο έχει ξεκινήσει να έρχεται για να το παραλάβεις σε λίγες μέρες και να μην χρειαστεί να περιμένεις πχ 20 μέρες

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Tasos19s said:

όποτε έδινες 350 ευρώ για refurbished

όπως γινόταν και γίνεται με τα κινητά εντός εγγυησης

δίνεις το δικό σου με πρόβλημα στην μητρική, το στέλνουν πχ Ολλανδία, την ίδια ώρα ένα άλλο ανακατασκευασμένο έχει ξεκινήσει να έρχεται για να το παραλάβεις σε λίγες μέρες και να μην χρειαστεί να περιμένεις πχ 20 μέρες

 

Τάσο νομίζω ότι όσα έχουν πρόβλημα μάλλον αρνούνται να τα ανταλλάξουν. Και τα τρία επίσημα επισκευαστικά κέντρα μου είπαν πως το ρολόι πρέπει πρώτα να ελεγθεί. Εικάζω πως έχουν ήδη refurbished ρολόγια σε stock, και κάνουν την τράμπα. Βέβαια στα 350 ευρώ αγοράζεις καινούριο. Μόνο η iSystem μου είπε 165 ευρώ. 

Edited by panoszavra
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, panoszavra said:

Τάσο νομίζω ότι όσα έχουν πρόβλημα μάλλον αρνούνται να τα ανταλλάξουν. Και τα τρία επίσημα επισκευαστικά κέντρα μου είπαν πως το ρολόι πρέπει πρώτα να ελεγθεί. Εικάζω πως έχουν ήδη refurbished ρολόγια σε stock, και κάνουν την τράμπα. Βέβαια στα 350 ευρώ αγοράζεις καινούριο. Μόνο η iSystem μου είπε 165 ευρώ. 

Τι πρόβλημα να έχουν; 
Υποτιθεται ότι μόνο η μπαταρία είναι το πρόβλημα για να κανείς αυτό το πράγμα 

Με 350 παίρνεις μεταχειρισμένο καινούργιο μοντέλο 


Τι συζητάμε ρε παιδιά ούτε 350 αξίζει ούτε 160 αξίζει 

Τζαμπα σπαταλάμε τον χρόνο μας με αυτούς 

Δινεις ένα 20ρικο αλλάζεις μια μπαταρία κάπου άλλου και δεν ασχολείσαι με την ληστρική πολιτική της apple 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πάντως ακόμα και να αλλάξεις την μπαταρία κάπου αλλού (με ένα 50ρικο), ποιος σου εγγυάται ότι ο τυπας που το έφτιαξε, το εκλεισε καλά και δεν θα παίρνει νερά?

Δεν λέω προφανώς για κολύμπι, αλλά όταν πλένω τα χέρια μου να μην ανησυχώ πχ

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, tasosathan said:

Πάντως ακόμα και να αλλάξεις την μπαταρία κάπου αλλού (με ένα 50ρικο), ποιος σου εγγυάται ότι ο τυπας που το έφτιαξε, το εκλεισε καλά και δεν θα παίρνει νερά?

Δεν λέω προφανώς για κολύμπι, αλλά όταν πλένω τα χέρια μου να μην ανησυχώ πχ

Έτσι κι αλλιώς όσο παλιώνει η συσκευή σου δεν πρέπει να την εμπιστεύεσαι γιατί χαλάει αυτή η μεμβράνη διπλής όψης που έχει μέσα και θα πάρει νερά κάποια στιγμή 

Δες κανένα βίντεο στο YouTube να δεις για τι γελοίο πράγμα μιλάμε και θα καταλάβεις 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...