Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλημέρα σε όλους.

Απο τις αναβαθμίσεις του Απριλίου και μετά, οπότε και εξαφανίστηκε η επιλογή VOLTE, δεν μπορώ να συνδυάσω κλήση και data σε 5g COSMOTE (το ίδιο και σε Α54). Είναι θέμα της cosmote? έχω ενεργοποιημένο το wifi calling , που υποτίθεται ενεργοποιεί και το volte. Δοκίμασα κάποιες εφαρμογές που κλειδώνουν NR/LTE, αλλά τότε δεν μπορώ να κάνω κλήση.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, amarg said:

Καλημέρα σε όλους.

Απο τις αναβαθμίσεις του Απριλίου και μετά, οπότε και εξαφανίστηκε η επιλογή VOLTE, δεν μπορώ να συνδυάσω κλήση και data σε 5g COSMOTE (το ίδιο και σε Α54). Είναι θέμα της cosmote? έχω ενεργοποιημένο το wifi calling , που υποτίθεται ενεργοποιεί και το volte. Δοκίμασα κάποιες εφαρμογές που κλειδώνουν NR/LTE, αλλά τότε δεν μπορώ να κάνω κλήση.

Από τότε μέχρι τώρα τι έκανες; στην Cosmote ρώτησες ή από κει που πήρες τη συσκευή; Σε μένα λειτουργούν μια χαρά και τα δύο (VoLte VoWi-Fi). 

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δεν ασχολήθηκα η αλήθεια. Τώρα μου χρειάστηκε κάπου και με ενόχλησε.

Μόλις μίλησα όμως μέσω chat με cosmote και το θέμα λύθηκε! Ήταν όντως θέμα ενεργοποίησης της υπηρεσίας από πλευράς τους και πράγματι συνδέεται με το wificalling.

Ενώ μέσω τη διαδικασίας ενεργοποίησής του wificalling με sms φαινόταν οτι είναι οκ, στην πράξη δεν ήταν. Χρειάστηκε μια σειρά ενεργειών από τον τεχνικό (στη διάρκεια των οποίων απενεργοποιήθηκε και ενεργοποιήθηκε εκ νέου η υπηρεσία wificalling) και τώρα το volte λειτουργεί κανονικά (ακόμα πάντως δεν φαίνεται κουμπί volte on/off και το wificalling το ελέγχεις από την εφαρμογή του τηλεφώνου)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, amarg said:

Δεν ασχολήθηκα η αλήθεια. Τώρα μου χρειάστηκε κάπου και με ενόχλησε.

Μόλις μίλησα όμως μέσω chat με cosmote και το θέμα λύθηκε! Ήταν όντως θέμα ενεργοποίησης της υπηρεσίας από πλευράς τους και πράγματι συνδέεται με το wificalling.

Ενώ μέσω τη διαδικασίας ενεργοποίησής του wificalling με sms φαινόταν οτι είναι οκ, στην πράξη δεν ήταν. Χρειάστηκε μια σειρά ενεργειών από τον τεχνικό (στη διάρκεια των οποίων απενεργοποιήθηκε και ενεργοποιήθηκε εκ νέου η υπηρεσία wificalling) και τώρα το volte λειτουργεί κανονικά (ακόμα πάντως δεν φαίνεται κουμπί volte on/off και το wificalling το ελέγχεις από την εφαρμογή του τηλεφώνου)

Το VoLte on/off δεν εμφανίζεται ούτε σε μας. Όμως λειτουργεί κανονικά. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο μεγάλο Update για τη συσκευή μας 27.11.2023.

https://techmaniacs.gr/samsung-one-ui-6-europe/

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Tελευταια μεγάλη αναβάθμιση για το πολύ ωραίο κινητό μας...

Έχετε σκεφτεί καθόλου αντικατάσταση στο επόμενο έτος? 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, christos_087 said:

Tελευταια μεγάλη αναβάθμιση για το πολύ ωραίο κινητό μας...

Έχετε σκεφτεί καθόλου αντικατάσταση στο επόμενο έτος? 

Έχει και έναν ακόμα χρόνο ενημερώσεις ασφαλείας. Έχουμε περιθώρια. Μόλις ένα χρόνο και ενάμιση μήνα το έχω. Ήδη έκανα μείωση συμβολαίου αντί επιδότηση συσκευής. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, evris2013 said:

Έχει και έναν ακόμα χρόνο ενημερώσεις ασφαλείας. Έχουμε περιθώρια. Μόλις ένα χρόνο και ενάμιση μήνα το έχω. Ήδη έκανα μείωση συμβολαίου αντί επιδότηση συσκευής. 

Καλά έκανες θα αντέξει κι άλλο..  κι εγώ δεν θέλω να το αλλάξω, A52s μέχρι να σβήσει ο ήλιος...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει ότι έχουν επεκτείνει τα μεγάλα update μέχρι 4 χρόνια? Πραγματικά είναι το καλύτερο κινητό που είχα από αλλά πολύ πιο ακριβότερα και δεν θέλω να το αλλάξω. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, panoslvd said:

Δεν ισχύει ότι έχουν επεκτείνει τα μεγάλα update μέχρι 4 χρόνια? Πραγματικά είναι το καλύτερο κινητό που είχα από αλλά πολύ πιο ακριβότερα και δεν θέλω να το αλλάξω. 

Για τις ναυαρχίδες 4 χρόνια μεγάλα update. Στα mid range 3 χρόνια μεγάλα update. Εκτός κι αν αλλάξουν στρατηγική. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Κατά πάσα πιθανότητα θα παρει Android 14 (ΟNE UI 6.0) σύντομα, στις 27/11/2023. Συνολικά θα εχει πάρει 3 μεγάλες αναβαθμίσεις.  Θα συνεχίσει να παίρνει για πολύ καιρό τα security updates. 

Πραγματικά το κινητό είναι αστέρι. Ούτε στιγμή δεν μου πέρασε από το μυαλό να το αλλάξω. Εγώ που δεν κράταγα συσκευή πάνω από χρόνο🫠

Τώρα το πλάνο είναι λίγο πριν κλείσω τη διετή εγγύηση, να το πάω smartec για αλλαγή οθόνης και μπαταρίας και θα είμαι κομπλέ για 1-2 χρόνια ακόμη. 

Screenshot_20231114_015933_Samsung Internet.jpg

Edited by green dragon
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, green dragon said:

Κατά πάσα πιθανότητα θα παρει Android 14 (ΟNE UI 6.0) σύντομα, στις 27/11/2023. Συνολικά θα εχει πάρει 3 μεγάλες αναβαθμίσεις.  Θα συνεχίσει να παίρνει για πολύ καιρό τα security updates. 

Πραγματικά το κινητό είναι αστέρι. Ούτε στιγμή δεν μου πέρασε από το μυαλό να το αλλάξω. Εγώ που δεν κράταγα συσκευή πάνω από χρόνο🫠

Τώρα το πλάνο είναι λίγο πριν κλείσω τη διετή εγγύηση, να το πάω smartec για αλλαγή οθόνης και μπαταρίας και θα είμαι κομπλέ για 1-2 χρόνια ακόμη. 

Screenshot_20231114_015933_Samsung Internet.jpg

Να ξέρεις παίζει και Lineage os οπότε θα πάει για πολύ καιρό καλά και εγώ αυτό θα κάνω!

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Shinig said:

Να ξέρεις παίζει και Lineage os οπότε θα πάει για πολύ καιρό καλά και εγώ αυτό θα κάνω!

Εννοείς από XDA forum? 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, green dragon said:

Κατά πάσα πιθανότητα θα παρει Android 14 (ΟNE UI 6.0) σύντομα, στις 27/11/2023. Συνολικά θα εχει πάρει 3 μεγάλες αναβαθμίσεις.  Θα συνεχίσει να παίρνει για πολύ καιρό τα security updates. 

Πραγματικά το κινητό είναι αστέρι. Ούτε στιγμή δεν μου πέρασε από το μυαλό να το αλλάξω. Εγώ που δεν κράταγα συσκευή πάνω από χρόνο🫠

Τώρα το πλάνο είναι λίγο πριν κλείσω τη διετή εγγύηση, να το πάω smartec για αλλαγή οθόνης και μπαταρίας και θα είμαι κομπλέ για 1-2 χρόνια ακόμη. 

Screenshot_20231114_015933_Samsung Internet.jpg

Ποσό θα κοστίσει αυτό? Στη smartec? Μιλάμε πάντα εντός εγγύησης 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, rebelos2019 said:

Ποσό θα κοστίσει αυτό? Στη smartec? Μιλάμε πάντα 

Είναι δωρεάν, εφόσον η οθόνη παρουσιάζει περιστασιακά το γνωστό πρόβλημα. 

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, green dragon said:

Είναι δωρεάν, εφόσον η οθόνη παρουσιάζει περιστασιακά το γνωστό πρόβλημα. 

Αν δεν το παρουσιάζει; 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, green dragon said:

Κατά πάσα πιθανότητα θα παρει Android 14 (ΟNE UI 6.0) σύντομα, στις 27/11/2023. Συνολικά θα εχει πάρει 3 μεγάλες αναβαθμίσεις.  Θα συνεχίσει να παίρνει για πολύ καιρό τα security updates. 

Πραγματικά το κινητό είναι αστέρι. Ούτε στιγμή δεν μου πέρασε από το μυαλό να το αλλάξω. Εγώ που δεν κράταγα συσκευή πάνω από χρόνο🫠

Τώρα το πλάνο είναι λίγο πριν κλείσω τη διετή εγγύηση, να το πάω smartec για αλλαγή οθόνης και μπαταρίας και θα είμαι κομπλέ για 1-2 χρόνια ακόμη. 

Screenshot_20231114_015933_Samsung Internet.jpg

Άψογα,δώρο για τα γενέθλια μου 😀

 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου έβγαλε update security patch

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



b66fe26818091a8d38c01da9d8a2a159.jpg

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω θέμα με την φορτιση της συσκευής υπάρχει χαλαρότητα στο κούμπωμα του καλωδίου του φορτιστή στη θύρα, πρέπει να ασκήσω πίεση για να ξεκινήσει η φορτιση και φεύγει εύκολα αν κουνηθεί λίγο το καλώδιο.
Αυτό δεν συμβαίνει με άλλα κινητά που υπάρχουν στο σπίτι χρησιμοποιωντας τα ίδια καλώδια .
Φορτίζω με άλλον φορτιστή απο xiaomi κινητό μέχρι να ρθει ο καινούργιος φορτιστής και καλώδιο πού παρήγγειλα καθώς αυτός της συσκευασίας δεν λειτουργεί πλέον.
Επίσης το τελευταίο διάστημα έμπαινε συχνά μόνο σε αργή φόρτιση και βγαίνει το παρακάτω οικονιδιο.
Είχε κάποιος-α ανάλογο πρόβλημα?
Αλλαγη πλακέτας φόρτισης καλύπτεται από την εγγύηση?bc9accc58e5a8ce33f5bf2eb334b8128.jpg

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...