Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, evris2013 said:

Διαχείριση θερμοκρασίας, απόδοση και έλλειψη gcam θεωρείται ότι υστερεί ο Exynos. Τι ισχύει μιας και δουλεύεις και τα δύο μαζί;

Ζεσταίνεται περισσότερο είναι αλήθεια, στο μετρό το δικό μου στο 54 δεν χρειάζεται gcam ούτε το βράδυ, τα υπόλοιπα στα έγραψα πιο πάνω, είναι αισθητά ποιο γρήγορο στα πάντα και ας έχει Exynos, για κάποιον που δεν έχει κολλήματα με επεξεργαστές είναι πιο ολοκληρωμένη συσκευή χωρίς θέματα με οθόνη-δακτύλικο, άσχετα ότι σε αυτό που έχω εγώ δεν έχει παρουσιαστεί ποτέ, οι περισσότεροι έχουν προχωρήσει σε αλλαγή οθόνης μπαταρίας καλωδιοταινίας και ότι άλλο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

50 minutes ago, sotosok said:

Ζεσταίνεται περισσότερο είναι αλήθεια, στο μετρό το δικό μου στο 54 δεν χρειάζεται gcam ούτε το βράδυ, τα υπόλοιπα στα έγραψα πιο πάνω, είναι αισθητά ποιο γρήγορο στα πάντα και ας έχει Exynos, για κάποιον που δεν έχει κολλήματα με επεξεργαστές είναι πιο ολοκληρωμένη συσκευή χωρίς θέματα με οθόνη-δακτύλικο, άσχετα ότι σε αυτό που έχω εγώ δεν έχει παρουσιαστεί ποτέ, οι περισσότεροι έχουν προχωρήσει σε αλλαγή οθόνης μπαταρίας καλωδιοταινίας και ότι άλλο

Aπό σημα πως τα παει?Καλα?

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Candiaman said:

Aπό σημα πως τα παει?Καλα?

Ίδιες διαδρομές ίδιο δίκτυο μία γραμμή λιγότερη, πιστεύω ότι το εξαιρετικό σήμα του Α52 είναι δύσκολο να το ξαναπιάσει κάποιο τηλέφωνο

Link to comment
Share on other sites

Μόνο οι ναυαρχίδες των exynos τελικά σπέρνουν πόνο κ στο σήμα ,βλέπε φωτογραφίες που είχα ανεβάσει το 52s με το 21υ , το 52 ήταν για κλάματα κ κυρίως όταν είχαμε πάει με παρέα στο προφήτη Ηλία για καφέ με μια παρέα που είχαμε δυο a52s κ 21υ κ απλά στο ίδιο δίκτυο δεν είχαν σήμα κ εγώ είχα 5g 😷 . Γενικά κ εμείς δεν είχαμε θέμα με την συσκευή έχει αποδειχθεί καλή για low budget .

Link to comment
Share on other sites

Κ να προσθέσω στην προηγούμενη ενημέρωση που πήρα στο s24u δεν ξέρω τι διατανο έγινε είχε που είχε χαμηλό σήμα απέγινε . Άρα η δικιά μου άποψη είναι, μην όταν ακούμε snapdragon λέμε όλε κ έχω τον καλύτερο γιατί η πράξη δυστυχώς άλλα δείχνει.... κ τώρα που σας γράφω με τον ίδιο παροχο κ τα 2 κινητά 21υ κ 24υ το 21 έχει 2 γραμμές παραπάνω..... Όχι ότι μου δημιουργεί κάποιο πρόβλημα ή χάνω κλήσεις ,απλά για ψυχολογικούς λόγους.... ξεφύγαμε λίγο από το νήμα απλά έκανα μια παρένθεση στην προσωπικη εμπειρία με τους επεξεργαστές που έχω στα χέρια μου.  ( μια τελευταία συμβουλή διαλέξτε συσκευή με κριτήριο την τσέπη σας κ πόσο σας αρέσει να το κρατάτε στο χέρι σας κ όλα τα άλλα αφήστε τα πίσω.  Δεν υπάρχει η καλύτερη συσκευή εκεί έξω . Πλέον εδώ που έχουμε φτάσει πάνω κάτω στα λεφτά που διαθέτετε για κάθε συσκευή όλες τα κάνουν αρκετά καλά. . Ένα μεγάλο κρητιριο για μένα είναι η αυτονομία και εκεί πρέπει να ρίξουν μεγάλο βάρος η εταιρείες. ) καλή συνέχεια κ sorry για το off topic 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, challenge143 said:

Κ να προσθέσω στην προηγούμενη ενημέρωση που πήρα στο s24u δεν ξέρω τι διατανο έγινε είχε που είχε χαμηλό σήμα απέγινε . Άρα η δικιά μου άποψη είναι, μην όταν ακούμε snapdragon λέμε όλε κ έχω τον καλύτερο γιατί η πράξη δυστυχώς άλλα δείχνει.... κ τώρα που σας γράφω με τον ίδιο παροχο κ τα 2 κινητά 21υ κ 24υ το 21 έχει 2 γραμμές παραπάνω..... Όχι ότι μου δημιουργεί κάποιο πρόβλημα ή χάνω κλήσεις ,απλά για ψυχολογικούς λόγους.... ξεφύγαμε λίγο από το νήμα απλά έκανα μια παρένθεση στην προσωπικη εμπειρία με τους επεξεργαστές που έχω στα χέρια μου.  ( μια τελευταία συμβουλή διαλέξτε συσκευή με κριτήριο την τσέπη σας κ πόσο σας αρέσει να το κρατάτε στο χέρι σας κ όλα τα άλλα αφήστε τα πίσω.  Δεν υπάρχει η καλύτερη συσκευή εκεί έξω . Πλέον εδώ που έχουμε φτάσει πάνω κάτω στα λεφτά που διαθέτετε για κάθε συσκευή όλες τα κάνουν αρκετά καλά. . Ένα μεγάλο κρητιριο για μένα είναι η αυτονομία και εκεί πρέπει να ρίξουν μεγάλο βάρος η εταιρείες. ) καλή συνέχεια κ sorry για το off topic 

Όλα τα παραπάνω με τον ίδιο πάροχο;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, challenge143 said:

κ τώρα που σας γράφω με τον ίδιο παροχο κ τα 2 κινητά 21υ κ 24υ το 21 έχει 2 γραμμές παραπάνω..... Όχι ότι μου 

28 minutes ago, evris2013 said:

Όλα τα παραπάνω με τον ίδιο πάροχο;

 

Ούτε καν διαβάζεις τι γράφει ο άνθρωπος ότι να ναι είσαι

Edited by sotosok
Να μας δίνει ο θεός υπομονή να αντέχουμε
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, sotosok said:

Ούτε καν διαβάζεις τι γράφει ο άνθρωπος ότι να ναι είσαι

Τώρα το είδα!😳

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν.......πέρασα και εγώ από smartec, το τσέκαραν και στην μισή ώρα μου έδωσαν report ότι θα γίνει επισκευή εντός εγγύησης, μία ώρα μετά παρέλαβα το τηλ με αλλαγμένα τα : Μπαταρία, Οθόνη, μητρική , κεραίες.

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

On 21/6/2024 at 6:35 ΜΜ, taliban said:

Λοιπόν.......πέρασα και εγώ από smartec, το τσέκαραν και στην μισή ώρα μου έδωσαν report ότι θα γίνει επισκευή εντός εγγύησης, μία ώρα μετά παρέλαβα το τηλ με αλλαγμένα τα : Μπαταρία, Οθόνη, μητρική , κεραίες.

Γειά σας παίδες!

Σκοπεύω να πάω αύριο smartec για το γνωστό θέμα. Προφανώς αφαιρώ κάρτα sim. Κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων πριν;;

Με ποιο τρόπο θα έχω σίγουρα επαναφορά της συσκευής στην προηγούμενη κατάσταση (δλδ. όλες τις εγκατεστημένες εφαρμογές και τις ρυθμίσεις);

Έχω υπόψη μου back up στο λαπτοπ και αποθήκευση με smart switch σε εξωτερική μονάδα usb stick. Τι λέτε;

Ευχαριστώ πολύ!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, green dragon said:

Γειά σας παίδες!

Σκοπεύω να πάω αύριο smartec για το γνωστό θέμα. Προφανώς αφαιρώ κάρτα sim. Κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων πριν;;

Με ποιο τρόπο θα έχω σίγουρα επαναφορά της συσκευής στην προηγούμενη κατάσταση (δλδ. όλες τις εγκατεστημένες εφαρμογές και τις ρυθμίσεις);

Έχω υπόψη μου back up στο λαπτοπ και αποθήκευση με smart switch σε εξωτερική μονάδα usb stick. Τι λέτε;

Ευχαριστώ πολύ!

 

 

 

Απλά το βάζεις σε σέρβις mode και τίποτα άλλο. Οπότε δε χάνεις οτιδήποτε 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, green dragon said:

Γειά σας παίδες!

Σκοπεύω να πάω αύριο smartec για το γνωστό θέμα. Προφανώς αφαιρώ κάρτα sim. Κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων πριν;;

Με ποιο τρόπο θα έχω σίγουρα επαναφορά της συσκευής στην προηγούμενη κατάσταση (δλδ. όλες τις εγκατεστημένες εφαρμογές και τις ρυθμίσεις);

Έχω υπόψη μου back up στο λαπτοπ και αποθήκευση με smart switch σε εξωτερική μονάδα usb stick. Τι λέτε;

Ευχαριστώ πολύ!

 

 

 

αν σου αλλάξουν μητρική όπως σε εμένα θα χάσεις τα πάντα όπως καταλαβαινεις

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, taliban said:

αν σου αλλάξουν μητρική όπως σε εμένα θα χάσεις τα πάντα όπως καταλαβαινεις

Σε ευχαριστώ για την παρατήρηση, γιατί υπάρχει και αυτό το ενδεχόμενο. 

Οπότε το backup σε laptop και επίσης σε usb stick μέσω smart switch με διασφαλίζουν 1000%.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάνας τρόπος να αλλάξω τον ήχο στα sms ? τον είχα αλλάξει εδώ και κάνα χρόνο που ειχαμε περιγράψει εδώ πως γίνεται. Πλέον όμως με τις αναβαθμίσεις έχει αλλάξει τα μενού και δεν μπορώ να ξανααλλάξω . Πρέπει όμως να κάνω την αλλαγή γιατί ο ήχος που έχω τώρα μου είναι πλέον ενοχλητικός... 

http://img19.imageshack.us/img19/126/nokialumia710.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ποια εφαρμογή χρησιμοποιείς;

Για τα Google Messages νομίζω ισχύει ο ήχος που βάζεις στις Ρυθμίσεις (του τηλεφώνου) -> Ήχοι και δόνηση -> Ήχος ειδοποίησης.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, nplatis said:

Ποια εφαρμογή χρησιμοποιείς;

Για τα Google Messages νομίζω ισχύει ο ήχος που βάζεις στις Ρυθμίσεις (του τηλεφώνου) -> Ήχοι και δόνηση -> Ήχος ειδοποίησης.

και οι δύο πλέον έχουν τον ίδιο ήχο και όπως είπα δεν μπορώ να τον αλλάξω. 

http://img19.imageshack.us/img19/126/nokialumia710.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδια, μετα απο τοσους μηνες χρησης (σε 1 μηνα μου ληγει η εγγυηση) , ταξιδευα χθες με το πλοιο στο Βορειο Αιγαιο, γυρισε το σημα σε 2G (ειτε αυτοματα , ειτε με δικη μου επιλογη) και παρατηρησα και εγω το φαινομενο με λιγα χιονια στην οθονη (οχι παντα, που και που οταν επαιζε ενα βιντεο ή οταν σκρολαρα πανω κατω την οθονη πχ στο messenger). 

Σκεφτηκα αμεσως τις συζητησεις περι οθονης και αλλαγης της σε service. Το ερωτημα μου ειναι , το παω απο το μαγαζι που το αγορασα (Public) για να δρομολογηθει η επιδιορθωση ή πρεπει να μιλησω με την Smartec η οποια αναφερθηκε πολλες φορες; Υποψιν οτι κατοικω στην Δραμα.

Επισης, τους ζητω να αλλαξουν και την μπαταρια ή αυτο θα συμβει ετσι και αλλιως ωστε να επιδιορθωθει το προβλημα;

 

Edited by petrost8
Link to comment
Share on other sites

Καλά μετά από 11μηνες στο παρουσίασε κ τόσο καιρό δεν το είχες προσέξει; 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, petrost8 said:

παιδια, μετα απο τοσους μηνες χρησης (σε 1 μηνα μου ληγει η εγγυηση) , ταξιδευα χθες με το πλοιο στο Βορειο Αιγαιο, γυρισε το σημα σε 2G (ειτε αυτοματα , ειτε με δικη μου επιλογη) και παρατηρησα και εγω το φαινομενο με λιγα χιονια στην οθονη (οχι παντα, που και που οταν επαιζε ενα βιντεο ή οταν σκρολαρα πανω κατω την οθονη πχ στο messenger). 

Σκεφτηκα αμεσως τις συζητησεις περι οθονης και αλλαγης της σε service. Το ερωτημα μου ειναι , το παω απο το μαγαζι που το αγορασα (Public) για να δρομολογηθει η επιδιορθωση ή πρεπει να μιλησω με την Smartec η οποια αναφερθηκε πολλες φορες; Υποψιν οτι κατοικω στην Δραμα.

Επισης, τους ζητω να αλλαξουν και την μπαταρια ή αυτο θα συμβει ετσι και αλλιως ωστε να επιδιορθωθει το προβλημα;

 

Να πάρεις τηλ. την Smartec και να τους πεις ότι θέλεις να το στείλεις. Θα σου τα εξηγήσουν όλα. 

Εγώ το έστειλα από Θεσσαλονίκη. Στις παρατηρήσεις που θα σου ζητήσουν να γράψεις, σημείωσε και την αλλαγή μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, challenge143 said:

Καλά μετά από 11μηνες στο παρουσίασε κ τόσο καιρό δεν το είχες προσέξει; 

Οχι 11 μηνες, σχεδόν 2 χρόνια έχω το κινητό. Απλα μου το εκανε μόνο ανοιχτα στο πελαγος, πουθενα αλλου τοσο καιρο.Εξαιρεση , οταν του συνδεσα ενα ανεμιστηρακι στην θυρα usb c , οποτε και γίνονταν χαμος απο χιονια.

13 minutes ago, thinlizzy said:

Να πάρεις τηλ. την Smartec και να τους πεις ότι θέλεις να το στείλεις. Θα σου τα εξηγήσουν όλα. 

Εγώ το έστειλα από Θεσσαλονίκη. Στις παρατηρήσεις που θα σου ζητήσουν να γράψεις, σημείωσε και την αλλαγή μπαταρίας.

Η αλλαγή μπαταρίας ποσο κοστος εχει στο περιπου; 

Link to comment
Share on other sites

@petrost8 πηγαίνετο smartec θα στο επισκευασουν αν είσαι τυχερός κ σου περάσουν κ την μπαταρία εχει καλός ειδάλλως όσο κόστος κ να έχει μιας κ ανοίχτηκε θα την αλλάξεις.  Θεωρειτικα θα είναι σχεδόν τα μισά λεφτά η αντικατάσταση της. 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, petrost8 said:

Οχι 11 μηνες, σχεδόν 2 χρόνια έχω το κινητό. Απλα μου το εκανε μόνο ανοιχτα στο πελαγος, πουθενα αλλου τοσο καιρο.Εξαιρεση , οταν του συνδεσα ενα ανεμιστηρακι στην θυρα usb c , οποτε και γίνονταν χαμος απο χιονια.

Η αλλαγή μπαταρίας ποσο κοστος εχει στο περιπου; 

Μου την άλλαξαν χωρίς κόστος, μέσα στην εγγύηση.

6 ώρες πριν, evris2013 said:

Η Θεσσαλονίκη δεν έχει αξιόπιστο service και τα στέλνετε στη smartec; 

Πιο εύκολο να το στείλεις, παρά να το πας 😁

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, thinlizzy said:

Πιο εύκολο να το στείλεις, παρά να το πας 😁

Ναι για αυτούς που μένουν Αθήνα ίσως. Για τους υπόλοιπους στην επαρχία θα αργήσουν μέχρι να σου επιστρέψουν τη συσκευή. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...