Jump to content

Η Xiaomi πέτυχε ιστορικό ρεκόρ πωλήσεων μέσα στο Q1 2021


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε μου και εγώ ασχολούμαι και γράφω σε τεχνολογικό φόρουμ. Μην κάνεις προσωπικές επιθέσεις και μην διαβάζεις/σχολιάζεις επιλεκτικά. Χαρακτηριστικά γράφω ότι κάποια στιγμή το κινητό σου θα πάρει android 11. Εάν δε πάρει τότε να γκρινιάζεις και με το δίκιο σου. Όσο καιρό το είχα και εγώ δε είχα κανένα πρόβλημα. Το παλληκάρι που το έδωσα και έχουμε κρατήσει επαφή , δεν έχει ούτε αυτός πρόβλημα. Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί έχεις κολλήσει με το εάν ο καθένας ασχολείται με τις εκδόσεις android/ασφαλείας, ή επειδή εδώ είναι "τεχνολογικό φόρουμ" τα αυτονόητα δε πρέπει να τα γράφουμε; Τέλος πάντων επειδή δε βγαίνει άκρη , καλή σου συνέχεια.
ααα το ξεφορτωθηκες .....καλή σου συνέχεια

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχω το Global 12.0.2.0 σε redmi 8 και πριν 2 μέρες δεν διάβαζε την σιμ2 και χθες την σιμ1. Οι κάρτες δεν έχουν προβλημα, αφου στις άλλες 2 συσκευές μου (που δεν είναι Χιαομι) παιζουν απροβληματιστα.
μήπως είναι κλειστό το DSDS απο το κρυφό μενού,παράξενο πάντως

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 112
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ααα το ξεφορτωθηκες .....καλή σου συνέχεια

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μήπως είναι κλειστό το DSDS απο το κρυφό μενού,παράξενο πάντως

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

δεν το "ξεφορτώθηκα". το έδωσα σε πολύ καλή τιμή για να συμπληρώσω τα χρήματα που κόστιζε το mi 10 pro. ήταν μια λογική αναβάθμιση συσκευής. και για να μη νομίζεις ότι έχω κάποιο "κολλημα" , εάν δε θές/γουστάρεις xiaomi/redmi/poco, αγόρασε ότι σε βολεύει σε samsung εάν θεωρείς καλύτερο. να μη κάθεσαι και να σκας για το mi9t pro/xiaomi σε τόσα πόστ.

Edited by docofmobile
NOKIA 808 PUREVIEW THE MOBILE KING - XIAOMI MI 10 PRO 5G USER.
Link to comment
Share on other sites

Χαρακτηριστικά γράφω ότι κάποια στιγμή το κινητό σου θα πάρει android 11. Εάν δε πάρει τότε να γκρινιάζεις και με το δίκιο σου. Όσο καιρό το είχα και εγώ δε είχα κανένα πρόβλημα. Το παλληκάρι που το έδωσα και έχουμε κρατήσει επαφή , δεν έχει ούτε αυτός πρόβλημα. Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί έχεις κολλήσει με το εάν ο καθένας ασχολείται με τις εκδόσεις android/ασφαλείας, ή επειδή εδώ είναι "τεχνολογικό φόρουμ" τα αυτονόητα δε πρέπει να τα γράφουμε; Τέλος πάντων επειδή δε βγαίνει άκρη , καλή σου συνέχεια.

 

Γιατι οταν αγοραζεις μια συσκευη η οποια ζηταει Χ χρηματα και οχι 200 και 250ευρω ξερω γω,η εταιρεια που εχει φιλοδοξιες να ξεπερασει και τους πρωτους,πρεπει να προσφερει αναλογη υποστηριξη και στις συσκευες της,και ειδικα στις ναυαρχιδες.

Στις φθηνοτερες συσκευες των 150 και 200ευρω,οντως αδιαφορα τους ειναι ολα αυτα για τα χρηματα που πληρωσαν,οχι ομως και σε συσκευες των 500+ευρω.

 

Και ασε που μιλαμε για την Xiaomi που ειναι εταιρεια γιγαντας στον χωρο,οχι για καμια μικροτερη εταιρεια πχ alcatel.

 

Και τελος εαν αυτα δεν αναφερονται σε τεχνολογικα forum που υποτιθεται συμμετεχει κοσμος που ασχολειται παραπανω απο τον μεσο χρηστη(που δεν ξερει καν ποια εκδοση Android εχει η συσκευη του ή ποιο μοντελο εχει),που θα τα πουμε???

 

Για ποιο λογο νομιζεις ο κοσμος αγαπησε την σειρα A(1,2,3)με stock android?Για την bloatware free εμπειρια με υποτιθεται καλυτερη υποστηριξη λογω Android One προγραμματος,ειδικα σε αυτα τα χρηματα.

Αλλα ακομα και σε αυτο ειδικα στο τελευταιο Mi A3,τα εκαναν σαλατα ολως τυχαιως στο κομματι της software υποστηριξης.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι οταν αγοραζεις μια συσκευη η οποια ζηταει Χ χρηματα και οχι 200 και 250ευρω ξερω γω,η εταιρεια που εχει φιλοδοξιες να ξεπερασει και τους πρωτους,πρεπει να προσφερει αναλογη υποστηριξη και στις συσκευες της,και ειδικα στις ναυαρχιδες.

Στις φθηνοτερες συσκευες των 150 και 200ευρω,οντως αδιαφορα τους ειναι ολα αυτα για τα χρηματα που πληρωσαν,οχι ομως και σε συσκευες των 500+ευρω.

 

Και ασε που μιλαμε για την Xiaomi που ειναι εταιρεια γιγαντας στον χωρο,οχι για καμια μικροτερη εταιρεια πχ alcatel.

 

Και τελος εαν αυτα δεν αναφερονται σε τεχνολογικα forum που υποτιθεται συμμετεχει κοσμος που ασχολειται παραπανω απο τον μεσο χρηστη(που δεν ξερει καν ποια εκδοση Android εχει η συσκευη του ή ποιο μοντελο εχει),που θα τα πουμε???

 

Για ποιο λογο νομιζεις ο κοσμος αγαπησε την σειρα A(1,2,3)με stock android?Για την bloatware free εμπειρια με υποτιθεται καλυτερη υποστηριξη λογω Android One προγραμματος,ειδικα σε αυτα τα χρηματα.

Αλλα ακομα και σε αυτο ειδικα στο τελευταιο Mi A3,τα εκαναν σαλατα ολως τυχαιως στο κομματι της software υποστηριξης.

 

προσωπικά με το mi 10 pro δεν έχω κανένα πρόβλημα ούτε software, ούτε hardware, που είναι "ναυαρχίδα" και "αυτό" "απαιτώ" από μια συσκευή 1000 ευρώ, μή γελιέσαι. αλλά αυτό "παίρνω" όμως! και εάν παρουσιαστεί κάτι και στείλεις αναφορά, σε 20 το πολύ μέρες έχουν εκδώσει αναβάθμιση/λύση. για τις redmi/poco τα έγραψα στο πόστ #40 , και για το Α3. Για το θέμα των αναβαθμίσεων τώρα για κάποιο "γνώστη" είναι όντως θέμα, δε διαφωνώ. αλλά πραγματικά πές μου 1) αυτοί που γνωρίζουν ξέρουν τις διαφορές του android 10 με το 11; ή μπορούν να τις διακρίνουν στη καθημερινή λειτουργία του κινητού; εάν ναι, πάω "πάσο". 2) εάν η συσκευή σου με android 10 δουλεύει απροβλημάτιστα γιατί να σκας; και πάλι σου επισημαίνω καλό θα ήταν να πάρει το 11 , δε διαφωνώ!

NOKIA 808 PUREVIEW THE MOBILE KING - XIAOMI MI 10 PRO 5G USER.
Link to comment
Share on other sites

προσωπικά με το mi 10 pro δεν έχω κανένα πρόβλημα ούτε software, ούτε hardware, που είναι "ναυαρχίδα" και "αυτό" "απαιτώ" από μια συσκευή 1000 ευρώ, μή γελιέσαι. αλλά αυτό "παίρνω" όμως! και εάν παρουσιαστεί κάτι και στείλεις αναφορά, σε 20 το πολύ μέρες έχουν εκδώσει αναβάθμιση/λύση. για τις redmi/poco τα έγραψα στο πόστ #40 , και για το Α3. Για το θέμα των αναβαθμίσεων τώρα για κάποιο "γνώστη" είναι όντως θέμα, δε διαφωνώ. αλλά πραγματικά πές μου 1) αυτοί που γνωρίζουν ξέρουν τις διαφορές του android 10 με το 11; ή μπορούν να τις διακρίνουν στη καθημερινή λειτουργία του κινητού; εάν ναι, πάω "πάσο". 2) εάν η συσκευή σου με android 10 δουλεύει απροβλημάτιστα γιατί να σκας; και πάλι σου επισημαίνω καλό θα ήταν να πάρει το 11 , δε διαφωνώ!

 

Για Miui 12.5 παντως που υποτιθεται οτι θα διορθωνε πολλα θεματα,τους πηρε κατι μηνες να το κυκλοφορησουν παντως....

 

Απο εκει και περα δεν ειναι το θεμα του αν γνωριζεις τις διαφορες Android 10 με 11 ή εαν κανουν την συσκευη σου αγνωριστη.

Ειναι θεμα του οτι οταν ζητας 1000+ευρω απο τον πελατη σου,οφειλεις να του προσφερεις αναλογη hardware και software υποστηριξη,οπως και after sales support.

Η Oneplus πχ για ποιο λογο νομιζεις ανεβηκε τοσο πολυ σαν εταιρεια,παρολο που και αυτη ανεβασε αρκετα τις τιμες?Γιατι προσεφερε τα 3 παραπανω με πολυ δυνατο overall hardware,καλο service και φυσικα OxygenOS. Ηταν και η πρωτη εταιρεια μετα την Google που προσεφερε 3 μεγαλες αναβαθμισεις στις συσκευες της.

 

Ετσι καθιερωνεσαι στην αγορα,τουλαχιστον σε οτι εχει να κανει τις ναυαρχιδες.

Στα φθηνοτερα κινητα οκ,η Xiaomi κερδιζει κατα κρατος σε οτι εχει να κανει με καλα specs και δεν υπαρχουν μεγαλες απαιτησεις σε software updates/υποστηριξη.

Link to comment
Share on other sites

για να έχεις δύο χρόνια εγγύηση και μόνο,δεν βάζω μέσα και την smartec που είναι μεγάλο ατού,πρέπει να δώσεις για Samsung,αγοράζοντας απ'οπου θελεις

https://www.bestprice.gr/item/2156453932/samsung-galaxy-s21-5g-256gb-dual.html?%3Fqid=3rVIFJXPSiz_b5040&seq=2&qo=s21+plus

για xiaomi αντίστοιχα,αυστηρά μέσω δικτύου συνεργαζόμενων καταστημάτων

https://www.mistore-greece.gr/Products/Smartphones/smartphone-xiaomi-mi-11-256gb-grey.aspx

ανάβαθμισεις για Samsung και στην ώρα τους

https://www.sammobile.com/news/samsung-galaxy-devices-security-updates-four-years/amp/

για σιαομι δεν ξέρω,μια, μιάμιση ?

το συζητάμε τώρα εδώ σοβαρά ?

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Για Miui 12.5 παντως που υποτιθεται οτι θα διορθωνε πολλα θεματα,τους πηρε κατι μηνες να το κυκλοφορησουν παντως....

 

Απο εκει και περα δεν ειναι το θεμα του αν γνωριζεις τις διαφορες Android 10 με 11 ή εαν κανουν την συσκευη σου αγνωριστη.

Ειναι θεμα του οτι οταν ζητας 1000+ευρω απο τον πελατη σου,οφειλεις να του προσφερεις αναλογη hardware και software υποστηριξη,οπως και after sales support.

Η Oneplus πχ για ποιο λογο νομιζεις ανεβηκε τοσο πολυ σαν εταιρεια,παρολο που και αυτη ανεβασε αρκετα τις τιμες?Γιατι προσεφερε τα 3 παραπανω με πολυ δυνατο overall hardware,καλο service και φυσικα OxygenOS. Ηταν και η πρωτη εταιρεια μετα την Google που προσεφερε 3 μεγαλες αναβαθμισεις στις συσκευες της.

 

Ετσι καθιερωνεσαι στην αγορα,τουλαχιστον σε οτι εχει να κανει τις ναυαρχιδες.

Στα φθηνοτερα κινητα οκ,η Xiaomi κερδιζει κατα κρατος σε οτι εχει να κανει με καλα specs και δεν υπαρχουν μεγαλες απαιτησεις σε software updates/υποστηριξη.

 

Πάλι τα ίδια λες.. λέμε έχω 1000 ευρώ xiaomi κινητό και δεν έχω θέμα software/hardware, επιμένεις να γράφεις τα ίδια ... έχετε συνδέσει για λάθος λόγους την αγορά ακριβού ή φθηνού κινητού με το πώς λένε κάθε εταιρεία. Το χιλιάρικο το έδωσα στη xiaomi γιατί το είχα, γιατί αυτό μου άρεσε , δε μου άρεσε το αντίστοιχο Samsung πχ. Ο κόσμος δεν αγοράζει xiaomi γιατί είναι φθηνά αλλά γιατί έχουν την καλύτερη σχέση specs/τιμής, με λίγα λόγια είναι "τίμια" για τα λεφτά τους. Η 12.5 δε "διορθώνει" "προβλήματα" , είναι σχεδόν νέα έκδοση του miui. Όσο για την oneplus (,μια χαρά κινητά για μένα) άσε κρατά μια "πισινή" γιατί και αυτή στα ίδια νερά κολυμπάει!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

για να έχεις δύο χρόνια εγγύηση και μόνο,δεν βάζω μέσα και την smartec που είναι μεγάλο ατού,πρέπει να δώσεις για Samsung,αγοράζοντας απ'οπου θελεις

https://www.bestprice.gr/item/2156453932/samsung-galaxy-s21-5g-256gb-dual.html?%3Fqid=3rVIFJXPSiz_b5040&seq=2&qo=s21+plus

για xiaomi αντίστοιχα,αυστηρά μέσω δικτύου συνεργαζόμενων καταστημάτων

https://www.mistore-greece.gr/Products/Smartphones/smartphone-xiaomi-mi-11-256gb-grey.aspx

ανάβαθμισεις για Samsung και στην ώρα τους

https://www.sammobile.com/news/samsung-galaxy-devices-security-updates-four-years/amp/

για σιαομι δεν ξέρω,μια, μιάμιση ?

το συζητάμε τώρα εδώ σοβαρά ?

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Σου γράφω και πιο πάνω με όλη τη καλή πίστη, πάρε ένα Samsung !!! Δεν είναι δύσκολο να πουλήσεις/ανταλλάξεις το mi9t pro!

NOKIA 808 PUREVIEW THE MOBILE KING - XIAOMI MI 10 PRO 5G USER.
Link to comment
Share on other sites

Σπαταλάς τον χρόνο σου φίλε μου...στου κουφού την πόρτα όσο θέλεις βάρα...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Πάλι τα ίδια λες.. λέμε έχω 1000 ευρώ xiaomi κινητό και δεν έχω θέμα software/hardware, επιμένεις να γράφεις τα ίδια

 

 

Εσυ μπορει να μην εχεις θεμα απο αυτο οπως δεν εχουν θεμα και αυτοι που δινουν 1100+ευρω για Huawei χωρις google services,δεν σημαινει οτι η πλειοψηφια του κοσμου λειτουργει ετσι.

 

Καντε ρε παιδια μια βολτα ετσι απο περιεργεια και σε αλλα site/forum του εξωτερικου να δειτε εαν δινει ο κοσμος 1000+ευρω για Xiaomi,και εαν δεν δινει για ποιους λογους,αφου ολα ειναι μια χαρα οπως λετε μερικοι.

Link to comment
Share on other sites

Εσυ μπορει να μην εχεις θεμα απο αυτο οπως δεν εχουν θεμα και αυτοι που δινουν 1100+ευρω για Huawei χωρις google services,δεν σημαινει οτι η πλειοψηφια του κοσμου λειτουργει ετσι.

 

Καντε ρε παιδια μια βολτα ετσι απο περιεργεια και σε αλλα site/forum του εξωτερικου να δειτε εαν δινει ο κοσμος 1000+ευρω για Xiaomi,και εαν δεν δινει για ποιους λογους,αφου ολα ειναι μια χαρα οπως λετε μερικοι.

 

Δε λέμε ότι πουθενά δεν υπάρχουν προβλήματα. Ξέρεις τι μας λες τώρα; Επειδή έχουν μηνύσει τη Samsung για το γυαλί της κάμερας των s20 και το camera app των s21 κρασαρει να γράφουμε κατεβατά ενάντια της Samsung όπως κάνετε κάποιοι με τη xiaomi. Δε πάει μπροστά έτσι το θέμα. Δε βγαίνει άκρη με το να κράζουμε εταιρίες. Δε ξέρεις ότι η Samsung βγάζει λεφτά από τη xiaomi ; Αισθητήρες κάμερας , οθόνη , ηχεία, τα προμηθεύεται από τη Samsung. Από την αύξηση των πωλήσεων της xiaomi στη μεσαία κατηγορία η Samsung αναγκάστηκε να δώσει καλύτερα κινητά στη σειρά A. Περισσότεροι "παίχτες" σημαίνει καλύτερη αγορά για εμάς. Δε μπορείτε να το καταλάβετε αυτό και να σταματήσει το κράξιμο και όλη αυτή την "ενέργεια" να την στείλετε μέσω αναφορών στην εκάστοτε εταιρεία που έχει κατασκευάσει το κινητό σας;....

Edited by docofmobile
NOKIA 808 PUREVIEW THE MOBILE KING - XIAOMI MI 10 PRO 5G USER.
Link to comment
Share on other sites

Ολα αυτα που απαντας,ειναι ασχετα με το πιο πανω σχολιο μου. Παμε παρακατω..

Απο εκει και περα σε θεμα με τετοιο συγκεκριμενο τιτλο,δεν ξερω τι παραπανω να γραφτει πια.

Link to comment
Share on other sites

Ολα αυτα που απαντας,ειναι ασχετα με το πιο πανω σχολιο μου. Παμε παρακατω..

Απο εκει και περα σε θεμα με τετοιο συγκεκριμενο τιτλο,δεν ξερω τι παραπανω να γραφτει πια.

 

Άσχετο δεν είναι. Όπως λες εσύ να δούμε τι γράφουν για την Xiaomi, άλλα τόσα θα βρεις και για του άλλους κατασκευαστές. Αυτό λέω και εγώ πάμε παρακάτω και ότι θέματα υπάρχουν να τα λύνουν οι χρήστες με την εκάστοτε εταιρεία και να το αφήσουμε εκεί.

NOKIA 808 PUREVIEW THE MOBILE KING - XIAOMI MI 10 PRO 5G USER.
Link to comment
Share on other sites

Σπαταλάς τον χρόνο σου φίλε μου...στου κουφού την πόρτα όσο θέλεις βάρα...
το ίδιο ισχύει και για σένα έχεις 2 τηλέφωνα και τα δύο γεματα bloatware και spyware

και λες όλα καλά ,εμένα τρέχουν,δεν έχω πρόβλημα κτλ,σου το ξανά λέω για άλλη μια φορά επειδη έχω xiaomi ότι παράλληλα με τον android τρέχει άλλο ένα οικοσύστημα της xiaomi το οποίο έμενα με ενοχλεί άφανταστα και μαζί με αυτό έχουμε την παντελή υποστήριξη της εταιρείας σε επίπεδο hardware και σε software,παράλληλα μου λες να φύγω από xiaomi να πάω σε Samsung και σε ρωτάω εσένα που έχεις και τα δύο είναι το ίδιο bloatware και spyware η Samsung με την xiaomi?η απλά έχει κάποιες εφαρμογές που βοηθούν τον χρήστη και οι οποίες εύκολα αφαιρούνται ?

τουλάχιστον εσύ έπρεπε να ξέρεις ότι ψάχνω κατι σε στοκ η όσο πιο κοντά γίνεται

ποιος είναι ο κουφός τώρα?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Κούρασες λέμε όλα τα νήματα...πουλατο να ηρεμήσεις κι εσύ κι εμείς... δεν έχω να σου προτείνω κάτι εξάλλου αυτό θεωρείσαι γκουρού σε όλα.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Κούρασες λέμε όλα τα νήματα...πουλατο να ηρεμήσεις κι εσύ κι εμείς... δεν έχω να σου προτείνω κάτι εξάλλου αυτό θεωρείσαι γκουρού σε όλα.
μη με διαβάζεις απλά πράγματα!!! είπαμε ότι είσαι κουφός όχι στραβος,επίσης υπάρχει και το μπλοκ

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είσαι αγενής με απόλυτες σκέψεις και θέσεις και προκατειλημμένος φυσικά. Ποιος θα κάτσει να κάνει διάλογο μαζί σου και να σε "βοηθήσει"? Φιλική συμβουλή λοιπόν για να τελειώνουμε...

Πάρε κι εσύ όπως έκανα κι εγώ τρεις συσκευές ίδιου επιπέδου,δούλεψε τες μαζί καμιά δεκαριά μέρες άντε δύο βδομάδες ταυτόχρονα σε καθημερινή βάση και τότε θα αποφασίσεις τί σου κάνει και τί όχι , ευκαιρία να τα ζήσεις από κοντά όλα ;)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

προστέθηκε και το αγενής οκ

εγώ λέω να γεμίσω το σπίτι μπακατελες που τρέχουν μη βγεις κανένας και μου πει πάρε 5 6 7 ....για να μη με χαρακτηρίσει κάποιος αγενη τι λες

το android σε πλήρη διάλυση με απόλυτη ευθύνη της google,η πλήρης αποσύνθεση του είναι σε εξέλιξη το χεις καταλάβει αυτό τουλάχιστον ?

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Τζάμπα μαλωνετε (γνώμη μου). Ο καθένας λογικό με τις εμπειρίες του και τα γούστα του (και το πορτοφόλι του) θα επιλεξει όποια εταιρία αισθάνεται ότι τον ικανοποιεί. Εγώ αγόρασα χιαομι διότι το θεωρησα πολύ καλή τιμή για τα specs του, αλλά τελικά δεν με ικανοποίησε, αφού δεν δουλεύει το dual sim (μαζί με κάποια άλλα μικροπροβλήματα που έχω αναφέρει και πότε δεν είχα παρόμοια σε μοτορολα και αλκατελ) . Δεν έχω το κατάλληλο πορτοφόλι για να ρισκάρω να αγοράσω ξανά χιαομι για επόμενη συσκευή, οπότε δυστυχώς από μένα τρώει Χ η Χιαομι.

 

Λόγω της συγκεκριμένης εμπειρίας βγαίνω στο αποτέλεσμα ότι "ότι δίνεις παίρνεις"...

Link to comment
Share on other sites

είμαι αγενής απο προκύπτει αυτό?

αν πάρω δύο θα εξακολουθώ να είμαι? απορία το χω

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Είσαι και είρωνας...Αγάπη μόνο... καλή τύχη :)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο δεν είναι. Όπως λες εσύ να δούμε τι γράφουν για την Xiaomi, άλλα τόσα θα βρεις και για του άλλους κατασκευαστές. Αυτό λέω και εγώ πάμε παρακάτω και ότι θέματα υπάρχουν να τα λύνουν οι χρήστες με την εκάστοτε εταιρεία και να το αφήσουμε εκεί.

 

Γιατι ποιος σου ειπε οτι οι εταιρειες ακουνε τους χρηστες?Το πιο λαμπρο παραδειγμα η Oneplus και τελευταια και η Samsung.

 

Που τον ειδατε ρε παιδια τον ανταγωνισμο να μας πειτε και μας?Που ολες οι εταιρειες ανεβασαν στα υψη τις τιμες τους?

Που (σχεδον)ολες οι εταιρειες εβγαλαν την θυρα ακουστικα και την microSD θυρα απο τις ναυαρχιδες τους?

Πλεον οι περισσοτερες μεχρι και τα ακουστικα απο το κουτι εχουν βγαλει οπως και το usb dongle.

Και ειναι θεμα χρονου να καταργησουν και τον φορτιστη απο το κουτι.

Ακομα και σε design ψοφια πραγματα. Απο μπροστα ολες οι Android ναυαρχιδες ειναι ιδιες με την punch hole τρυπα,και απο πισω κανουν διαγωνισμο ποια εταιρεια θα βγαλει την καμερα με το μεγαλυτερο εξογκωμα.

 

Αυτος ειναι ο κυριος λογος που πολλοι γλυκοκοιτανε ακομα περισσοτερο τα φετινα Sony κινητα,γιατι ξεχωριζουν απο την μαζα.

 

Το μονο θετικο ειναι αυτο που γινεται απο περυσι με την software υποστηριξη,που σε σχεση με παλιοτερα που μονο η Google και η Oneplus εδιναν 3 μεγαλες αναβαθμισεις,πλεον δινουν και οι Sony,Oppo,Vivo.

 

Γιαυτο το λογο και εδω και ποσο καιρο προσωπικα κραζω την Xiaomi,μπας και φιλοτιμηθει και αυτη να δωσει 3 μεγαλες αναβαθμισεις εστω στις ναυαρχιδες της,που θα ειναι καλο για ολους.

Αλλα υπαρχουν καποιοι αλλοι εδω μεσα,οι οποιοι κανουν τσαμπα διαφημιση στην Xiaomi,σε φαση,

''δεν υπαρχει το παραμικρο προβλημα στις συσκευες με Miui γενικα και αοριστα,ολα ωραια,ολα καλα.

Και που δινει μονο 2 μεγαλες αναβαθμισεις σε σχεση με τον ανταγωνισμο,δεν πειραζει.''

 

Το καταλαβαινω οτι στο forum το μονο που ενδιαφερει τους περισσοτερους με βαση τα γραπτα ειναι ποιο κινητο βγαζει τις καλυτερες φωτογραφιες και ποιο βγαζει το μεγαλυτερο Screen on time. Αλλα υπαρχει και κοσμος που τον ενδιαφερουν και αλλα πραγματα περαν απο αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ποιος σου ειπε οτι οι εταιρειες ακουνε τους χρηστες?Το πιο λαμπρο παραδειγμα η Oneplus και τελευταια και η Samsung.

 

Που τον ειδατε ρε παιδια τον ανταγωνισμο να μας πειτε και μας?Που ολες οι εταιρειες ανεβασαν στα υψη τις τιμες τους?

Που (σχεδον)ολες οι εταιρειες εβγαλαν την θυρα ακουστικα και την microSD θυρα απο τις ναυαρχιδες τους?

Πλεον οι περισσοτερες μεχρι και τα ακουστικα απο το κουτι εχουν βγαλει οπως και το usb dongle.

Και ειναι θεμα χρονου να καταργησουν και τον φορτιστη απο το κουτι.

Ακομα και σε design ψοφια πραγματα. Απο μπροστα ολες οι Android ναυαρχιδες ειναι ιδιες με την punch hole τρυπα,και απο πισω κανουν διαγωνισμο ποια εταιρεια θα βγαλει την καμερα με το μεγαλυτερο εξογκωμα.

 

Αυτος ειναι ο κυριος λογος που πολλοι γλυκοκοιτανε ακομα περισσοτερο τα φετινα Sony κινητα,γιατι ξεχωριζουν απο την μαζα.

 

Το μονο θετικο ειναι αυτο που γινεται απο περυσι με την software υποστηριξη,που σε σχεση με παλιοτερα που μονο η Google και η Oneplus εδιναν 3 μεγαλες αναβαθμισεις,πλεον δινουν και οι Sony,Oppo,Vivo.

 

Γιαυτο το λογο και εδω και ποσο καιρο προσωπικα κραζω την Xiaomi,μπας και φιλοτιμηθει και αυτη να δωσει 3 μεγαλες αναβαθμισεις εστω στις ναυαρχιδες της,που θα ειναι καλο για ολους.

Αλλα υπαρχουν καποιοι αλλοι εδω μεσα,οι οποιοι κανουν τσαμπα διαφημιση στην Xiaomi,σε φαση,

''δεν υπαρχει το παραμικρο προβλημα στις συσκευες με Miui γενικα και αοριστα,ολα ωραια,ολα καλα.

Και που δινει μονο 2 μεγαλες αναβαθμισεις σε σχεση με τον ανταγωνισμο,δεν πειραζει.''

 

Το καταλαβαινω οτι στο forum το μονο που ενδιαφερει τους περισσοτερους με βαση τα γραπτα ειναι ποιο κινητο βγαζει τις καλυτερες φωτογραφιες και ποιο βγαζει το μεγαλυτερο Screen on time. Αλλα υπαρχει και κοσμος που τον ενδιαφερουν και αλλα πραγματα περαν απο αυτα.

Εκτός φόρουμ πολύ λίγοι είναι αυτοί που θα κοιτάξουν αν παίρνει 2 ή 3 αναβαθμίσεις. Διότι υπάρχουν ακόμα αρκετοί που δεν έχουν ιδέα απ' αυτά και αρκετοί ακόμα που δεν κρατάνε τη συσκευή τους πάνω από 3 χρόνια. Εστιάζουν πιο πολλοί στη κάμερα και τα mp. Άντε να κοιτάξουν και επεξεργαστή.

Με λίγα λόγια κοιτάζουν το ταμπελάκι με τα τεχνικά χαρακτηριστικά.Αν αυτό έγραφε και πόσες αναβαθμίσεις θα πάρει η κάθε συσκευή, να άλλαζε ριζικά τα πράγματα.

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ποιος σου ειπε οτι οι εταιρειες ακουνε τους χρηστες?Το πιο λαμπρο παραδειγμα η Oneplus και τελευταια και η Samsung.

 

Που τον ειδατε ρε παιδια τον ανταγωνισμο να μας πειτε και μας?Που ολες οι εταιρειες ανεβασαν στα υψη τις τιμες τους?

Που (σχεδον)ολες οι εταιρειες εβγαλαν την θυρα ακουστικα και την microSD θυρα απο τις ναυαρχιδες τους?

Πλεον οι περισσοτερες μεχρι και τα ακουστικα απο το κουτι εχουν βγαλει οπως και το usb dongle.

Και ειναι θεμα χρονου να καταργησουν και τον φορτιστη απο το κουτι.

Ακομα και σε design ψοφια πραγματα. Απο μπροστα ολες οι Android ναυαρχιδες ειναι ιδιες με την punch hole τρυπα,και απο πισω κανουν διαγωνισμο ποια εταιρεια θα βγαλει την καμερα με το μεγαλυτερο εξογκωμα.

 

Αυτος ειναι ο κυριος λογος που πολλοι γλυκοκοιτανε ακομα περισσοτερο τα φετινα Sony κινητα,γιατι ξεχωριζουν απο την μαζα.

 

Το μονο θετικο ειναι αυτο που γινεται απο περυσι με την software υποστηριξη,που σε σχεση με παλιοτερα που μονο η Google και η Oneplus εδιναν 3 μεγαλες αναβαθμισεις,πλεον δινουν και οι Sony,Oppo,Vivo.

 

Γιαυτο το λογο και εδω και ποσο καιρο προσωπικα κραζω την Xiaomi,μπας και φιλοτιμηθει και αυτη να δωσει 3 μεγαλες αναβαθμισεις εστω στις ναυαρχιδες της,που θα ειναι καλο για ολους.

Αλλα υπαρχουν καποιοι αλλοι εδω μεσα,οι οποιοι κανουν τσαμπα διαφημιση στην Xiaomi,σε φαση,

''δεν υπαρχει το παραμικρο προβλημα στις συσκευες με Miui γενικα και αοριστα,ολα ωραια,ολα καλα.

Και που δινει μονο 2 μεγαλες αναβαθμισεις σε σχεση με τον ανταγωνισμο,δεν πειραζει.''

 

Το καταλαβαινω οτι στο forum το μονο που ενδιαφερει τους περισσοτερους με βαση τα γραπτα ειναι ποιο κινητο βγαζει τις καλυτερες φωτογραφιες και ποιο βγαζει το μεγαλυτερο Screen on time. Αλλα υπαρχει και κοσμος που τον ενδιαφερουν και αλλα πραγματα περαν απο αυτα.

 

Και εδώ έρχεσαι να με επιβεβαιώσεις. Παραδεκτηκες επιτέλους ότι γράφεις για να "κραξεις". Κάτι ουσιαστικό δε προσφέρεις. Ξέρεις πόσο κουραστικό και βαρετό καταντά αυτό; σου απαντώ και σου γράφω ότι καμία εταιρεία δεν είναι τέλεια, και όλες κάπου χάνουν και κάπου κερδίζουν και στο χέρι του καθενός μέσω αγορών θες , μέσω αναφορών θες είναι να πιέσουν, απαντάς πάλι με ένα copy paste κατεβατό. Λες ότι κάποιες εταιρείες έβγαλαν θύρες ακουστικών , ακουστικά, φορτιστές κτλπ. Πολύ κακώς το έκαναν , εάν θεωρείς σαν καταναλωτής ριγμένος μη ξανά αγοράσεις από αυτούς. Έχει πολλές "πορτοκαλιές" (Sony, όπως σωστά αναφέρεις), τουλάχιστον μη το γυρνάς πάλι "πλαγίως" στη Xiaomi που στη μικρή/μεσαία κατηγορία έχει ακουστικά/ταχυφορτηστες και στα ακριβά φορτιστές.... 65-67w. Ξέρω ότι , ότι και να γράψω εσύ πάλι θα κάνεις copy paste μια από τα ίδια μόνο για να κραξεις αλλά δε βαριέσαι, άντε να γράψουμε best seller.

- και στο τέλος κράζεις και τον κόσμο που γράφει και διαβάζει. Αυτόν που αγοράζει φθηνό μόνο για κλήσεις και λίγο ίντερνετ, ή μόνο μεγάλη μπαταρία γιατί αυτό χρειάζεται, ή μεσαία κατηγορία με απόδοση τιμής, ή ακόμα και αυτούς που θέλουν ναι απόδοση ακόμα και στη φωτογραφία. Γιατί μια "ναυαρχίδα" καλώς η κακώς χαρακτηρίζεται από τον τελευταίας γενιάς επεξεργαστή και αισθητήρα κάμερας. Όλους λοιπόν για δικούς σου λόγους τους βάζεις σε ένα σακούλι και τους ακυρώνεις, για να... Κράζεις...

Edited by docofmobile
NOKIA 808 PUREVIEW THE MOBILE KING - XIAOMI MI 10 PRO 5G USER.
Link to comment
Share on other sites

στο είχα αναφέρει και εγώ ότι είσαι αγενής και πολλές φορές άσχετος με τεχνολογικά θέματα που το μόνο που κάνεις είναι να το πάιζεις έξυπνος σε διαφορα threads και να προκαλείς!

Παραδείγματα αρκετά!

Τώρα στο γράφουν κι άλλα μέλη.

Κοίταξε το...

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βλέπω ότι όσοι υποστηρίζουν την Xiaomi τους βγάζετε τρελούς και δεν ξέρουν τι λένε, ενώ ταυτόχρονα έχουν Xiaomi στην κατοχή τους. Δηλαδή αν οι κάτοχοι δεν ξέρουν τι λένε και ξέρουν αυτοί που είχαν κάποτε Xiaomi...

Ή μόνο τα αρνητικά είναι σωστά και όχι τα θετικά.

Εντάξει, να παίρνουμε όλοι Apple και Samsung για να έχουμε άποψη. Αλλιώς δεν μετράει η άποψη μας αν δεν περάσουμε μια από τις 2 εταιρείες και λέμε χαζά όσοι έχουμε Xiaomi.

Με τον τρόπο που κράζετε σε κάθε θέμα Xiaomi, αυτό δίνεται να καταλάβουμε.

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μονός καυγάς δεν υπάρχει, η αλήθεια είναι ότι και οι οπαδοί ή κάτοχοι XIAOMI ειναι αρκετά προκλητικοί θεωρώντας όλους τους άλλους κορόιδα και χάπατα που αγοράζουν άλλες μάρκες :rolleyes: Η πλάκα είναι ότι η κόντρα αφορά αποκλειστικά Apple & samsung vs XIAOMI αν και υπάρχουν πολλές και αξιόλογες προτάσεις από άλλες μάρκες .
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...