Jump to content

Ιοί, αντιβιοτικά, Νέοι Ιοί - Προσοχή όχι Hoaxes


vampyre
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι θα γίνει με αυτά τα delivery failure mails ρε παιδιά;

Τον τελευταίο καιρό έχω 1-2 κάθε 15 μέρες. Κι όλα για mails που δεν έστειλα ποτέ προς άγνωστες διευθύνσεις. :worry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gkr41 (22 Ιούν. 2004 , 12:54)

 

Τι θα γίνει με αυτά τα delivery failure mails ρε παιδιά;

Τον τελευταίο καιρό έχω 1-2 κάθε 15 μέρες. Κι όλα για mails που δεν έστειλα ποτέ προς άγνωστες διευθύνσεις. :worry:

 

 

Εσύ όχι, αλλά πιθανότατα κάποιος ιός τον οποίο άρπαξε κάποιος που σε έχει στο address book του.

Important things for a happy relationship:

 

1. It is important to find a woman that cooks and cleans.

2. It is important to find a woman that makes good money.

3. It is important to find a woman that likes to have sex.

4. It is important that these three women never meet.

Link to comment
Share on other sites

Και για ποιό λόγο να στείλω εγώ mail αφού κόλλησε ο άλλος;

Μεταδόθηκε και σε μένα ο ιός;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gkr41 (22 Ιούν. 2004 , 13:26)

 

Και για ποιό λόγο να στείλω εγώ mail αφού κόλλησε ο άλλος;

Μεταδόθηκε και σε μένα ο ιός;

 

 

Apla aftos pou kollise ton io steleni afto to minima se osous ehei stin e-mail list tou.

Kai emena mou irthe ena tetoio kai to anoiksa kata lathos-viasini.. :worry:

Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Μα το μήνυμα ήρθε από τον mail deamon που έλεγε οτι το mail που έστειλα δεν παραδόθηκε σε κάποιον χρήστη (άγνωστο σε μένα, που αποκλείεται να με έχει στην e-mail list του), όχι από κάποιον user!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος aggelopas (22 Ιούν. 2004 , 14:02)

 

Kai se emena to idio.

Ean einai ios i oti allo, diskolo einai na dinei sigekrimena dika tou stoiheia?

 

 

Mail σαν εμένα για παράδειγμα, μπορεί να στείλει ο οποιοσδίποτε, γιατί απλά το mail δεν ελέγχει την ταυτότητα του αποστολέα. Αυτό που κάνουν οι ιοί αφού κολήσουν κάπου, είναι ότι διαβάζουν το address book και ή στέλνουν τον εαυτό τους στα contacts του address book ή στέλνουν ΩΣ τα contacts του address book. Π.χ. αν έχω κάποιο contact για το φίλο μου το Μήτσο, ένας ιός που θα τον κολλήσω μπορεί είτε να στείλει mail στον Μήτσο, είτε να στείλει στα υπόλοιπα contacts μου (ή όπου αλλού είναι προγραμματισμένος) ΩΣ Μήτσος. Στη δεύτερη περίπτωση, ο Μήτσος είναι αυτός που θα πάρει το delivery report, όπως γίνεται στην περίπτωσή σας (μας).

Important things for a happy relationship:

 

1. It is important to find a woman that cooks and cleans.

2. It is important to find a woman that makes good money.

3. It is important to find a woman that likes to have sex.

4. It is important that these three women never meet.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ppsih (22 Ιούν. 2004 , 14:10)

 

Mail σαν εμένα για παράδειγμα, μπορεί να στείλει ο οποιοσδίποτε, γιατί απλά το mail δεν ελέγχει την ταυτότητα του αποστολέα. Αυτό που κάνουν οι ιοί αφού κολήσουν κάπου, είναι ότι διαβάζουν το address book και ή στέλνουν τον εαυτό τους στα contacts του address book ή στέλνουν ΩΣ τα contacts του address book. Π.χ. αν έχω κάποιο contact για το φίλο μου το Μήτσο, ένας ιός που θα τον κολλήσω μπορεί είτε να στείλει mail στον Μήτσο, είτε να στείλει στα υπόλοιπα contacts μου (ή όπου αλλού είναι προγραμματισμένος) ΩΣ Μήτσος. Στη δεύτερη περίπτωση, ο Μήτσος είναι αυτός που θα πάρει το delivery report, όπως γίνεται στην περίπτωσή σας (μας).

 

Ααααά, να σαι καλά. Διαφωτιστικότατο το παράδειγμα. :)

Link to comment
Share on other sites

εδω και μερικες μερες το pc μου φαινεται οτι δαιμονιστηκε!

 

1)καποιος ή κατι χρησημοποιει το modem μου. αυτη τι στιγμη ειμαι 8 λεπτα online και εχω senτ 3mb και received 1,5mb κανοντας απλα web surf

 

2)o task manager δεν ανοιγει ή καλυτερα ανοιγει και αμεσως κρασαρει

το ιδοι συμβαινει με το regedit και msconfig

 

 

μετα απο ψαξιμο βρηκα οτι φορτωνουν δυο περιεργα αρχεια scrdrg.exe και rzzzw.exe. μπηκα σαν administrator (οπου ολα λειτουργουν ok) και εσβησα απο το registry ολες τις αναφορες σε αυτα τα αρχεια (btw ολες οι αναφορες σχετιζχονταν με το outlook) αλλα και τα απενεργοποιησα απο το start.αλλα δεν ειναι αρκετο γιατι καθε φορα που τα σβηνω απο παντου ξαναεμφανιζονται.

 

το adware βρισκει τιποτα οπως και το norton

διαβαζοντας το thread κατεβασα το nod αλλα δεν μπορω αν κανω scan γιαι μου ζηταει mail client

εχω ως default mail client to outlook αλλα φαινεται το nod δεν το "συμπαθει"

 

καμια ιδεα;;;;

Link to comment
Share on other sites

sakaflias και iliasp:

Αυτό συμβαίνει γιατί έχετε κλεμμένο Norton.

Πάνω στο update κατεβάσατε το πακέτο "Norton Antivirus Professional", το οποίο διαπίστωσε ότι έχεις σπασμένο Norton και στο κλείδωσε.

 

Κανόνας:

Με σπασμένο norton, στα updates κατεβάζουμε ΜΟΝΟ τα definitions.

 

Προτροπή:

Αφού υπάρχουν ΔΩΡΕΑΝ, ΝΟΜΙΜΑ και ΚΑΛΑ αντιικο, γιατί δεν χρησιμοποιείτε αυτά; Ή, γιατί δεν ΑΓΟΡΑΖΕΤΕ τα αυθεντικά;

Link to comment
Share on other sites

hairetai kai apo emena

paidia exo to eksis provlima.Edo kai liges meres to pc mou kanei kati perierga.De me afinei na mpo se control panel kai alles leitourgies kai otan pao na anoikso ta internet connection collaei olos o explorer(de milao gia ton internet explorer alla gia ton explorer ton windows)me apotelesma internet yok.Malista epeidi exo shortcut tis sindesis mou sto desktop otan kano deksi click i epilogi "connect" einai apenergopoiimeni!

Exo kanei 4 fores mexri tora scandisk,checkdisk kai fixboot mipos einai provlima tou diskou i kati alla ola einai mia hara.

Einai tipota ios kai de pira hampari?

Fasten Your Seatbelt Dorothy Because Cansas is going Bye Bye
Link to comment
Share on other sites

@ sakaflias και iliasp Casperάκ0ς

δεν νομιζω να φταιει το οτι ειχατε σπασμενο norton γιατι και εγω οτι προγραμμα εχω ειναι ολα σπασμενα οπως και το norton εγω κανω κανονικα update και ολα λειτουργουν ρολοι :) ααα ξεχασα εχω το nav prof και το nis 2003

Link to comment
Share on other sites

@ hydro, αυτό που λέω είναι επιβεβαιωμένο. Εσύ μπορεί απλά να έχεις σπασμένη έκδοση την ύπαρξη της οποίας αγνοεί η Symantec, και δεν την μπλοκάρει.

 

Και σε παρακαλώ μην επιμείνεις!

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να σταματήσετε να μιλάτε για "σπασμένα" προγράμματα κλπ; :mad:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mcde (23 Ιούν. 2004 , 15:38)

 

Μπορείτε να σταματήσετε να μιλάτε για "σπασμένα" προγράμματα κλπ; :mad:

 

 

Efoson den dinoume krak kai sirial den nomizo oti peirazei afti i sizitisi.

Tote tha eprepe na apagoreftoun kai kapoia thread gia download full albums an to provlima einai i pnefmatiki idioktisia.

Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν το ειπα με κακο σκοπο απλως λεω οτι εχω και εγω norton σπασμενο και μου κινησε την περιεργεια αυτο που λεγατε γιαυτο εγραψα
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Casperάκ0ς (23 Ιούν. 2004 , 03:41)

Προτροπή:

Αφού υπάρχουν ΔΩΡΕΑΝ, ΝΟΜΙΜΑ και ΚΑΛΑ αντιικο, γιατί δεν χρησιμοποιείτε αυτά; Ή, γιατί δεν ΑΓΟΡΑΖΕΤΕ τα αυθεντικά;

 

pes mou ena free kai kalo anti-virus (ego gia parsdigma exo to AVG free edition)

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε πριν ρωτήσεις κάτι να χρησιμοποιείς την Αναζήτηση.

Θέματα σαν και αυτό έχουν συζητηθεί πάρα πολλές φορές. Η πιο πρόσφατη: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&threadid=34142

Δες και αυτό: http://www.microsoft.com/security/incident/blast.mspx

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...