Jump to content

Forthnet DSL


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω τη σύνδεση της 1ης Ιουνίου 2006. Ήταν 512 και γυρνώντας σήμερα από διακοπές τη βρήκαν στο 1.0 Mbit/δευτ. και ...αιφνιδιάστηκα ευχάριστα, καθώς δεν είχα ακούσει τίποτα για νέες προσφορές για παλιούς και νέους πελάτες.

μη χαίρεσαι ιδιαίτερα..... κι εγώ την ιδια σύνδεση με σένα έχω και το ίδιο νόμιζα...,μέχρι που εκανα μέτρηση της ταχύτητας και .... καμμιά σχέση με 1 Mbit/sec . Η γραμμή είναι 768 Mbit και μάλιστα κακή 768... Απατεώνες!!!!

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα.. Αυτη τη στιγμη εχω ενα αναβαθμισμενο πακετο 384 (768 τωρα) το οποιο "ληγει" στις 10/9....

Η ερωτηση που εχω να κανω ειναι η εξης.... Αν παω σε συμβολαιο π.χ. 2048 που ειναι 25e/μηνα, μετα πως θα χρεωνομαι...? Θα ειναι: λογαριασμος του ΟΤΕ + 25e? π.χ. 100e ΟΤΕ + 25e ΑDSL= 125e και τελος, αυτο ηταν?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.. Αυτη τη στιγμη εχω ενα αναβαθμισμενο πακετο 384 (768 τωρα) το οποιο "ληγει" στις 10/9....

Η ερωτηση που εχω να κανω ειναι η εξης.... Αν παω σε συμβολαιο π.χ. 2048 που ειναι 25e/μηνα, μετα πως θα χρεωνομαι...? Θα ειναι: λογαριασμος του ΟΤΕ + 25e? π.χ. 100e ΟΤΕ + 25e ΑDSL= 125e και τελος, αυτο ηταν?

 

ADSL:

Αν πάρεις πακέτο (πχ το ADSL in a box 2048) θα πληρώσεις 117 ευρώ στην αρχή για τους πρώτους 5 μήνες και μετά θα σου έρχεται λογαριασμός από την FORTHnet, 26 ευρώ/μήνα από τον 6ο μέχρι τον 12ο.

 

Δηλαδή δεν θα πληρώνεις τίποτα στον ΟΤΕ για ADSL. Μόνο στην FORTHnet.

 

ΤΗΛΕΦΩΝΙΑ:

Στον ΟΤΕ θα πληρώνεις το πάγιο για την φωνή (ISDN/PSTN) και τις φωνητικές κλήσεις που πιθανόν κάνεις.

Αν χρησιμοποιείς και άλλη εταιρεία για να τηλεφωνείς, θα πληρώνεις και εκείνην.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα εχω πακετο 384.... Ληγει στις σε λιγες μερες... Αν θελω να παω σε 12μηνη δεσμευση, με 2048, θα πληρωνω 25e/μηνα.... Αυτα τα 25e θα μου ερχονται στον λογαριασμο του ΟΤΕ και μετα τελος.....? μονο αυτο...?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τωρα εχω πακετο 384.... Ληγει στις σε λιγες μερες... Αν θελω να παω σε 12μηνη δεσμευση, με 2048, θα πληρωνω 25e/μηνα.... Αυτα τα 25e θα μου ερχονται στον λογαριασμο του ΟΤΕ και μετα τελος.....? μονο αυτο...?

 

........

 

Διάβασε plz τι λέω από πάνω.

 

Δεν θα πληρώσεις ΤΙΠΟΤΑ στον ΟΤΕ.

117 ευρώ για τους πρώτους 5 μήνες στην FORTHnet και μετά 26 ευρώ το μήνα ΠΑΛΙ στην Forthnet. ΟΧΙ στον OTE

Link to comment
Share on other sites

έχει κανα γενικό πρόβλημα αυτήν την ώρα η forthnet, ή μόνο η δική μου σύνδεση σέρνεται...??

512 υποτίθεται και πάνω από 80 δεν πάει..εξακριβωμένο με 4 διαφορετικά speed tests..

Link to comment
Share on other sites

έχει κανα γενικό πρόβλημα αυτήν την ώρα η forthnet, ή μόνο η δική μου σύνδεση σέρνεται...??

512 υποτίθεται και πάνω από 80 δεν πάει..εξακριβωμένο με 4 διαφορετικά speed tests..

 

Λογικό είναι να μην πιάνεις 80, αφού αντιστοιχεί σε 640 mb/s. Πόσο πιάνεις?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

έχει κανα γενικό πρόβλημα αυτήν την ώρα η forthnet, ή μόνο η δική μου σύνδεση σέρνεται...??

512 υποτίθεται και πάνω από 80 δεν πάει..εξακριβωμένο με 4 διαφορετικά speed tests..

 

Φίλε αυτό ακριβώς θα έγραφα κι εγώ!

Σέρνεται, πάνω από 120 με το testmy.net δεν έχω πιάσει στις 10 φορές που έκανα τεστ, κι έχω 512 υποτίθεται και περιμένω το 1024!

 

Τι πάθανε ρε γμτ???

 

:mad:

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σέρνομαι με γραμμή χειρότερη απο PSTN... Τι πάθανε?

Εκτός αυτού, έχω κάνει εδώ και 10 μέρες αίτηση για αναβάθμιση σε 1024(2048 πλέον!) αλλά ακόμα τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι διάβασα λίγο στο adslgr, υπάρχει καλωδιακό πρόβλημα στη σύνδεση με το εξωτερικό, το οποίο θα αποκατασταθεί σχετικά σύντομα.
Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι διάβασα λίγο στο adslgr, υπάρχει καλωδιακό πρόβλημα στη σύνδεση με το εξωτερικό, το οποίο θα αποκατασταθεί σχετικά σύντομα.

 

exactly...αυτό ακριβώς με ενημέρωσαν και από το cc , μετά βέβαια από κανά 10λεπτο αναμονής...ακόμα πάντως σέρνεται...:rolleyes::worry:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι γινεται τις τελευταιες μερες;;;

 

::.. Download Stats ..:::

Download Connection is:: 159 Kbps about 0.16 Mbps (tested with 579 kB)

Download Speed is:: 19 kB/s

Tested From:: http://testmy.net/ (Server 2)

Test Time:: 2006/09/04 - 12:43pm

 

1024 εχω,το ρουτερ λεει 2048!!!!!!

ΕΛΕΟΣΣΣΣΣΣ!

Link to comment
Share on other sites

:::.. Download Stats ..:::

Download Connection is:: 604 Kbps about 0.6 Mbps (tested with 579 kB)

Download Speed is:: 74 kB/s

Tested From:: http://testmy.net/ (Server 1)

Test Time:: 2006/09/05 - 12:51am

Bottom Line:: 11X faster than 56K 1MB Download in 13.84 sec

Tested from a 579 kB file and took 7.851 seconds to complete

Download Diagnosis:: Looks Great : 12.06 % faster than the average for host (forthnet.gr)

 

Σημερα ειναι λιγο καλυτερα τα πραγματα... (768kbps ειναι η συνδεση μου)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που δεν έχω μόνο εγώ το πρόβλημα τελικά! Κατεβάζω με την τρομερή ταχύτητα των 9,9kbps(!) και η σύνδεση μου είναι 512! Τι παίζει ρε παιδιά? Έχω φρικάρει τελείως! Ελπίζω να οφείλεται στις διαδικασίες αναβάθμισης των γραμμών...
 iPhone 3G S⃣
Link to comment
Share on other sites

:::.. Download Stats ..:::

Download Connection is:: 26900 Kbps about 26.9 Mbps (tested with 12160 kB)

Download Speed is:: 3284 kB/s

Tested From:: http://testmy.net/ (Server 2)

Test Time:: 2006/09/05 - 3:36am

Bottom Line:: 469X faster than 56K 1MB Download in 0.31 sec

Tested from a 12160 kB file and took 3.703 seconds to complete

Download Diagnosis:: Awesome! 20% + : 4872.27 % faster than the average for host (forthnet.gr)

 

Συγνώμη είναι δυνατόν?????????????????????Δείτε τι λέει το τεστ που έκανα!!!!!!!!!!!Είναι δυνατόν??

 

έκανα και δεύτερη μέτρηση και πάλι βγήκε:

 

:::.. Download Stats ..:::

Download Connection is:: 27017 Kbps about 27.02 Mbps (tested with 12160 kB)

Download Speed is:: 3298 kB/s

Tested From:: http://testmy.net/ (Server 2)

Test Time:: 2006/09/05 - 3:48am

Bottom Line:: 471X faster than 56K 1MB Download in 0.31 sec

Tested from a 12160 kB file and took 3.687 seconds to complete

Download Diagnosis:: Awesome! 20% + : 4866.36 % faster than the average for host (forthnet.gr)

 

ας μου απαντήσει κάποιος τι γίνετε....:wacko: :wacko: :blink: :blink:

 iPhone 3G S⃣
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αυτη εταιρια θα μας τρελανει.

Χτες εστειλα τα φαξ 2 φορες για ανανεωση γραμμης και μετατροπη σε 2048 και ακομη λεει δεν εχουν λαβει τα φαξ.

Ειναι δυνατον?

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

ginete.emena tora me idopoioun gia ta e-mail pou steila prin miamisi ebdomada.ante re pote energopoihse to kol;;...grammi.

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω βελτίωση παίδες. Έπιανα 400 με το ζόρι, και τώρα:

 

 

click START to re-test

Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done

running 10s outbound test (client to server) . . . . . 169.86Kb/s

running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 665.77kb/s

Your PC is connected to a Cable/DSL modem

 

768 η γραμμή

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είχα κάνει αίτηση πριν 2 βδομάδες και έστειλα mail για να με ενημερώσουν για την πορεία της αναβάθμισης, αλλά αν δεν ξανάπαιρνα χθες τηλ . στο κέντρο εξυπηρέτησης θα με είχαν ακόμα... γειωμένο! Τους παίρνω λοιπόν χθες το απογευμα (περιττό να πω οτι αν δεν συμπληρώσεις 10λεπτο σε αναμονή δεν το σηκώνει κανένας εκει μέσα...) και λέω τι γίνεται με την αναβάθμιση. Μισό λεπτο να δω μου λένε και όση ώρα περίμενα στέλνουν το αίτημα στον ΟΤΕ και σαν απάντηση παίρνω: "Η αίτησή σας έχει σταλεί στις 05/09" δηλαδή χθές!!! Ποιός δουλεύει ποιόν τέλος πάντων?!
Link to comment
Share on other sites

Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done

running 10s outbound test (client to server) . . . . . 169.63Kb/s

running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 626.93kb/s

Your PC is connected to a Cable/DSL modem

Information: Other network traffic is congesting the link

 

click START to re-test

Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done

running 10s outbound test (client to server) . . . . . 169.96Kb/s

running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 624.37kb/s

Your PC is connected to a Cable/DSL modem

Information: Other network traffic is congesting the link

 

Νομιζω πως το προβλημα φτανει στο τελος του... Για μενα εφτασε ηδη παντως...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

paidia kalispera.mporei kapoios na me boithisei me tis rythmiseis sta torrents wste na katebazw me kalyteri taxytita?mou eipan gia kapoies rythiseis alla den gnwrizw.exw adsl forthnet 512 kai tin douleuw apo xtes.
Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εγώ έχω κάνει ανανέωση της σύνδεσης(384) μετα το box που είχα πάρει, για το διπλασιασμο της γραμμης χρειάζεται να κάνω κατι?
http://img.userbarz.com/46/9081.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εγώ έχω κάνει ανανέωση της σύνδεσης(384) μετα το box που είχα πάρει, για το διπλασιασμο της γραμμης χρειάζεται να κάνω κατι?

 

Απο οσο ξερω οχι ,απλα κανεις υπομονη :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...