Jump to content

Forthnet DSL


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχουν γεμίσει πάντως οι στάσεις των λεωφορείων σε Αθήνα και Πειραιά με το νέο λογότυπο της fothnet.

 

Και για να έχουμε καλό ρώτημα, γιατί διαφημίζουν το broadband και ακόμα δεν το προσφέρουν πουθενά; Στον δικό μου αριθμό βγάζει κάλυψη από 1/2 που είναι και το νωρίτερο που έχω βρει έως τώρα (μένω κέντρο ο άτιμος και έχω τουλάχιστον αυτό το προνόμιο, αν και ήδη έχω κάνει αίτηση zisto)...

 

Πήγα τις προάλλες σε ένα Γερμανό της Λάρισας με μία ξαδέρφη μου που ήθελε να αγοράσει laptop και σύνδεση ADSL και ο κόσμος ρωτούσε τι είναι το "broadband που διαφημίζει η forthnet" και βέβαια η πωλήτρια δεν ήξερε!

Διαφημιστικά έχουν κάνει καλή δουλειά πάντως, ελπίζω και η προσφορά που θα βγάλουν να είναι εξίσου ριζοσπαστική (πιο φθηνή από το zisto)!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Νομιζω ειναι παραπανω....

:lol: :lol: :lol:

 

Τι παραπανω re c antonio.....Εδω λεμε στο καρα κεντρο και μετα τον απριλιο μας λενε!! Δηλαδη που στο καλο πηγε και εφτιαξε δικτυο???? Στα προαστεια???:X

:tease:
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.σημερα πηγα με αγριες διαθεσεις στον Οτε για να :blink: τι γινεται με την συνδεση μου.του εδωσα τα στοιχεια μου και μου ειπε οτι η "πορτα" εχει ανοιξει απο τις 20 Δεκεμβριου. :wacko: :cry: :cool:

Φευγω με τα μουτρα κατεβασμενα και παω στην forthnet και :chair: .Μου λεει ο υπευθυνος εκει..οτι περιμενουμε τον οτε και γι'αυτο δεν εχεις παρει ακομη password και του λεω εχει περασει 1 ολοκληρος μηνας και αυτα που λετε ειναι .......:X του δειχνω και τον λογαριασμο μου για να :worry: και αυτος τι γινεται.

Η κουβεντα μας τελειωσε εκει..μου ειπε οτι εχω δικιο..και μου υποσχεθηκε οτι αυριο θα εχω τα password.

Αντε να δουμε...:whistle:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ελπίζω και η προσφορά που θα βγάλουν να είναι εξίσου ριζοσπαστική (πιο φθηνή από το zisto)!

Πρεπει να ειναι πολυ καλυτερη απο το zisto...

Aν και κατι μου λεει για ταχυτητα 8 Mbps για να δουμε τι θα γινει στις 15/01!!

 

Τι παραπανω re c antonio.....Εδω λεμε στο καρα κεντρο και μετα τον απριλιο μας λενε!! Δηλαδη που στο καλο πηγε και εφτιαξε δικτυο???? Στα προαστεια???:X

Κατσε να δεις τι θα βγαλει η Forthnet ασε την vivodi!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα ,

Στο site της Forthnet αναφέρει ότι σήμερα 08-01-2007 ενεργοποιήθηκε η υπηρεσία αλλά δεν μου έχουν έρθει οι κωδικοί μου. Πρέπει να τους πάρω τηλ?

Κάτι θυμάμαι ότι σου στέλνουν sms με το username και password...

Link to comment
Share on other sites

Έχουν γεμίσει πάντως οι στάσεις των λεωφορείων σε Αθήνα και Πειραιά με το νέο λογότυπο της fothnet.

 

Και για να έχουμε καλό ρώτημα, γιατί διαφημίζουν το broadband και ακόμα δεν το προσφέρουν πουθενά; Στον δικό μου αριθμό βγάζει κάλυψη από 1/2 που είναι και το νωρίτερο που έχω βρει έως τώρα (μένω κέντρο ο άτιμος και έχω τουλάχιστον αυτό το προνόμιο, αν και ήδη έχω κάνει αίτηση zisto)...

 

Διαφημιστικά έχουν κάνει καλή δουλειά πάντως, ελπίζω και η προσφορά που θα βγάλουν να είναι εξίσου ριζοσπαστική (πιο φθηνή από το zisto)!

 

Και αν ειναι καλυτερη η προσφορα της, εσυ εχεις απ οτι καταλαβα δεσμευθει για 1 χρονο στην tellas ! Τα ποσα που ζητα σε περιπτωση διακοπης δε βλεπονται...:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα ,

Στο site της Forthnet αναφέρει ότι σήμερα 08-01-2007 ενεργοποιήθηκε η υπηρεσία αλλά δεν μου έχουν έρθει οι κωδικοί μου. Πρέπει να τους πάρω τηλ?

Κάτι θυμάμαι ότι σου στέλνουν sms με το username και password...

Παρ'τους ενα τηλεφωνο γιατι μπορει να σε ξεχασουν! :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα ,

Στο site της Forthnet αναφέρει ότι σήμερα 08-01-2007 ενεργοποιήθηκε η υπηρεσία αλλά δεν μου έχουν έρθει οι κωδικοί μου. Πρέπει να τους πάρω τηλ?

Κάτι θυμάμαι ότι σου στέλνουν sms με το username και password...

Πάρτους τηλέφωνο.

Ακόμα και στην περίπτωση που δεν έχουν βγεί τα passwords θα σου δώσουν demo.;)

 

Το ίδιο είχε γίνει και με εμένα.

Αλλά μου τα είπαν απο το τηλέφωνο τα password και τώρα δεν τα θυμάμαι.:p

Πρέπει να τους πω να μου το ξαναστείλουν γιατί το χαρτάκι το έχασα:lol:

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου λεγανε οτι θα μου ερθει μηνυμα στο κινητο και οτι δεν τα δινουν μεσω τηλεφωνου...

Μηνυμα δεν μου ηρθε ποτε!!!

Μου τα ειπε μια κοπελα απο το τηλ...

Μηπως και στην forthnet δεν ξερουνε που πανε τα τεσσερα...?

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου λεγανε οτι θα μου ερθει μηνυμα στο κινητο και οτι δεν τα δινουν μεσω τηλεφωνου...

Μηνυμα δεν μου ηρθε ποτε!!!

Μου τα ειπε μια κοπελα απο το τηλ...

Μηπως και στην forthnet δεν ξερουνε που πανε τα τεσσερα...?

 

Μάλλον:lol:

Εμένα πάντως μου τα έδωσαν απο το τηλέφωνο:p

Link to comment
Share on other sites

Tι μαλλον....

Εχω βαλει και σταθερη αυτο με τα 15 e καθε μηνα απεριοριστα αστικα και υπεραστικα...

Μου ειπανε οτι οταν ενεργοποιηθει θα μου στειλουν μηνυμα...

Το ανακαλυψα μονος μου παλι μυνυμα ακομα να ρθει και ητανε σιγουροι οτι το εστειλαν μου ειπανε και σε ποιον αριθμο κιολας!!!

Τελος παντων συμπαθω την forthnet γιατι ειναι απο την Κρητη(ωραιος λογος ε?)

Αμα εισαι κρητικος καταλαβαινεις!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.σημερα πηγα με αγριες διαθεσεις στον Οτε για να :blink: τι γινεται με την συνδεση μου.του εδωσα τα στοιχεια μου και μου ειπε οτι η "πορτα" εχει ανοιξει απο τις 20 Δεκεμβριου. :wacko: :cry: :cool:

Φευγω με τα μουτρα κατεβασμενα και παω στην forthnet και :chair: .Μου λεει ο υπευθυνος εκει..οτι περιμενουμε τον οτε και γι'αυτο δεν εχεις παρει ακομη password και του λεω εχει περασει 1 ολοκληρος μηνας και αυτα που λετε ειναι .......:X του δειχνω και τον λογαριασμο μου για να :worry: και αυτος τι γινεται.

Η κουβεντα μας τελειωσε εκει..μου ειπε οτι εχω δικιο..και μου υποσχεθηκε οτι αυριο θα εχω τα password.

Αντε να δουμε...:whistle:

Τα ιδια και εγω φιλαρακι περιμενω πανω απο μηνα για την συνδεση και ουτε φωνη,καλο Πασχα στην FORTHENET
[sIGPIC][/sIGPIC] ΚΩΣΤΑΣ http://www.vstrom.gr/forum/
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να σας ρωτήσω πόσες μέρες παίρνει μέχρι να κάνει η forthnet διακοπή της γραμμής adsl. Έχω στείλει ήδη δύο email αλλά δεν έχω πάρει απάντηση...
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να σας ρωτήσω πόσες μέρες παίρνει μέχρι να κάνει η forthnet διακοπή της γραμμής adsl. Έχω στείλει ήδη δύο email αλλά δεν έχω πάρει απάντηση...

Εμενα επρεπε να εχει σταματηση η συνδεση μου εδω και ποσες μερες και ακομα περιμενω,τους εστειλα και εγω μαιλ και δεν με απαντησαν,τη τηλεφωνα πηρα περιμενα ποση ωρα στην αναμονη και το εκλεινα στο τελος επειδει δεν το σηκωναν,μεχρι που πηγα σε ενα καταστημα τους και μου ειπαν πως θα διακοψουν τις γραμμες μετα τις γιορτες.:mad:

Fiat Coupe:Διαχρονικός έρωτας Η αλλιώς Ferrari του λαού,ετσι χαρακτηριστικε απο τους Ιταλους...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Δεν με πειράζει η ετήσια δέσμευση...

Έτσι κι αλλιώς η υπηρεσία με καλύπτει πλήρως και αν γίνουν και μειώσεις από τη στιγμή που θα μπει η forthnet στο παιχνίδι, ευπρόσδεκτες είναι!

Και η υπηρεσία είναι διαθέσιμη πριν από αυτή της forthnet, άσχετα που εμένα ο ΟΤΕ αρνείται να μου διακόψει ακόμα την προηγούμενη adsl για να μην περάσει η αίτηση της tellas...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ενεργοποιήθηκε η γραμμή μου από τον ΟΤΕ και φυσικά το κατάλαβα από το modem μου, η forthnet δεν είχε ειδοποιηθεί από τον ote.πήρα τηλ και μου έδωσαν κωδικούς για demo και μετα από 3 ώρες μου ήρθε και sms.
Link to comment
Share on other sites

χμμμ...

σήμερα βλέπω το modem μου...και w00t: Downstream Rate:2048 Kbps Upstream Rate: 256 Kbps

...πολύ γρήγορος ο πΟΤΕ στην αναβάθμηση της γραμμής...ώμος γιατί κατευάζω με 70-85 kb/s ? Bασικά η 768 που είχα(/έχω?) τελειώνει σε 5-6μέρες...παίζει μήπως η 4net να μην προχώρησε στην αναβάθμηση από μεριά της? πάντως αν δεν έχει προχωρίσει από μεριά της σε αναβάθμηση είναι και πάλι χάλια η ταχύτητα αν σκευτούμε ότι κανονικά έχω το 100% της 768kbps από 4net εφόσον η γραμμή από οτέ είναι 2mbits. κάνω κάτι λάθος? :down:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχει κανεις προβλημα με την ταχυτητα αυτες τις μερες?

Συγκεκριμενα εχω 1024 συνδεση και απο την κυριακη το βραδυ το download φτανει με δυσκολια το 70kbps(απο μεσα νοεμβριου ως την κυριακη ηταν σταθερα στο 108kbps).Ειμαι θεσσαλονικη(περιοχη δικαστηριων).Προσπαθω να τους παρω τηλ αλλα....

Link to comment
Share on other sites

Εγω μαγκες εχω φαει μεγαλο "πακετο".Εχθες μου δωσανε password και προσπαθω να συνδεθω αλλα ματαια.τους πηρα τηλεφωνο και μου ειπαν οτι το pass δεν ισχυει..τους λεω οτι εσεις μου το στειλατε...και μου λεει οτι δεν εχει καταχωρηθει στο συστημα ακομη.Σημερα κατεβηκα στον τοπικο "ντιλερ" της forthnet εδω και εκανα φασαρια..περιμενω ακομη..καλα γιατι τετοια αδιαφορια η συγκεκριμενη εταιρια! :mad: Μηπως τους εχουμε δωσει πολυ αερα..:whistle:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

tha ithela tin voithia sas...skeftomai na valo forthnet kai vriskomai stin patra simfonite i exete na protinete kati allo?perimeno tin voithia sas...episis tha ithela na matho poses meres tha kani na energopoihthi?euxaristo prokatavolika
Link to comment
Share on other sites

Για αρχη το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι ποια εταιρεια εχει τα λιγοτερα προβληματα στην Πατρα,και γενικα αν υπαρχουν πολλα παραπονα απο ταχυτητες εκει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Αλλαξα τη συνδεση μου και απο οτενετ εβαλα φορθνετ μιας και παρασυρθηκα απο την χριστουγεννιατικη προσφορα της. Μετα απο 3 εβδομαδες το συστημα λεει οτι εγινε ενεργοποιηση αλλα κωδικο δε μου δωσανε. Επισης το μοντεμ δε δειχνει την ταχυτητα 2048 που παρηγγειλα, αλλα 768 την παλια μου. Παιζει ρολο που χρησιμοποιω το παλιο μου μοντεμ;
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι? Με το μοντεμάκι το crypto f200 στο physical layer τα db είναι σταθερά? ή μεταβάλλονται συνέχεια? εμένα κάθε δευτερόλεπτο μεταβάλλονται...
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...