Jump to content

Forthnet DSL


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια αποφυγετε την Forthnet. Τον τελευταιο καιρο εχω μεγαλη μειωση ταχυτητας και η απαντηση απο το τεχνικο τμημα τους ηταν απλα ΦΤΑΕΙ Ο ΟΤΕ και οτι πληρωσατε πηρατε. Ας περναρτε μισθωμενη γραμμη να ειχατε guarantee ταχυτητα.!!! Ακουτε?

Δηλαδη αγορασαμε σ****α συνδεση ηθελε να πει ο τυπος. Ωραια.

Δοκίμασες καμιά ντέμο με άλλη εταιρεία; Αν και εκείνες είναι χάλια, τότε πράγματι φταίει ο ΟΤΕ. Αν πάλι όχι, τότε φταίει η Φορθνετ... Αλλά περίεργο, στην έδρα της η Φόρθνετ (Ηράκλειο) και να μην έχει νοιαστεί τόσο; :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγω απο ταχυτητα ειμαι ευχαριστιμενος(35-42 συνεχεια)!!!

Αλλο ειναι το προβλημα μου,απ οτι εχω καταλαβει αποσυνδεεται αρκετες φορες. Εχω αυτη την εντυπωση επειδη εχω δει πολλες φορες να εχουν σταματησει καποια downloads και εχω πετυχει και πολλες φορες το μσνμεσεντζερ να κανει ρικονεκτ. Αυτο με το μεσεντζερ το εχω παρατηρησει συνηθως οτν χτυπαει το σταθερο τηλεφωνο:wacko: :wacko:

 

distixos to exw paratirisei kai egw afto!!!

den kserw ti paizei(se emena symbainei se asxetes stigmes me to tilefwno)

 

pantws apo taxythtes mapa mexri stigmis

panw apo 250 kbps den exw piasei:mad:

idomen

 

p.s. perioxi : Kamatero

Occupational Therapist
Link to comment
Share on other sites

distixos to exw paratirisei kai egw afto!!!

den kserw ti paizei(se emena symbainei se asxetes stigmes me to tilefwno)

 

pantws apo taxythtes mapa mexri stigmis

panw apo 250 kbps den exw piasei:mad:

idomen

 

p.s. perioxi : Kamatero

 

adsl in a box plus έχεις με το Linksys router ;

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες καμιά ντέμο με άλλη εταιρεία; Αν και εκείνες είναι χάλια, τότε πράγματι φταίει ο ΟΤΕ. Αν πάλι όχι, τότε φταίει η Φορθνετ... Αλλά περίεργο, στην έδρα της η Φόρθνετ (Ηράκλειο) και να μην έχει νοιαστεί τόσο; :p

 

Σωστα να δοκιμασω demo. Το θεμα ειναι ποιος δινει? Κανεις?

SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

nai afto exw akrivws!

giati?:)

 

Γιατί μίλησες για συχνά Disconnect , κάτι το οποίο αντιμετωπίζουν πολλοί κάτοχοι του συγκεκριμένου ρούτερ . Προφανώς είναι bug και η υπόθεση γίνεται κάπως καλύτερη αν κατεβάσεις το νέο firmware update της εταιρίας.

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Γιατί μίλησες για συχνά Disconnect , κάτι το οποίο αντιμετωπίζουν πολλοί κάτοχοι του συγκεκριμένου ρούτερ . Προφανώς είναι bug και η υπόθεση γίνεται κάπως καλύτερη αν κατεβάσεις το νέο firmware update της εταιρίας.

 

Δηλαδη λες να φτιαξει η δουλεια με νεο fw?και απο που θα το κατεβασουμε?εχεις καποιο λινκ να μας δωσεις?ειχα διαβασει καπου οτι σε περιπτωση που γινει διακοπη ρευματος κατα την αναβαθμιση,"παει" το ρουτερ.. αληθευει??

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη λες να φτιαξει η δουλεια με νεο fw?και απο που θα το κατεβασουμε?εχεις καποιο λινκ να μας δωσεις?ειχα διαβασει καπου οτι σε περιπτωση που γινει διακοπη ρευματος κατα την αναβαθμιση,"παει" το ρουτερ.. αληθευει??

 

Φίλε μου δυστυχώς δεν ξέρω εγώ περισσότερες πληροφορίες για να σε βοηθήσω.Είμαι σίγουρος όμως ότι κάποιοι χρήστες μέσα στο forum έχουν κάνει f/u και θα απαντήσουν. Επίσης με μια μικρή αναζήτηση μπορείς και μόνος σου να βρείς πως και τι.

Εγώ πρώτα θα κοιτούσα στην επίσημη ιστοσελίδα της Linksys (Εδώ για παράδειγμα) ή στο εξιδεικευμένο forum για αυτά τα θέματα : http://www.adslgr.com

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Παιδες σκεφτομαι για τη προσφορα της Forthnet και ρωτω οσους εχουν ειδη την εταιρια! Αν τα σκασω τη Δευτερα σε ποσες μερες θα μου εχουν το username kai to pass?

Υ.Σ. εχω εξοπλισμο και γραμμη, μονο username και pass θελω

Link to comment
Share on other sites

Παιδες σκεφτομαι για τη προσφορα της Forthnet και ρωτω οσους εχουν ειδη την εταιρια! Αν τα σκασω τη Δευτερα σε ποσες μερες θα μου εχουν το username kai to pass?

Υ.Σ. εχω εξοπλισμο και γραμμη, μονο username και pass θελω

Σε 5 λεπτά έχεις κωδικούς. :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδες σκεφτομαι για τη προσφορα της Forthnet και ρωτω οσους εχουν ειδη την εταιρια! Αν τα σκασω τη Δευτερα σε ποσες μερες θα μου εχουν το username kai to pass?

Υ.Σ. εχω εξοπλισμο και γραμμη, μονο username και pass θελω

 

Otan exeis exsoplismo kai sou exei energopoiisi tin dsl o ote, oi kodikoi einai ontos thema mias oras. I oli kathisterisi ginetai otan prepei o ote na energopoiisei tin grammi dsl...

Link to comment
Share on other sites

Παιδες σκεφτομαι για τη προσφορα της Forthnet και ρωτω οσους εχουν ειδη την εταιρια! Αν τα σκασω τη Δευτερα σε ποσες μερες θα μου εχουν το username kai to pass?

Υ.Σ. εχω εξοπλισμο και γραμμη, μονο username και pass θελω

 

Καλύτερα αυτήνν την περίοδο να μηντην σκέφτεσαι την FORTHnet, γιατί έχει τα χάλια της.

Link to comment
Share on other sites

TCP/Web100 Network Diagnostic Tool v5.2.1e

click START to begin

Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done

running 10s outbound test (client to server) . . . . . 103.40Kb/s

running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 250.07kb/s

Your PC is connected to a Cable/DSL modem

 

click START to re-test

το τεστ το εκανα ενω κατεβαζα απο morpheus με 36 κb/s

εχω το πακετο in a box Prus ,με αυτα που ακουω δηλαδη εγω παω σουπερ?

Link to comment
Share on other sites

Katevasa to fw 1_01_05 kai skeftomai na to perasw.

Apla an to exei valei kapoios kai exei dei diafora as mas to pei.To provlima mou einai oti den exw ups kai fovamai min tixon kai ginei kamia diakopi kata to update kai xalasei to router.Mipws xerei kapoios poso diarkei to update gia na oloklirw8ei??:(

Link to comment
Share on other sites

TCP/Web100 Network Diagnostic Tool v5.2.1e

click START to begin

Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done

running 10s outbound test (client to server) . . . . . 113.18Kb/s

running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 317.75kb/s

Your PC is connected to a Cable/DSL modem

Link to comment
Share on other sites

Katevasa to fw 1_01_05 kai skeftomai na to perasw.

Apla an to exei valei kapoios kai exei dei diafora as mas to pei.To provlima mou einai oti den exw ups kai fovamai min tixon kai ginei kamia diakopi kata to update kai xalasei to router.Mipws xerei kapoios poso diarkei to update gia na oloklirw8ei??:(

 

Το εχω βαλει και παει μια χαρα(pstn-αγγλικο). Δεν κανει πολυ ωρα, περιπου μισο με ενα λεπτο, αν θυμαμε καλα.

Link to comment
Share on other sites

TCP/Web100 Network Diagnostic Tool v5.2.1e

click START to begin

Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done

running 10s outbound test (client to server) . . . . . 124.51Kb/s

running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 178.48kb/s

Your PC is connected to a Cable/DSL modem

 

:lol: πάει καλά αυτό το τεστάκι?? Με κανονική 56Κ σύνδεση έκανα το τεστάκι και μου έβγαλε αυτά τα αποτελέσματα (δεν είχα συνδεδεμένο το usb adsl modem)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Ρωτωντας γνωστους που διαμαρτυρονται για τη Forthnet, ειδα οτι ολοι τους εχουν modem της πλακας, συνηθως καποια απο τα τζαμπε των κουτιων, USB κλπ.

 

Εδω τι εχουμε? Εχετε παρατηρησει κατι αναλογο?

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/medium/untitled2.JPG

 

Παιδιά , αύριο μεθαύριο θα έχω κι εγώ dsl από forthnet στο σπίτι μου.

Ανήκω στην περιοχή Βυζάντιο κι έχω γραμμή isdn. Μπορεί κάποιος που γνωρίζει παραπάνω, από τα δεδομένα του πίνακα που παραθέτω να μου πει αν θα έχω πρόβληματα με τη σύνδεσή μου?

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...