Jump to content

Samsung A52 / A72 (5G)


fotisbasm_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

https://www.facebook.com/marketplace/116256445051841/search/?query=a72

 

παιδια πως γινεται απο πλαισιο οπως λεει και να ειναι τοσο πιο φτηνα ακομα και απο σκρουτζ?παιζει λαμογια?

Link to comment
Share on other sites

https://www.facebook.com/marketplace/116256445051841/search/?query=a72

 

παιδια πως γινεται απο πλαισιο οπως λεει και να ειναι τοσο πιο φτηνα ακομα και απο σκρουτζ?παιζει λαμογια?

 

Κατά καιρούς βγαίνουν παρόμοιες προσφορές από mainstream αλυσίδες, με τιμές κάτω από του σκρουτζ. Απλώς δεν κρατάνε πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα πηρα το Α52 5G (σφραγισμενο new) ολα καλα απλα δεν τρελαθηκα με την μπαταρια , δεν μπορω να πω οτι κραταει , βεβαια 1 φορτηση του εχω κανει , λογικα θελω να πιστευω οτι θα στρωσει , και φυσικα το εχω μονο σε 4G και οχι σε 5G για να προλαβω μερικους , εσεις οι κατοχοι τι λετε ?
Link to comment
Share on other sites

σκ@τα έχω το ίδιο δίλημμα μεταξύ Α72 και Α52 5G! το 5G δεν με νοιάζει.

από την μία έχουμε το 3Χ οπτικό ζουμ και από την άλλη τον λίγο καλύτερο επεξεργαστή!

μπαταρία θεωρώ ότι δεν παίζει μεγάλη διαφορά. ε ρε μπλέξιμο.

 

βέβαια οποιο και να πάρω θα είναι καλύτερο από το Α31 που έχω τώρα.

και να πω ότι σε κανένα χρόνο θα ξανά αλλάξω κινητό.

 

Sent from my SM-A315G using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σκ@τα έχω το ίδιο δίλημμα μεταξύ Α72 και Α52 5G! το 5G δεν με νοιάζει.

από την μία έχουμε το 3Χ οπτικό ζουμ και από την άλλη τον λίγο καλύτερο επεξεργαστή!

μπαταρία θεωρώ ότι δεν παίζει μεγάλη διαφορά. ε ρε μπλέξιμο.

 

βέβαια οποιο και να πάρω θα είναι καλύτερο από το Α31 που έχω τώρα.

και να πω ότι σε κανένα χρόνο θα ξανά αλλάξω κινητό.

 

Sent from my SM-A315G using Tapatalk

Τα extra 500mah διαφορά δεν το λες και λίγο έχει διαφορά

Link to comment
Share on other sites

για αυτούς τους επεξεργαστές (720 και 750 snapdragon) υπάρχει /έχετε δοκιμάσει κάποια καλή gcam και ποια;

 

Sent from my SM-A315G using Tapatalk

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε και εσείς προσέξει ότι οι ήχοι κλήσεων και οι ειδοποιήσεις δεν ακούγονται δυνατά;

Έχω κατεβάσει και από το play store αλλά και πάλι ακούγονται αδύνατα παρ όλο που τα έχω ρυθμισμένα στο full

Link to comment
Share on other sites

σκ@τα έχω το ίδιο δίλημμα μεταξύ Α72 και Α52 5G! το 5G δεν με νοιάζει.

από την μία έχουμε το 3Χ οπτικό ζουμ και από την άλλη τον λίγο καλύτερο επεξεργαστή!

μπαταρία θεωρώ ότι δεν παίζει μεγάλη διαφορά. ε ρε μπλέξιμο.

 

βέβαια οποιο και να πάρω θα είναι καλύτερο από το Α31 που έχω τώρα.

και να πω ότι σε κανένα χρόνο θα ξανά αλλάξω κινητό.

 

Sent from my SM-A315G using Tapatalk

Εκείνο που θα πρέπει να σε προβληματίζει, είναι το μέγεθος και τίποτα άλλο.

Στον επεξεργαστή, δε νομίζω ότι υπάρχει ουσιαστική διαφορά. Τι 720 τι 750. Δε νομίζω δηλαδή ότι είναι κριτήριο επιλογής.

Να μου έλεγες ότι φορούσε τον 780 που έχει το Mi 11 Lite 5G το οποίο είχα για ένα φεγγάρι, να το καταλάβω.

Εγώ με το Α72 είμαι πολύ ευχαριστημένος σε όλα και κυρίως στη φωτογραφική, για την οποία το πήρα κιόλας.

Απλά με έχει κουράσει το μέγεθος. Πολύ παντόφλα ρε γ@μωτο.

Έχω και το Ρ40 παράλληλα και δε σου κρύβω ότι τείνω προς το να ξεφορτωθώ το Α72 μόνο και μόνο γι αυτό τον λόγο.

Το λογισμικό πάντως της Samsumg είναι κορυφαίο.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Εκείνο που θα πρέπει να σε προβληματίζει, είναι το μέγεθος και τίποτα άλλο.

Στον επεξεργαστή, δε νομίζω ότι υπάρχει ουσιαστική διαφορά. Τι 720 τι 750. Δε νομίζω δηλαδή ότι είναι κριτήριο επιλογής.

Να μου έλεγες ότι φορούσε τον 780 που έχει το Mi 11 Lite 5G το οποίο είχα για ένα φεγγάρι, να το καταλάβω.

Εγώ με το Α72 είμαι πολύ ευχαριστημένος σε όλα και κυρίως στη φωτογραφική, για την οποία το πήρα κιόλας.

Απλά με έχει κουράσει το μέγεθος. Πολύ παντόφλα ρε γ@μωτο.

Έχω και το Ρ40 παράλληλα και δε σου κρύβω ότι τείνω προς το να ξεφορτωθώ το Α72 μόνο και μόνο γι αυτό τον λόγο.

Το λογισμικό πάντως της Samsumg είναι κορυφαίο.

δεν με νοιαζει το μεγεθος τοσο.!
Link to comment
Share on other sites

Πέρα από τα reviews σε youtube και αλλού που όλοι μπορούμε να δούμε, έχει μπει κανείς στη διαδικασία να συγκρίνει φωτό μεταξύ των δύο κινητών για να μας πει την άποψή του;

Εννοώ κάποιος που είτε έχει και τα δύο κινητά στην κατοχή του, είτε έχει το ένα και κάποιος φίλος του το άλλο.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Το 72 για εμενα εχει καλυτερη καμερα λογο ζοομ το ςχει φιλος το 72 και ρο δοκιμασα, γενικα σε σχεση με huawei p30pro και huawei p40 pro που ειχα και το τεσταρα τοσο το 52 οσο και το 72 ειναι μαπα και τα 2 , και στο θεμα καμερα δυστυχώς δεν δικαιολογουν τα λεφτα τους
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα. Ευχαριστώ.

Εγώ πάντως που έχω το Α72 και το Ρ40, μπορώ να πω ότι οι φωτό του Α72 είναι πάρα πολύ καλές, ακόμα και οι βραδυνές.

Δε θα πω καλύτερες από του Ρ40, αλλά σίγουρα είναι πολύ πάνω από τον μέσο όρο.

Το Ρ40 παρ' ότι φωτογραφικός βασιλιάς, έχω παρατηρήσει ότι το βράδυ "γεννάει" φως από το πουθενά.

Ακόμα και στα πιο σκοτεινά σημεία, σου βγάζει φωτεινές φωτό κάτι το οποίο δεν είναι πάντα καλό.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

βρίσκω σφραγισμένο Α72 στα 330 από από ιδιώτη πωλητή. πως ξέρουμε ότι δεν έχει μέσα πέτρες; και το έχει ξανά σφραγίσει;

 

Sent from my SM-A315G using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάς να έχει μόνο θετικές αξιολογήσεις, να είναι αρκετές και προχωράς.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάς να έχει μόνο θετικές αξιολογήσεις, να είναι αρκετές και προχωράς.
δεν εχει καμια πωληση λεει .του το εκαναν δωρο και δεν το θελει εχει λεει s21 ultra
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτή την περίπτωση προσωπικά δε θα προχωρούσα.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτή την περίπτωση προσωπικά δε θα προχωρούσα.
πάντως και εγώ πρώτη (και δεύτερη φορά) πούλησα 2 κινητά το τελευταίο έτος μια χαρά. όχι φυσικά σφραγισμένα αλλά σαν καινούργια με ζελατίνα, θήκη από την πρώτη μέρα και με το κουτί και την απόδειξη αγοράς! δεν ξέρω....

 

Sent from my SM-A315G using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λέω τι θα έκανα ο ίδιος, το πιο πιθανό είναι να μην έχεις πρόβλημα.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Λέω τι θα έκανα ο ίδιος, το πιο πιθανό είναι να μην έχεις πρόβλημα.
οκ θα λαβω τα λεγομενα σου υπόψιν σοβαρα στην οποια αποφαση παρω! :) Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Για όσους ενδιαφέρονται από σήμερα και μέχρι τις 07.08, το πλαίσιο έχει -20% για τους κατόχους καρτών Eurobank.

Με λίγα λόγια το 128άρι Α72, βγαίνει στα €343. Δεν είναι άσχημα.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Για όσους ενδιαφέρονται από σήμερα και μέχρι τις 07.08, το πλαίσιο έχει -20% για τους κατόχους καρτών Eurobank.

 

Με λίγα λόγια το 128άρι Α72, βγαίνει στα €343. Δεν είναι άσχημα.

428 βγαίνει.. δυστυχώς213aba51b242639d6ab17e4c6b51c4c7.jpg

 

Sent from my SM-A315G using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

€428 μείον το 20% που θα επιστραφεί στην κάρτα σου.

Το πλαίσιο το έχει σε έκπτωση από τα €479 στα €428.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...