Jump to content

Forthnet DSL


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

A: για τον φίλο μας παραπάνω, εμένα μου είπαν για να ισχύει το 3+3 πρέπει να εσωκλείουμε μέσα στην αίτηση την απόδειξη αγοράς (17 & 18/12 ή 17 μέχρι 31/12 με την νέα εξαγγελία). Οπότε για σένα πρέπει να είναι δυστυχώς 3+2. Γι'αυτό φώναζα παραπάνω, μακάρι να κάνω λάθος!

 

Εγώ είχα πάρει το πακέτο από το The Mall που ήταν 3+3 και μου είπαν από τις πωλήσεις ότι και καλά θα γίνει αυτόματα αλλά καλό θα ήταν να το γράψω και πάνω στην αίτηση ότι είναι 3+3 αντί για 3+2. Δεν μου είπαν τίποτα για απόδειξη αγοράς. Δοκίμασε λοιπόν να στείλεις την αίτηση γράφοντας 3+3 επάνω, δεν χάνεις τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όχι τα κατάλαβα αυτά που μου είπες. Απλά με την HOL που δοκίμασα γίνεται και χωρίς κανένα πρόβλημα στην aDSL 'η στην dial-up. Εκτός και αν έχουν άλλο τρόπο σύνδεσης στην FORTHnet.

 

Stin Forthnet auto den ginete profanos ta acc tis Hol exoun diaforetiki morfi i router den antilambanete ta 2 acc

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το ύφος μου ήταν μια χαρά. Ο "κύριος" ενοχλήθηκε που ρώτησα αν μπορώ να μάθω που έχει κολλήσει η διαδικασία. Και πάλι λέω δυστυχώς μου δεν τα άκουσε. Τέσπα. Αύριο πάμε για 13 μέρες.

 

Μια άλλη ερώτηση. Εμένα η αίτηση έχει γίνει για 3+2 μήνες. Μπορώ μετά αν θελήσω να διατηρήσω forthnet απεριορίστου χρόνου να συνεχίσω χωρίς να γίνει διακοπή adsl από τον οτε, η δεν έχει σημασία που θα έχω τον ίδιο isp και θα διακοπεί επειδή είναι πακέτο?

 

kanonika prepi na kanis ananeosi prin li3i to acc oste na min stali diakopi apo tin Forthnet

Na to po kalitera: na milisis me tis polisis prin li3i kai o teleuteos minas gia na exis to kefalisou sigouro :)

Link to comment
Share on other sites

Απο το πρωι δεν μπορω να συνδεθω με την forthnet 1 bill 384...Η γραμμη dsl δουλευει κανονικα,αλλα το WAN IP ειναι...μαυρο.:( Ρωτησα τους τεχνικους της Φορθνετ & μου ειπαν οτι ειναι γενικο το προβλημα σε Πειραια & νοτια προαστια,εξαιτιας καποιου προβληματος του οτε.Καποιος αλλος με το ιδιο προβλημα υπαρχει?:confused:

 

Α ρε ποτε...:mad: :mad: :mad:

Link to comment
Share on other sites

Απο το πρωι δεν μπορω να συνδεθω με την forthnet 1 bill 384...Η γραμμη dsl δουλευει κανονικα,αλλα το WAN IP ειναι...μαυρο.:( Ρωτησα τους τεχνικους της Φορθνετ & μου ειπαν οτι ειναι γενικο το προβλημα σε Πειραια & νοτια προαστια,εξαιτιας καποιου προβληματος του οτε.Καποιος αλλος με το ιδιο προβλημα υπαρχει?:confused:

 

Α ρε ποτε...:mad: :mad: :mad:

 

Παγκράτι που είμαι εγώ μου δουλεύει μια χαρά.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους!

ήθελα να ρωτήσω κάτι...το ασύρματο router/modem της linksys που

δίνει η Forthnet στο adsl in a box plus για να συνδεθεί με το pc χρειάζετε απαρέτητα κάρτα δικτύου ασύρματη ή συνδέετε μέσω usb ή κάπως αλλιώς (πως) ?

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους!

ήθελα να ρωτήσω κάτι...το ασύρματο router/modem της linksys που

δίνει η Forthnet στο adsl in a box plus για να συνδεθεί με το pc χρειάζετε απαρέτητα κάρτα δικτύου ασύρματη ή συνδέετε μέσω usb ή κάπως αλλιώς (πως) ?

 

 

xronia polla..;) soy dini mesa kalodio Lan ...alla ean exis kartoyla sto pc soy asyrmath-laptop- den xriazese kalodia!:)

GIVE ME YOUR MIND AND I'M A OPEN IT,NAME A LAW AND I'VE ALREADY BROKEN IT,CAUSE I DON'T GIVE A FUCK ABOUT THE SYSTEM-----By_Fidel
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους!

ήθελα να ρωτήσω κάτι...το ασύρματο router/modem της linksys που

δίνει η Forthnet στο adsl in a box plus για να συνδεθεί με το pc χρειάζετε απαρέτητα κάρτα δικτύου ασύρματη ή συνδέετε μέσω usb ή κάπως αλλιώς (πως) ?

 

Μόνο με ασύρματη ή ενσύρματη κάρτα δικτύου. Διαλέγεις και παίρνεις.

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Μόνο με ασύρματη ή ενσύρματη κάρτα δικτύου. Διαλέγεις και παίρνεις.

χμ οραία όπου είχα το εσωτερικό modem βάζω τώρα μια άλλη κάρτα...τη να διαλέξω καλύτερα απο πλευρά ταχύτητας (ενσύρματο ή ασύρματο)?

τώρα λέμε ότι αγοράζω αυτό: http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.001503

το δήμηνο πόσα ακριβός θα πληρώνω για Internet???

thnx in advance :)

EDIT: το ασύρματο linksys modem/router που έχει μέσα το πακέτο λέει ή είναι μάπα? :D

Link to comment
Share on other sites

χμ οραία όπου είχα το εσωτερικό modem βάζω τώρα μια άλλη κάρτα...τη να διαλέξω καλύτερα απο πλευρά ταχύτητας (ενσύρματο ή ασύρματο)?

τώρα λέμε ότι αγοράζω αυτό: http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.001503

το δήμηνο πόσα ακριβός θα πληρώνω για Internet???

thnx in advance :)

EDIT: το ασύρματο linksys modem/router που έχει μέσα το πακέτο λέει ή είναι μάπα? :D

 

 

Αφού αγόρασες το πακέτο, είσαι τελειωμένος από πλευράς internet για όσους μήνες λέει η προσφορά του πακέτου σου.

Από εκεί και πέρα αν θές συνεχίζεις με forthnet και θα σου έρχεται ένας λογαριασμός ανά μήνα ή δίμηνο(δεν είμαι σίγουρος) με ότε+forthnet μαζί.

Στον οτέ δεν θα σου έρχεται τίποτα σχετικά με internet.

 

Το modem καλό είναι, αλλά τρώει κολλήματα στο firewall του με αποτέλεσμα να κάνει disconnect συνέχεια. Ακριβώς δεν γνωρίζω περισσότερα αλλά αν παρατηρήσεις υπάρχουνε πολλά μέλη του myphone που αντιμετωπίζουν αυτό το πρόβλημα.Στο adslgr επίσης αναφέρεται αναλυτικά.

 

Όσον αφορά πια κάρτα να βάλεις: Αν μπορείς να κάνεις την συνδεσμολογία χωρίς να έχεις ιδιαίτερο πρόβλημα, δεν είναι μεγάλες οι αποστάσεις ή δεν υπάρχει πρόβλημα με τα καλώδια , καλύτερα να βάλεις απλή κάρτα δικτύου και να αποφύγεις την ακτινοβολία.

Προτείνω να χρησιμοποιήσεις το access point εφόσον είσαι αναγκασμένος να το κάνεις. Δεν υπάρχει κανένας λόγος να τρώμε τσάμπα ακτινοβολία, όσο ελάχιστη κι αν είναι.. Από ταχύτητες είναι το ίδιο. Σε ταχύτητες δικτύου ίσως παρατηρηθεί μεγαλύτερη ταχύτητα με τα καλώδια, αν το σήμα είναι δεν είναι δυνατό.

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

οχχχχ μην μου λες τέτοια :cry: :cry: δηλαδή για να αφήσω το pc όλο το βράδυ ανοικτό να κατεβάζει της που***ας το κάγκελο αποκλείετε έτσι? αφου θα τρώει disconects το modem/router σωστά? τπτ μπορεί να γίνει? τπτ αναβάθμηση στο modem/router? γίνετε να κλείσω το firewall του modem/router?

ότι αφορά extra χρεώσεις δεν θα έχω? δηλαδή μόνο όσο κάνει το πακέτο τπτ άλλο, 190ευρά και τέλος ? ψιλό ουτοπία μου ακούγετε....

thnx in advance :)

Link to comment
Share on other sites

οχχχχ μην μου λες τέτοια :cry: :cry: δηλαδή για να αφήσω το pc όλο το βράδυ ανοικτό να κατεβάζει της που***ας το κάγκελο αποκλείετε έτσι? αφου θα τρώει disconects το modem/router σωστά? τπτ μπορεί να γίνει? τπτ αναβάθμηση στο modem/router? γίνετε να κλείσω το firewall του modem/router?

ότι αφορά extra χρεώσεις δεν θα έχω? δηλαδή μόνο όσο κάνει το πακέτο τπτ άλλο, 190ευρά και τέλος ? ψιλό ουτοπία μου ακούγετε....

thnx in advance :)

 

Μπά, δεν είναι ουτοπία! Και από ότι είδα η προσφορά είναι 3+3 οπότε είσαι για 6 μήνες κομπλέ.

Τώρα όσον αφορά το modem..τι να σου πώ..Κάποιοι λένε ότι δεν τους έχει παρουσιαστεί ποτέ αυτό το πρόβλημα, άλλοι πάλι με μια αναβάθμιση λένε ότι παρουσιάζει λιγότερα disconnect.

Δεν γνωρίζω αν βρέθηκε λύση δυστυχώς, αλλά ρίξε μια ματιά Εδώ. Όλο και κάτι σχετικό θα αναφέρει;)

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

τώρα πριν λίγο τα έβλεπα τα χάλια εκείνα...τι να πω ψιλο απογοήτευση...είδομεν

Τελικά είναι όλα πληρωμένα...ε αυτό δεν το περίμενα για να πω την αλήθεια με τπτ...

thnx για την βοήθεια :)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κατεληξα! Η συνδρομη της ΗΟΛ τελειωνει στο τελος του μηνα και επιστρεφω στην αγκαλια της Φορτθνετ!

 

Το 3+3 εχει την πιο ανταγωνιστικη τιμη, 10 ευρω για τα 384 και δε με δεσμευει και για πολυ μεγαλο διαστημα....

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

sobara problimata me forthnet o logos poy grafo den einai allos apo ton klasiko xano taxitita -den exo taxitita-opos kai polla atoma edo mesa ..kai klasika i forthnet moy lei exi problima to dslm ola ayta den ta pistebo giati to katebasma to parexi logika i forthnet skeftomai gia kataggelia alla katalabenete .. (den

3ekiname kamia diamartyria na mazepsoyme ypografes) ..kante 1 test edo na doyme ti pezi re paidia ..tora poy grafo einai texnikos spiti moy kai blepi ti ginete meta 8a paro tin anafora toy graftos kai 8a proxoriso analoga..

 

spyros

 

http://speedtest.forthnet.gr/

GIVE ME YOUR MIND AND I'M A OPEN IT,NAME A LAW AND I'VE ALREADY BROKEN IT,CAUSE I DON'T GIVE A FUCK ABOUT THE SYSTEM-----By_Fidel
Link to comment
Share on other sites

Παρε μια demo συνδρομη απο ΟΤΕνετ και κανε τη συγκριση...Μονο ετσι θα ξερεις με βεβαιοτητα αν φταει η Φορθνετ ή ο ΟΤΕ

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Einai gnwsto to thema me ta paketa pou kovei o OTE.

384 exeis e? :)

 

 

384 sta xartia...256 nai lol

GIVE ME YOUR MIND AND I'M A OPEN IT,NAME A LAW AND I'VE ALREADY BROKEN IT,CAUSE I DON'T GIVE A FUCK ABOUT THE SYSTEM-----By_Fidel
Link to comment
Share on other sites

Παρε μια demo συνδρομη απο ΟΤΕνετ και κανε τη συγκριση...Μονο ετσι θα ξερεις με βεβαιοτητα αν φταει η Φορθνετ ή ο ΟΤΕ

 

3exasa exo pari gia 5 meres nomizo symera telioni i ayrio asta tipote..:mad:

 

8elo na do ti 8a pi o texnikos re paidia ..:D

GIVE ME YOUR MIND AND I'M A OPEN IT,NAME A LAW AND I'VE ALREADY BROKEN IT,CAUSE I DON'T GIVE A FUCK ABOUT THE SYSTEM-----By_Fidel
Link to comment
Share on other sites

3exasa exo pari gia 5 meres nomizo symera telioni i ayrio asta tipote..:mad:

 

8elo na do ti 8a pi o texnikos re paidia ..:D

 

Δε καταλαβα... Ντεμο της Φορθνετ πηρες? Και με αυτο εχεις τα προβληματα? Ντεμο αλλης εταιριας εχεις παρει?

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με το που το πήρα το linsys του έκανα ένα Firmware update και δεν είχα ποτέ κανένα κόλλημα. Δεν έχει κάνεις ποτέ disconnect. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Δε καταλαβα... Ντεμο της Φορθνετ πηρες? Και με αυτο εχεις τα προβληματα? Ντεμο αλλης εταιριας εχεις παρει?

 

 

oxi oxi ..otenet pira demo alla papala..:)

GIVE ME YOUR MIND AND I'M A OPEN IT,NAME A LAW AND I'VE ALREADY BROKEN IT,CAUSE I DON'T GIVE A FUCK ABOUT THE SYSTEM-----By_Fidel
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...