Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πραγματικά οτι .... γράφετε από τις 9 του μήνα έχει έρθει σε εμένα Cosmote...πας έλεγχος για ενημέρωση και την κατεβάζεις, τώρα πως εμπλέκετε χρήστες Vodafon να μιλούν για Cosmote ..
Το ότι το αγόρασα από τον Γερμανό με υποχρεώνει να έχω σύνδεση Cosmote?
Προφανώς για αυτό δεν θα αγοράσω Samsung ξανά από κει για να μην τρώω τις rom της Cosmote στα μούτρα.
Θα ήθελα να μου εξηγήσεις τι εννοείς με το πώς εμπλέκεται χρήστες Vodafone να μιλούν για Cosmote....

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

20 ώρες πριν, sgatzo said:

Κι από 11 του μήνα έχει πάει 17 και ακόμα στα Cosmote...

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

εσύ τι υπονοείς εδώ ακριβώς; οι πάροχοι κόβουν η καθυστερούν τις αναβαθμίσεις; από σερβερ της sam γίνονται

οι ενημερώσεις είτε λογισμικού είτε ασφαλείας δίνονται από την κατασκευάστρια εταιρεία και ανάλογα με την γεωγραφική διανομή της συσκευής τις παίρνει με προτεραιότητα κάποιων ημερών.

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το διαβάσατε, βγήκε OneUI 6 beta για την συσκευή μας.
Προς το παρόν διαθέσιμη στην Κορέα.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εσύ τι υπονοείς εδώ ακριβώς; οι πάροχοι κόβουν η καθυστερούν τις αναβαθμίσεις; από σερβερ της sam γίνονται
οι ενημερώσεις είτε λογισμικού είτε ασφαλείας δίνονται από την κατασκευάστρια εταιρεία και ανάλογα με την γεωγραφική διανομή της συσκευής τις παίρνει με προτεραιότητα κάποιων ημερών.
 
Υπονοώ ευθέως ότι τώρα μεν έχει μειωθεί αλλά έχω καθυστέρηση στη λήψη των ενημερώσεων και όπως έγραψα δεν θα αγοράσω στο μέλλον κάτι σε σαμμυ από Γερμανό γιατί δεν θέλω να μπλέκω με Cosmote rom
Δεν με ενδιαφέρει από που και πως έρχεται, κρατάω την καθυστέρηση και στο ξαναλέω το πρώτο διάστημα που βγήκε το κινητό είχε τεράστια απόκλιση...
Ελπίζω να ήμουν αρκετά ξεκάθαρος!

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, sgatzo said:

Υπονοώ ευθέως ότι τώρα μεν έχει μειωθεί αλλά έχω καθυστέρηση στη λήψη των ενημερώσεων και όπως έγραψα δεν θα αγοράσω στο μέλλον κάτι σε σαμμυ από Γερμανό γιατί δεν θέλω να μπλέκω με Cosmote rom
Δεν με ενδιαφέρει από που και πως έρχεται, κρατάω την καθυστέρηση και στο ξαναλέω το πρώτο διάστημα που βγήκε το κινητό είχε τεράστια απόκλιση...
Ελπίζω να ήμουν αρκετά ξεκάθαρος!

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Και γιατί να είναι το βασικό σου κρητίριο για μια συσκευή άν η rom είναι τέτοια ωστε να παίρνεις τις ενημερώσεις σχετικά νωρίς; μπορεί να ειναι και για καλό οτι καθυστερεί..Δέν σου λέει κανείς οτι τα τάδε θα πάρουν τις ενημερώσεις και το cosmote rom δεν θα τις πάρουν καθόλου..αλλο το ένα και άλλο το άλλο..

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Και γιατί να είναι το βασικό σου κρητίριο για μια συσκευή άν η rom είναι τέτοια ωστε να παίρνεις τις ενημερώσεις σχετικά νωρίς; μπορεί να ειναι και για καλό οτι καθυστερεί..Δέν σου λέει κανείς οτι τα τάδε θα πάρουν τις ενημερώσεις και το cosmote rom δεν θα τις πάρουν καθόλου..αλλο το ένα και άλλο το άλλο..
Οκ, κρατάω την προσωπική μου άποψη γιατί για μένα είναι κριτήριο. Δεν θα διαφωνήσω ότι μπορεί για κάποιον η καθυστέρηση να τον σώσει από update με προβλήματα.
Εγώ όμως που κάνω όλα τα update με το όποιο ρίσκο, γιατί θέλω να έχω μια συσκευή ασφαλή κατά τη γνώμη μου, προφανώς βάζω ψηλά το κριτήριο.
Αυτό και το κλείνουμε γιατί φεύγει offtopic η συζήτηση.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ούτε σημαίνει ότι είναι λιγότερο ασφαλή μια συσκευή επειδή αργεί λίγο το Update. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να αργεί γιατί βλέπεις αυτοί που το βάζουν πρώτοι τι προβλήματα μπορεί να έχουν και να τη γλιτώσεις 

Link to comment
Share on other sites

Το κλείνω και εγώ κάνοντας μια επισήμανση, εάν αγοράσω από τον Χ έμπορο στην Ελλάδα το κινητό μου και συνδεθώ με Cosmote  η  Vodafon sim θα έχω rom των εταιριών; αποκλείεται, μόνο αν πάρω π.χ. από  Vodafon Αγγλίας η άλλη εταιρία κινητής τηλεφωνίας και είναι κλειδωμένο ίσως υπάρχει κάποιο διαφορά στο λογισμικό και στις ενημερώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Έχει απευθυνθεί κανείς στο service της Ευελπίδων; Έμεινε ευχαριστημένος;
Θέλω να το πάω για το γνωστό θέμα της οθόνης, πήρα backup κλπ και αύριο θα το στείλω.
Αν έχετε κάποια άλλη πρόταση για Αθήνα στείλτε μου

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, sgatzo said:

Έχει απευθυνθεί κανείς στο service της Ευελπίδων; Έμεινε ευχαριστημένος;
Θέλω να το πάω για το γνωστό θέμα της οθόνης, πήρα backup κλπ και αύριο θα το στείλω.
Αν έχετε κάποια άλλη πρόταση για Αθήνα στείλτε μου

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Smartec Χαϊδάρι 

Όλα τέλεια 

Το είχα βάλει και σε service mode και δε χρειάστηκε ούτε backup 

Link to comment
Share on other sites

Smartec Χαϊδάρι 
Όλα τέλεια 
Το είχα βάλει και σε service mode και δε χρειάστηκε ούτε backup 
Θα το πάω εκεί τότε. Σου άλλαξαν και την μπαταρία έτσι;
Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, sgatzo said:

Θα το πάω εκεί τότε. Σου άλλαξαν και την μπαταρία έτσι;
Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ναι όλα. 

Το στέλνεις με acs δωρεάν αν είσαι μακριά 

Δευτέρα το έστειλα Πέμπτη το πήρα πίσω 

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ κάτι, ποιο ακριβώς είναι το πρόβλημα της οθόνης; Τι ακριβώς συμβαίνει; Επίσης, εμφανίζεται σε όλες τις συσκευές;

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, rebelos2019 said:

Να ρωτήσω και εγώ κάτι, ποιο ακριβώς είναι το πρόβλημα της οθόνης; Τι ακριβώς συμβαίνει; Επίσης, εμφανίζεται σε όλες τις συσκευές;

Αυτό ακριβώς θέλω να διευκρινήσω και εγώ. Έχω παρατηρήσει -σπάνια βέβαια- ένα ξεθώριασμα-ξέπλυμα της οθόνης. 

Δεν θυμάμαι σε ποια εφαρμογή ή φάση έγινε. Αν κάποιος από τους φίλους μπορεί να μας πει κάτι πιο συγκεκριμένο, οκ.

Επίσης επειδή μαζί με την οθόνη αλλάζουν και τη μπαταρία, καλό θα είναι να πηγαίνει στο service λίγους μήνες πριν λήξει η εγγύηση. Εφόσον βέβαια δεν επηρεάζει σημαντικά τη λειτουργία του κινητού. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, rebelos2019 said:

Να ρωτήσω και εγώ κάτι, ποιο ακριβώς είναι το πρόβλημα της οθόνης; Τι ακριβώς συμβαίνει; Επίσης, εμφανίζεται σε όλες τις συσκευές;

Φριζαρει η οθόνη όταν υπάρχει χαμηλό σήμα μερικές σελίδες πίσω υπάρχουν τα πάντα με λεπτομέρεια

10 minutes ago, green dragon said:

Αυτό ακριβώς θέλω να διευκρινήσω και εγώ. Έχω παρατηρήσει -σπάνια βέβαια- ένα ξεθώριασμα-ξέπλυμα της οθόνης. 

Δεν θυμάμαι σε ποια εφαρμογή ή φάση έγινε. Αν κάποιος από τους φίλους μπορεί να μας πει κάτι πιο συγκεκριμένο, οκ.

Επίσης επειδή μαζί με την οθόνη αλλάζουν και τη μπαταρία, καλό θα είναι να πηγαίνει στο service λίγους μήνες πριν λήξει η εγγύηση. Εφόσον βέβαια δεν επηρεάζει σημαντικά τη λειτουργία του κινητού. 

Δεν είναι ξέπλυμα ούτε ξεθώριασμα και δεν παρουσιάζεται σε όλες τις συσκευές, το κάνει όταν υπάρχει χαμηλό σήμα υπάρχουν τα πάντα από λεπτομέρειες μερικές σελίδες πίσω

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα παρουσιαζοταν οταν ησουν με δεδομενα σε περιοχη με πολυ χαμηλο σημα 

εμφανιζε στιγμιαια παρασιτα η οθονη 

Αλλαζουν και τη μπαταρια μαζι 

 

Εχει νοημα να κανουμε  wipe cache partition ?

https://r2.community.samsung.com/t5/Galaxy-A/How-to-wipe-cache-partition-in-A52s-5g/td-p/10649511

Link to comment
Share on other sites

Καποιο μαγνητικο καλωδιο φορτιστη ?

Ειχα παρει καποιο με στρογγυλο βυσμα και λογω θηκης δεν έμπαινε και δεν έκανε και γρήγορη φόρτιση 

Edited by adi32
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έχει ξαναερωτηθεί αλλα δέν θυμάμαι... Στις ρυθμίσεις της μπαταρίας στην επιλογή ''άλλες ρυθμίσεις μπαταρίας'' ποιός έχει ττην ''προσαρμόσιμη μπαταρία'' ενεργοποιημένη; Κάπου είχε γραφτεί οτι περισσότερο κακό κάνει παρά καλό; τί προτείνετε;

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nikos_96 said:

Μπορεί να έχει ξαναερωτηθεί αλλα δέν θυμάμαι... Στις ρυθμίσεις της μπαταρίας στην επιλογή ''άλλες ρυθμίσεις μπαταρίας'' ποιός έχει ττην ''προσαρμόσιμη μπαταρία'' ενεργοποιημένη; Κάπου είχε γραφτεί οτι περισσότερο κακό κάνει παρά καλό; τί προτείνετε;

Εγώ ενεργοποιημένη την έχω από τότε που το πήρα. Πάνω από χρόνο. Σε τι κάνει κακό;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Nikos_96 said:

Μπορεί να έχει ξαναερωτηθεί αλλα δέν θυμάμαι... Στις ρυθμίσεις της μπαταρίας στην επιλογή ''άλλες ρυθμίσεις μπαταρίας'' ποιός έχει ττην ''προσαρμόσιμη μπαταρία'' ενεργοποιημένη; Κάπου είχε γραφτεί οτι περισσότερο κακό κάνει παρά καλό; τί προτείνετε;

Για ποιο λίγο κακό?  Ίσα ίσα καλό γτ σταματάει τις εφαρμογές να τρέχουν άσκοπα στο παρασκήνιο. Άρα έχουμε καλύτερη μπαταρία 

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λίγο κακό?  Ίσα ίσα καλό γτ σταματάει τις εφαρμογές να τρέχουν άσκοπα στο παρασκήνιο. Άρα έχουμε καλύτερη μπαταρία 
Και εγώ έτσι το έχω πάνω από 1 χρόνο, κανένα πρόβλημα

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...