Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες, η HOL έχει κορεσμένες τις γραμμές τις προς το εξωτερικό. Απο το site της πατήστε να δείτε την ζωντανή κίνηση του δυκτίου της. Άν κλικάρετε στο Κορωπί, θα δείτε κάτω κάτω οτι οι διεθνείς γραμμές της είναι πάντα στο κόκκινο.

International Seabone:

Input Traffic: 98.2% Output Traffic: 77.0%

International PCCW:

Input Traffic: 28.8% Output Traffic: 93.5%

International PCCW2:

Input Traffic: 95.7% Output Traffic: 28.6%

International Seabone II:

Input Traffic: 94.5% Output Traffic: 78.0%

International Seabone III:

Input Traffic: 98.2% Output Traffic: 75.4%

 

Αν δεν αναβαθμίσει τα κυκλώματά της προς το εξωτερικό, η κατάσταση θα γίνει ακόμα πιο σκατά με τις νέες συνδέσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν παιζει ρολο ο τυπος της γραμμης και η HOL δεν επηρεαζει καθολου torrents k P2P. Το προβλημα οφειλεται στον OTE. Προφανως δεν εχει γινει αναβαθμιση στην περιοχη σου ή δεν εχει ολοκληρωθει! Μα επιτελους ποτε θα καταλαβει ο ΟΤΕ οτι τα Mbit που διαθετει για DSL υπηρεσιες ΔΕΝ ΕΠΑΡΚΟΥΝ σε αρκετες περιοχες !:mad:ΟΤΕ :rocket:

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση και από ότι κατάλαβα δεν θα καταφέρω και τίποτα άμα παραπονεθώ και στον :shoot: ΟΤΕ.

 

DSL στην Ελλάδα:baby:

Τι μπορούν να κάνουν οι συνδρομητές:X

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, η HOL έχει κορεσμένες τις γραμμές τις προς το εξωτερικό. Απο το site της πατήστε να δείτε την ζωντανή κίνηση του δυκτίου της. Άν κλικάρετε στο Κορωπί, θα δείτε κάτω κάτω οτι οι διεθνείς γραμμές της είναι πάντα στο κόκκινο.

International Seabone:

Input Traffic: 98.2% Output Traffic: 77.0%

International PCCW:

Input Traffic: 28.8% Output Traffic: 93.5%

International PCCW2:

Input Traffic: 95.7% Output Traffic: 28.6%

International Seabone II:

Input Traffic: 94.5% Output Traffic: 78.0%

International Seabone III:

Input Traffic: 98.2% Output Traffic: 75.4%

 

Αν δεν αναβαθμίσει τα κυκλώματά της προς το εξωτερικό, η κατάσταση θα γίνει ακόμα πιο σκατά με τις νέες συνδέσεις.

 

Το εχω παρατηρησει εδω και καιρο. Αφου ομως ποτε δεν φτανουν στο 100 ποιο το προβλημα? Φαντασου ποσουν συνδρομητες εχει για να ειναι συνεχεια στα κοκκινα! Εχει απο τα μεγαλυτερα international ΒΒ.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε μένα συνεχίζονται τα προβλήματα, μέσω της HOL είχαμε δηλώσει βλάβη της γραμμής μου (πολύ χαμηλές ταχύτητες), ο πΟΤΕ απάντησε ότι θα λυθούν τα προβλήματα στο τέλος Νοέμβρη, μέχρι που τα προβλήματα χειροτέρεψαν, με πολύ μεγάλη δυσκολία μπορώ να πάρω ακόμα και τα e-mail μου(αν είναι δυνατό με 1024 ταχύτητα), κάποια στιγμή με ξαναπήραν!!!! μόνοι τους από την HOL να με ρωτήσουν αν άλλαξε τίποτα στο θέμα μου, τους είπα φυσικά ΟΧΙ και ξαναδώσανε τη γραμμή για βλάβη.

Με πήρε ένας expert του πΟΤΕ να με ρωτήσει πιο είναι το πρόβλημα, του είπα για τις ταχύτητες και μετά από μισή ώρα check της γραμμής μου, μου είπε ότι στο τέλος Νοεμβρίου θα λυθούν τα προβλήματα.:mad:

Ήταν μια μικρή ιστορία του γρήγορου internet στην σύγχρονη Ελλάδα.

 

Παιδιά άλλος με τα ίδια προβλήματα στην ίδια περιοχή???

Περαία/Θεσ/νίκης

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε μένα συνεχίζονται τα προβλήματα, μέσω της HOL είχαμε δηλώσει βλάβη της γραμμής μου (πολύ χαμηλές ταχύτητες), ο πΟΤΕ απάντησε ότι θα λυθούν τα προβλήματα στο τέλος Νοέμβρη, μέχρι που τα προβλήματα χειροτέρεψαν, με πολύ μεγάλη δυσκολία μπορώ να πάρω ακόμα και τα e-mail μου(αν είναι δυνατό με 1024 ταχύτητα), κάποια στιγμή με ξαναπήραν!!!! μόνοι τους από την HOL να με ρωτήσουν αν άλλαξε τίποτα στο θέμα μου, τους είπα φυσικά ΟΧΙ και ξαναδώσανε τη γραμμή για βλάβη.

Με πήρε ένας expert του πΟΤΕ να με ρωτήσει πιο είναι το πρόβλημα, του είπα για τις ταχύτητες και μετά από μισή ώρα check της γραμμής μου, μου είπε ότι στο τέλος Νοεμβρίου θα λυθούν τα προβλήματα.:mad:

Ήταν μια μικρή ιστορία του γρήγορου internet στην σύγχρονη Ελλάδα.

 

Παιδιά άλλος με τα ίδια προβλήματα στην ίδια περιοχή???

Περαία/Θεσ/νίκης

 

Στο κεντρο της πολης και λιγο πανω δεν υπαρχουν προβληματα με τη HOL. Προφανως ειναι θεμα ΟΤΕ και δεν θα υπηρχε καποια διαφορα αν ειχες αλλο παροχο εκτος απο το conn-x που τροφοδοτειται απευθειας απο τον ΟΤΕ!

Link to comment
Share on other sites

Τι συμβαινει με το evoice ? Εχει κανεις απο σας προβληματα. σημερα παλι βλεπω οτι δεν μπορω να καλεσω...
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι παρασκευή μου ενεργοποιήθηκε η γραμμή απο οτε κ απο την αρχή πάνω απο 70kbs(κ πολλα σας λέω) δεν είδα ποτέ!Το αποκορύφωμα είναι τώρα που γράφω έχω ανοιχτά μtorrent k dc++ κ πάνω απο 20 δεν ανεβαίνει με τίποτα.Χτες έκανα το speedtest ths forthnet και έβγαλα 820.Λέτε να φταίει η γραμμή μου ή είναι θέμα isp?Μένω Αμπελόκηπους αθήνας κ έχω Hol bradband 1024.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι παρασκευή μου ενεργοποιήθηκε η γραμμή απο οτε κ απο την αρχή πάνω απο 70kbs(κ πολλα σας λέω) δεν είδα ποτέ!Το αποκορύφωμα είναι τώρα που γράφω έχω ανοιχτά μtorrent k dc++ κ πάνω απο 20 δεν ανεβαίνει με τίποτα.Χτες έκανα το speedtest ths forthnet και έβγαλα 820.Λέτε να φταίει η γραμμή μου ή είναι θέμα isp?Μένω Αμπελόκηπους αθήνας κ έχω Hol bradband 1024.

 

Σημερα απο το απογευμα και μετα ειναι αθλιες οι ταχυτητες. Ας μην ανησυχουμε τωρα. Ο ΟΤΕ κανει εργασιες για να καταφερει να ειναι εντελως ετοιμος στις 1/12!

Link to comment
Share on other sites

ναι είδαμε κ σήμερα...το πρωί 30KBs ta torrent k mexri 50 με ό,τι άλλο.. απαράδεκτες υπηρεσίες..:angry: :down: και μιλάω για κέντρο θεσ/νικης
Link to comment
Share on other sites

ναι είδαμε κ σήμερα...το πρωί 30KBs ta torrent k mexri 50 με ό,τι άλλο.. απαράδεκτες υπηρεσίες..:angry: :down: και μιλάω για κέντρο θεσ/νικης

 

Δε μπορεις να κρινεις την ταχυτητα μιας συνδεσης απο την ταχυτητα κατεβασματος ενος torrent! Απο τη στιγμη που κατεβαζεις απο αλλο χρηστη η ταχυτητα σου εξαρταται απ' αυτον!

Link to comment
Share on other sites

Σημερα απο το απογευμα και μετα ειναι αθλιες οι ταχυτητες. Ας μην ανησυχουμε τωρα. Ο ΟΤΕ κανει εργασιες για να καταφερει να ειναι εντελως ετοιμος στις 1/12!

 

 

2/12/2006 .... Μια ήσυχη έναστρη νύχτα ... Αποφασίζω να τεστάρω τη γραμμή μου ...

 

 

TCP/Web100 Network Diagnostic Tool v5.2.1e

click START to begin

Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done

running 10s outbound test (client to server) . . . . . 224.81Kb/s

running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 425.98kb/s

Your PC is connected to a Cable/DSL modem

 

click START to re-test

Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done

running 10s outbound test (client to server) . . . . . 224.48Kb/s

running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 400.92kb/s

Your PC is connected to a Cable/DSL modem

Information: Other network traffic is congesting the link

 

click START to re-test

Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done

running 10s outbound test (client to server) . . . . . 224.46Kb/s

running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 407.88kb/s

Your PC is connected to a Cable/DSL modem

Information: Other network traffic is congesting the link

 

 

 

Συμπέρασμα: Έπρεπε να πάει 01:14 τη νύχτα για να δω ταχύτητες πάνω από 400Kbits (σε γραμμή 1024 Kbits !!!!!)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Ψυχραιμία ...

Link to comment
Share on other sites

Συμπέρασμα: Έπρεπε να πάει 01:14 τη νύχτα για να δω ταχύτητες πάνω από 400Kbits (σε γραμμή 1024 Kbits !!!!!)

 

Απο ποια πολη συνδεεσαι ?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρε παιδιά μπορεί να μου εξηγήσει κανείς, πόση πρέπει να είναι η πραγματική ταχύτητα

Download & Upload όταν έχεις ταχύτητα 1024

Με πόση ταχύτητα δηλαδή θα λέγατε ότι θα είσασταν ευχαριστημένοι και με την προυπόθεση ότι έχετε 1024 γραμμή?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρε παιδιά μπορεί να μου εξηγήσει κανείς, πόση πρέπει να είναι η πραγματική ταχύτητα

Download & Upload όταν έχεις ταχύτητα 1024

Με πόση ταχύτητα δηλαδή θα λέγατε ότι θα είσασταν ευχαριστημένοι και με την προυπόθεση ότι έχετε 1024 γραμμή?

 

DL:100 KB/s

UL:25 KB/s

 

Καθαρα, σταθερα ολες τις μερες και ωρες!

Link to comment
Share on other sites

Απο ποια πολη συνδεεσαι ?

 

Καλημέρα και καλή εβδομάδα.

 

Από Θεσ/νίκη και όσο και αν σου φανεί παράξενο, ούτε 200μέτρα από τον τοπικό ΟΤΕ :confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Ψυχραιμία ...

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορω να συνδεθω στο MSN απο το πρωϊ. Απο τη σχολη μου συνδεθηκα κανονικα? Εχει αλλος προβλημα με HOL συνδεση? :confused:

 

edit: Πριν απο λιγο διορθωθηκε το προβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορω να συνδεθω στο MSN απο το πρωϊ. Απο τη σχολη μου συνδεθηκα κανονικα? Εχει αλλος προβλημα με HOL συνδεση? :confused:

 

edit: Πριν απο λιγο διορθωθηκε το προβλημα!

 

Εγώ είχα προβλήματα παλαιότερα με κάποιες συγκεκριμένες σελίδες, όταν με τον explorer προσπαθούσα να συνδεθώ. Η εταιρία "έκοβε" συγκεκριμένες σελίδες, για κάποιο λόγο, και ήταν αδύνατη η πλοήγηση.

 

Με την άλλη σύνδεση που έχω δεν αντιμετώπιζα κανένα προβλημα στις ίδιες τις σελίδες. Κάτι ανάλογο αντιμετώπιζε και συνεργάτης μου που είχε και αυτός HOL.

 

Μάλλον προσωρινό είναι...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Ψυχραιμία ...

Link to comment
Share on other sites

Τι συμβαινει με το evoice ? Εχει κανεις απο σας προβληματα. σημερα παλι βλεπω οτι δεν μπορω να καλεσω...

 

emena mou trwei kollhma ka8e 2 meres kai allazw port..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

παιδιά, επειδή σκέφτομαι (μάλλον έχω ψιλοκαταλήξει) να βάλω το HiBox στα 1024 που στην περιοχή μου λόγω ύπαρξης κόμβου HoL πάει στα 4 Mbit, ήθελα να σας ρωτήσω: γενικότερα από ταχύτητες η HoL πώς είναι;;

Ανταποκρίνεται σε αυτά που λέει ή δουλεύει τον κόσμο;

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ΗΟΛ broadbandpack...αν παρω το Hi box πρεπει να ξανακανω ενεργοποιηση κτλ?(που περιμενεις 10 μερες)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...