Jump to content

Forthnet DSL


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια πολλα disconnects κανει το ρουτερ μου σημερα!!!! Τι γινεται; Μου εχει σπασει τα νευρα..

Εχει κανεις αλλος προβλημα σημερα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια πολλα disconnects κανει το ρουτερ μου σημερα!!!! Τι γινεται; Μου εχει σπασει τα νευρα..

Εχει κανεις αλλος προβλημα σημερα?

simera oxi. prin merikes meres.

 

exo kanei aitisi gia to 2play. pou mporo na do se poio stadio briskomai?

Link to comment
Share on other sites

Eδω και μονο μπορεις να το δεις!

Οταν με το καλο σου βγαλει εκτιμωμενη ημερομηνια καπου εκει θα σε ενεργοποιησουνε!!

http://www.forthnet.gr/templates/adslstatus.aspx?c=10007803

Link to comment
Share on other sites

αν συνχρονισεις στο adsl 2+ σαν να εισαι συνδεμενος κανονικα αλλα ακομη δεν σου εχουν στειλει κωδικους ουτε καν εξοπλισμο τι γινεται???
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες!! Να κάνω μια ερώτηση για να καταλάβω...

Εμένα από το site της Forthnet μου βγάζει αυτό:

15/06/2007 Παραλαβή και καταχώρηση της αίτησης από Forthnet

Τίποτε άλλο.

Όταν είχα πάρει τηλ. για να κάνω την ενεργοποίηση για 2play μου είχαν πει (αρχές Ιουνίου) ότι θα κάνει περίπου 1,5 μήνα. Μετά από λίγες μέρες μπήκα στο site και είδα να βγάζει αυτό και λέω οκ σε κανά μήνα θα είμαι με τη Forthnet στο σπίτι άντε το πολύ μέχρι τέλη Ιουλίου. Με αυτά που διαβάζω εδώ μέσα εγώ έχω πολύ μέλλον ακόμα δηλαδή...??? Ούτε τέλη του καλοκαιριού δεν θα έχει ολοκληρωθεί η ενεργοποίηση??

Το ρωτάω αυτό γιατί δεν μου λέει τίποτε άλλο στη σελίδα της όταν βάζω τον αριθμό τηλεφώνου μου...

 

Αν μπορεί κάποιος ας μου απαντήσει ρε παιδιά.

Συγνώμη αν έχει ξ αναφερθεί παραπάνω...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

[sIGPIC][/sIGPIC] ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ

Ο Π.Α.Ο.Κ. είναι... ΣΤΑΣΗ ΖΩΗΣ... Η μπάλα είναι μόνο η αφορμή...

Γι'αυτό γίναμε Π.Α.Ο.Κ. ρε μάγκες...ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΙ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΝΔΙΑΝΟΥΣ...

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια περιοχή μένεις; Εγώ που μένω στην Τούμπα στη Θεσσαλονίκη, έχουν πρόβλημα και λίγοι έχουν ενεργοποιηθεί προς το παρόν.

Στο status κι εγώ είμαι στο 06/06/2007 Παραλαβή και καταχώρηση της αίτησης από Forthnet.

 

Την αίτηση την έστειλα 26/5 και ακόμη περιμένω. Απο πριν κάνω την αίτηση ήξερα οτι έχουν πρόβλημα, κι έτσι έχω βάλει ψυχολογικό όριο να είμαι έτοιμος κατα τον Σεπτέμβριο:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε ποια περιοχή μένεις; Εγώ που μένω στην Τούμπα στη Θεσσαλονίκη, έχουν πρόβλημα και λίγοι έχουν ενεργοποιηθεί προς το παρόν.

Στο status κι εγώ είμαι στο 06/06/2007 Παραλαβή και καταχώρηση της αίτησης από Forthnet.

 

Την αίτηση την έστειλα 26/5 και ακόμη περιμένω. Απο πριν κάνω την αίτηση ήξερα οτι έχουν πρόβλημα, κι έτσι έχω βάλει ψυχολογικό όριο να είμαι έτοιμος κατα τον Σεπτέμβριο:p

 

Κέντρο Θεσσαλονίκης φίλε μου. Στο Υπουργείο... Άντε να δούμε... Εγώ είμαι στο ιδιόκτητο που είναι στην Ερμού. Λες να έχω αρκετά πεσμένη ταχύτητα από τα 24mbit???

[sIGPIC][/sIGPIC] ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ

Ο Π.Α.Ο.Κ. είναι... ΣΤΑΣΗ ΖΩΗΣ... Η μπάλα είναι μόνο η αφορμή...

Γι'αυτό γίναμε Π.Α.Ο.Κ. ρε μάγκες...ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΙ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΝΔΙΑΝΟΥΣ...

Link to comment
Share on other sites

Άλλο η ταχύτητα που θα κατεβάζεις και άλλο η ταχύτητα συγχρονισμού.

Το στα πόσα θα συγχρονίσεις εξαρτάται απο το attenuation της γραμμής σου το οποίο εξαρτάται απο την απόστασή σου απο το DSLAM.

Δες αυτά:

http://adslgr.com/forum/showthread.php?t=21205

http://whatismyspeed.interwebit.com/demo/index.php

 

Εγώ με 22.5db attenuation θα συγχρονίσω κοντά στα 18Mbps.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Downstream Rate: 17121 Kbps

Upstream Rate: 509 Kbps

Downstream Margin: 6 db

Upstream Margin: 28 db

Downstream Line Attenuation: 18

Upstream Line Attenuation: 9

 

 

Αυτο ειναι το status μου!!! max download που εχω δει ειναι 1209KB/s αλλα το συμαντικοτερο ειναι οτι σταματησαν οι συνεχεις αποσυχρονισμοι του ρουτερ...

Link to comment
Share on other sites

Συν-ιστο-εξερευνητές γεια σας!!!

Θα ήθελα να σας περιγράψω και την δική μου πρόσφατη εμπειρία με την Forthnet.

Καθότι ΑΕΚτζής βλέπω στο site της AEK (http://www.aekfcweb.gr) την προσφορά AEK FC 3play by forthnet (2play+aektv).

Τυπώνω την αίτηση, μαζεύω και τα υπόλοιπα δικαιολογητικά και πάω σε ένα AEK shop.

Εκεί μου είπαν ότι κατ’ αρχήν η αίτηση την ίδια μέρα θα πάει στα γραφεία της forthnet με fax και κατόπιν ταχυδρομικός τα πρωτότυπα. Για να προχωρήσει η αίτηση άμεσα.(ΧΑΧΑΧΑ).

Τηλεφωνώ την επόμενη μέρα στη forthnet για να δω αν έλαβαν την αίτησή μου και η τηλεφωνήτρια τι μου απαντά. ΚΥΡΙΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΜΕ. ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΚΥΡΩΣΕΤΕ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑΚΑΝΕΤΕ ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ 2play!!!!!

Τα σχόλια δικά σας…

Ευκαιρίες υπάρχουν παντού.. :up:

www .myffi.gr/vassikanet

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια περιοχή μένεις; Εγώ που μένω στην Τούμπα στη Θεσσαλονίκη, έχουν πρόβλημα και λίγοι έχουν ενεργοποιηθεί προς το παρόν.

Στο status κι εγώ είμαι στο 06/06/2007 Παραλαβή και καταχώρηση της αίτησης από Forthnet.

 

Κ εγω σαλονικα, κεντρο πανω απο το υπουργειο, εκανα αιτηση στις 29/5. κ στο adsl status μου βγαζει "Παραλαβή και καταχώρηση της αίτησης από Forthnet 20/6" απο οσα εχω δει στο Adslgr ολοι απο θεσσαλονικη ειναι σε αυτη τη κατασταση :O κ εχει αλλους που εκαναν αιτηση 15 ιουνιου ξερω'γω κ εχουν ενεργοποιηθει αθήνα ας πουμε. εμενα δν με πολυκαίει βσκ γιατι σπουδαζω σαλονικα κ τωρα το καλοκαιρι θα φυγω (εχουμε ε3εταστικη τωρα :P) αλλα αν το χρειαζομουν ας πουμε, ημουν επαγγελματιας ή κατι τετοιο 8α σπαζομουν πολυ με τη κατασταση.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ θα φύγω και θα γυρίσω 20/8 οπότε ούτε και μένα με πολυκαίει η καθυστέρηση :p

 

Όσο για το aekfc 3play, αίσχος τι να πώ.. :down:

-1 στη forthnet για αυτό το πράγμα..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

05/07/2007 Ενεργοποίηση υπηρεσίας

04/07/2007 Αποστολή αίτησης προς ΟΤΕ

03/07/2007 Παραλαβή και καταχώρηση της αίτησης από Forthnet

 

Προσφορα 1/6αποστολή αιτησης γυρω στις 10/6 !!!

Sms με κωδικους και λοιπά δν εχω λαβει....

Ούτε εξοπλισμο.... :s

 

 

Περιοχή Βέροιας...

Link to comment
Share on other sites

έχω 2play εδώ και ένα μήνα και όλα είναι καλά εκτός από το ότι είμαι στο messenger και μιλάω με web camera και η εικόνα όπως και ο άθλιος ήχος έρχονται απελπιστικά αργά!!! σαν να έχω 56k. αν είναι δυνατόν...

ξέρει κανείς σας τι μπορεί να φταίει και πως μπορώ να το αντιμετωπίσω?

Link to comment
Share on other sites

Συν-ιστο-εξερευνητές γεια σας!!!

Θα ήθελα να σας περιγράψω και την δική μου πρόσφατη εμπειρία με την Forthnet.

Καθότι ΑΕΚτζής βλέπω στο site της AEK (http://www.aekfcweb.gr) την προσφορά AEK FC 3play by forthnet (2play+aektv).

Τυπώνω την αίτηση, μαζεύω και τα υπόλοιπα δικαιολογητικά και πάω σε ένα AEK shop.

Εκεί μου είπαν ότι κατ’ αρχήν η αίτηση την ίδια μέρα θα πάει στα γραφεία της forthnet με fax και κατόπιν ταχυδρομικός τα πρωτότυπα. Για να προχωρήσει η αίτηση άμεσα.(ΧΑΧΑΧΑ).

Τηλεφωνώ την επόμενη μέρα στη forthnet για να δω αν έλαβαν την αίτησή μου και η τηλεφωνήτρια τι μου απαντά. ΚΥΡΙΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΜΕ. ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΚΥΡΩΣΕΤΕ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑΚΑΝΕΤΕ ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ 2play!!!!!

Τα σχόλια δικά σας…

 

 

Αιώνια Forthnet.... Και μετά μου λένε γιατί πήγα στον οτέ...

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

@vassilis71,

την αιτηση θα την ελαβαν σιγουρα, δεν υπηρχε λογος καν να παρεις τηλ. το τι σου ειπε βεβαια ειναι αλλη ιστορια...

τα δικαιολογητικα ειναι σιγουρα οκ; γιατι αν δεν ειναι ισως καθυστερησει δυστυχως.

Link to comment
Share on other sites

mas piran tilefono sto spiti apo ti forhnet kai mas eipan oti mporoume na kanoume sindesi sti forhnet me internet kai oles oi astikes kai iperastikes kliseis einai dorean kai episis tha exoume kai 15% ekptosi stis kliseis pros kinita.kai ola afta mono me peripou 40euro to dimino.exete akousei tpt.genika isxiei afto pou mas eipan?me ti taxitita tha einai to internet?

efxaristo

Link to comment
Share on other sites

Συν-ιστο-εξερευνητές γεια σας!!!

Εμπειριών Forthnet συνέχεια…

Μετά από 3 ημέρες προσπαθειών στο 801 100 8000 και αρκετών λεπτών στην αναμονή επικοινώνησα με τη Forthnet πάλι για να ρωτήσω για την πορεία της αίτησής μου.

Και το θαύμα έγινε(!!!).

Η κοπέλα με ενημέρωσε ότι έχουν παραλάβει με fax την αίτηση αλλά περιμένουν και τα πρωτότυπα έγγραφα και ότι η υπηρεσία 3play παρέχεται από την εταιρεία.

Τώρα εσείς πως θα αισθανόσαστε;(…)

Θα σας ενημερώσω προσεχώς για ό,τι καινούριο.

 

Καλημέρα!

Ευκαιρίες υπάρχουν παντού.. :up:

www .myffi.gr/vassikanet

Link to comment
Share on other sites

το μεγαλο προβλημα στις καθυστερησεις ειναι οταν εχει κανει μεταφορα του αριθμου ο πελατης απο μια περιοχη σε αλλη κρατωντας τον ιδιο αριθμο.εκει κολανε.αλλο προβλημα τωρα δεν γνωριζω τουλαχιστον οχι για τις αιτησεις που γινονται απο μεσα απριλιου και μετα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

mas piran tilefono sto spiti apo ti forhnet kai mas eipan oti mporoume na kanoume sindesi sti forhnet me internet kai oles oi astikes kai iperastikes kliseis einai dorean kai episis tha exoume kai 15% ekptosi stis kliseis pros kinita.kai ola afta mono me peripou 40euro to dimino.exete akousei tpt.genika isxiei afto pou mas eipan?me ti taxitita tha einai to internet?

efxaristo

 

Ναι ισχύει και είναι το πρόγραμμα 2play.

Η ταχύτητα του internet εξαρτάται αλλα μπορείς να δεις απο 2 mbit έως και 20+ αν είσαι τυχερός.

Υπάρχει αντίστοιχο thread

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πώς κάνουμε διακοπη σύνδεσης; Ζητάμε κάποιοα αιτηση ή γίνεται ον λάιν όπως και η αίτηση ενεργοποιησης;
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...