Jump to content

Forthnet DSL


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν οτι έχουν πάρει το mail μου και θα με ειδοποιήσουν τηλεφωνικά.

Και αυτός είναι ο λόγος που δεν έχουν στείλει ακόμα το pass για 768.

Για να δούμε..:confused:

 

Τελικά με πήραν σήμερα τηλέφωνο και μου είπαν δεν γίνεται να αλλάξω το πακέτο γιατί έχει γίνει η ενεργοποίηση απο τον OTE.

Βέβαια εγώ το mail το είχα στείλει νωρίτερα και δεν είχε γίνει η ενεργοποίηση ακόμα.

Τέλος πάντων.

Και τα user/pass ακόμα τα περιμένω!!!:mad:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τελικά με πήραν σήμερα τηλέφωνο και μου είπαν δεν γίνεται να αλλάξω το πακέτο γιατί έχει γίνει η ενεργοποίηση απο τον OTE.

Βέβαια εγώ το mail το είχα στείλει νωρίτερα και δεν είχε γίνει η ενεργοποίηση ακόμα.

Τέλος πάντων.

Και τα user/pass ακόμα τα περιμένω!!!:mad:

ki emena eixe energopoiithei i syndesi kai meta allaksa ti grammi. apla mou eirthe sympliromatikos logariasmos gia tin diafora stin timi.

Link to comment
Share on other sites

click START to re-test

Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done

running 10s outbound test (client to server) . . . . . 8.79Mb/s

running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 25.63Mb/s

The slowest link in the end-to-end path is a 45 Mbps T3/DS3 subnet

Information: Other network traffic is congesting the link

 

 

Αυτο ειναι το τεστ στη σχολη μου!!!!:wacko: :wacko:

Link to comment
Share on other sites

click START to re-test

Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done

running 10s outbound test (client to server) . . . . . 8.79Mb/s

running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 25.63Mb/s

The slowest link in the end-to-end path is a 45 Mbps T3/DS3 subnet

Information: Other network traffic is congesting the link

 

 

Αυτο ειναι το τεστ στη σχολη μου!!!!:wacko: :wacko:

Καλά είναι..:lol:

Έχω δει και μεγαλύτερο βέβαια..;)

Link to comment
Share on other sites

ki emena eixe energopoiithei i syndesi kai meta allaksa ti grammi. apla mou eirthe sympliromatikos logariasmos gia tin diafora stin timi.

 

Το δικό μου είναι adsl-in-a-box και μου είπαν δεν γίνεται μέχρι να τελειώσει το πακέτο γιατί είναι και το θέμα του OTE που το κανονίζουν αυτοί.

Αν θέλω μετά να το συνεχίσω αναβαθμισμένο μου είπαν οτι γίνεται.

 

Τώρα αν αυτό είναι λογικό δεν το ξέρω.:confused:

Link to comment
Share on other sites

Τα user/pass θα σας αργήσουν. Όταν δείτε στο site ότι έχει ενεργοποιηθεί η γραμμή σας, ζητήστε demo.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα την 1Bill 2048/256, κατεβάζει κανονικά 190-210kb αλλά υπάρχει ενα πρόβλημα. Με πετάει κάθε λίγο και δεν μπορώ να κάνω ουτέ ενα upload. Τι να κάνω? Να τους πάρω τηλέφωνο ή δεν θα βρώ άκρη?

 

 

http://www.forthnet.gr/templates/support.aspx?c=10003817

 

 

----

GIVE ME YOUR MIND AND I'M A OPEN IT,NAME A LAW AND I'VE ALREADY BROKEN IT,CAUSE I DON'T GIVE A FUCK ABOUT THE SYSTEM-----By_Fidel
Link to comment
Share on other sites

Τα user/pass θα σας αργήσουν. Όταν δείτε στο site ότι έχει ενεργοποιηθεί η γραμμή σας, ζητήστε demo.

Γιατί να αργήσουν!!

Αφου λένε οτι σε 12 εργάσιμες μέρες θα είναι ok!

 

Και ο ΟΤΕ έχει κάνει την ενεργοποίηση.

 

06/11/2006		Παραλαβή και καταχώρηση της αίτησης από FORTHnet
23/11/2006		Ενεργοποίηση υπηρεσίας

 

Τα pass έπρεπε να τα έχουν σχεδόν έτοιμα.

Το δύσκολο κομμάτι είναι ο OTE.:mad:

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου είναι adsl-in-a-box και μου είπαν δεν γίνεται μέχρι να τελειώσει το πακέτο γιατί είναι και το θέμα του OTE που το κανονίζουν αυτοί.

Αν θέλω μετά να το συνεχίσω αναβαθμισμένο μου είπαν οτι γίνεται.

 

Τώρα αν αυτό είναι λογικό δεν το ξέρω.:confused:

kai to diko mou in a box itan. tous esteila tin aitisi me mail kai mesa se 5-6 meres i grammi egine 2048

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει την προσφορά της 1/6/06 αρχικά στα 512. Στη συνέχεια όταν άρχισε τις αναβαθμίσεις ο ΟΤΕ η γραμμή μου έγινε 1024. Όμως η Forthnet όπως έγραφε στο site της:

Η ταχύτητα της συνδρομής σας θα διπλασιαστεί, εκτός εάν διαθέτετε:

* ADSL in-a-box και ΑDSL in-a-box Plus, τα οποία αποκτήσατε με την προσφορά της 1ης Ιουνίου (12 μήνες, όλα πληρωμένα, από 117€), που θα αναβαθμιστούν στα 768/192Kbps.

δεν διπλασίασε την συνδρομή από τα 512 στα 1024, αλλά μόνο μέχρι τα 768/192!!

Παρ' όλα αυτά κοιτάξτε τι μετρήσεις παίρνω από το speedtest της ίδιας της forthnet:

 

1-12-06 13:37

Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done

running 10s outbound test (client to server) . . . . . 211.88Kb/s

running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 821.17kb/s

Your PC is connected to a Cable/DSL modem

 

Μπορούν να υπάρξουν τέτοιες ταχύτητες με 768/192;

 

Και το καλύτερο για το τέλος:

 

USERNAME: ΧΧΧΧΧΧΧΧ

POP (Σημείο Παρουσίας): ΧΧΧΧΧΧΧΧ

Τύπος Συνδρομής: FORTHNET ADSL 1BILL 1024 DYNAMIC

Roaming (Περιαγωγή): Μη ενεργή

IP Διεύθυνση: Δυναμική

Ημερομηνία Έναρξης Συνδρομής: 22 Ιουν 2006

Ημερομηνία Λήξης Συνδρομής: 22 Ιουν 2007

 

Ποιο συμπέρασμα θα βγάζατε εσείς; Να χαρώ ή όχι;

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει την προσφορά της 1/6/06 αρχικά στα 512. Στη συνέχεια όταν άρχισε τις αναβαθμίσεις ο ΟΤΕ η γραμμή μου έγινε 1024. Όμως η Forthnet όπως έγραφε στο site της:

Η ταχύτητα της συνδρομής σας θα διπλασιαστεί, εκτός εάν διαθέτετε:

* ADSL in-a-box και ΑDSL in-a-box Plus, τα οποία αποκτήσατε με την προσφορά της 1ης Ιουνίου (12 μήνες, όλα πληρωμένα, από 117€), που θα αναβαθμιστούν στα 768/192Kbps.

δεν διπλασίασε την συνδρομή από τα 512 στα 1024, αλλά μόνο μέχρι τα 768/192!!

Παρ' όλα αυτά κοιτάξτε τι μετρήσεις παίρνω από το speedtest της ίδιας της forthnet:

 

1-12-06 13:37

Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done

running 10s outbound test (client to server) . . . . . 211.88Kb/s

running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 821.17kb/s

Your PC is connected to a Cable/DSL modem

 

Μπορούν να υπάρξουν τέτοιες ταχύτητες με 768/192;

 

Και το καλύτερο για το τέλος:

 

USERNAME: ΧΧΧΧΧΧΧΧ

POP (Σημείο Παρουσίας): ΧΧΧΧΧΧΧΧ

Τύπος Συνδρομής: FORTHNET ADSL 1BILL 1024 DYNAMIC

Roaming (Περιαγωγή): Μη ενεργή

IP Διεύθυνση: Δυναμική

Ημερομηνία Έναρξης Συνδρομής: 22 Ιουν 2006

Ημερομηνία Λήξης Συνδρομής: 22 Ιουν 2007

 

Ποιο συμπέρασμα θα βγάζατε εσείς; Να χαρώ ή όχι;

Έμένα δεν θα με χάλαγε καθόλου πάντως..:p :lol:
Link to comment
Share on other sites

Ασφαλώς ούτε εμένα με χαλάει, αλλά κάπου έχουν γίνει κουλουβάχατα τα πράγματα! Τί σύνδεση έχω τέλος πάντων; Ποιος είμαι;:wacko:

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Παρ' όλα αυτά κοιτάξτε τι μετρήσεις παίρνω από το speedtest της ίδιας της forthnet:

 

1-12-06 13:37

Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done

running 10s outbound test (client to server) . . . . . 211.88Kb/s

running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 821.17kb/s

Your PC is connected to a Cable/DSL modem

 

Μπορούν να υπάρξουν τέτοιες ταχύτητες με 768/192;

 

Μπορουν να υπαρξουν εικονικα αλλα δεν ειναι πραγματικες. Αν παρατηρησεις σε ενα κατεβασμα μεγαλου αρχειου στην εναρξη θα εισαι γυρω στα 85-90 αλλα μετα θα πεσει στα 70-75 γιατι θα μπει στη μεση το Limit του ΟΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

Μπορουν να υπαρξουν εικονικα αλλα δεν ειναι πραγματικες. Αν παρατηρησεις σε ενα κατεβασμα μεγαλου αρχειου στην εναρξη θα εισαι γυρω στα 85-90 αλλα μετα θα πεσει στα 70-75 γιατι θα μπει στη μεση το Limit του ΟΤΕ.

και γιατί πρέπει να μπει το limit του ΟΤΕ αφού μου δίνει γραμμή 1024;

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

και γιατί πρέπει να μπει το limit του ΟΤΕ αφού μου δίνει γραμμή 1024;

 

Εκανα λαθος εγω γιατι δε διαβασα σωστα το ποστ σου :rolleyes:

Αυτο που σου συμβαινει ειναι λογικο για τα δεδομενα του ΟΤΕ. Αν για παραδειγμα ειχες 1024 πριν ο ΟΤΕ θα σε αναβαθμιζε σε 2048 υποχρεωτικα αλλα ο παροχος σου (Forthnet) δε θα σε αναβαθμιζε. Τοτε θα ειχες ταχυτητα 120-130, λιγο περισσοτερο απο οσο μια γραμμη 1024 με κυκλωμα 1024. Αυτο συμβαινει και στην περιπτωση σου αρα λειτουργει το Limit της forthnet!;)

Link to comment
Share on other sites

ego pantos pou eixa grammi 1024,otan egine i anavathmisi apo ton ote, tin proti evdomada den eida kamia diafora.meta omos ola einai ok. auti ti stigmi to download ftanei kai 235kbps. kai ta lefta pou plirono einai ta idia me prin: 25euro/mina
Link to comment
Share on other sites

Καθαρα απο περιεργια, γιατι το username μου ειναι της μορφης .ath ενω μενω Θεσ/νικη και επρεπε να ειναι .the ; Το κατεστημενο της Αθηνας φταιει; :p
Link to comment
Share on other sites

Καθαρα απο περιεργια, γιατι το username μου ειναι της μορφης .ath ενω μενω Θεσ/νικη και επρεπε να ειναι .the ; Το κατεστημενο της Αθηνας φταιει; :p

to idio kai enas gnostos mou.

Link to comment
Share on other sites

Είχε κανείς προβλήματα με τη σύνδεση; Γιατί από χτες το βράδυ μέχρι το πρωί με είχε πετάξει έξω η forthnet!
Δες αυτό (link). Και εμένα τα ίδια έκανε.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Καθαρα απο περιεργια, γιατι το username μου ειναι της μορφης .ath ενω μενω Θεσ/νικη και επρεπε να ειναι .the ; Το κατεστημενο της Αθηνας φταιει; :p

Κι εμένα ath είναι και είμαι Ηράκλειο.

 

Δες αυτό (link). Και εμένα τα ίδια έκανε.

Έγινε όμως αυτή η "αναβάθμιση" μα εγώ διαφορά δεν είδα.:mad:

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα 768 forthnet αλλα σερνεται!!Σε 3 διαφορετικα τεστ βγαζει down speed 20 Kb/s!!!Εχει σχεση που ειναι αρχη ακομα;;1 η μερα ειναι και απογοητευθηκα...σε torrent πιανει 15 max...τι να κανω;;;;;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα 768 forthnet αλλα σερνεται!!Σε 3 διαφορετικα τεστ βγαζει down speed 20 Kb/s!!!Εχει σχεση που ειναι αρχη ακομα;;1 η μερα ειναι και απογοητευθηκα...σε torrent πιανει 15 max...τι να κανω;;;;;

 

Φίλε απο ότι βλέπω είσαι κ συ εδώ Βόλο... Όλο το θέμα ειναι καθαρά με το bandwidth του ΟΤΕ... Είναι το συνήθες πρόβλημα που έχει πάρα πολύς κόσμος μετά την αναβάθμιση... Και αυτό θα το καταλάβεις εάν μπείς πολύ νωρίς το πρωί στο internet... Θα πηγαίνει πολύ καλύτερα απο τι το μεσημέρι ή ποσο μάλλον το βράδυ... Απο τι μου είπε ο ίδιος ο πΟΤΕ οι εργασίες στο Βόλο θα τελειώσουν την 3η ημέρα των Χριστουγέννων...:O Θα δείξει όμως... πΟΤΕ είναι αυτός...

Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

Ρε τους Οτετζηδες...Τι ειναι αυτοι ρε!οντως κατα τις 4 το πρωι εκανα test κ εβγαλε 55 Kb/s.Τωρα παλι τα ιδια.Με τορρεντ εχεις προβληματα;Αν το χω ανοιχτο,δεν ανοιγει ουτε το google ταυτοχρονα!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

Ρε τους Οτετζηδες...Τι ειναι αυτοι ρε!οντως κατα τις 4 το πρωι εκανα test κ εβγαλε 55 Kb/s.Τωρα παλι τα ιδια.Με τορρεντ εχεις προβληματα;Αν το χω ανοιχτο,δεν ανοιγει ουτε το google ταυτοχρονα!

 

Είναι βάσσανο... Τα έχω κόψει τα torrents γιατί δν γίνεται να κατεβάσω τπτ με τα χάλια αυτά... Αντέ υπομονή λίγο... Μετά αν δεν γίνει τπτ θα τους ΚΡΑΞΟΥΜΕ!! :mad:

Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...