Jump to content

Ιοί, αντιβιοτικά, Νέοι Ιοί - Προσοχή όχι Hoaxes


vampyre
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε νομιζω το firewall που εχει μεσα το ρουτερ να κανει την ιδια δουλεια με προγραμματα σαν το zone alarm πχ.Επισης,ενα anti spyware σιγουρα δε φτανει,ακομα & σε μενα,που δε μπαινω σε...περιεργα σαιτς & γενικα προσεχω παρα πολυ.Εχω τα Spyware Doctor,Spyware Blaster & Spybot ειμαι μια χαρα.Αντιθετα,οταν ειχα μονο το Spyware Doctor ολο κι εκαναν την εμφανιση τους τα "γνωστα" παραθυρακια του Ιντερνετ Εξπλορερ,παρολο που εχω να τον χρησιμοποιησω 2 χρονια...:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχω βαλει το kis(beta) και οταν παω να κανω update μου βγαζει το εξης μυνημα

 

update error: incorrect signature

 

τι προβλημα εχω???

 

ευχαριστω!!!

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει το kis(beta) και οταν παω να κανω update μου βγαζει το εξης μυνημα

update error: incorrect signature

τι προβλημα εχω???

ευχαριστω!!!

 

Κανένα (ουσιαστικό) πρόβλημα.

Την επόμενη φορά που η εφαρμογή θα εκκινηθεί ή που θα ξαναδοκιμάσεις να κάνεις update (ακόμη κι αν έιναι αμέσως μετά το εσφαλμένο update) θα κατέβουν τα σωστά signatures.

 

Μου έχει συμβεί και εμένα, εξού και μιλώ.

Πέραν της public beta, απο την ημέρα που κυκλοφόρησε μέχρι και σήμερα πρέπει να έχουν υπάρξει και νέες πιο βελτιωμένες build στις οποιες αν δεν με απατά η μνήμη μου λύνεται αυτο το... πρόβλημα.

:)

Link to comment
Share on other sites

thanks GloBy!!!παντα με μια απαντηση...

@Furius Angel, :)

 

Δημήτρη, υποσχέθηκα να ρίξω μια ματιά στο KAV5

Απο την καρτέλα Settings, επιλέγεις το Additional Settings και απο εκεί στο Reports όπου και θα δεις δυο κύριες επιλογές:

:: Log all messages

:: Do not store reports longer that (x) days.

 

Το πρώτο δεν το θες τσεκαρισμένο.

Το δευτερο, μάλλον By default ειναι στις 30 ημέρες, ρύθμισέ το κατα βούληση.

Προσωπικά, αντιμετώπισα ακριβώς το ιδιο προβλημα με το KIS, απλά λογκάρω τα critical γεγονότα και έκτοτε δεν είχα πρόβλημα. Αν συνεχίσει να συμβαίνει, λυπάμαι, δεν γνωρίζω τι μπορεί να το προκαλεί.

Link to comment
Share on other sites

Σκέπτομαι να αγοράσω ένα antivirus. Είμαι μεταξύ kaspersky και Panda. Ποιο να επιλέξω; Επειδή έχω dsl και firewall router και firefox browser λέω να προτιμήσω τις εκδόσεις antivirus χωρίς firewall! Θα με καλύπτουν τα απλά antivirus;
Link to comment
Share on other sites

elpizw auto na min einai aformi sinaderfoi xristes na me vomvardisete alla proswpiki taktiki einai i exsis:

exw petaxsei apo to skliro katheti pu xei na kanei me antivirus kai firewall, elegxw ta cookies pu mpainun giati apla exw kanei rithmisi na dexomai mono katopin erwtisis, svinw sixna arxei katagrafis, history etc tu ipologisti mu kai tempprary files kai cookies. episis den anoigw mail agnwsta, spam, ipopta etc. kai telos den xrisimopoiw programmata tipoy kazaa, protimw alla antautvn.

 

Den exw io, k antigrafw monimos arxeia kai oli tin wra kanw downloads, pws to exsigeitai? ELEOS me tin iperprostasia

 

euxaristw poli:)

goodnight

Link to comment
Share on other sites

Πριν απο λιγο, και ενω ημουν ΜΟΝΟ στο gmail και στο myphone, μου εβγαλε ο firefox το παρακατω. Εχει κανεις ιδεα τι μπορει να ειναι :confused:( εννοω κατι σε σχεση με ιο)

http://img479.imageshack.us/img479/1940/screenshot33ie.jpg

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σκέπτομαι να αγοράσω ένα antivirus. Είμαι μεταξύ kaspersky και Panda. Ποιο να επιλέξω; Επειδή έχω dsl και firewall router και firefox browser λέω να προτιμήσω τις εκδόσεις antivirus χωρίς firewall! Θα με καλύπτουν τα απλά antivirus;
Ή το nod32?
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα και εγω την βοηθεια σας σε ενα προβλημα που εχω,,,εχω windows xp και kis2006..Καθε φορα που ξεκινω τον υπολογιστη μου βγαζει ενα παραθυρο για missing dll απο new dotnet..Το συγκεκριμενο το εχω απεγκαταστησει αφου το εχει βρει το spybot και δεν μπορουσε να το βγαλει το εβγαλα χειροκινητα βρισκοντας την λυση απο αναζητηση στην google..Επισης ενω βγαζω την εγγραφη του συγκεκριμενου απο το startup στην registry αυτο μετα απο επανεκινηση που κανω ξαναδημιουργειται...εχω ψαξει παντου στο program files ,στην registry,και γενικα δεν μπορω να βρω κατι..Επισης να αναφερω οτι ο newdotnet μπηκε οταν ειχα norton 2005 ενω με το kiss2006 εχουν ξαναγινει 2 αποπειρες αλλα ο kiss2006 εκανε καλα την δουλεια του..Επισης το βγαζω και απο το run/msconfig/startup και παλι μετα απο επανεκινηση εμφανιζεται...Any ideas????
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγκατέστησα τον Kaspersky και αυτός για να δουλέψει απεγκατέστησε τον norton antivirus 2006.Τώρα ο υπόλογιστης όμως σέρνετε.Μήπως ξέρεται πως γινέται να τον απεγκαταστήσω;Πάω προσθαφαίρεση προγραμμάτων αλλά δεν μου δείχνει την επιλογή απεγκατάσταση.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγκατέστησα τον Kaspersky και αυτός για να δουλέψει απεγκατέστησε τον norton antivirus 2006.Τώρα ο υπόλογιστης όμως σέρνετε.Μήπως ξέρεται πως γινέται να τον απεγκαταστήσω;Πάω προσθαφαίρεση προγραμμάτων αλλά δεν μου δείχνει την επιλογή απεγκατάσταση.

 

 

ΑΜΑΝ!!!!!:X :X :X

 

Ποτέ 2 antivirus στον ίδιο υπολογιστή! Εγώ στην θέση σου μετά από αυτό θα έκανα format. Τον μάμησες τον Η/Υ...:wacko: :worry:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

VirusScan Enterprise: The file C:\Documents and Settings\PLATO\Local Settings\Temp\swqvsu12.sis is infected with SymbOS/Commwarrior.a!sis Virus. The file was successfully deleted.(from VASILIS-PC IP ***** user VASILIS-PC running VirusScan Enter 8.0 OAS)

 

Αυτό το μήνυμα βρήκα το πρωί απο το McAfee.Απο ότι είδα προήλθε απο το bt που έχω στο pc.Να υποθέσω ότι κάποιος τρίτος μου έστειλε με bt τον ιό ή τον έχω στο κινητό μου και δεν έχω πάρει χαμπάρι;:confused:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγκατέστησα τον Kaspersky και αυτός για να δουλέψει απεγκατέστησε τον norton antivirus 2006.Τώρα ο υπόλογιστης όμως σέρνετε.Μήπως ξέρεται πως γινέται να τον απεγκαταστήσω;Πάω προσθαφαίρεση προγραμμάτων αλλά δεν μου δείχνει την επιλογή απεγκατάσταση.

 

Καπετάνιε, θες λίγη δουλειά αλλά όλα διορθώνονται.

Θα σε πω ότι γνωρίζω λιγάκι αργότερα.

 

Νικόλα, τι'ναι το new dotnet?

Link to comment
Share on other sites

τι σημαίνουν τα εξής συμπτώματα?:

1) restart των windows (XP) με δική τους πρωτοβουλία (συχνότητα συμπτώματος 1 φορά)

2) κατέβασμα σελίδας, δλδ μετακίνηση της μπάρας στα δεξιά προς τα κάτω, again με δική τους πρωτοβουλία (συχνότητα συμπτώματος 6 φορές).

Link to comment
Share on other sites

:up: THE BEST: NOD32 Antivirus System

 

Epitelous ekana format kai apallaxthka apton vary kai asikwto Norton :shifty:

 

Evala kai to Service Pack 2 (pou den eixa aksiwthei toso kairo... :O )

Kai einai ola mia xara (xwris na kanei 2 wres nanoiksei to Word :p )

 

 

PS.Epeidh den parakolouthousa prin to thread, sorry an exei anferthei...

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς να μου πει αν τα antivirus και τα internet security κάνουν την ίδια δουλειά? Αν όχι, μπορώ σε έναν Η/Υ να εγκαταστήσω το Kaspersky και το Norton Intenet Security 06?:blink:

 

A! και κάτι ακόμη. Τελευταία ο υπολογιστής μου σέρνεται,τι να κάνω? Έψαξα για ιούς αλλά δεν βρήκα κάτι

Link to comment
Share on other sites

Γενικα,ποτε σε εναν υπολογιστη 2 antivirus και ΕΙΔΙΚΑ ΠΟΤΕ ΚΑΣΠΕΡΣΚΙ ΚΑΙ ΝΟΡΤΟΝ ΜΑΖΙ.Κανουν τον υπολογιστη πιο αργο και απο χελωνα.

 

Υ.Γ1.Ξερει κανεις ποτε βγαινει επισημα το Kaspersky Internet security 2006?

 

Υ.Γ2.Επειδη σημερα το Panda Internet Security 2006 ξεκινησε να μου κανει νερα και να μην ανανεωνει τα definitions,αν συνεχιστει αυτο και χρειαστει ν'αλλαξω antivirus τι μου προτεινετε?Θελω κατι παρομοιο με το Panda,δηλαδη πληρη προστασια,γιατι με το Kaspersky Personal που ειχα,υπηρχε αρκετα μεγαλο προβλημα με ιους κλπ.Απο το Panda,ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος μεχρι στιγμης,δεν εχω κολλησει τιποτα,μπλοκαρει τα παντα,απλα το μονο του μειονεκτημα ειναι οτι ειναι ΠΟΛΥ ΒΑΡΥ.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς να μου πει αν τα antivirus και τα internet security κάνουν την ίδια δουλειά? Αν όχι, μπορώ σε έναν Η/Υ να εγκαταστήσω το Kaspersky και το Norton Intenet Security 06?:blink:

 

A! και κάτι ακόμη. Τελευταία ο υπολογιστής μου σέρνεται,τι να κάνω? Έψαξα για ιούς αλλά δεν βρήκα κάτι

 

 

To antivirus είναι μια εφαρμογή που θα σε προστατέψει από τους ιούς.

Το Internet Security δεν ειναι απλά, ενα antivirus. Εμπεριέχει συνήθως Firewall (τοιχος προστασίας), Προενεργή προστασία (proactive defence), κ.α. Το να έχεις μια σούιτα (Internet Security) οποιασδήποτε εταιρείας εγκατεστημένο, well, καθιστά άχρηστη την ύπαρξη antivirus καθώς ήδη υπάρχει.

 

Οσο για την ερώτησή σου, η απάντηση είναι πως όχι

Ακόμη κι αν τα καταφέρεις, θα έχεις πιθανόν προβλήματα αν και οι δύο εφαρμογές ειναι προγραμματισμένες να εκκινούν με την εκκίνηση του υπολογιστή κι αυτό συμβαίνει για πολλούς λόγους που όμως δεν είναι του παροντος.

 

Wael, το Kaspersky Internet Security 2006 έχει beta key μέχρι και την 10/3/06, οπότε υποθέτω πως μέχρι και εκείνη την ημέρα, δεν θα έχει κυκλοφορήσει η Gold εκδοση (χωρίς πάλι αυτό να είναι απόλυτο).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Να αναφέρω κάτι που πιθανό αρκετοί να το ξέρουν:

Αν έχεις τεχνικά προβλήματα με τον Νόρτονα και θέλεις να επικοινωνήσεις μαζί του για συμβουλές, πρέπει να σκάσεις €29 per incident.

Απο την άλλη πλευρά, αν έχεις προβλήματα με subsriptions, registration κλπ οι συμβουλές είναι δωρεάν. Ασχολίαστο...

Έχω registered version Norton AntiVirus και Internet Security 2005.

Link to comment
Share on other sites

Να αναφέρω κάτι που πιθανό αρκετοί να το ξέρουν:

Αν έχεις τεχνικά προβλήματα με τον Νόρτονα και θέλεις να επικοινωνήσεις μαζί του για συμβουλές, πρέπει να σκάσεις €29 per incident.

Απο την άλλη πλευρά, αν έχεις προβλήματα με subsriptions, registration κλπ οι συμβουλές είναι δωρεάν. Ασχολίαστο...

Έχω registered version Norton AntiVirus και Internet Security 2005.

 

 

δηλαδη τηλεφωνικος πρεπει να τους δωσω 30 ευρω ?:confused: :blink:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

Παραπάνω αναφέρεται ότι δεν είναι σωστό να εγκαθίστανται 2 antivirus στον ίδιο υπολογιστή,ισχύει το ίδιο και για τα firewall, δηλαδή εγώ που έχω το firewall των Windows και θέλω να βάλω της sygate θα έχω προβλημα???
The city never sleeps...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...