Jump to content

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάντως στην smartec μου άλλαξαν οθόνη (εννοείτε και μεμβρανη) λόγω ξαφνικων επανεκκινησεων που είχα οπως επίσης οταν ξεδιπλωνα την συσκευή έμενε η μορφή-ανάλυση της εξωτερικής οθόνης με τεράστια μαύρα δεξιά και αριστερά... Πλακέτα, μπαταρία, οθονη, μεμβράνες (εσωτερική & εξωτερική) σε 3 μέρες ηταν έτοιμο (περίμεναν την οθόνη... 

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Και νέα αναβάθμιση 254 MB μόλις τώρα κατεβαίνει επίπεδο ασφαλείας Σεπτέμβριος σε συσκευή Cosmote

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Και νέα αναβάθμιση 254 MB μόλις τώρα κατεβαίνει επίπεδο ασφαλείας Σεπτέμβριος σε συσκευή Cosmote
Τα ίδια και σε μένα, EUX συσκευή!!

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλήμερα, και η δικιά μου προστασία στην εσωτερική οθόνη έχει αρχίσει να ξεκολλάει. εάν την αφαιρέσω και την αφήσω γυμνή την οθόνη χωρίς την ζελατίνα θα έχω κάποιο θέμα ;

επίσης έχω ένα πρόβλημα με την γραμμή κατάστασης (που δείχνει τις πληροφορίες όπως το επίπεδο την μπαταρίας την ώρα το σήμα) εξαφανίζεται ξαφνικά και πρέπει να κάνω επανεκκίνηση για να ξανά εμφανιστεί.

όταν ανοίγω εφαρμογές εμφανίζεται, Μονο στην κεντρική οθόνη στο κεντρικό μενού δεν φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σήμερα που πήγα στην smartec είχανε ζελατίνα και την αλλάξανε αμέσως. Επειδή είμαι στους 10 μήνες είπαν πως αν μπορούσα να περιμένω μιάμιση ώρα θα επικοινωνούσαν με την Samsung και θα γινόταν δωρεάν η αλλαγή, Επειδή βιαζόμουνα όμως πλήρωσα τα 25 και το πήρα σε 15 λεπτά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έφτασα στο αμήν με την εσωτερική ζελατίνα κ την έβγαλα η οθόνη είναι σούπερ χωρίς τις φουσκάλες κτλ, λογικά σύντομα θα πάει για αλλαγή μπαταρίας κ ίσως βάλω ξανά ζελατίνα,  έχω κ κάνα 2-3 γρατσουνιες στην έξω μεριά εκτός οθόνης κ περιμένω να παθω burn in για να αλλάξω την έξω μεριά δωρεάν, πάει μαζί με οθόνη το περίβλημα ,  έβαλα θήκη την carbon της sami κ δεν φαίνονται οι γρατσουνιες κ θέλει 150 για αλλαγή οθόνης κ περίβλημα κ δεν συμφέρει, είναι ψυχολογικό το θέμα εσείς με καταλαβαίνετε χα χα ναι 

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Απο τις αναφορες σε ομαδες στο fb και εδω βλεπω οτι ολοι σχεδον θα περασουν απο αλλαγες ζελατινας μεσα στο ετος ...
Και οι αναφορες για θεματακια της κυριας οθονης δεν ειναι και λιγα...
Εχουν αρκετο δρομο να διανυσουν τα foldables για να δειξουν την αντοχη στο χρονο ....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, anergos13 said:

Απο τις αναφορες σε ομαδες στο fb και εδω βλεπω οτι ολοι σχεδον θα περασουν απο αλλαγες ζελατινας μεσα στο ετος ...
Και οι αναφορες για θεματακια της κυριας οθονης δεν ειναι και λιγα...
Εχουν αρκετο δρομο να διανυσουν τα foldables για να δειξουν την αντοχη στο χρονο ....

όταν λες θεματάκια της κυρίας οθόνης τι εννοείς φίλε μου?

το έχω από Γενάρη και μόνο μεμβράνη άλλαξα.. Η οθόνη παραμένει στην αρχική τέλεια κατάσταση της

Link to comment
Share on other sites

όταν λες θεματάκια της κυρίας οθόνης τι εννοείς φίλε μου?
το έχω από Γενάρη και μόνο μεμβράνη άλλαξα.. Η οθόνη παραμένει στην αρχική τέλεια κατάσταση της
Αυτες ειναι καποιες τυχαιες αναφορες ,
η τεχνολογια των συγκεκριμενων οθονων ειναι πολυ καινουργια και σιγουρα θα βελτιωθουν περαιτέρω στο μελλον και θα γινουν πιο "ανθεκτικες"...
τωρα παντως χρειαζονται ιδιαιτερη προσοχη και μεταχείριση..
επισης απ οτι προσεξα καπου δεν εχουν πιστοποιηση για σκονη,,,,αρα θελουν προσοχη....21fc9a7fadc4c6828ad4c9873c067226.jpgee845cf11aece78917c1f98f5999de17.jpg30f68dc143429abd85f9b7ec3a2f0c00.jpgb41ce8e4493379c05a302421bdbb64dd.jpg

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Αυτες ειναι καποιες τυχαιες ανοφορες ,
η τεχνολογια των συγκεκριμενων οθονων ειναι πολυ καινουργια και σιγουρα θα βελτιωθουν περαιτέρω στο μελλον και θα γινουν πιο "ανθεκτικες"...
τωρα παντως χρειαζονται ιδιαιτερη προσοχη και μεταχείριση..
επισης απ οτι προσεξα καπου δεν εχουν πιστοποιημενη για σκονη,,,,αρα θελουν προσοχη....21fc9a7fadc4c6828ad4c9873c067226.jpgee845cf11aece78917c1f98f5999de17.jpg30f68dc143429abd85f9b7ec3a2f0c00.jpgb41ce8e4493379c05a302421bdbb64dd.jpg
δεν νομίζω πως υπάρχει κλασικό smartphone που δεν υπάρχουν αντίστοιχες περιπτωσεις

Στάλθηκε από το Galaxy Z Fold 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν νομίζω πως υπάρχει κλασικό smartphone που δεν υπάρχουν αντίστοιχες περιπτωσεις

Στάλθηκε από το Galaxy Z Fold 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το ποσοστο στα fold θεωρω οτι ειναι πολυ μεγαλυτερο αφου η τεχνολογια ειναι πολυ φρεσκια και σε "εξελιξη"....
Στα Smartphone η ανθεκτικοτητα εχει δοκιμαστει κατω απο ολες τις συνθηκες εδω και χρονια....

Μη μου πεις οτι η προσοχη στην χρηση ειναι ιδια σε ενα fold με ενα κλασσικο smartphone..


Δεν απαξιωνω τα fold αφου μ αρεσει σαν concept αλλα ειναι συσκευες που απαιτουν πιστευω ιδιαιτερη χρηση με προσοχη ...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

τελικα αν αφησουμε την εσωτερικη οθονη χωρις την ζελατινα θα εχουμε καποιο προβλημα ;

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Dinos_ said:

τελικα αν αφησουμε την εσωτερικη οθονη χωρις την ζελατινα θα εχουμε καποιο προβλημα ;

ότι και αν συμβεί είσαι χωρίς εγγύηση πλέον. οποιαδήποτε ζημιά η γρατζουνιές γίνονται στην μεμβράνη πλέον θα γίνονται στην οθόνη με ότι συνεπάγεται αυτό για την οθόνη.

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

Το ποσοστο στα fold θεωρω οτι ειναι πολυ μεγαλυτερο αφου η τεχνολογια ειναι πολυ φρεσκια και σε "εξελιξη"....
Στα Smartphone η ανθεκτικοτητα εχει δοκιμαστει κατω απο ολες τις συνθηκες εδω και χρονια....

Μη μου πεις οτι η προσοχη στην χρηση ειναι ιδια σε ενα fold με ενα κλασσικο smartphone..


Δεν απαξιωνω τα fold αφου μ αρεσει σαν concept αλλα ειναι συσκευες που απαιτουν πιστευω ιδιαιτερη χρηση με προσοχη ...
Η προσοχή από την πλευρά μου εκτός από τον πρώτο μήνα χοντρικά μέχρι να προσαρμοστώ, ακριβώς η ίδια, καμία παραπάνω προσοχή. Έχεις κάποια συγκριτικά η απλά εικάζεις;

Στάλθηκε από το Galaxy Z Fold 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vfragos said:

Η προσοχή από την πλευρά μου εκτός από τον πρώτο μήνα χοντρικά μέχρι να προσαρμοστώ, ακριβώς η ίδια, καμία παραπάνω προσοχή. Έχεις κάποια συγκριτικά η απλά εικάζεις;

Στάλθηκε από το Galaxy Z Fold 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Τωρα είναι θέμα αντιπαράθεσης το συγκεκριμένο?  Αργα ή γρήγορα το πιθανότερο είναι οτι ολοι καποια στιγμή χρειαζονται αλλαγη μεμβράνης. Εκτος και συμβιβαστούν με μια οθονη με ξεκολλημενη μεμβράνη στην μεση. Οπου και να διαβαζεις το βλέπεις.  Καντε ενα γκάλοπ εδω μεσα θα φανει πιστεύω κατευθείαν. Επίσης τα προβλήματά στην οθόνη δεν έχουν προηγούμενο σε σχεση με απλα κινητα, αναμενομενα. Δε νομίζω να μη το ηξερε κανεις πριν το παρει, οτι η οθόνη είναι λογικα ποιο ευαισθητη. Η αλλαγή μεμβράνης για κάποιους είναι λογος μη αγοράς. Εγω που δε μενω Αθήνα,  σε μεγάλο ποσοστό δεν το πηρα τελικα (ακομα, καποια στιγμή θα το παρω) ΚΑΙ γι αυτο. Απο τη στιγμή που πρέπει να στείλω το κινητό Αθήνα στο σερβις για να αλλαξω μεμβράνη ή να το κανω μονος μου ,χάνοντας ουσιαστικά την εγγύηση (μη το ξανα ανοίγουμε αυτο, ας ψαξει καθενας να βγαλει δικη του γνωμη), για μενα ειναι μεγαλο αντικινητρο. 

Το κινητό ειναι το μελλον, άλλα εχει δρομο μπροστά του για να γινει mainstream..

Link to comment
Share on other sites

Τωρα είναι θέμα αντιπαράθεσης το συγκεκριμένο?  Αργα ή γρήγορα το πιθανότερο είναι οτι ολοι καποια στιγμή χρειαζονται αλλαγη μεμβράνης. Εκτος και συμβιβαστούν με μια οθονη με ξεκολλημενη μεμβράνη στην μεση. Οπου και να διαβαζεις το βλέπεις.  Καντε ενα γκάλοπ εδω μεσα θα φανει πιστεύω κατευθείαν. Επίσης τα προβλήματά στην οθόνη δεν έχουν προηγούμενο σε σχεση με απλα κινητα, αναμενομενα. Δε νομίζω να μη το ηξερε κανεις πριν το παρει, οτι η οθόνη είναι λογικα ποιο ευαισθητη. Η αλλαγή μεμβράνης για κάποιους είναι λογος μη αγοράς. Εγω που δε μενω Αθήνα,  σε μεγάλο ποσοστό δεν το πηρα τελικα (ακομα, καποια στιγμή θα το παρω) ΚΑΙ γι αυτο. Απο τη στιγμή που πρέπει να στείλω το κινητό Αθήνα στο σερβις για να αλλαξω μεμβράνη ή να το κανω μονος μου ,χάνοντας ουσιαστικά την εγγύηση (μη το ξανα ανοίγουμε αυτο, ας ψαξει καθενας να βγαλει δικη του γνωμη), για μενα ειναι μεγαλο αντικινητρο. 
Το κινητό ειναι το μελλον, άλλα εχει δρομο μπροστά του για να γινει mainstream..
Μπαινεις στην κουβέντα και την ονομάζεις αντιπαράθεση, καμία. Είδες στην κουβέντα μας να κάνουμε αναφορά σε μεμβράνη; Αναφέρεις ότι τα προβλήματα στην οθόνη δεν έχουν προηγούμενο, έχεις κάποια στοιχεία να τα δούμε και οι υπόλοιποι;

Στάλθηκε από το Galaxy Z Fold 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η προσοχή από την πλευρά μου εκτός από τον πρώτο μήνα χοντρικά μέχρι να προσαρμοστώ, ακριβώς η ίδια, καμία παραπάνω προσοχή. Έχεις κάποια συγκριτικά η απλά εικάζεις;

Στάλθηκε από το Galaxy Z Fold 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το οτι θελει περισσοτερη προσοχη ειναι θεωρω αυταποδεικτο απο τους περισσοτερους αφου δεν μπορει να συγκριθεί προφανώς σε αντοχη με την οθονη γυαλι ενος smartphone.

Ενα smartphone με μια απλη ζελατινα το πετας σε μια τσαντα ή σε μια παραλια με αμμο χωρις φοβο....
Το fold αποκλειεται....
Τωρα αν εσυ κανεις το αντιθετο ...με οτι μπορει να συμβει ..ειναι προσωπικο σου θεμα....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Το οτι θελει περισσοτερη προσοχη ειναι θεωρω αυταποδεικτο απο τους περισσοτερους αφου δεν μπορει να συγκριθεί προφανώς σε αντοχη με την οθονη γυαλι ενος smartphone.

Ενα smartphone με μια απλη ζελατινα το πετας σε μια τσαντα ή σε μια παραλια με αμμο χωρις φοβο....
Το fold αποκλειεται....
Τωρα αν εσυ κανεις το αντιθετο ...με οτι μπορει να συμβει ..ειναι προσωπικο σου θεμα....
ναι προφανώς για την εμπειρία την δικιά μου μιλάω, καμία παραπάνω προσοχή από την συνήθη οπως σε όλα τα smartphone μου. Ακόμα και στην παραλία, ένα απαλό σκούπισμα με μικροινες και τέλος.

Στάλθηκε από το Galaxy Z Fold 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φυσικα κανένα smartphone μου δεν θα το πέταγα πάνω στην άμμο αν το εννοείς κυριολεκτικά, στην πετσέτα θα το ακουμπουσα όμως, έτσι κάνω και με το fold.

Στάλθηκε από το Galaxy Z Fold 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

και μην ξεχνάς ζελατίνα έχει και το fold.

Στάλθηκε από το Galaxy Z Fold 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως ηλεκτρολόγος δουλεύω, μέσα στην τσέπη το έχω πάντα και σκονίζεται και θάλασσα το πάω κανονικά.  οκ το σκούπιζω προφανώς πριν το ανοίξω  για να μην πάρει μέσα τις σκόνες και είναι μια χαρά 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, anergos13 said:

Το οτι θελει περισσοτερη προσοχη ειναι θεωρω αυταποδεικτο απο τους περισσοτερους αφου δεν μπορει να συγκριθεί προφανώς σε αντοχη με την οθονη γυαλι ενος smartphone.

Ενα smartphone με μια απλη ζελατινα το πετας σε μια τσαντα ή σε μια παραλια με αμμο χωρις φοβο....
Το fold αποκλειεται....
Τωρα αν εσυ κανεις το αντιθετο ...με οτι μπορει να συμβει ..ειναι προσωπικο σου θεμα....

Μετά από 1 χρόνο χρήσης του Fold 2 και τώρα 10 μήνες με το Fold 3 μπορώ να πω ότι εκτός από τον 1ο μήνα (και στις 2 συσκευές) που ήμουν υπέρ προστατευτικος μετά η χρυσή μου είναι ίδια οοως θα ηταν με οποιαδήποτε συσκευή... 

Μην ξεχνάτε ότι οοταν η συσκευή είναι κλειστεί είναι σαν οποιαδήποτε αλλη συσκευή (και εννοείτε ότι δεν θα την βουτήξεις μεσα στην άμμο) 

Ότι αφορά την εσωτερική οθόνη τις κάνω την χρήση που θα εκανα σε οποιαδήποτε άλλη συσκευή απλά προσέχω τον τρόπο που την καθαρίζω και προσπαθώ να την κρατάω καθαρή 

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

On 23/9/2022 at 9:43 ΠΜ, Dinos_ said:

καλήμερα, και η δικιά μου προστασία στην εσωτερική οθόνη έχει αρχίσει να ξεκολλάει. εάν την αφαιρέσω και την αφήσω γυμνή την οθόνη χωρίς την ζελατίνα θα έχω κάποιο θέμα ;

επίσης έχω ένα πρόβλημα με την γραμμή κατάστασης (που δείχνει τις πληροφορίες όπως το επίπεδο την μπαταρίας την ώρα το σήμα) εξαφανίζεται ξαφνικά και πρέπει να κάνω επανεκκίνηση για να ξανά εμφανιστεί.

όταν ανοίγω εφαρμογές εμφανίζεται, Μονο στην κεντρική οθόνη στο κεντρικό μενού δεν φαίνεται.

το θέμα με την γραμμή κατάστασης που εξαφανίζεται το έχει κάνεις άλλος ; έχουμε καμιά λύση ;

Link to comment
Share on other sites

Όταν έχουμε δύο εφαρμογές ανοιχτές σε μια οθόνη...πως τις βάζουμε να ανοίγουν μαζί όταν θέλουμε?

Άκυρο το βρήκα πατάς στη μέση στις τρεις τελείες που έχει η διαχωρισμένη οθόνη

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk





Link to comment
Share on other sites

On 20/9/2022 at 7:55 ΜΜ, tsiglas said:

Εγώ πάντως στην smartec μου άλλαξαν οθόνη (εννοείτε και μεμβρανη) λόγω ξαφνικων επανεκκινησεων που είχα οπως επίσης οταν ξεδιπλωνα την συσκευή έμενε η μορφή-ανάλυση της εξωτερικής οθόνης με τεράστια μαύρα δεξιά και αριστερά... Πλακέτα, μπαταρία, οθονη, μεμβράνες (εσωτερική & εξωτερική) σε 3 μέρες ηταν έτοιμο (περίμεναν την οθόνη... 

Tι να πω, μάλλον δε με συμπαθούν τότε. 😅

Έχουν την συσκευή από την παρασκευή το πρωί και δε με έχουν ενημερώσει ακόμα αν η Samsung θα καλύψει το ράγισμα της οθόνης μέσα στην εγγύηση, δε μιλάμε καν για να παραγγείλουν ανταλλακτικά, να το φτιάξουν ή να το έχω στα χέρια μου.

Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Tι να πω, μάλλον δε με συμπαθούν τότε.
Έχουν την συσκευή από την παρασκευή το πρωί και δε με έχουν ενημερώσει ακόμα αν η Samsung θα καλύψει το ράγισμα της οθόνης μέσα στην εγγύηση, δε μιλάμε καν για να παραγγείλουν ανταλλακτικά, να το φτιάξουν ή να το έχω στα χέρια μου.
δεν νομίζω ότι υπάρχει περίπτωση οποιαδήποτε εταιρία να σου καλύψει ράγισμα οθόνης.

Στάλθηκε από το Galaxy Z Fold 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...