Jump to content

iPhone 13 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, Tasos19s said:

2 σκάλες πέφτει η φωτεινότητα με την υπερθέρμανση

Ειδικά στην δεύτερη δεν βλέπεις σχεδόν τίποτα στην οθόνη 

Πριν το 13pro είχα το απλό 11αρι και δεν είχα τέτοια θέματα. Μάλλον οι oled οθόνες είναι πιο "ευαίσθητες" σε θέματα θερμοκρασίας.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

2 minutes ago, dinosang said:

Πριν το 13pro είχα το απλό 11αρι και δεν είχα τέτοια θέματα. Μάλλον οι oled οθόνες είναι πιο "ευαίσθητες" σε θέματα θερμοκρασίας.

η συσκευή ζεσταίνεται και ρίχνει την φωτεινότητα της οθόνης. η μόνη διαφορά των δυο οθονών είναι ότι οι led τραβανε πιο πολυ ρευμα αρα η συσκευη θεωρητικα θα ζεσταθει και λιγο ευκολοτερα...

πάντα υπήρχε αυτό το πρόβλημα άσχετα με τις οθόνες στα iphone

σε εμένα τις περισσότερες φορές έφταιγαν κάποιες εφαρμογές που δεν άφηναν τον επεξεργαστή να πέσει σε sleep αλλά κρατούσαν σε λειτουργία το σύστημα και άρα υπήρχε μεγαλύτερος φόρτος με αποτέλεσμα να ζεσταίνεται εύκολα η συσκευή μου

ειδικά το καλοκαίρι κατα καιρούς μου έσπαγε τα νεύρα, ακόμα όμως και τον χειμώνα μου τύχαινε φαντάσου 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

15.6 live!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, chris1984 said:

15.6 live!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Από μπαταρία πως πάμε?

Βελτίωση? Τα ίδια ή χειρότερα?

Edited by vtag
Link to comment
Share on other sites

Χθες βγήκε το update. Σε μερικές μέρες θα έχουμε καλή εικόνα. Όχι ότι είχα ποτέ πρόβλημα με το συγκεκριμένο κινητό…


Sent from my iPhone using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι η μπαταρια, την έχω την έκδοση 15.6 στο τηλέφωνο από την 3η beta και δεν μου εμφάνισε κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, chocbhed_6630 said:

Μια χαρά είναι η μπαταρια, την έχω την έκδοση 15.6 στο τηλέφωνο από την 3η beta και δεν μου εμφάνισε κανένα πρόβλημα.

Το μια χαρά μπορείς να το κάνεις πιο συγκεκριμένο ; 

Για πιθανή μελλοντική μετάβαση ... 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, chocbhed_6630 said:

φορτιζω καθε μιαμιση μερα αν αυτο σου λεει κατι

Σε ευχαριστώ πολύ 🙂 

Με βοηθάει πολύ 

Edited by terry39
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, terry39 said:

Σε ευχαριστώ πολύ 🙂 

Με βοηθάει πολύ 

Ναι απλά δεν σου είπε ότι τα έχει όλα κλειστά και το χρησιμοποιεί μόνο για αριθμομηχανή 

 

Αστειεύομαι φυσικά 

Πώς μπορεί κάποιος να βγάλει συμπεράσματα για αυτονομία ακούγοντας έναν άλλο που λέει το φορτίζω κάθε 1,5 μέρα;

Ίδια χρήση κάνετε ακριβώς; 

Ίδιο σήμα έχετε;

Ίδιο επίπεδο φωτεινότητας;

Ίδιες εφαρμογές; 

Ίδια εταιρεία κινητής;

 

Δεν βγαίνουν δυστυχώς συμπεράσματα αυτονομίας έτσι 

 

Το μόνο που μπορεί να πει κάποιος σαν βοήθεια είναι ότι πχ ενώ πριν ήμουν εντάξει τώρα παρατηρώ αρκετή μείωση στην αυτονομία μου σε σχέση με προηγούμενες εκδόσεις 

Και αν αυτό το πουν πολλοί τότε ναι καταλαβαίνουμε ότι υπάρχει ένα γενικότερο θέμα στην παρούσα έκδοση 

 

Είναι τόσοι πολλοί όμως οι παράγοντες που μπορεί εσένα να μην σε επηρεάσουν καθόλου οι αλλαγές όμως εμένα να με επηρεάσουν κατά πολύ και έτσι η κάθε συσκευή μας δείχνει ότι φέρνει στην καθημερινότητα διαφορετικά αποτελέσματα 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Υπάρχει πιθανότητα να μας δίνεται η δυνατότητα ενεργοποίησης και απενεργοποίησης της τοποθεσίας να γίνεται με κάποιον τρόπο γρήγορα όπως πχ Bluetooth, δεδομένα, Ίντερνετ που κατεβάζουμε την μπάρα και όχι να μπαίνουμε μέσα στις ρυθμίσεις κλπ;
Όπως γίνεται και στο android.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nk_46 said:

Καλημέρα σε όλους. Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Υπάρχει πιθανότητα να μας δίνεται η δυνατότητα ενεργοποίησης και απενεργοποίησης της τοποθεσίας να γίνεται με κάποιον τρόπο γρήγορα όπως πχ Bluetooth, δεδομένα, Ίντερνετ που κατεβάζουμε την μπάρα και όχι να μπαίνουμε μέσα στις ρυθμίσεις κλπ;
Όπως γίνεται και στο android.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Δεν υπάρχει 

Αλλά και ποιος είναι ο λόγος να το κάνεις αυτό;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει 
Αλλά και ποιος είναι ο λόγος να το κάνεις αυτό;

Γιατί όταν έχω ανοιχτή την τοποθεσία βλέπω μικρότερη διάρκεια μπαταρίας.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, nk_46 said:


Γιατί όταν έχω ανοιχτή την τοποθεσία βλέπω μικρότερη διάρκεια μπαταρίας.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Πήγαινε εκεί μέσα και κλείσε τις επιλογές σε ότι δεν θέλεις να χρησιμοποιεί την τοποθεσία 

Πχ μουσική, Safari, viber και ότι νομίζεις εσύ 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε εκεί μέσα και κλείσε τις επιλογές σε ότι δεν θέλεις να χρησιμοποιεί την τοποθεσία 
Πχ μουσική, Safari, viber και ότι νομίζεις εσύ 

Ε το έχω κάνει αυτό με τις εφαρμογές αλλά μάλλον κάτι από τις υπηρεσίες συστήματος μπυ τρώει και εκεί δεν ξέρω τι να κλείσω


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Just now, nk_46 said:


Ε το έχω κάνει αυτό με τις εφαρμογές αλλά μάλλον κάτι από τις υπηρεσίες συστήματος μπυ τρώει και εκεί δεν ξέρω τι να κλείσω emoji28.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

κι εκείνα μπορείς να τα πειράξεις. έχει για διαφημίσεις, για ώρα. κλείσε ότι νομίζεις δεν υπάρχει πρόβλημα... 

υπάρχει νομίζω κάποιος τρόπος να βάλεις συντόμευση αλλά δεν ξέρω πως δουλεύουν αυτές, ποτέ δεν τις δούλεψα 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

κι εκείνα μπορείς να τα πειράξεις. έχει για διαφημίσεις, για ώρα. κλείσε ότι νομίζεις δεν υπάρχει πρόβλημα... 
υπάρχει νομίζω κάποιος τρόπος να βάλεις συντόμευση αλλά δεν ξέρω πως δουλεύουν αυτές, ποτέ δεν τις δούλεψα 
 

Θα τα κοιτάξω και εκείνα καλά καλά και με βοήθεια από κάνα βιντεάκι που εξηγεί ακριβώς στο Ίντερνετ τι είναι το κάθε α μην κλείσω κάτι που δεν θέλω.
Σε ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nk_46 said:


Θα τα κοιτάξω και εκείνα καλά καλά και με βοήθεια από κάνα βιντεάκι που εξηγεί ακριβώς στο Ίντερνετ τι είναι το κάθε α μην κλείσω κάτι που δεν θέλω.
Σε ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου emoji4.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

εχει κάπου και μια επιλογή κάτω που λέει να ανάβει ένδειξη όταν κάτι χρησιμοποιεί την τοποθεσία. μπορείς να το έχεις και αυτό και να βλέπεις ποτέ ανοίγει η τοποθεσία από κάτι που δεν έκανες εσύ αλλά άνοιξε από εκείνες τις υπηρεσίες 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

εχει κάπου και μια επιλογή κάτω που λέει να ανάβει ένδειξη όταν κάτι χρησιμοποιεί την τοποθεσία. μπορείς να το έχεις και αυτό και να βλέπεις ποτέ ανοίγει η τοποθεσία από κάτι που δεν έκανες εσύ αλλά άνοιξε από εκείνες τις υπηρεσίες 

Υπέροχα. Θα τα ελέγξω όλα! Ευχαριστώ πολύ και πάλι!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το 13 pro Max, μπορείτε να μου προτείνετε για να έχω back up στο γραφείο μου έναν φορτιστή και ένα καλώδιο; Όχι απαραίτητα γνήσια. Εκτός και αν τα after market είναι χάλια ποιοτικά. Έχω δει πχ baseus καλώδιο 2A, 2,4, 3 και δεν ξέρω ποιο είναι συμβατό. Ευχαριστώ πολύ.

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, stixima said:

Αγόρασα το 13 pro Max, μπορείτε να μου προτείνετε για να έχω back up στο γραφείο μου έναν φορτιστή και ένα καλώδιο; Όχι απαραίτητα γνήσια. Εκτός και αν τα after market είναι χάλια ποιοτικά. Έχω δει πχ baseus καλώδιο 2A, 2,4, 3 και δεν ξέρω ποιο είναι συμβατό. Ευχαριστώ πολύ.

μια χαρά κάνουν αυτά όλα. τα no name να αποφευγεις και τις απομιμησεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ ένα θεματάκι. Έχω twin sim και όταν απενεργοποιώ το iPhone και μεταβαίνω στο android, με όσους έχω ξεκινήσει συνομιλία στο iPhone όχι μόνο δεν συνεχίζεται το android αλλά δεν λαμβάνω καν τα μηνύματά τους. Κατανοώ ότι έχει να κάνει με το iMessage αλλά πως το λύνω το θέμα:

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, panoszavra said:

Παρατηρώ ένα θεματάκι. Έχω twin sim και όταν απενεργοποιώ το iPhone και μεταβαίνω στο android, με όσους έχω ξεκινήσει συνομιλία στο iPhone όχι μόνο δεν συνεχίζεται το android αλλά δεν λαμβάνω καν τα μηνύματά τους. Κατανοώ ότι έχει να κάνει με το iMessage αλλά πως το λύνω το θέμα:

Εννοείς συνομιλία με μηνύματα;

Εάν ο άλλος έχει iphone, δεν έχει ενεργή την επιλογή Αποστολή σαν SMS εάν δεν υπάρχει σήμα 

Τότε ναι σου στέλνει μόνο iMessage και απλα εσύ στο Android δεν μπορείς να παραλάβεις 

Δεν έχει να κάνει με εσένα δηλαδή αλλά με αυτόν που σου στέλνει μηνύματα 

Επισης όταν λες ότι κλείνεις το iPhone τι εννοείς;

Το κλείνεις εντελώς ή το βάζεις σε πτήση και έχεις wifi calling;

Edited by Tasos19s
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tasos19s said:

Εννοείς συνομιλία με μηνύματα;

Εάν ο άλλος έχει iphone, δεν έχει ενεργή την επιλογή Αποστολή σαν SMS εάν δεν υπάρχει σήμα 

Τότε ναι σου στέλνει μόνο iMessage και απλα εσύ στο Android δεν μπορείς να παραλάβεις 

Δεν έχει να κάνει με εσένα δηλαδή αλλά με αυτόν που σου στέλνει μηνύματα 

Επισης όταν λες ότι κλείνεις το iPhone τι εννοείς;

Το κλείνεις εντελώς ή το βάζεις σε πτήση και έχεις wifi calling;

Σε πτήση χωρίς WiFi calling. 

Καταραμένο apple ecosystem. 😁😁😁

Edited by panoszavra
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...