Jump to content

Prison Break (Fox)


_Chimaira_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο apsubs.com..

 

Ωραίο και το 18ο...

απ' οτι φένεται η Πρόεδρος θα φάει κανένα headshot απο τον αγαπημένο της.

:)

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra > S23 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > S3 Classic > Samsung Galaxy Watch4 Classic

Link to comment
Share on other sites

Στο apsubs.com..

 

Ωραίο και το 18ο...

απ' οτι φένεται η Πρόεδρος θα φάει κανένα headshot απο τον αγαπημένο της.

:)

Ωραιο το 18 αλλα παλι στο καλυτερο μας εκοψαν!:mad:

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

Ποιος ο λόγος

να θέλουνε νεκρό τον Φράνκλιν;

 

 

Δεν είναι ρε παιδιά περίεργο όμως, τόσο εγκληματίες υποτίθεται ότι είναι, (άλλωστε σε φυλακή υψίστης ασφαλείας ήταν, άρα βαρυποινίτες) και να δείχνουν όλοι ευαίσθητοι, ανθρώπινοι;; Όλοι μα όλοι; Ποιο είναι το δίδαγμα που περνάει η σειρά; Δε λέω καλό το κυνηγητό, καλή η δράση, αλλά ας κοιτάξουμε και λίγο το γενικότερο νόημα...

 

Θέλει να μας πει ότι στις φυλακές είναι όλοι οι αθώοι, όλες οι ψυχούλες και άντε και κανάς τρελός; Στα τελευταία επεισόδια έχει παραγίνει το κακό (το καλό δηλαδή με τους - υποτίθεται - εγκληματίες)

 

ΒΤW αυτή η Μεξικάνα η Μαρικρούζ πολύ :love: :love:

Link to comment
Share on other sites

Ίσως η σειρά προσπαθεί ταυτόχρονα να ασκήσει κριτική στο δικαστικό και σωφρωνιστικό σύστημα των Η.Π.Α.

Είτε έχεις κλέψει, είτε έχεις σκοτώσει, είτε δεν έχεις κάνει το παραμικρό πιθανότατα θα βρεθείς σε μια φυλακή υψίστης ασφαλείας και θα προσπαθείς να συμβιώσεις με τους χειρώτερους των ανθρώπων.

Και πράγματι σε αυτό το επεισόδειο ο T-BAG πολύ ανθρώπινος! :p

Link to comment
Share on other sites

Βασικά αυτό το υψίστης ασφαλείας δε νομίζω ότι ισχύει. (μπορεί να κάνω και λάθος).

Σίγουρα δεν ισχύει το ότι ήταν όλοι βαρυποινίτες. Ο puerto-ρικανός δεν ήταν, και ο tweener δεν ήταν.

Επίσης δεν ισχύει ότι όλοι τους είναι αθώοι. Εκτός από τον Lincoln (που είναι αθώος για αυτό που κατηγορείται αλλά όχι και εντελώς αθώος), τον Scoff που μπηκε για να τον σώσει (αλλά ουσιαστικά αποπειράθηκε να ληστέψει τράπεζα) όλοι οι άλλοι κάτι έκαναν... Από μικροκλοπή έως πολλαπλούς φόνους.

Αυτό δε σημαίνει ότι θα έπρεπε να μιλάνε σαν να κατέβηκαν από τα δένδρα και κάθε πραξη τους να λέει "είμαι παλιάνθρωπος". Και οικογένειες έχουν και αιτίες που τους οδήγησαν όπου τους οδήγησαν, και συναισθήματα και πολλά άλλα. Είναι στα συν της σειράς που τους έδωσε μια διάσταση άλλη από την αρχική εντύπωση (στην αρχή της πρώτης season οι περισσότεροι απο αυτούς ήταν αντιπαθέστατοι). Στα μείον το πολύ μελό, το who tf cares κλπ κλπ.

 

btw

Ο Franklin όπως και όλοι οι άλλοι πρέπει να πεθάνουν γιατι ο Scoff μπορεί να μίλησε σε αυτούς. Έχει εξηγηθεί από την αρχή της 2ης season.

 

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τη Wikipedia, οι φυλακές υποτίθεται πως είναι όντως υψίστης ασφαλείας (κάτι που πράγματι προκαλεί εντύπωση αφού δεν είναι όλοι τους βαρυποινίτες). Αυτό που μου φάνηκε αρχικά περισσότερο περίεργο όμως είναι πως, ενώ ο Linc καταδικάστηκε σε θάνατο για το φόνο ενός, ο T-Bag τη γλίτωσε με ισόβια για πολλαπλούς φόνους (μεταξύ...άλλων) ανηλίκων.

Anyway, το 18 μου φάνηκε καλό, αλλά όχι συναρπαστικό. Για να δούμε το επόμενο...

Link to comment
Share on other sites

Ο Λινκ καταδικαστηκε σε θανατικη "εσκεμμενα" για να τελειωνει η υποθεση!

Και γιατι πρεπει να υπαρχει παντου ενα βαθυτερο νοημα;;Απλως ανθρωποι ειναι και αυτοι..γυναικες,παιδια,σκυλια κτλ εχουν..και πχ ο μαυρος μπηκε μεσα απο την μαλ*κια αξιωματικου στο στρατο..

καλο το επεισοδιο αλλα

δεν πιστευω ουτε οτι θα σκοτωσει την bitch ο Κελλερμαν και ουτε να πεθανει τελικα ο μαυρος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

καλο το επεισοδιο αλλα

δεν πιστευω ουτε οτι θα σκοτωσει την bitch ο Κελλερμαν και ουτε να πεθανει τελικα ο μαυρος

 

 

τσ τσ τσ τσ ... άκου μαύρος - έχει όνομα το παιδί, Benjamin Miles "C-Note" Franklin:p - Εγώ πιστεύω πάντως ότι θα την φάει στο δόξα πατρί την σφαίρα η θείτσα και ο C-Note δεν θα πεθάνει , απλά δεν θα έχει δέσει σωστά το σχοινί και θα πέσει κάτω κλαίγοντας - και κάπως θα προσπαθήσει να δραπετεύσει για να σώσει την φαμίλια!

Εδώ που τα λέμε , αν πεθάνει αυτός , πεθάνει ο άλλος , στο τέλος θα μείνει ο Κέλερμαν μόνος και σε κατάθλιψη που δεν θα έχει την αγαπημένη του γριά αλλά και κάποιον να του κάνει π@υστια και να τον σκοτώσει.... και φυσικά το prison break χωρίς τηλεθεατές....:happy:

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως όχι κάτι το τρομερό το 18.....Αν εξαιρέσεις το σκηνικό

με τον Γκρην και πως πήγαν να τους τη φέρουν βάζοντας άλλο πρόσωπο στη θέση του

δεν είχε κάτι το φοβερό...

Link to comment
Share on other sites

Μα εκτός από τον Tbag οι άλλοι ήταν μέσα για μικροκλοπες, λαθραία ουισκυ και τέτοιες ιστορίες.

Δεν ήταν οι χειρότεροι εγκληματίες.

Οπότε λογικό ειναι να δείχνουν αυτό το πρόσωπο.

Δεν ειναι καθόλου παράξενο λοιπόν minovg

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ επιμένω ότι η σειρά προσπαθεί να περάσει την ιδέα ότι και οι «εγκληματίες» είναι άνθρωποι και έχουν ένστικτα, συναισθήματα κλπ. Και επίσης θα συμφωνήσω με κάποιον φίλο παραπάνω ότι στην πρώτη σεζόν μας τους παρουσίαζε πιο «κακούς» τους δραπέτες, ενώ στην δεύτερη σεζόν είναι όλοι τους «καλοί άνθρωποι».

 

Ακόμα και αυτός ο Τ-Bag είναι εντελώς ανισόρροπος χαρακτήρας. Την μια σκοτώνει την άλλη έχει απίστευτες ευαισθησίες. Έχουν χάσει τη μπάλα λίγο με τους χαρακτήρες μου φαίνεται.

 

Βέβαια αυτό δε σημαίνει ότι δεν αξίζει η σειρά. Το αντίθετο μάλιστα. Την περιμένω με μεγάλη αγωνία κάθε εβδομάδα. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Μα εκτός από τον Tbag οι άλλοι ήταν μέσα για μικροκλοπες, λαθραία ουισκυ και τέτοιες ιστορίες.

Δεν ήταν οι χειρότεροι εγκληματίες.

Οπότε λογικό ειναι να δείχνουν αυτό το πρόσωπο.

Δεν ειναι καθόλου παράξενο λοιπόν minovg

Αν δεχτώ ότι ήταν μέσα για μικροκλοπές (που έτσι μπορεί να είναι, δεν είναι εντελώς σαφές όμως και έρχεται σε αντίθεση με τις φυλακές υψίστης ασφαλείας που έχουν μέσα ένα θανατοποινίτη) τότε γίνεται ακόμα χειρότερη η κατάσταση. Για κάποια μικροκλοπή να δραπετεύεις και να διακινδυνεύεις την υπόλοιπη ζωή σου; Αφού υποτίθεται ότι είσαι «καλός άνθρωπος» και όχι στυγνός εγκληματίας. Άρα σαν καλός άνθρωπος κάθεσαι στα αβγά σου, εκτίεις την ποινή σου και τελειώνει η υπόθεση. Άλλωστε οι μικροκλοπές είναι άντε 1-2 χρόνια φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτά και αυτό το εξηγεί κάπως.

Ο Λινκ δε σινκ και ο αδερφος του έχουν προφανείς λόγους για να την κάνουν.

Ο Τμπαγκ έχει φάει ισόβια αρά λογικά θέλει να την κάνει.

Ο Σουκρε για να προλάβει το γάμο της Μαρικρουζ και το παιδί του που θα γεννηθεί. Λίγο αφελής ο λόγος αλλά ντάξει δεν ειναι και ο πιο εξυπνος χαρακτήρας. Άλλωστε αν θυμάσαι διστάζει αρκετά στην αρχή για να το αποφασίσει λόγω της βραχυπρόθεσμης αποφυλάκισης του.

Ο τρελάκιας είναι τρελός.

Ο παππούς με τα χρήματα, για να πάει να δει την κόρη του που πεθαίνει.

Ο Αμπρούτζι αν θυμάμαι καλά είναι μέσα για πολλά χρόνια, και θέλει να πάρει εκδίκηση για το καρφί, τον Φιμπονάτσι.

Ε λίγο πολύ τα εξηγούν αρκετά.

Τώρα κάτι άσχετοι τύπου ξαδερφου Σουκρε που δουλευε στα πλυντήρια ή του πιτσιρικά που ήταν κλεφτρόνι, δεν τα εξηγεί αλλά αυτοί ειναι δευτερευοντες χαρακτήρες.

Link to comment
Share on other sites

τσ τσ τσ τσ ... άκου μαύρος - έχει όνομα το παιδί, Benjamin Miles "C-Note" Franklin:p - Εγώ πιστεύω πάντως ότι θα την φάει στο δόξα πατρί την σφαίρα η θείτσα και ο C-Note δεν θα πεθάνει , απλά δεν θα έχει δέσει σωστά το σχοινί και θα πέσει κάτω κλαίγοντας - και κάπως θα προσπαθήσει να δραπετεύσει για να σώσει την φαμίλια!

Εδώ που τα λέμε , αν πεθάνει αυτός , πεθάνει ο άλλος , στο τέλος θα μείνει ο Κέλερμαν μόνος και σε κατάθλιψη που δεν θα έχει την αγαπημένη του γριά αλλά και κάποιον να του κάνει π@υστια και να τον σκοτώσει.... και φυσικά το prison break χωρίς τηλεθεατές....:happy:

 

ειχα ξεχασει το ονομα του...δεν ακουγεται καλα ετσι:p

 

 

εγω λεω οτι θα τον προλαβει η ο μαχοουν η κανας φυλακας...

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά... το ότι απομένουν μόνο 4 επεισόδια για να τελειώσει αυτή η σεζόν το γνωρίζατε?

Εγώ σήμερα που το πληροφορήθηκα στεναχωρήθηκα...τι θα κάνουμε μέχρι το καλοκαίρι?

Link to comment
Share on other sites

σε αναμμένα κάρβουνα!!!! ο Κέλερμαν με το PSG1 ανα χείρας....και στεναχωρημένος για τον Φράνκλιν που ήταν απο τους πολύ καλούς... :(

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και πράγματι σε αυτό το επεισόδειο ο T-BAG πολύ ανθρώπινος! :p

Που τον ειδες τον ανθρωπινο;:worry: :X

 

Φονο εκανε!:p

 

 

Ο τρελάκιας είναι τρελός.

Μ'αρεσε η εξηγηση.:lol:

 

Αλλα ρε παιδια, οχι.

Οχι ο μαυρουλης ρε, οχι.:( :cry:

Καντε να μην πεθανει γιατι δεν μας το εδειξε αρα διατηρω τις ελπιδες μου.:worry:

O Μαχοουν πρεπει να πεθανει, τους εχει στειλει ολους.

Οσο για τον Κελερμαν, τον λατρευω σε ολη την δευτερη σεζον. :respect:

 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

πριν τον φονο ομως;;μονο που δεν εκλαψε το παλληκαρι...

Λοιπον εγω ξαναλεω πως πιστευω οτι ο C Note δεν τελειωνει εδω.Θα τον προλαβει ο Μαχοουν,και μου εχει κατσει οτι ο Μαχοουν θα το γυρισει!Θα γινει "καλος"!!Παιζει να τους βοηθησει..

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

πριν τον φονο ομως;;μονο που δεν εκλαψε το παλληκαρι...

Λοιπον εγω ξαναλεω πως πιστευω οτι ο C Note δεν τελειωνει εδω.Θα τον προλαβει ο Μαχοουν,και μου εχει κατσει οτι ο Μαχοουν θα το γυρισει!Θα γινει "καλος"!!Παιζει να τους βοηθησει..

 

2 κουβεντες ειπε μυξοκλαιγοντας και μετα αρπαξε το ματζαφλαρι και τον εστειλε τον γιατρο...Δεν θεωρω οτι βγηκε ευαισθητος...Μονο οταν αφησε ελευθερους την γυναικα με τα παιδια φανηκε ευαισθητος κι αυτο πιστευω εξηγειται μιας και απο την αρχη ειχε δειξει αδυναμια σ'αυτην(τον καρφωσε στους μπατσους και δεν την σκοτωσε:p )

 

Οσο για τον Μαχοουν τον περιμενω εδω και πολλαααααα επεισοδια να το γυρισει στο "καλος" mode αλλα αυτος τιποτα! Ας πεθανει να ησυχασουμε...:happy:

 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...