Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως πας στο usb settings?

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι... τελικά ο μόνος τρόπος που βρήκα είναι μέσω της εφαρμογής files της Google. Εκεί πάω εφαρμογές - αρχεία συστήματος - δίνω άδεια και την βρήκα!
Η μικρή είδα είχε μείνει στο 12 οπότε θα δω αν ήταν θέμα λογισμικού. Έκανα clear cache στο USBsettings και όλα οκ

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πήγα στο redbull show στην παραλία Θεσσαλονίκης χθες και 3 ώρες κόντρα στον ήλιο και μούσκεμα στον ίδρωτα έβγαλε χθες μήνυμα υγρασίας. Και τι δεν το έκανα. Μέχρι έβαλα να φυσάει το σεσουάρ κρύο αέρα για μισή ώρα στην θύρα. Τελικά έφυγε μόνο του το μήνυμα σήμερα το μεσημέρι με 15% μπαταρία.
Αν στο ξανακάνει κάνε αυτό που έγραψα αφού καθαρίσεις την θύρα και αν επιμένει και δεν φορτίζει, προσπάθησε να το φορτίσεις από pc.
Μετά θα προχωρήσει αργά αλλά θα φορτίσει, τραβάς και clear cache το USBsettings και θα είσαι οκ
Χρήσιμο να έχουν γίνει οι οποίες αναβαθμίσεις

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

14 minutes ago, andreas545 said:

Screenshot_20230927_132621_Software update.jpg

Screenshot_20230927_132838_Software update.jpg

μεγάλο update ! ! 

Για βάλε και το επόμενο screenshot να δουμε ποιες διαφοροποίήσεις έχει εκτός από security ?

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, taliban said:

μεγάλο update ! ! 

Για βάλε και το επόμενο screenshot να δουμε ποιες διαφοροποίήσεις έχει εκτός από security ?

Δεν το έχω....έκανα την αναβάθμιση και διέγραψα το screenshot 🤦   

Link to comment
Share on other sites

Την έκανα και εγώ όλα όπως ήταν δεν παρατηρώ κάτι.. Αλλά παράξενο 1.3gb για patch πολλά μου φαίνονται 

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Αν και φαίνεται ότι είναι κυρίως ενημερώσεις app Samsung, είναι ενημέρωση ασφαλείας σύμφωνα με https://doc.samsungmobile.com/SM-A528B/EUR/doc.html

όντως χωρίς ορατή διαφορά προς το παρόν.

 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ενημερώθηκε και η δικιά μου συσκευή. 12:00 η ώρα μου ήρθε. Αν και Cosmote σε όλα ήρθε γρήγορα σχετικά. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μετά τη ενημέρωση μου ενεργοποιεί συνέχεια την λειτουργία μην ενοχλείτε
Μου έχουν σπάσειτα νεύρα
41975c1a090d78bf4f019f0b5ba93dcd.jpg

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

On 23/9/2023 at 11:29 ΜΜ, nikoseggo3 said:

Πως πας στο usb settings?
 

Ρυθμίσεις > Επιλογές προγραμματιστή > πάνω δεξιά στην αναζήτηση γράφεις usb και στα αποτελέσματα στη λίστα επιλέγεις τέρμα κάτω USBSettings.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nikoseggo3 said:

Μετά τη ενημέρωση μου ενεργοποιεί συνέχεια την λειτουργία μην ενοχλείτε
Μου έχουν σπάσειτα νεύρα
41975c1a090d78bf4f019f0b5ba93dcd.jpg

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Μήπως έχεις ενεργοποιήσει την «οδήγηση»: Ρυθμίσεις -> Google -> Προσωπική ασφάλεια -> Σίγαση ειδοποιήσεων κατά την οδήγηση

Link to comment
Share on other sites

Δεν ενεργοποίησα τίποτα προσπαθώ ν ακολουθήσω τα βήματα που μου προτείνεις και δεν τα βρίσκω

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μήπως έχεις ενεργοποιήσει την «οδήγηση»: Ρυθμίσεις -> Google -> Προσωπική ασφάλεια -> Σίγαση ειδοποιήσεων κατά την οδήγηση
Όντως ήταν ενεργοποιημενη η σιγαση αλλά το κουφό είναι ότι δεν την ενεργοποίησα ποτές

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά φέρνει κάποια σημαντική αλλαγή η αναβάθμιση; Λόγω μεγέθους το ρωτάω

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, sgatzo said:

Τελικά φέρνει κάποια σημαντική αλλαγή η αναβάθμιση; Λόγω μεγέθους το ρωτάω

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

το μέγεθος πάντα μετράει 🙂 

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

το μέγεθος πάντα μετράει  
Οκ, άρα δεν ψάχνω τις αλλαγές και μένω στο μέγεθος

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλύτερο μέγεθος... μεγαλύτερη ασφάλεια! 😉 Δεν αρκεί αυτό;....

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Και η ερώτηση είναι: Τόσο διάτρητο είναι αυτό το android που θέλει κάθε λίγο και λιγάκι μπαλώματα στην ασφάλεια;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, alefgr said:

Και η ερώτηση είναι: Τόσο διάτρητο είναι αυτό το android που θέλει κάθε λίγο και λιγάκι μπαλώματα στην ασφάλεια;

Όλα αυτά είναι μια απάτη απλά για να πάρεις άλλο τηλέφωνο pc κλπ. 

Όταν παίρνεις νέο λες πόσο γρήγορο και τέλειο είναι. Μόλις αρχίζεις ενημερώσεις updates κλπ αρχίζει και πέφτει η απόδοση και σέρνεται.

Αρχίζουν και οι ενημερώσεις εφαρμογών που σου κόβουν δυνατότητες πχ ηχογράφηση κλήσεων, παραμετροποίηση κλπ 

Μια μέρα σου λένε και ότι τέλος οι ενημερώσεις τώρα κινδυνεύεις πάρε άλλο 

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, adi32 said:

Όλα αυτά είναι μια απάτη απλά για να πάρεις άλλο τηλέφωνο pc κλπ. 

Όταν παίρνεις νέο λες πόσο γρήγορο και τέλειο είναι. Μόλις αρχίζεις ενημερώσεις updates κλπ αρχίζει και πέφτει η απόδοση και σέρνεται.

Αρχίζουν και οι ενημερώσεις εφαρμογών που σου κόβουν δυνατότητες πχ ηχογράφηση κλήσεων, παραμετροποίηση κλπ 

Μια μέρα σου λένε και ότι τέλος οι ενημερώσεις τώρα κινδυνεύεις πάρε άλλο 

Σωστά. Αυτός είναι ο σκοπός τους άλλωστε... να αγοράζεις άλλο το συντομότερο... δυστυχώς!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή όλοι εσείς πιστεύετε ότι δεν υπάρχουν κενά ασφαλείας στα λειτουργικά συστήματα; Μάλιστα... Ίσως θα σας έκανε καλό μια συζήτηση με κάποιον που ασχολείται με την κυβερνοασφάλεια.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, alex_1982 said:

Δηλαδή όλοι εσείς πιστεύετε ότι δεν υπάρχουν κενά ασφαλείας στα λειτουργικά συστήματα; Μάλιστα... Ίσως θα σας έκανε καλό μια συζήτηση με κάποιον που ασχολείται με την κυβερνοασφάλεια.

Κενά ασφαλείας πάντα θα υπάρχουν... θα γίνονται όμως πιο δύσκολα προσβάσιμα! Αυτή είναι η άποψη μου. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, alex_1982 said:

Δηλαδή όλοι εσείς πιστεύετε ότι δεν υπάρχουν κενά ασφαλείας στα λειτουργικά συστήματα; Μάλιστα... Ίσως θα σας έκανε καλό μια συζήτηση με κάποιον που ασχολείται με την κυβερνοασφάλεια.

 

Αυτοι που ασχολουνται με κενα ασφαλειας συστηματων χτυπανε μεγαλες εταιρειες οχι τον καθε απλο χρηστη 

Αν καποιος ειναι ανιδεος και παταει οτι του στειλουν  μπαινει σε οποιο site απατεωνων βρει και δινει τα στοιχεια του θα την πατησει και δε θα τον σωσει κανενα update

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...