Jump to content

Prison Break (Fox)


_Chimaira_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχει αλλα δεν είναι τίποτα τραγικό. Αν δεν λέγαν οτι έχει πρόβλημα ούτε που θα το καταλάβαινα.

 

+1

Kανένα πρόβλημα, εντελώς ανεπαίσθητο.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Καταπληκτικό επισόδειο.

Υπήρχε κάποιος συγκεκριμένος λόγος που ο αστυνόμος σκότωσε τον αλλο;

 

exei psixologiko provlima..den tin paleuei genika..gi'auto!upothetw panta...:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Για μένα ήταν το καλύτερο επισόδειο της 2ης σαιζόν.

Ειδικα εκεί που ο Twinner υποτίθεται ότι πάει να τους προδώσει.

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Η τεχνική της παραπλάνησης απο τον σκηνοθέτη χρησειμοποιήται νομίζω πάρα πολύ συχνά απο τον σκηνοθέτη. Εννοώ ότι τοποθετεί έτσι κάποιες σκηνές ώστε να φαίνεται ότι τα γεγονότα συνδέονται και τελικά αποδυκνύεται ότι είναι ασχετα μεταξύ τους. Έχουν γίνει πια προβλέψιμες αυτές οι σκηνές.

 

πχ. Εγώ είμουν σχεδον σίγουρος ότι ο Twinner δεν θα τους προδώσει και ότι το σπιτι στο οποίο εφτασε ήταν κάποιου άλλου.

 

Link to comment
Share on other sites

Η τεχνική της παραπλάνησης απο τον σκηνοθέτη χρησειμοποιήται νομίζω πάρα πολύ συχνά απο τον σκηνοθέτη. Εννοώ ότι τοποθετεί έτσι κάποιες σκηνές ώστε να φαίνεται ότι τα γεγονότα συνδέονται και τελικά αποδυκνύεται ότι είναι ασχετα μεταξύ τους. Έχουν γίνει πια προβλέψιμες αυτές οι σκηνές.

 

πχ. Εγώ είμουν σχεδον σίγουρος ότι ο Twinner δεν θα τους προδώσει και ότι το σπιτι στο οποίο εφτασε ήταν κάποιου άλλου.

Ε εντάξει όχι κι έτσι. Όχι και σίγουρος ότι

θα πήγαινε αλλού τελικά

. Καθόλου προβλέψιμο.

 

Εγώ άλλο θέλω να πω. Ίσως καταντάει κουραστικό. Εντάξει πού θα πάει η υπόθεση; Από τον τίτλο καταρχάς της ταινίας, τι σημαίνει Prison Break; Διάλειμμα φυλακής; Αναφέρεται στον Σκόφιλντ δηλαδή που μπήκε για να βγει; Ή διάλειμμα από τις φυλακές για να βγούνε και ότι θα ξαναμπούνε; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Ε εντάξει όχι κι έτσι. Όχι και σίγουρος ότι

θα πήγαινε αλλού τελικά

. Καθόλου προβλέψιμο.

 

Είναι η τρίτη φορά που το κάνουν. Εντάξει καλό κολπάκι είναι αλλά κάπου κουράζει.

 

 

Εγώ άλλο θέλω να πω. Ίσως καταντάει κουραστικό. Εντάξει πού θα πάει η υπόθεση; Από τον τίτλο καταρχάς της ταινίας, τι σημαίνει Prison Break; Διάλειμμα φυλακής; Αναφέρεται στον Σκόφιλντ δηλαδή που μπήκε για να βγει; Ή διάλειμμα από τις φυλακές για να βγούνε και ότι θα ξαναμπούνε; :confused:

 

Απόδραση θα πει, από το ρήμα "break out". Κυρία! Κυρία! Κάποιος δεν διάβασε τα phrasal verbs. :p

 

 

Εμένα με ξενέρωσε η ιστορία με το Σούκρε. Αυτό που έκανε ήταν εντελώς εκτός χαρακτήρα. Ένιωσα ότι οι σεναριογράφοι είπαν: "εντάξει, τους έχουμε και σκάβουν επί δύο επεισόδια, πρέπει να το βρουν πια. Αλλά κάτι να τους κάνουμε πάλι για έχουμε τους θεατές στην τσίτα". Πέρσι τα cliffhangers ήταν καλογραμμένα και έρχονταν αβίαστα, φέτος :yawn:

 

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Eidate to 2x06?????

 

Αρχιζει με ζορμπα και συρτακι!

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Eidate to 2x06?????

 

Αρχιζει με ζορμπα και συρτακι!

To 6 το είδαμε, το 7 θα μας αργήσει όμως... Πάνω που το συνηθίσαμε. :(

Link to comment
Share on other sites

kai to 7 einai diathesimo...

 

to 8 θα αργησει...

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

to 8 θα αργησει...

 

Για το S02ep08 - ''Deadfall'' αναφέρει και το επίσημο site της σειράς οτι θα προβληθεί στις 23 Οκτωβρίου :(

 

 

Ελπίζω στις ΗΠΑ να μην κάνουν τη μ :X κια να βάζουν επαναλήψεις τα Χριστούγεννα όπως εδώ γτ θα ξενερώσουμε κι άλλο...

Link to comment
Share on other sites

Αναπόφευκτα θα κάνουν ένα μεγάλο break κάπου στη μέση.

Ξεκίνησαν και πολύ νωρίς....

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Αναπόφευκτα θα κάνουν ένα μεγάλο break κάπου στη μέση.

Ξεκίνησαν και πολύ νωρίς....

 

 

:offtopic: Δηλαδή να ξεκινήσω να βλέπω και καμια άλλη σειρα,ε? Το Lost θα μ' αρέσει ή δεν έχει καμια σχέση με το PB...?

 

Sorry για το off topic...:O

Link to comment
Share on other sites

:offtopic: Δηλαδή να ξεκινήσω να βλέπω και καμια άλλη σειρα,ε? Το Lost θα μ' αρέσει ή δεν έχει καμια σχέση με το PB...?

 

Sorry για το off topic...:O

Έχεις για να βλέπεις... Lost, 24, The 4400... Μπόλικο υλικό. :p

Link to comment
Share on other sites

:offtopic: Δηλαδή να ξεκινήσω να βλέπω και καμια άλλη σειρα,ε? Το Lost θα μ' αρέσει ή δεν έχει καμια σχέση με το PB...?

 

Sorry για το off topic...:O

 

Κατά τη γνώμη μου το 24 είναι λίγο πιο κοντά στο ΡΒ, αλλά και οι τρεις είναι κορυφαίες σειρές που σίγουρα θα σου αρέσουν και αξίζει να δεις.

 

Περίεργος είμαι να δω πως θα πάνε τώρα τα επισόδεια, αλλά σίγουρα θα έχουμε μεγάλα κενα.

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Περίεργος είμαι να δω πως θα πάνε τώρα τα επισόδεια

 

 

Σήμερα που είδα το 2Χ07 -δεν ξέρω ακριβώς γιατι- απο το σημείο που ο Scof ξέρει οτι έχει χάσει πλέον τον έλεγχο της κατάστασης και μετά, μπορώ να πώ οτι σχεδόν ηδονίστηκα :lol: Δεν έχει ξαναβρεθεί σε τέτοιο βαθμό πίεσης και αποσυντονισμού και είναι πολύ ενδιαφέρον να δούμε πως θα αντιδράσει τώρα που δεν έχει την ίδια αντιμετώπιση απο τους άλλους και λείπει και ο Λινκ

 

Η γιατρίνα ξανακυλάει στο βούρκο των ναρκωτικών...?

Link to comment
Share on other sites

Η γιατρίνα ξανακυλάει στο βούρκο των ναρκωτικών...?

 

Μάλλον δεν το πιασες σωστά.. ;)

 

Ήταν και κάποιος άλλος μέσα στο σπίτι..:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...