Jump to content

Xiaomi: Ίδρυσε το νέο MIUI Pioneer Group για το MIUI


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

 

 

@baioss Δεν σε επιβεβαιώνω τίποτα. Αφού εγώ γράφω μόνο, ποιόν θα εννοούσες;

 

Quote λέγεται. Google it :)

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 230
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αυτό ακριβώς λέω παραποίηση,όχι φυσικά!!! φρόντισε να μη μάθουμε ποτέ η αγαπημένη σου εταιρεία πόσοι ήταν,αλλά αναφορές θα βρεις στην google

τώρα θααα κάνει pionner team γελάει ο κόσμος μαζί της

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Άμα δουλεύει καλά το Bluetooth, η συσκευή δεν έχει bugs :lol:

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Άμα δουλεύει καλά το Bluetooth, η συσκευή δεν έχει bugs :lol:

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Μη γελάς καθόλου. Η χρήση του δεν είναι ξεπερασμένη ακόμα, για να στέλνω φωτογραφίες στην πλήρη ανάλυση χωρίς περικοπές, σε άλλη συσκευή είναι ότι πρέπει.

Αλλά εδώ το θέμα μας είναι το MIUI και όχι το Bluetooth.

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

το wifi direct το χεις ακούσει λέω εγώ τώρα

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Το έχω ακουστά, αλλά θέλει ίντερνετ υποθέτω.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

για αυτό λέγεται direct δεν χρειάζεται internet,φυσικά πρέπει να το υποστηρίζει και η άλλη συσκευή ,για μικρά και μεγάλα αρχεία

για εκτυπώσεις χωρίς να σηκωθείς από την καρέκλα κτλ

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

το wifi direct το χεις ακούσει λέω εγώ τώρα

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Όχι βέβαια! Κατηγορεί τους άλλους ότι αγοράζουν iPhones και Samsungs για Insta και Facebook και αυτός η μόνη χρήση που κάνει, είναι χρήση Bluetooth :lol:

 

Αφού δεν ξέρει τι εστί WiFi direct ,να η επιβεβαίωση που ζητούσε.

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

κοίτα αν έχει παλιά συσκευή δεν έχει τα προβλήματα των τωρινών,θυμάμαι με το redmi note 5 pro δεν υπήρχε αυτός ο χαμός που υπάρχει στα πιο πρόσφατα μοντέλα

με μια μικρή επιφύλαξη όμως γιατι φεύγουν τα χρόνια ....αλλά και πάλι του είχα περάσει custom aosip,τώρα στα νεώτερα υπάρχει πραγματικά μπαχαλο σε όλα τα επίπεδα και η xiaomi απλά το ξύνει όπως παραδέχεται και η ίδια

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

κοίτα αν έχει παλιά συσκευή δεν έχει τα προβλήματα των τωρινών,θυμάμαι με το redmi note 5 pro δεν υπήρχε αυτός ο χαμός που υπάρχει στα πιο πρόσφατα μοντέλα

με μια μικρή επιφύλαξη όμως γιατι φεύγουν τα χρόνια ....αλλά και πάλι του είχα περάσει custom aosip,τώρα στα νεώτερα υπάρχει πραγματικά μπαχαλο σε όλα τα επίπεδα και η xiaomi απλά το ξύνει όπως παραδέχεται και η ίδια

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Εκείνα είχαν "φθηνιάρικα" προβλήματα. Μικρόφωνα, ηχεία, οθόνες, μηχανισμούς δόνησης και αισθητήρες από τα κάτω κάτω ράφια. Bugs ανέκαθεν είχαν.

"Ένα έφτιαχναν, πέντε χαλούσαν." Γνωστή ατάκα στους κύκλους της Τσαόμι.

 

Τελοσπαντων. Εγώ δεν ασχολούμαι άλλο μαζί τους. Κάποιοι επιβεβαιωθήκαμε και κάποιοι άλλοι διαψεύσθηκαν. Μόνο για ψυχικό ανεβασμό θα παρακολουθώ τα γραπτά τους.

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

 

Με πρόλαβες,αυτό ήθελα να γράψω την τιμή του MI 11 ultra...Είναι τούμπανο συσκευή,αλλά ακόμα και αν μου δίνανε αυτό το ποσό,και έφτανα στο ταμείο να πληρώσω,είμαι σίγουρος ότι τελευταία στιγμή θα έτρεχα να πάρω κάτι άλλο... Samsung,η iPhone... Δυστυχώς στην συνείδηση του κόσμου,στο μεγαλύτερο βαθμό η Xiaomi έχει περάσει σαν μια εταιρεία με φτηνά κινητά...Όπως είπα είναι τούμπανο...Αλλά θέλουν δουλειά ακόμα για να πάρουν πελάτες από άλλες ναυαρχίδες...

Link to comment
Share on other sites

μην νομίζεις ότι έχει κάτι ιδιαίτερο σε σύγκριση με το s21 ulta,απλά αυτό φοράει gn2 αντί gn1 πάλι της Samsung και της μπαταρίας που φοράει στην πλάτη,σορυ αλλά δεν ξέρω πως αλλιώς να περιγράψω αυτό το πράγμα

https://www.devicespecifications.com/en/model/a7b355fb

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους μπορώ να κοιμάμαι ήσυχος το βράδυ, μήπως έρχεται ο καιρός να γυρίσω στο, muimui; Οπως έλεγε και ο φίλος Παντελής (Όσο δέρμα κι αν πετάξεις MIUI είσαι δε θ' αλλάξεις)

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα όλα σας τα σχόλια, αλλά ούτε ένας δεν αναφέρθηκε στο ότι υπάρχει ένα ελληνικό community που τροποποιεί, μεταφράζει, διορθώνει, και εμπλουτίζει το MIUI έτσι ώστε αν κάποιος θέλει, μπορεί πολύ εύκολα να περάσει μια ελληνική ROM και να τελειώσουν τα όποια προβλήματα που μπορεί να έχει.

Αν όλος ο ντόρος γύρω από την Xiaomi έχει να κάνει bugs του λειτουργικού, αυτά έχουν λυθεί από το ελληνικό Community.

https://xiaomi-miui.gr/community/

 

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η ελληνική κοινότητα όντως κάνει καλή δουλειά και η ρομ τους βασίζονται στην κινεζική, δεν είναι και εντελώς απροβληματιστες τα θέματα τους τα έχουν.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα όλα σας τα σχόλια, αλλά ούτε ένας δεν αναφέρθηκε στο ότι υπάρχει ένα ελληνικό community που τροποποιεί, μεταφράζει, διορθώνει, και εμπλουτίζει το MIUI έτσι ώστε αν κάποιος θέλει, μπορεί πολύ εύκολα να περάσει μια ελληνική ROM και να τελειώσουν τα όποια προβλήματα που μπορεί να έχει.

Αν όλος ο ντόρος γύρω από την Xiaomi έχει να κάνει bugs του λειτουργικού, αυτά έχουν λυθεί από το ελληνικό Community.

https://xiaomi-miui.gr/community/

 

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φοβερή λύση πραγματικά! Να αγοράσεις κινητό 1300€ και να βασίζεσαι σε custom rom από το ελληνικό community αντί για κανονική υποστήριξη από τη μαμά εταιρία που τσεπωσε τα χρήματα! Αστεία πράγματα πραγματικά!

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Off-topic sorry αλλά υπάρχει ενσωματωμένο στα gms το κοινοποίηση κοντά, WiFi direct αλλά κοινό για όλες τις συσκευές.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Φοβερή λύση πραγματικά! Να αγοράσεις κινητό 1300€ και να βασίζεσαι σε custom rom από το ελληνικό community αντί για κανονική υποστήριξη από τη μαμά εταιρία που τσεπωσε τα χρήματα! Αστεία πράγματα πραγματικά!
Είναι τραγικό φίλε, γι'αυτό εγώ σε xiaomi πάνω από 200-250€ τα θεωρώ πεταμένα λεφτά, στα φθηνά μοντέλα να το δεχτώ να περάσω μια άλλη ρομ όπως αυτήν την στιγμή για να έχω σωστό τηλέφωνο στο mi A3 του φοράω paranoid rom, η μαμά είναι σκουπίδι μπροστά σε αυτήν.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Είπα ποτέ ότι είμαι fanboy της Xiaomi; Επειδή υποστηρίζω τη συσκευή μου που δεν έχει τα προαναφερθέντα προβλήματα;

Δηλαδή σώνει και καλά θα έπρεπε να έχει επειδή έγιναν όσα έγιναν στο Twitter και επειδή είχαν θέματα κάποιοι;

 

Γιατι ποιος ειπε οτι η συσκευη σου συγκεκριμενα ειναι μεσα στα προβληματα και εσυ νιωθεις την αναγκη να υποστηριξεις το αντιθετο σε καθε θεμα???

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Διάβασα όλα σας τα σχόλια, αλλά ούτε ένας δεν αναφέρθηκε στο ότι υπάρχει ένα ελληνικό community που τροποποιεί, μεταφράζει, διορθώνει, και εμπλουτίζει το MIUI έτσι ώστε αν κάποιος θέλει, μπορεί πολύ εύκολα να περάσει μια ελληνική ROM και να τελειώσουν τα όποια προβλήματα που μπορεί να έχει.

Αν όλος ο ντόρος γύρω από την Xiaomi έχει να κάνει bugs του λειτουργικού, αυτά έχουν λυθεί από το ελληνικό Community.

https://xiaomi-miui.gr/community/

 

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η πλειοψηφια του κοσμου εκει εξω δεν ασχολειται πλεον με roms σε σχεση με παλιοτερα.

Ουτε κιολας ειναι δυνατον να αγοραζει καποιος το 2021 συσκευη,και να πρεπει να καταφευγει σε αλλες rom,εαν η Χ εταιρεια δεν ειναι ικανη να διορθωνει τα περισσοτερα θεματα.

 

Μιλαμε υποτιθεται για την 3η εταιρεια παγκοσμιως. Δεν μιλαμε για καμια LeEco,Doogee κλπ

Link to comment
Share on other sites

Οι κακοι Κινεζοι και οι καλοι Αμερικανοι.

αχ μωρε.

Link to comment
Share on other sites

Οι κακοι Κινεζοι και οι καλοι Αμερικανοι.

αχ μωρε.

 

Άσχετο,και άστοχο σχόλιο...Κανείς δεν είπε κάτι τέτοιο...

Link to comment
Share on other sites

Φοβερή λύση πραγματικά! Να αγοράσεις κινητό 1300€ και να βασίζεσαι σε custom rom από το ελληνικό community αντί για κανονική υποστήριξη από τη μαμά εταιρία που τσεπωσε τα χρήματα! Αστεία πράγματα πραγματικά!

 

Είναι λάθος το σκεπτικό σου. Είναι σαν να μου λες, "γιατί η Mercedes δεν βγάζει τα αυτοκίνητα της όπως τα μεταμορφώνει η Brabus? H γιατί η Audi δεν τα βγάζει εξαρχής όπως τα φτιάχνει η ABT?"

Φαντάσου φίλε την ελληνική κοινότητα σαν έναν βελτιωτικό οίκο. Πού παίρνει τα καλύτερα στοιχεία και από τις 2 ROM (global - China), εξελληνίζει το μενού, επεμβαίνει στην κατανάλωση της μπαταρίας, διορθώνει τα όποια προβλήματα, προσθέτει features (όπως η εγγραφή κλήσεων) και σου φέρνει στο πιάτο ένα τέλειο και αψεγάδιαστο λειτουργικό. Και σε συνεργασία με το κορυφαίο hardware, έχεις ένα τηλέφωνο καλύτερα από όλους και απ'όλα.

Για να πάρεις ένα ακριβό Xiaomi, πρέπει να ξέρεις να το υποστηρίξεις. Αλλιώς πάρε Samsung που δεν έχει καμία υποστήριξη και περιμένεις πότε και αν η εταιρεία, προθυμοποιηθεί να διορθώσει τα δικά της κακώς κείμενα.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...