Jump to content

Όνειρα! Ονειροκρίτες!


jane_butterfly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως εννοείς παντζάρια?!?

 

Αν ναι ξέρω οτι είναι καλό αλλά τι ακριβώς δεν ξέρω..

 

ναι βρε παιδια παντζαρια ειδα απλως το σκοτωσα...

τι ακριβως ειναι ποιος ξερει;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 501
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι βρε παιδια παντζαρια ειδα απλως το σκοτωσα...

τι ακριβως ειναι ποιος ξερει;

:google::google::google::google::google:

 

 

 

 

Αν δείτε παντζάρια να φυτρώνουν άφθονα, προβλέπεται καλή σοδειά και ειρήνη στον τόπο' αν δείτε πως τρώγατε παντζάρια με άλλους, θα ακούσετε ευχάριστες ειδήσεις.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνωμη, αλλα τα πιστευετε ολα αυτα;;;

οπως πχ με τα πατζαρια που λετε;;;:blink:

 

εγω ποιο παλια ειχα ασχοληθει λιγο απο περιεργεια και μονο και τιποτα απο αυτα που λενε δεν ειχε γινει...;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

οχι με αυτη την εννοια

 

Μπορεις να γινεις ποιο σαφης;;;;

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα! ο πατέρας μου χθές -νοσηλεύεται εδώ και πολύ καιρό στο νοσοκομείο - είδε το ακόλουθο όνειρο:

 

Ήταν λέει σε ένα δωμάτιο και εμφανίστηκε η Αγία Αικατερίνη ( έτσι του συστήθηκε ) και του είπε σε ήρεμο τόνο ότι "πρέπει να είστε υπερήφανοι για τη Ξένια (την αδερφή μου) καθώς σε 6 ημέρες δεν θα σας βλέπει πλέον με τα δικά της μάτια αλλά θα γίνει άγγελος και θα σας βλέπει μέ τα μάτια της ψυχής!" :(:confused:

 

Τι να σημαίνει αυτή η φράση?

 

Η παρουσία αγίου σύμφωνα με αυτά που διάβασα υποδηλώνει θετικό αποτέλεσμα σε ό,τι μας ταλαιπωρεί.

Την προηγούμενη ημέρα του ονείρου αυτού οι γονείς μου προβληματίζονταν για την αδερφή μου λόγω των Πανελληνίων που έρχονται και την σκεφτόταν έντονα.

Οι 6 ημέρες μπορεί να είναι κάτι συμβολικό? :wacko:

Η αναφορά σε άγγελο υποδεικνύει θετική εξέλιξη σε κάτι και καλοτυχία?

 

Μετά από αυτό το όνειρο είδε και δεύτερο όνειρο στο οποίο άκουγε τον ήχο της καμπάνας μαζί με ψαλμωδίες, ο ήχος αυτός ήταν σαν να ερχόταν από τα βάθη της ψυχής του, διαπέρασε το σώμα του μέχρι τη μέση (εκεί έχει πρόβλημα υγείας - συκώτι) και μετά ξύπνησε γαλήνιος και ήρεμος.

 

Αυτό υποδεικνύει θάνατο ή ανεπτυγμένη πνευματικότητα από τον ίδιο?

 

Έχω προβληματιστεί πάρα πολύ.... :confused:

 

Οποιος γνωρίζει ας απαντήσει...

[sIGPIC][/sIGPIC]

::Alma Libre - My Blog

A blog by an IT student

Link to comment
Share on other sites

 

Ήταν λέει σε ένα δωμάτιο και εμφανίστηκε η Αγία Αικατερίνη ( έτσι του συστήθηκε ) και του είπε σε ήρεμο τόνο ότι "πρέπει να είστε υπερήφανοι για τη Ξένια (την αδερφή μου) καθώς σε 6 ημέρες δεν θα σας βλέπει πλέον με τα δικά της μάτια αλλά θα γίνει άγγελος και θα σας βλέπει μέ τα μάτια της ψυχής!" :(:confused:

εγω δν γνωριζω κ πολλα πραγματα για τα ονειρα αλλα αυτο δν μ ακουγετε κ τοσο καλο (για την αδερφη ς)...

Ότι δεν σε σκοτώνει :rocket: σε κάνει δυνατότερο

Όσο ζω μαθαίνω

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα! ο πατέρας μου χθές -νοσηλεύεται εδώ και πολύ καιρό στο νοσοκομείο - είδε το ακόλουθο όνειρο:

 

Ήταν λέει σε ένα δωμάτιο και εμφανίστηκε η Αγία Αικατερίνη ( έτσι του συστήθηκε ) και του είπε σε ήρεμο τόνο ότι "πρέπει να είστε υπερήφανοι για τη Ξένια (την αδερφή μου) καθώς σε 6 ημέρες δεν θα σας βλέπει πλέον με τα δικά της μάτια αλλά θα γίνει άγγελος και θα σας βλέπει μέ τα μάτια της ψυχής!" :(:confused:

 

Τι να σημαίνει αυτή η φράση?

 

Η παρουσία αγίου σύμφωνα με αυτά που διάβασα υποδηλώνει θετικό αποτέλεσμα σε ό,τι μας ταλαιπωρεί.

Την προηγούμενη ημέρα του ονείρου αυτού οι γονείς μου προβληματίζονταν για την αδερφή μου λόγω των Πανελληνίων που έρχονται και την σκεφτόταν έντονα.

Οι 6 ημέρες μπορεί να είναι κάτι συμβολικό? :wacko:

Η αναφορά σε άγγελο υποδεικνύει θετική εξέλιξη σε κάτι και καλοτυχία?

 

Μετά από αυτό το όνειρο είδε και δεύτερο όνειρο στο οποίο άκουγε τον ήχο της καμπάνας μαζί με ψαλμωδίες, ο ήχος αυτός ήταν σαν να ερχόταν από τα βάθη της ψυχής του, διαπέρασε το σώμα του μέχρι τη μέση (εκεί έχει πρόβλημα υγείας - συκώτι) και μετά ξύπνησε γαλήνιος και ήρεμος.

 

Αυτό υποδεικνύει θάνατο ή ανεπτυγμένη πνευματικότητα από τον ίδιο?

 

Έχω προβληματιστεί πάρα πολύ.... :confused:

 

Οποιος γνωρίζει ας απαντήσει...

 

 

 

Aν δεις πεθαμενο/η στον υπνο σου αυτο ειναι καλο, θα ζησει για πολυ το ατομο που ειδες..

 

Αλλα αυτο που μας λες τωρα για τι σου κανει εσενα βρε αγορι μου?? :worry::worry:

 

Σιγα μην συμβει βεβαια!!!

Link to comment
Share on other sites

εχμ...ο μπαμπας σου για ποιο λόγο νοσηλεύεται?Δεν θελω να σε προκαταβαλω αρνητικα, αλλα το ονειρο δεν ειναι καθολου καλο ουτε για την αδερφη σου και κυριως για τον μπαμπα σου...

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί το όνειρο να εκφράζει απλά τους φόβους σου..

Σημαντικό είναι να είσαι κοντά στους δικού σου, να τους στηρίζεις και να τους βοηθάς με την αγάπη σου!

Link to comment
Share on other sites

Το ωραιότερο όνειρο που είδα ήταν ότι ήμουν με κάποιους φίλους μου, με τους οποίους στην πραγματικότητα είχαμε να ιδωθούμε 5 ολόκληρα χρόνια(!), γιατί είχαμε παρεξηγηθεί για βλακείες, και πετούσαμε μία μπάλα ο ένας στον άλλον! Την ίδια μέρα το πρωί το όνειρό μου βγήκε αληθινό! Τους συνάντησα και τα ξαναβρήκαμε! Γι' αυτό και δεν θα το ξεχάσω, γιατί αυτοί οι φίλοι σημαίνουν τα πάντα για μένα! :happy:
Link to comment
Share on other sites

εχμ...ο μπαμπας σου για ποιο λόγο νοσηλεύεται?Δεν θελω να σε προκαταβαλω αρνητικα, αλλα το ονειρο δεν ειναι καθολου καλο ουτε για την αδερφη σου και κυριως για τον μπαμπα σου...

 

ευχαριστώ...:confused::(

 

μπορεί να εκφράζει κ τους φόβους μας όμως... :)

 

το όνειρο δεν το είδα εγώ αλλά ο πατέρας μου.

Εχει σοβαρό πρόβλημα με το συκώτι του κ είναι 8 μήνες στο νοσοκομείο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

::Alma Libre - My Blog

A blog by an IT student

Link to comment
Share on other sites

Εγω χθες ειδα ενα περιεργο ονειρο.Ηταν βραδυ και περπατουσα και καποια στιγμη συναντησα 2 γνωστους μου μαζι με αλλους 2 μεσα σε ενα αυτοκινητο.Μου ειπαν να μπω να παμε βολτα και μπηκα.Καποια στιγμη περασε με κοκκινο και επεσε πανω σε ενα ταξι.Εγω δεν καταλαβα οτι χτυπησαμε,το καταλαβα οταν ειδα το παρμπριζ σπασμενο.Ο ταξιτζης σκοτωθηκε και την μια στιγμη απο οτι θυμαμαι ημουν στον τοπο του δυστιχηματος και την αλλη στιγμη βρεθηκα στο νοσοκομειο,χωρις να εχω παθει τιποτα απλα βρισκομουν εκει αλλα δεν θυμαμαι να ειδα καποιον πεθαμενο.Μετα εβλεπε απλα σκηνες.Τη μια τους συγγενεις του νεκρου,την αλλη τον οδηγο μας(τον οποιο δεν ειδα το προσωπο του) να ειναι τελειως απαθεις παρ οτι εκανε οτι εκανε.Περιργα πραγματα.

Μπορει να σημαινει κατι αυτο???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

το μονο που θμαμαι απο το χτεσινοβραδινο μου ονειρο,αλλα το θυμαμαι πολυ εντονα,ειναι να ειμαι σε μια πλαγια και να παιρνω απο το εδαφος μια πετρα,η οποια με δυσκολια βγηκε

η πετρα ηταν μεγαλη και πανω της ειχε μικροτερα πετραδια κολλημενα..κατι σαν και αυτο(με λιγη φαντασια)http://img516.imageshack.us/img516/9956/72362043kd8.jpg

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

hey guys!! am new here!!

 

as mpw sto 8ema an k 8elw grigores apantiseis gia to pio katw!

 

kavgadisa me mia fili mou, exei sxedon ena xrono i oli fasi, k gia na sas sintonisw apla me eftaikse pws elega logia gia mia alli fili tis ti stigmi pou den tin kserw kan

k oute tin exw dei pote sti zwi mou! k oti iksera gia tin fili tis apo tin idia ta

ma8aina! anw auto pou 8elw na mou apantisete einai sto oneiro pou eida x8es!

 

oti piga spiti tis k agkaliastikame les k den eixe ginei tpt me tin alli fili tis!! den kserw an katalavate ti eida alla to point einai oti k sto oneiro mou kserame k oi 2 oti me eftaikse k otan piga spiti tis apla gelousame!

 

liaki, thnx!

Link to comment
Share on other sites

^μάλλον το σε έχει επηρεάσει αρκετά το όλο σκηνικό με την φίλη σου, μήπως το σκεφτόσουν τον τελευταίο καιρό??
http://dl5.glitter-graphics.net/pub/1310/1310135q5fto1gp1w.gif
Link to comment
Share on other sites

βλέπω θεοπάλαβα όνειρα π.χ. σκοτώνω καρχαρίες με αιχμηρά τούβλα που βρίσκω στον βυθό της θάλασσας,:lol: κυνηγάω εμπόρους ναρκωτικών και ΄πηδάω πό κτίριο σε κτίριο σαν τον spiderman :ninja:, το κορυφαίο είναι όταν πετάω :Dενώ κατά καιρούς βλέπω ότι μπορώ να καρφώνω σε μπασκέτες!!!!! :blink:

 

τρέχα γύρευε...:wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

Το να δεις φιλικό σκυλί τί σημαίνει άραγε?

 

πιστό φίλο:D

Οι περισσότεροι άνθρωποι είναι άλλοι άνθρωποι. Γνώμες κάποιου άλλου είναι οι σκέψεις τους, μίμηση οι ζωές τους, αντιγραφή τα πάθη τους.

 

http://matiapouklaine.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

πιστό φίλο:D

Χαίρομαι! Και εν τω μεταξύ πάλι σήμερα είδα σκυλιά τα οποία ήταν όμως άγρια, αλλά πολύ φιλικά μαζί μου. Αγρίευαν με τους άλλους.Κι αυτό κάτι παρόμοιο σημαίνει?

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι! Και εν τω μεταξύ πάλι σήμερα είδα σκυλιά τα οποία ήταν όμως άγρια, αλλά πολύ φιλικά μαζί μου. Αγρίευαν με τους άλλους.Κι αυτό κάτι παρόμοιο σημαίνει?

 

οχ...αστα φιλε...την εκατσες....:lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οχ...αστα φιλε...την εκατσες....:lol::lol:

Τι????????????? Δηλαδή την μια βλέπω πιστούς φίλους και την άλλη άπιστους? Ως και τα όνειρά μου τρελαθήκανε μου φαίνεται:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Τι????????????? Δηλαδή την μια βλέπω πιστούς φίλους και την άλλη άπιστους? Ως και τα όνειρά μου τρελαθήκανε μου φαίνεται:lol::lol:

 

Ε,εσυ προσεχε τους φιλους σου για καλο και για κακο....

''Απιστευτο,εσυ να λες αντιο ειναι απιστευτο, που παντοτε φοβοσουνα το αντιθετο, που ετρεμες μην φυγω ξαφνικα... Απιστευτο,εσυ να φευγεις πρωτος ειναι απιστευτο, να ξερεις ομως ειναι ανεπιτρεπτο και αν ακουω για θεατρο γενικα,θα σκεφτομαι εσενα ειδικα!!! '' Γιαννα Τερζη...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ε,εσυ προσεχε τους φιλους σου για καλο και για κακο....

"Εχθρούς και βέβαιη κακοτυχία σημαίνουν τα άγρια σκυλιά. Αν όμως τα σκυλιά σας δείξουν αγάπη, αυτό φανερώνει μεγάλη επιτυχία και πιστούς φίλους."

 

Το θέμα είναι ότι άγρια ήταν γενικά, κυνηγιόντουσαν και γάβγιζαν τους άλλους, αλλά ήταν φιλικά μαζί μου.

Μπέρδεμα:what:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...