Jump to content

Samsung A52 / A72 (5G)


fotisbasm_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 ώρα πριν, vastegial_74 said:

Ακριβώς. Κάπου διάβασα πως το επόμενο fe θα αντικαταστήσει τη σειρά Α7 που θα καταργηθεί και θα είναι με exynos. Αξίζει το 21fe, είναι αυτό που είπες, midrange (μόνο στη τιμή) ναυαρχίδα. Που και που η samsung μας εκπλήσσει ευχάριστα. Και εγώ δεν το βλέπω να βγάζει κάτι ανάλογο σύντομα. 

Εγώ δεν βλέπω άλλο Fe να βγαίνει. Αλλιώς θα είχε ήδη κυκλοφορήσει το S22 FE. Φεβρουάριο θα παρουσιάσουν τα S23, S23+ και το αντίστοιχο Ultra. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, evris2013 said:

Εγώ δεν βλέπω άλλο Fe να βγαίνει. Αλλιώς θα είχε ήδη κυκλοφορήσει το S22 FE. Φεβρουάριο θα παρουσιάσουν τα S23, S23+ και το αντίστοιχο Ultra. 

Θα δείξει. Λογικά θα έπρεπε να είχε βγει τώρα τον Ιανουάριο αν εμένα όπως πέρυσι. Ίσως βγει αργότερα, ίσως του χρόνου, ποιος ξέρει; 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι γιατί η FE έκδοση είναι γι αυτούς που δεν μπορούν να διαθέσουν 1000+ για μια ναυαρχίδα της Samsung και με αξιόλογα specs σχετικά. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

δεν ξέρω εάν είναι η σημερινή αναβάθμιση, το ότι έτρεξα το galaxy app booster μετά(πρώτη φορά το κάνω) η απλά είναι λόγω της επανεκκίνησης που έκανε η συσκευή μετά την αναβάθμιση, αλλά το κινητό έγινε πιο σβέλτο.
Α72


Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα παιδιά

Έχω ένα θέμα με τον Chrome στο A52
Αν αναζητήσω κάτι στο Google πχ μια περιοχή δε φαίνονται οι φωτογραφίες έχετε και εσείς κάποιο θέμα ; Σε άλλο browser είμαι οκ έχω σβήσει τον chrome ξανά εγκαταστάση κλπ αλλά τπτ

Ευχαριστώ

Στάλθηκε από το SM-A525F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Jim30 said:

Καλημέρα παιδιά

Έχω ένα θέμα με τον Chrome στο A52
Αν αναζητήσω κάτι στο Google πχ μια περιοχή δε φαίνονται οι φωτογραφίες έχετε και εσείς κάποιο θέμα ; Σε άλλο browser είμαι οκ έχω σβήσει τον chrome ξανά εγκαταστάση κλπ αλλά τπτ

Ευχαριστώ

Στάλθηκε από το SM-A525F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Τί εννοείς; γράφεις μια πόλη,μετά πάς στο ''εικόνες'', πατάς πάνω στην εικόνα και δεν στην ανοίγει; εμένα τις ανοίγει κανονικά.

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Πατάω μια περιοχή χωρίς να πάω στις εικόνες και δεν φαίνεται τπτ εμφανίζει κάποια μικρά παράθυρα κενά όπως πχ όταν εμφανίζει τους χάρτες αλλά χωρίς εικόνα

Στάλθηκε από το SM-A525F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Α βρήκα τι φταίει αν κάνω log in και σύγχρονισμος με το account της google τρώει αυτό το σκάλωμα χωρίς σύγχρονισμο είναι οκ

Στάλθηκε από το SM-A525F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Παιδιά τι ισχύει σε περίπτωση που το A52 πάρει νερό τελικά? Φτιάχνεται, αξίζει? Μαύρισε η οθόνη και άρχισε να ζεσταίνεται. Δυστυχώς δεν είναι σε εγγύηση πλέον έληξε τον Μάιο, αλλά προβληματίζομαι τι συνέβη και πήρε νερό.
Σε πισίνα έγινε, τράβηξα ένα βίντεο μέσα στο νερό σε 20 εκατοστά βάθος κάτω από την επιφάνεια και για μερικά δευτερόλεπτα.
Τώρα το έβαλα σε δοχείο με ρύζι ου διάβασα ότι βοηθάει.

Sent from my SM-A546B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, vabiris said:

Παιδιά τι ισχύει σε περίπτωση που το A52 πάρει νερό τελικά? Φτιάχνεται, αξίζει? Μαύρισε η οθόνη και άρχισε να ζεσταίνεται. Δυστυχώς δεν είναι σε εγγύηση πλέον έληξε τον Μάιο, αλλά προβληματίζομαι τι συνέβη και πήρε νερό.
Σε πισίνα έγινε, τράβηξα ένα βίντεο μέσα στο νερό σε 20 εκατοστά βάθος κάτω από την επιφάνεια και για μερικά δευτερόλεπτα.
Τώρα το έβαλα σε δοχείο με ρύζι ου διάβασα ότι βοηθάει.

Sent from my SM-A546B using Tapatalk
 

Δέν ξέρω τί γινεται σε θέμα service αλλα εχει τύχει σε φίλο να το είχει σε ρύζι και έστρωσε...απλά πρεπει να κάνεις υπομονή και να το αφήσεις αρκετές μέρες..

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Δέν ξέρω τί γινεται σε θέμα service αλλα εχει τύχει σε φίλο να το είχει σε ρύζι και έστρωσε...απλά πρεπει να κάνεις υπομονή και να το αφήσεις αρκετές μέρες..
Δυστυχώς δεν άνοιξε η οθόνη, μάλλον κάηκε και προσπαθώ να βρω τρόπο να πάρω φωτογραφίες. Το τηλέφωνο δουλεύει όμως γιατί το νερό έμεινε στο κάτω μέρος πριν τη μπαταρία και βραχυκυκλωσε το καλώδιο προς την οθόνη. Δεν μπορώ όμως να τις πάρω γιατί ούτε USB debugging έχει ανοιχτό, ούτε στον υπολογιστή βλέπει τον εσωτερικό χώρο αποθήκευσης, είναι μόνο στη φόρτιση.d68fe6ca4f14e2612b59eed39b518a16.jpg

Sent from my SM-A546B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Μήπως έχει πάρει κάποιος το ΟΝΕ UI 6 και Android 14 στο Α52 4G; Γιατί εγώ ακόμα τίποτα; με ξεχάσανε ή δεν πρόκειτε να το πάρουμε;

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Nikos_96 said:

Μήπως έχει πάρει κάποιος το ΟΝΕ UI 6 και Android 14 στο Α52 4G; Γιατί εγώ ακόμα τίποτα; με ξεχάσανε ή δεν πρόκειτε να το πάρουμε;

https://www.sammobile.com/news/galaxy-a52-one-ui-6-android-14-update/

 

 Έλεγξε ξανά και υπομονή 😃

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
36 minutes ago, Jim30 said:

Ήρθε σε κάποιον σε a52 4g το update αν το έβαλε και είναι οκ ?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Ήρθε..one ui 6 android 14. Στην αρχή για κάποια ωρα ψιλοσκάλωνε στα πατήματα (εντολές) των εφαρμογών αλλά μετά έστρωσε.. 2,2gb δεν είναι και λίγα..τώρα προσπαθεί να μαθει την χρήση μου και βλεπουμε..Απο πρώτη ματιά για την μπαταρία σε συνδιασμό της παλαιότητας του τηλεφωνου σχετικά καλά τα πάει..

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 8/3/2024 at 12:19 ΜΜ, Nikos_96 said:

Ήρθε..one ui 6 android 14. Στην αρχή για κάποια ωρα ψιλοσκάλωνε στα πατήματα (εντολές) των εφαρμογών αλλά μετά έστρωσε.. 2,2gb δεν είναι και λίγα..τώρα προσπαθεί να μαθει την χρήση μου και βλεπουμε..Απο πρώτη ματιά για την μπαταρία σε συνδιασμό της παλαιότητας του τηλεφωνου σχετικά καλά τα πάει..

Μετά από τόσο διάστημα έστρωσε ; 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Jim30 said:

Μετά από τόσο διάστημα έστρωσε ; 

Δέν έχω παρατηρήσει κάτι ιδιαίτερο. Μια χαρά τα πάει. Όχι οτι είδα και κάτι διαφορετικό. Σήμερα μάλιστα είχαμε και άλλο update ασφαλείας security patch. Απλά η μπαταρία δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι χειρότερα η καλύτερα.. Μπορώ να πώ στα ίδια επίπεδα είναι με πρίν. Απλά το μοντέλο αυτό είναι έτσι κ αλλιώς παλιό οπότε η μια πτώση απόδοσης μπαταρίας είναι φυσιολογική.

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Nikos_96 said:

Δέν έχω παρατηρήσει κάτι ιδιαίτερο. Μια χαρά τα πάει. Όχι οτι είδα και κάτι διαφορετικό. Σήμερα μάλιστα είχαμε και άλλο update ασφαλείας security patch. Απλά η μπαταρία δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι χειρότερα η καλύτερα.. Μπορώ να πώ στα ίδια επίπεδα είναι με πρίν. Απλά το μοντέλο αυτό είναι έτσι κ αλλιώς παλιό οπότε η μια πτώση απόδοσης μπαταρίας είναι φυσιολογική.

Ευχαριστώ πολύ 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...