Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung Galaxy


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το θέμα είναι ότι μόνο αυτό μπορώ να πάρω με το δώρο (-40€) που κέρδισα από Γερμανό. Δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω σε άλλη συσκευή!

Και μάλλον δεν θα διαθέσουμε παραπάνω λεφτά. Και λεω "μαλλον" γιατί η συσκευή δεν προορίζεται για μένα. Και το j7 πάει 40-50€ παραπάνω....

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι μόνο αυτό μπορώ να πάρω με το δώρο (-40€) που κέρδισα από Γερμανό. Δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω σε άλλη συσκευή!

Και μάλλον δεν θα διαθέσουμε παραπάνω λεφτά. Και λεω "μαλλον" γιατί η συσκευή δεν προορίζεται για μένα. Και το j7 πάει 40-50€ παραπάνω....

 

Εφοσον μπορεις να παρεις μονο αυτο μια χαρα συσκευη ειναι ικανοποιητικη για ενα μεσο χρηστη.Δεν θα εχεις προβλημα.Εχει πολυ καλη οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Εφοσον μπορεις να παρεις μονο αυτο μια χαρα συσκευη ειναι ικανοποιητικη για ενα μεσο χρηστη.Δεν θα εχεις προβλημα.Εχει πολυ καλη οθονη.
Είναι μια διαφήμιση του Γερμανού στην τηλεόραση (και YouTube) που την κάνεις shazam και σου δίνει διαφορα δώρα και από κει κέρδισα μείον 40€ για το συγκεκριμένο συν ένα παουερ μπανκ. Οπότε λέω να το δώσω στους δικούς μου.... Έχουν ένα Smartphone παλιό lenovo των 50€ που δεν υποφέρεται.

 

Από μπαταρία πως θα τα πάει λες;; Η χρήση που θα γίνεται θα είναι ελάχιστη ούτε παιχνίδια ούτε τίποτα. Μόνο τα βασικα!

 

Θα έχει μπλοκάρισμα κλήσεων χωρίς έξτρα εφαρμογή;

 

Θα δέχεται WiFi calling?

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΝΑ ΜΟΥ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΕΤΕ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΕΡΩΤΗΜΑΤΟΛΟΓΙΟ, ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΤΥΧΙΑΚΗ ΜΟΥ.

 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe7YuAMClu4PE4yMJ1NS-25DabwMnpgPs3TTyO3kaYN1TqzQg/viewform

 

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!! :D

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν υποστηρίζει fast charge το J3 2017 ?

Στην συσκευασία έχει φορτιστή 5V/1A αλλά έχω φορτιστή απο Samsung A3 που είναι 5V/1,5A

Μπορώ να τον χρησιμοποιήσω η θα κάνει ζημιά ?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! έχω ένα μυστήριο προβλημα με το Google Play στο Samsung S7 μου... Υπήρχε μια ρυθμιση στο Google play που σε προειδοποιούσε οταν πας να κατεβάσεις μια μεγαλη εφαρμογη χρησιμοποιώντας τα δεδομένα της κινητης σου... εγω θελησα να κατεβασω 1 μεγαλη εφαρμογη, μια φορα, με τα δεδομενα μου για αυτο και απενεργοποιησα αυτην την ρυθμιση οταν μου ανοιξε αυτοματα το προειδοποιητικό μήνυμα.

 

Τώρα όμως που κατέβηκε η εφαρμογη που ήθελα, δεν μπορώ να βρω πουθενα την ρυθμιση αυτην για να την ξαναενεργοποιήσω (έτσι ώστε να κατεβάζω μεγάλες εφαρμογές μόνο χρησιμοποιώντας Wi-fi)

 

Σε παλιότερες εκδόσεις του Google Play απλα έμπαινες στις ρυθμισεις του και ειχε CheckBox για αυτό που ζητάω αλλά τώρα πια δεν το βρίσκω πουθενά..

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Χαίρετε.

Αυτές τις μέρες έβγαλε νέα ανβάθμιση η Sasmung για το εν λογο κινητό (υλικολογισμικό). Γνωρίζει κάποιος που μπορώ να δώ τι αλλαγές έχει; Αν αξίζει γενικά , διότι απο παλαιότερες συσκευές μετα απο κάποιες αναβαθμίσεις η συσκευή πήγαινε πιο αργά.

:X

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε.

Αυτές τις μέρες έβγαλε νέα ανβάθμιση η Sasmung για το εν λογο κινητό (υλικολογισμικό). Γνωρίζει κάποιος που μπορώ να δώ τι αλλαγές έχει; Αν αξίζει γενικά , διότι απο παλαιότερες συσκευές μετα απο κάποιες αναβαθμίσεις η συσκευή πήγαινε πιο αργά.

:X

Όταν κάνει λήψη λογισμικού θα σου δείξει τις αλλαγές πρώτα και μετά αν θες πατάς εγκατάσταση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξέρετε αν υποστηρίζει fast charge το J3 2017 ?

Στην συσκευασία έχει φορτιστή 5V/1A αλλά έχω φορτιστή απο Samsung A3 που είναι 5V/1,5A

Μπορώ να τον χρησιμοποιήσω η θα κάνει ζημιά ?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υποστηρίζει θεωρητικά . Όταν του βάζω τον fast φορτιστή που έχω για το Α5 μου, βγάζει μήνυμα κάτω κάτω ότι συνδέθηκε στην γρήγορη φόρτιση ΑΛΛΑ ΦΟΡΤΊΖΕΙ ΠΙΟ ΑΡΓΑ κ από τον κανονικό του φορτιστή για κάποιο λόγο.

 

Δοκίμασε τον. Ζημιά δεν του κάνεις!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το ότι βγαίνουν κινητά, εν έτει 2017, με χαρακτηριστικά κινητών έτους 2015 ίδιας κατηγορίας τιμής (πχ Moto G3 το οποίο μάλιστα έχει και μεγαλύτερη μπαταρία) με ξεπερνάει! Και αγοράζουν ακόμα όλοι, τυφλά, samsung...! Sorry για το offtopic.

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!Ειμαι νεος στο φορουμ!Εχω το Samsung Galaxy S7 εδω κ 3 μηνες και ξαφνικα,εδω και 6 μερες αρχισε να μου πεταει στην οθονη ενα μηνυμα που λεει vc: 14 μεσα σε ενα μικρο γκρι πλαισιο!Αυτο συμβαινει συχνα και διακοπτει την λειτουργια της εφαρμογης που τρεχει εκεινη την στιγμη!Αν και εγινε αναβαθμιση λογισμικου πριν απο 2 ημερες το προβλημα συνεχιζει να υπαρχει!Θα εκτιμουσα πολυ την βοηθεια-συμβουλη σας!Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

το α3 2017 στα ιδια λεφτα σχεδον ειναι αδιαβροχο με καλυτερες καμερες και ανωτερη κατασκευη.Το εχω πανω απο ενα χρονο και ειναι χαλαρα το καλυτερο στο μεγεθος του
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχοντας δει την ίδια ερώτηση από 20+ χρήστες τα τελευταία χρόνια, μπορώ με σιγουριά δυστυχώς να σου πω να πας σε επίσημο service και να βεβαιωθείς πως θα σου περάσουν αυθεντική οθόνη (γιατί τα 100€ μου ακούγονται "λίγα").

Αν πάρεις το touch από eBay θέλει ιδιαίτερη δουλειά με πιστολάκι, συγκεκριμένες κόλλες, πολύ προσοχή και κατά 99% θα σου βγάλει θέμα στον μήνα επάνω (αν είναι και το original touch). Υπάρχουν αρκετά βίντεο οδηγοί στο YouTube.

Αυτό είναι το feedback της πλειοψηφίας των χρηστών, μη σου πω και όλων των χρηστών που το δοκίμασαν. Παρ'όλα αυτά αν το δοκιμάσεις περιμένουμε νεότερα για να σε έχουμε κατά νου. :-)

 

Καλησπέρα αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα με ένα Α3 του 15 και η Samsung ζηταει 80, σκέφτομαι να το κάνω μόνος μου. Είναι σίγουρο ότι όλες οι οθόνες απο ebay θα βγάλουν πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,

 

Μήπως ξέρετε αν υπάρχει κάποιο προγραμμα να κατεβάσω από το playstore,

που να φέρνει στο bluetooth τη φωνή του google maps?

 

Έχω το Α5 2016, αν και πιστεύω δεν παίζει ρόλο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα

Εσπασε η οθόνη του κινητού samsung galaxy A3 2015 (είναι όλη μάυρη και δεν μπορώ να πατήσω τπτ)και έχω και μοτίβο σαν μέθοδο ξεκλειδώματος.

Πάω να το συνδέσω στον υπολογιστή για να τραβήξω τις φωτογραφίες αλλα μου ζητάει να το ξεκλειδώσω πραγμα που δεν γίνεται?

Την οθόνη δεν την αλλάζω προτιμώ να αγοράσω καινούργιο (ήταν στα σχέδιά μου.)

Υπάρχει κάποιος αλλος τροπος να γίνει αυτό?

 

ΣΑς ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,

 

Μήπως ξέρετε αν υπάρχει κάποιο προγραμμα να κατεβάσω από το playstore,

που να φέρνει στο bluetooth τη φωνή του google maps?

 

Έχω το Α5 2016, αν και πιστεύω δεν παίζει ρόλο.

 

Εινα θεμα των ακουστικών σου.

Μαλλον δεν υποστηρίζουν "πολυμεσα"

Στο Bluetooth του κράνους μου ακουω τα παντα. Σε ενα άλλο απλο, ακούω μονο τα τηλεφωνα.

 

Τσεκαρε ομως κ την εφαρμογη "Bluetooth Mono Media". Ειναι επι πληρωμή 89σεντς κ δεν ξερω αν λειτουργεί, γιατι οπως ειπα πιο πανω, πιστεύω πως ειναι θεμα ακουστικών

 

-------------

Στάλθηκε με Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Σε Bluetooth κράνους προσπαθώ κι εγώ να το περάσω.

Έχω το scala rider.

H φωνή του googlemaps περνάει μόνο όταν έχω κλήση και μιλάω,

τότε ακούω ταυτόχρονα και τις οδηγίες.

 

Εσύ στο δικό σου ακούς τα πάντα με την εφαρμογή που προτείνεις,

ή από μόνο του δέχεται τα πάντα?

Link to comment
Share on other sites

Σε Bluetooth κράνους προσπαθώ κι εγώ να το περάσω.

Έχω το scala rider.

H φωνή του googlemaps περνάει μόνο όταν έχω κλήση και μιλάω,

τότε ακούω ταυτόχρονα και τις οδηγίες.

 

Εσύ στο δικό σου ακούς τα πάντα με την εφαρμογή που προτείνεις,

ή από μόνο του δέχεται τα πάντα?

 

Δεν εχω βαλει καμια εφαρμογη, γιατι δεχεται τα πάντα.

Τσεκαρε τα εξης:

Συνεδεσε το κρανος με το κινητο.

Ανοιξε το μενου του bluetooth στο κινητο, και δες το bluetooth του κρανους, τι σου γραφει "Σύνδεση για ηχο κλησεων" ή "συνδεση για ηχο κλησεων και πολυμεσων"?

Εαν σου γραφει το πρωτο, ή το bluetooth του κρανους δεν υποστηριζει τα πολυμεσα ή από το μενου (πατα το γραναζακι των ρυθμίσεων) προσθετεις "ηχος πολυμεσων" γιατι μπορει να το ειχες απενεργοποιησει.

 

Αυτο μπορεις να το κανεις σε οποιοδηποτε ακουστικο, για να δεις αν ειναι μονοφωνικο ή πολυφωνικό

 

http://i68.tinypic.com/2zylkih.png

 

http://i64.tinypic.com/2hzmyow.png

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Το ότι βγαίνουν κινητά, εν έτει 2017, με χαρακτηριστικά κινητών έτους 2015 ίδιας κατηγορίας τιμής (πχ Moto G3 το οποίο μάλιστα έχει και μεγαλύτερη μπαταρία) με ξεπερνάει! Και αγοράζουν ακόμα όλοι, τυφλά, samsung...! Sorry για το offtopic.
Ξερεις ειναι κινητα πανω απο ολα και υπαρχουν και ανθρωποι και λογοι να εχει καποιος ενα απλο κινητο ποιοτικο και ανθεκτικο,απλα για κλησεις και μηνυματα και λιγο ιντερνετ , δεν ειναι αναγκη ολοι να εχουν στην κατοχη τους 8 πυρηνες και 3-6 g ram,εμενα με ξεπερναει αυτη η μανια για specs και χαρακτηριστικά,και ακομα περισσότερο η κατηγορια των ανθρωπων που κραζουν τα πιο απλα κινητα τηλεφωνα,εχει γινει βλεπεις status quo το κινητο τηλεφωνο..Ξερεις υπαρχουν και αυτοι που ακομα κυκλοφορουν με κινητα 5ετιας και ανω με κουμπάκια ισως χωρις καμερες και ειναι περισσοτερο ευτυχισμενοι απο αυτούς που τους κραζουν..

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω βαλει καμια εφαρμογη, γιατι δεχεται τα πάντα.

Τσεκαρε τα εξης:

Συνεδεσε το κρανος με το κινητο.

Ανοιξε το μενου του bluetooth στο κινητο, και δες το bluetooth του κρανους, τι σου γραφει "Σύνδεση για ηχο κλησεων" ή "συνδεση για ηχο κλησεων και πολυμεσων"?

Εαν σου γραφει το πρωτο, ή το bluetooth του κρανους δεν υποστηριζει τα πολυμεσα ή από το μενου (πατα το γραναζακι των ρυθμίσεων) προσθετεις "ηχος πολυμεσων" γιατι μπορει να το ειχες απενεργοποιησει.

 

Αυτο μπορεις να το κανεις σε οποιοδηποτε ακουστικο, για να δεις αν ειναι μονοφωνικο ή πολυφωνικό

 

http://i68.tinypic.com/2zylkih.png

 

http://i64.tinypic.com/2hzmyow.png

 

Tο δοκίμασα κι αυτό, τελικά δεν υποστηρίζει πολυμέσα το bluetooth.

Ευχαριστώ πάντως!

Link to comment
Share on other sites

Tο δοκίμασα κι αυτό, τελικά δεν υποστηρίζει πολυμέσα το bluetooth.

Ευχαριστώ πάντως!

 

Οπότε, ήταν θέμα ακουστικών. Κρίμα

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με τα Samsung Galaxy Z flip Fold 3 5Γ
  • The title was changed to Samsung J1
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...