Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετα το τελευταιο update δεν ερχονται οι ειδοποιησεις με δεδομενα (σε εξοικονομιοη το εχω οπως παντα και ερχοννταν αμεσως)

Αφου την πατησα σαν το μ@@@α και εκανα update καλα να παθω 

Edited by adi32
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Άν θέλεις να με ακούσεις, φόρτιζε με όσο ποιο αργό φορτιστή μπορείς άν θέλεις να κρατήσεις την μπαταρία σου normal και σε βάθος χρόνου..¨Οτι χειρότερο να ζεστένεις την μπαταρία με γρήγορους φορτιστές.. και το ακόμα χειρότερο που κάνουν κάποιοι είναι την ώρα της φόρτισης που το χρησιμοποιούν κιόλας..
Το πιο σωστό μήνυμα που έχω διαβάσει εδώ στο νήμα.
Πήρα τον 25αρι φορτιστή της Σάμμυ για να κερδίσω 30 λεπτά ταχύτητας στη φόρτιση και έφτασε το κινητό κάθε 8 ώρες να θέλει φόρτιση.
Με την ευκαιρία του γνωστού προβλήματος οθόνης του κινητού,άλλαξα μπαταρία και πλέον το φορτίζω αποκλειστικά με ένα powerbank baseus τέρας 30.000 mah το οποίο μόλις φορτίσει τη συσκευή κλείνει αυτόματα την φόρτιση.
Πλέον με 4.5 ώρες ανοιχτή οθόνη αυτή την στιγμή η μπαταρία είναι στο 67% με ενεργή βέβαια την εξοικονόμηση ενέργειας.
Αν μπορεί κάποιος να το φορτίζει μεταξύ 20-85% ακόμα καλύτερα!
Η χρήση εν ώρα φόρτισης είναι ότι χειρότερο και δεν νομίζω χρειάζεται ανάλυση περαιτέρω

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μετα το τελευταιο update δεν ερχονται οι ειδοποιησεις με δεδομενα (σε εξοικονομιοη το εχω οπως παντα και ερχοννταν αμεσως)
Αφου την πατησα σαν το μ@@@α και εκανα update καλα να παθω 
Μου έρχονται κανονικά εμένα με το τελευταίο, κάτι άλλο φταίει.
Σημ. Έχω ενεργη και εγώ την εξοικονόμηση

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι και θέμα υλοποίησης του κινητού.

Εγώ συγκεκριμένα φορτίζω το  Poco m4 pro με τον γρήγορο φορτιστή από την πρώτη μέρα που το απέκτησα και η μπαταρία δεν έχει την παραμικρή, ορατή τουλάχιστον, φθορά σε 22 μήνες. 

 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, sgatzo said:

Μου έρχονται κανονικά εμένα με το τελευταίο, κάτι άλλο φταίει.
Σημ. Έχω ενεργη και εγώ την εξοικονόμηση

Δοκιμασα οτι λυση υπηρχε στο ιντερνετ, τιποτα δεν γινεται με ή χωρις εξοικονόμηση

Τωρα μενει να κανω ρεσετ ρυθμισεων ή ολων και να φαω ολα τα Χριστουγεννα να τα ξαναβαλω απο την αρχη και αν φτιαξει 

Υπαρχει τροπος να κανω υποβαθμιση στον ONEUI5 οπως ηταν και δουλευαν ολα ρολοι ?

Link to comment
Share on other sites

Μου έρχονται κανονικά εμένα με το τελευταίο, κάτι άλλο φταίει.
Σημ. Έχω ενεργη και εγώ την εξοικονόμηση

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

πως ενεργοποιειται η εξοικονόμηση;
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, ilka71 said:
3 ώρες πριν, sgatzo said:
Μου έρχονται κανονικά εμένα με το τελευταίο, κάτι άλλο φταίει.
Σημ. Έχω ενεργη και εγώ την εξοικονόμηση

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

πως ενεργοποιειται η εξοικονόμηση;

κατεβαζεις την κουρτινα και πατας το κουμπακι ή απο τις ρυθμισεις μπαταριας

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα οτι λυση υπηρχε στο ιντερνετ, τιποτα δεν γινεται με ή χωρις εξοικονόμηση
Τωρα μενει να κανω ρεσετ ρυθμισεων ή ολων και να φαω ολα τα Χριστουγεννα να τα ξαναβαλω απο την αρχη και αν φτιαξει 
Υπαρχει τροπος να κανω υποβαθμιση στον ONEUI5 οπως ηταν και δουλευαν ολα ρολοι ?
Μπορείς απλά θα πρέπει να κάνεις factory reset.
Δηλαδή φτου και όλα από την αρχή.
Θέλω κι εγώ να κάνω έτσι για να καθαρίσει λίγο, αλλά βαριέμαι

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, siberiantiger said:

Θέλω κι εγώ να κάνω έτσι για να καθαρίσει λίγο, αλλά βαριέμαι

Αυτό είναι το θέμα ότι θα φάω μια ολόκληρη μέρα και δεν ξερω αν φτιαξει . 

Από ότι βλέπω ειδοποιήσεις έρχονται άμεσα μόνο στο messenger, στο whatsapp σχεδόν πάντα, στο viber και στο email καθόλου. 

Με WiFi αμέσως 

Σε εσας δουλευουν κανονικα παντου ?

Edited by adi32
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά παντού είτε με wifi είτε με data.
Γενικά η αναβάθμιση είναι εξαιρετική, έχει ανέβει αισθητά ταχύτητα το κινητό.
Η super fast φόρτιση είναι εξαιρετική όταν είσαι υπό πίεση χρόνου και θέλεις να δώσεις μέσα σε μικρό διάστημα ένα καλό boost στο κινητό. Εγώ τουλάχιστον έτσι την χρησιμοποιώ. Όταν έχω άνεση χρόνου στο σπίτι το φορτίζω με τον μαμά φορτιστή.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, adi32 said:

Αυτό είναι το θέμα ότι θα φάω μια ολόκληρη μέρα και δεν ξερω αν φτιαξει . 

Από ότι βλέπω ειδοποιήσεις έρχονται άμεσα μόνο στο messenger, στο whatsapp σχεδόν πάντα, στο viber και στο email καθόλου. 

Με WiFi αμέσως 

Σε εσας δουλευουν κανονικα παντου ?

Εμένα και πριν και τώρα δεν ερχόταν ειδοποίηση από Mail. Η μόνη ειδοποίηση Mail που έρχεται κανονικά είναι του Outlook. Yahoo και Gmail έχω πολύ καιρό να δω ειδοποιήσεις. Πρέπει να μπαίνω στο Mail για να δω τα νέα μηνύματα. 

3 minutes ago, NikosChandolias said:

Κανονικά παντού είτε με wifi είτε με data.
Γενικά η αναβάθμιση είναι εξαιρετική, έχει ανέβει αισθητά ταχύτητα το κινητό.
Η super fast φόρτιση είναι εξαιρετική όταν είσαι υπό πίεση χρόνου και θέλεις να δώσεις μέσα σε μικρό διάστημα ένα καλό boost στο κινητό. Εγώ τουλάχιστον έτσι την χρησιμοποιώ. Όταν έχω άνεση χρόνου στο σπίτι το φορτίζω με τον μαμά φορτιστή.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 

Έτσι κάνω κι εγώ με τη φόρτιση. Τον 25άρη τον έχω για έκτακτες περιπτώσεις. Επίσης έχω παρατήσει ότι ο 15άρης φορτιστής της Samsung φορτίζει πιο γρήγορα από τον 18άρη του Xiaomi που είχα πριν, με ίδιας χωρητικότητας μπαταρίας. 

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

εμένα viber και email ναι, messenger δεν χρησιμοποιώ

 

11 minutes ago, NikosChandolias said:

Κανονικά παντού είτε με wifi είτε με data.
Γενικά η αναβάθμιση είναι εξαιρετική, έχει ανέβει αισθητά ταχύτητα το κινητό.
Η super fast φόρτιση είναι εξαιρετική όταν είσαι υπό πίεση χρόνου και θέλεις να δώσεις μέσα σε μικρό διάστημα ένα καλό boost στο κινητό. Εγώ τουλάχιστον έτσι την χρησιμοποιώ. Όταν έχω άνεση χρόνου στο σπίτι το φορτίζω με τον μαμά φορτιστή.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 

Απολύτως σωστός.

Edited by pt2937
Link to comment
Share on other sites

Μετά την ενημέρωση ασφαλείας Δεκεμβρίου, βλέπω πως στο Play Store κάθε εφαρμογή που ενημερώνεται ανεβαίνει πάνω πάνω, κάτι που δεν συνέβαινε πριν. Είχα πολύ καιρό να το δω αυτό. Πάντως οι ενημερώσεις δεν γίνονται αυτόματα, ενώ έχω επιλέξει να ενημερώνονται αυτόματα και στις δύο περιπτώσεις. Είτε είναι εφαρμογών είτε Updates. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το Gmail γιατί δεν σας έρχονται;  μήπως τα έχετε βάλει σε εξοικονόμηση ενέργειας; ή φταίει η τελευταία αναβάθμιση;. Δεν πρόλαβα να διαβάσω όλα τα ποστ τι έχετε διαπιστώσει.  Κ στις 2 συσκευές είμαι με παλιά αναβάθμιση κ δουλεύουν όλες οι ειδοποιήσεις χωρίς κανένα θέμα.  

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εκανα επαναφορα και εφαγα πολλες ωρες να τα ξαναβαλω τα πιο πολλα και εχω πολυ δουλεια ακομα 

Φαινεται να εφτιαξαν οι ειδοποιησεις αλλα δυστυχως πλεον δε λειτουργουν καποιες εφαρμογες που ειχα οπως αυτη που μου ηταν σουπερ απαραιτητη γιατι εβλεπα σε μια οθονη ολα τα post απο τα φορουμ 

Simple RSS Widget

ΚΑΤΑΡΑ ΣΤΑ UPDATES 

ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ

 

Link to comment
Share on other sites

Το περίεργο θα ήταν να δουλεύει η εφαρμογή αφού έχει σταματήσει η ενημέρωση της μόνο...10 χρόνια και 3 μήνες 😀

About this app

Have all your important news directly on your home screen!

This app is just a customizable, simple widget which displays RSS feeds on your home screen.
Updated on
Sep 19, 2013
 
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, pt2937 said:

Το περίεργο θα ήταν να δουλεύει η εφαρμογή αφού έχει σταματήσει η ενημέρωση της μόνο...10 χρόνια και 3 μήνες 😀

About this app

Have all your important news directly on your home screen!

This app is just a customizable, simple widget which displays RSS feeds on your home screen.
Updated on
Sep 19, 2013
 

μεχρι χτες δουλευε

υπαρχει αλλη ?

Αν ειναι κατι που σου ηταν απαραιτητο τι γινεται ?

Σε καθε update χανουμε και κατι 

Απο οτι βλεπω ουτε το GSAM BATTERY MONITOR δουλευει αν κανεις enable more stats 

Στο NOVA ειχα σωσει στησιμο οθονης και το φορτωνει σκατα οποτε πρεπει να τα στησεις ολα απο την αρχη 

Ενα navigation bar που ειχα το εχει κανει κι αυτο σκατα . Αλλου πατας αλλου καταλαβαινει 

Μια χαρα ολα 

Καντε updates να προκοψετε και να τρωτε 24 ωρα ψαχνοντας για λυσεις 

 

Edited by adi32
Link to comment
Share on other sites

Οι ειδοποιήσεις στα Mail Yahoo και Gmail και πριν το update δεν ερχόντουσαν σε μένα. Μόνο στο Outlook είχα ειδοποιήσεις. Οπότε δεν μας φταίνε πάντα τα Updates. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, adi32 said:

Μια χαρα ολα 

Καντε updates να προκοψετε και να τρωτε 24 ωρα ψαχνοντας για λυσεις 

 

Όλες οι εφαρμογές σου είναι σαν την φιλοσοφία σου σχετικά με τις ενημέρωσης, δέκα χρόνια πίσω, τι το θες το καινούργιο κινητό όλο παράπονα είσαι και από ότι κατάλαβες μόνο εσύ έχεις θέμα 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, sotosok said:

Όλες οι εφαρμογές σου είναι σαν την φιλοσοφία σου σχετικά με τις ενημέρωσης, δέκα χρόνια πίσω, τι το θες το καινούργιο κινητό όλο παράπονα είσαι και από ότι κατάλαβες μόνο εσύ έχεις θέμα 

Δεν μπορούμε όλοι να χρησιμοποιούμε μόνο το Facebook και το τικ τοκ και τις στοκ εφαρμογές . 

Υπάρχουν κι άλλες εφαρμογές και ούτε ο νόβα είναι αρχαίος που έχει πρόβλημα κι άλλος φίλος πιο πάνω ούτε το gsambatery είναι αρχαίο ούτε οι ειδοποιήσεις που δεν έρχονται σε διάφορους είναι σε αρχαία προγραμματα 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, adi32 said:

Δεν μπορούμε όλοι να χρησιμοποιούμε μόνο το Facebook και το τικ τοκ και τις στοκ εφαρμογές . 

Υπάρχουν κι άλλες εφαρμογές και ούτε ο νόβα είναι αρχαίος που έχει πρόβλημα κι άλλος φίλος πιο πάνω ούτε το gsambatery είναι αρχαίο ούτε οι ειδοποιήσεις που δεν έρχονται σε διάφορους είναι σε αρχαία προγραμματα 

Κάνε την υπέρβαση και βρες καινούργιες εφαρμογές που θα σε βολεύουν, σίγουρα είναι ένα θέμα αυτό αλλά δες το σαν ευκαιρία για ανανέωση, και καινούργιο που ήταν είχε μη συμβατά πρόγραμματα

Link to comment
Share on other sites

On 22/12/2023 at 12:11 ΜΜ, sgatzo said:

Το πιο σωστό μήνυμα που έχω διαβάσει εδώ στο νήμα.
Πήρα τον 25αρι φορτιστή της Σάμμυ για να κερδίσω 30 λεπτά ταχύτητας στη φόρτιση και έφτασε το κινητό κάθε 8 ώρες να θέλει φόρτιση.
Με την ευκαιρία του γνωστού προβλήματος οθόνης του κινητού,άλλαξα μπαταρία και πλέον το φορτίζω αποκλειστικά με ένα powerbank baseus τέρας 30.000 mah το οποίο μόλις φορτίσει τη συσκευή κλείνει αυτόματα την φόρτιση.
Πλέον με 4.5 ώρες ανοιχτή οθόνη αυτή την στιγμή η μπαταρία είναι στο 67% με ενεργή βέβαια την εξοικονόμηση ενέργειας.
Αν μπορεί κάποιος να το φορτίζει μεταξύ 20-85% ακόμα καλύτερα!
Η χρήση εν ώρα φόρτισης είναι ότι χειρότερο και δεν νομίζω χρειάζεται ανάλυση περαιτέρω

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μου έρχονται κανονικά εμένα με το τελευταίο, κάτι άλλο φταίει.
Σημ. Έχω ενεργη και εγώ την εξοικονόμηση

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Όλα έχουν να κάνουν με τη χρήση σου.

Τον γρήγορο φορτιστή συνήθως τον χρησιμοποιώ από 10-20% μέχρι 50-60% όταν έχει αδειάσει για κάποιο λόγο και θέλω να φύγω από το σπίτι - όχι καθημερινά. Οι περισσότερες φορτίσεις γίνονται στο αυτοκίνητο με απλά γρήγορη φόρτιση. Αλλά και στο σπίτι γενικά υπάρχουν πολλοί φορτιστές διαφόρων επιπέδων ισχύος

Οπότε σίγουρα δεν είναι καλό να φορτίζεις συνέχεια με γρήγορο φορτιστή μέχρι το 100%, αλλά με άλλη χρήση η επίπτωση στην μπαταρία είναι μικρή.

Τον συγκεκριμένο τον ήθελα για ταξίδια για να κουβαλάω ένα φορτιστή αντί για 2 μιας και το MS Surface Pro φορτίζει και από usb-c. Και στα ταξίδια είναι πολλές οι φορές που χρειάζεσαι να φορτίσεις όσο πιο γρήγορα γίνεται. Οκ, επειδή το battery bank που έχω δίνει πολύ γρήγορη φόρτιση και από ότι έχω δει φορτίζει και εκείνο πολύ γρήγορα ίσως φορτίζω έμμεσα όταν υπάρχει περιορισμός χρόνου. Όσο επίσης για τη ζωή του battery bank, τον τελευταίο χρόνο το έχω χρησιμοποιήσει ουσιαστικά 4-5 φορές μόνο κάνοντας μερικές αργές φορτίσεις μόνο για να ζήσει η μπαταρία περισσότερο και να μην πέφτει κάτω από το 20% κατά την αποθήκευση...

Edited by crAss
Link to comment
Share on other sites

Τελικα δε θα κανω μαυρα Χριστουγεννα βρηκα σουπερ λυση για ολες τις παλιες εφαρμογες που δεν μπορεις να βαλεις σε νεοτερο Android

Παμε στο pc και βαζουμε σε ενα φακελο το platform-tools πχ c:/adb

https://dl.google.com/android/repository/platform-tools-latest-windows.zip

Στον ιδιο φακελο βαζουμε το apk με ονομα χωρις κενα και συμβολα πχ  test.apk

Συνδεουμε το κινητο με usb 

Ανοιγουμε cmd και παμε στο φακελο c:/adb

και δινουμε adb install --bypass-low-target-sdk-block test.apk

Η εφαρμογη μας εγκαθισταται κανονικα 

1.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Ω ρε φίλε αυτό ήταν το θέμα σου για να κάνεις μαύρα η άσπρα Χριστούγεννα;...... ευτυχώς, γιατί θα κάνουμε και εμείς

no spam Χριστούγεννα

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, adi32 said:

Τελικα δε θα κανω μαυρα Χριστουγεννα βρηκα σουπερ λυση για ολες τις παλιες εφαρμογες που δεν μπορεις να βαλεις σε νεοτερο Android

Παμε στο pc και βαζουμε σε ενα φακελο το platform-tools πχ c:/adb

https://dl.google.com/android/repository/platform-tools-latest-windows.zip

Στον ιδιο φακελο βαζουμε το apk με ονομα χωρις κενα και συμβολα πχ  test.apk

Συνδεουμε το κινητο με usb 

Ανοιγουμε cmd και παμε στο φακελο c:/adb

και δινουμε adb install --bypass-low-target-sdk-block test.apk

Η εφαρμογη μας εγκαθισταται κανονικα 

1.jpeg

Καλός ήρθες στο Ui6 😅

Kαλα Χριστούγεννα σε όλους 

Link to comment
Share on other sites

Τελικα δε θα κανω μαυρα Χριστουγεννα βρηκα σουπερ λυση για ολες τις παλιες εφαρμογες που δεν μπορεις να βαλεις σε νεοτερο Android

Παμε στο pc και βαζουμε σε ενα φακελο το platform-tools πχ c:/adb

https://dl.google.com/android/repository/platform-tools-latest-windows.zip

Στον ιδιο φακελο βαζουμε το apk με ονομα χωρις κενα και συμβολα πχ  test.apk

Συνδεουμε το κινητο με usb 

Ανοιγουμε cmd και παμε στο φακελο c:/adb

και δινουμε adb install --bypass-low-target-sdk-block test.apk

Η εφαρμογη μας εγκαθισταται κανονικα 

1.thumb.jpeg.4755e5111755c51da2743fda0b889827.jpeg
θέλω εικονίδια και ταπετσαρία! νόβα launcher έχεις η της Samsung;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...