Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ξεδιπλωστε την Οθονη σας!!

 

Το μελλον ειναι εδω!Η polymer Vision παρουσιασε ενα κινητο με οθονη που τυλιγεται σε ρολο!Με ενσωματωμενη μνημη 4 GB και αυτονομια μπαταριας εως 10 ημερες!

Οχι μονο θα φορτωσετε τα βιβλια σας,αλλα θα τα διαβασετε!!

 

δειτε εδω http://www.polymervision.com/frameset.php?id=&page=

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

έχω ξαναδιαβάσει διάφορα τέτοια κατα καιρούς.Δε μου κάνει όμως,για να πω την αλήθεια, και ιδιαίτερη εντύπωση...:rolleyes:
Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

σημερα το ειδα και το ποσταρω , δεν ξερω αν εχει αναφερθει παλι...

 

τι γνωμη εχετε?

 

N99 DUAL SIM TOUCH SCREEN TV MOBILE

 

http://globalimport.gr/catalog/product_info.php/cPath/108/products_id/282

 

http://www.imageshack.gr/files/8zqkc02ylnahmrsrvpkw.gif

248.00EUR

 

 

C2000 DUAL SIM TOUCH SCREEN TV MOBILE

 

http://globalimport.gr/catalog/product_info.php/cPath/108/products_id/294

 

http://www.imageshack.gr/files/5sieoa9af4eecjqjzm80.jpg

295.00EUR

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό για να είναι αληθινό φίλε μου.

Ψεύτικο θα το θεωρούσα και σε οποιαδήποτε άλλη χρονική στιγμή, πόσο μάλλον όταν το ημερολόγιο δείχνει 1η Απριλίου. :lol:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη λες το καταστημα που το πουλαει να μας κανει πρωταπριλιατικη φαρσα? Αν ναι τοτε εγω την πατησα :p

 

παντως υπαρχει και στο ebay με τα μισα λεφτα http://cgi.ebay.co.uk/Dual-Sim-Touch-Screen-Game-TV-PDA-Cell-Mobile-Phone-5_W0QQitemZ250227424085QQihZ015QQcategoryZ3312QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

καλο μηνα ! και καλη πρωταπριλια !

 

Δεν ειναι Πρωταπριλιατικο ψεμα !

 

ΕΔΩ ενα μελος πουλαει παρομοιο μοντελο και το ειδα και σε ποιο παλιες αγγελιες στο myphone !

 

Γνωμη μου : εχει πολυ καλες επιλογες αλλα το μονο που ''φοβαμαι'' ειναι η ποιοτητα κατασκευης ! οχι επειδη ειναι κινεζικο αλλα ποσο σοβαρη ειναι η εταιρια !

Αν βρω Link θα κανω edit

Link to comment
Share on other sites

εχει αναφερθει και σε αλλα topics. Ειναι γνωστη συσκευη, ενω κυκλοφορουν κι αλλες κινεζικες τετοιου στυλ
Link to comment
Share on other sites

φτηνιαρικες ψευτο κινεζουρες,πηρα και το μετανιωσα πικρα,καλυτερα brand παρα αυτα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν διαφορα μοντελα, δεν ειναι μονο αυτα (τα οποια ειναι και ασχημα κατα τη γνωμη μου). παντως σιγουρα παρουσιαζουν ενδιαφερον (ειδικα για τα χρηματα που κοστιζουν). οποιος ειναι κατοχος (ή γινει) μηπως θα ηταν καλο να γραψει και ενα αναλυτικο "review" για να παρουμε μια ιδεα και εμεις οι υπολοιποι? :O
Link to comment
Share on other sites

Αν το θες για πρώτη συσκευή μην αγοράσεις τέτοιο κινητό,γιατί υπάρχουν πολλές πιθανότητες να είναι μούφα!!!!!!!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

να γραψει review?

μα δεν βλεπεις?οι περισσοτεροι τα παιρνουν και τα πουλανε στο φτερο.

κι εγω εχω και δεν ειμαι καθολου ευχαριστημενος.

ουτε απο σημα ουτε απο κατασκευη που οι πωλητες τα διαφημιζουν ως στιβαρα,ναι καλα.

επισης το Bt πολλες φορες δεν δουλευει και κολλαει και θελει restart,το ενεργοποιεις ξανα το Bt,το σκεφτεται καμποση ωρα και ξαφνικα ανοιγει.

στα καναλια δεν ειναι και τοσο τελειο,οπως επισης και στον ηχο που και παλι τα διαφημιζουν σαν τελεια,τσιριχτος ηχος απλα.

δεν ειναι κακο να λεμε την αληθεια εστω κι αν ποναει και δεν το δεχοντε καποιοι,σαν high user κινητων τηλεφωνων τοσα χρονια ξερω να εχω μια σωστη αποψη,τοσα χρηματα εχω πεταξει πια.

στα συγεκριμενα των σχιστοματηδων ουτε cent πλεον.

α και στο ebay υπαρχουν αγγελιες που τα δινουν σε μιση τιμη απο οτι τα πουλανε εδω,ε ειναι κριμα ρε παιδι μου να το πληρωνει κανεις σε διπλη σχεδον τιμη.

επισης στις μπαταριες δεν εχω καμια απολυτως εμπιστοσυνη,2 φορες που το χα φορτισει το χα σε αποσταση απο μενα,ε μην κανει και κανενα μπαμ και τρεχουμε και για πλαστικες.

παιδες αν θελετε την γνωμη μου μακρια.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως με 100 λιρες απο ebay θα το αγωραζα, ακομα και τελειο να μην ειναι σαν τηλεφωνο και Bt, εχεις φοριτη tv και ραδιο....
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

kai den perneis me 150 to ubi pou einai kai windows ppc?

 

Den to sinisto, dioti poli apla an sou pathei tipota den tha exeis pou na to pas... An paratirisete stin Ellada, vazoun trela kapela gia ayta ta tilefona, ayta ekso kanoun 100-150 dolaria kai edo ta vrikseis 250 euro!!!

 

PERIERGOS OMOS TO N99 (NOKIA TO EIDA SE AGGELIA!!!) einai japonezikis kataskeuis...

Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

http://i260.photobucket.com/albums/ii14/droulis/m8102.jpg

http://i260.photobucket.com/albums/ii14/droulis/m8101.jpg

ΤΟ ΠΟΙΟ ΚΑΛΟΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΜΕΝΟ ΡΟΛΟΙ ΚΙΝΗΤΟ(ΤΕΛΕΙΑ ΠΟΙΟΤΗΤΑ) ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ,ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΟΙΟ ΛΕΠΤΟ ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΤΟΥ 16mm

 

ΠΕΡΙΕΧΕΙ:

2 ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ

STYLUS PEN

USB CABLE

AC CHARGER

BLUETOOTH STEREO HΕΑDSET

ENGLISH USER MANUAL

 

 

ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ:

LCD 1.3" 260K 120*160

TOUCH SCREEN

BLUETOOTH

MP3 PLAYER

MP4 PLAYER

CAMERA VGA 640*480 VIDEO REC 352*288

SOUND RECORDER

ENGLISH LANGUAGE

ΑΝΟΙΧΤΗ ΑΚΡΟΑΣΗ

GAMES

ΞΥΠΝΗΤΗΡΙ

ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΟ

ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ

Link to comment
Share on other sites

Oxi den einai tis nokia... alla deixnei poso epitidioi einai kapoioi...
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη το Ν99 ειναι της ΝΟΚΙΑ? γιατι αν ειναι ΝΟΚΙΑ αλαζει το θεμα...

ναι...ειναι ΜΟΚΙΑ...:p

 

Μακρια απο κατι τετοιες ψευτοσυσκευες...;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

λοιπον ας ξεκαθαρισουμε τα εξης. τα κινεζικα προιοντα ειναι οτι ηταν τα γιαπωνεζικα την δεκαετια του 80 η τα κορεατικα του 90.οι ποιοτητα των υλικων κατασκευης σιγουρα ακομα δεν ειναι εφαμιλλη με αυτα των brand names. αυτα ομως που προσφερουν τεχνολογικα δεν τα προσφερει καμμια αλλη μεγαλη εταιρια, οπως αναλογικο tv tuner,dual sim ταυτοχρονα δλδ και οι δυο καρτες ενεργες,dual microsd slot,κινητο τηλεφωνο ρολοι. υπαρχουν βεβαια και μειονεκτηματα εκτος της ποιοτητας, οπως ειναι το προβλημα της μη υπαρξης ελληνικων και σε ορισμενα ελληνικης γραμματοσειρας. επισης υπαρχουν και στα κινεζικα καλα και κακα μοντελα. π.χ ποσες αναβαθμισεις χρειαστηκατε για να δουλεψει ικανοποιητικα χωρις να κολαει το ν91???? τη σημαινει οτι τα νοκια δεν ειναι καλα??? τωρα αν πρεπει να αγοραζετε απο εξωτερικο η ελλαδα,εγω θα σας πω την γνωμη μου. τα κινεζικα δεν στοιχιζουν πανω απο 110-150 ευρω. το να πληρωσω 250 και να ξερω οτι αν μου χαλασει θα μπορεσω να βρω μια ακρη για να φτιαχτει , να αναβαθμιστει, ναι θα τα εδινα. μην ξεχνατε οτι καποιος αλλος εχει προπληρωσει για να εχει το κινεζικο ηδη στην ελλαδα. ( απο το δυο μοντελα που προαναφερετε στο ποστ εγω θα προτιμουσα το ακριβο (c2000) το αλλο δεν λεει πολλα γενικα, σαν ποιοτητα κυριως.
Link to comment
Share on other sites

γεια σου φιλε μου και καλοριζικο.εγω εχω το προηγουμενο μοντελο το m700 και στην κυριολεξια εχω σωθει απ το να ψαχνω αν εχω το κινητο μαζι μου η οχι.πες μου σε παρακαλω γιατι βρισκομαι στην αναζητηση για πιο λεπτο κινητο -ρολοι απ αυτο που εχω τωρα,ειναι οντως ευκολοφορετο ,εχει ευαναγνωστη οθονη μιας και ειναι λιγο πιο μικρη η οθονη απ το m700,ο ηχος πρεπει να ειναι καλυτερος γιατι βλεπω πως τωρα εχει 4 ηχεια.τελος ποσες μερες εκανε να ερθει με ποια εταιρεια courier ηρθε ,αν μπορουσες να κανεις tracking στην παραγγελια σου και φυσικα το link για να το παραγγειλω και εγω.σε ρωταω πολλα,αλλα καταλαβαινεις gadgetomania.αν εχεις λιγο χρονο απαντησε μου η εδω η με pm.σ ευχαριστω εκ των προτερων ,ντινος
Link to comment
Share on other sites

να γραψει review?

μα δεν βλεπεις?οι περισσοτεροι τα παιρνουν και τα πουλανε στο φτερο.

κι εγω εχω και δεν ειμαι καθολου ευχαριστημενος.

ουτε απο σημα ουτε απο κατασκευη που οι πωλητες τα διαφημιζουν ως στιβαρα,ναι καλα.

επισης το Bt πολλες φορες δεν δουλευει και κολλαει και θελει restart,το ενεργοποιεις ξανα το Bt,το σκεφτεται καμποση ωρα και ξαφνικα ανοιγει.

στα καναλια δεν ειναι και τοσο τελειο,οπως επισης και στον ηχο που και παλι τα διαφημιζουν σαν τελεια,τσιριχτος ηχος απλα.

δεν ειναι κακο να λεμε την αληθεια εστω κι αν ποναει και δεν το δεχοντε καποιοι,σαν high user κινητων τηλεφωνων τοσα χρονια ξερω να εχω μια σωστη αποψη,τοσα χρηματα εχω πεταξει πια.

στα συγεκριμενα των σχιστοματηδων ουτε cent πλεον.

α και στο ebay υπαρχουν αγγελιες που τα δινουν σε μιση τιμη απο οτι τα πουλανε εδω,ε ειναι κριμα ρε παιδι μου να το πληρωνει κανεις σε διπλη σχεδον τιμη.

επισης στις μπαταριες δεν εχω καμια απολυτως εμπιστοσυνη,2 φορες που το χα φορτισει το χα σε αποσταση απο μενα,ε μην κανει και κανενα μπαμ και τρεχουμε και για πλαστικες.

παιδες αν θελετε την γνωμη μου μακρια.

 

 

Πιστευα οτι γνωριζες την τεχνολογια και τι κινειται στον πλανητη!

Λοιπον ερχομενος προσφατα απο την Σιγκαπουρη εχω να πω τα εξης:

- Τα μαγαζια που πουλανε τα επωνυμα κινητα ειναι αδεια (Νοκια, Σονυ ερικσον κ.λ.π.), ενω τα πενταωροφα καταστηματα που πουλανε αυτα τα κινητα ειναι γεματα κοσμο και γινεται ενας πανικος!

Ποτε επιτελους θα εκσυχρονιστειτε και θα ξεκολησετε απο τις πατατες που πουλανε εδω και το πουλανε 1000 ευρω (αρτε)

- Για οσους δεν εχουν τις γνωσεις για το τι σημαινει Σιγκαπουρη ειναι ετη φωτος τεχνολογικα μπροστα και ο πλουτος ρεει αφθονος.

- Για οσους δεν με πιστευουν σας προκαλω να φερετε το καλυτερο σας κινητο και να κανουμε μια συγκριση σε οθονη, μπαταρια, ηχο,

ποιοτητα υλικων και στιβαροτητα, σημα και τεχνολογικα χαρακτηριστικα.

 

Οποιος λοιπον δεν γνωριζει απο κινητα και τεχνολογια καλυτερα να μη μιλαει και οσον αφορα τη μπαταρια και την επικινδυνοτητα της, θα σου πω μονο ενα φιλε Ταξιδιωτη που λες οτι εχεις κινητο με τηλεοραση. Βαλε ενα Ν95 (λεω αυτο γιατι αυτο εχω δοκιμασει) να παιξει για μιση ωρα τηλεοραση ή GPS (δεν σου λεω παραπανω γιατι η μπαταρια δεν σε βγαζει για παραπανω) και μετα πιασε το να δεις πως ψηνονται τα αβγα χωρις κουζινα! Επειτα πιασε την Κινεζουρα που σνομπαρεις και αστο να παιζει για ωρες Τηλεοραση και πιαστο μετα να δεις αν ειναι ζεστο ή οχι. Αυτο και μονο λεει παρα πολλα για την ποιοτητα γιατι θα επρεπε να γνωριζεις οτι πρωτα ζεσταινεται ενα κινητο και μετα εκρηγνυται!

Τελος, για τα μικροπροβληματα που αναφερεις μην ξεχναμε οτι ετσι ειναι ολα τα τεχνολογικα προϊοντα μεσα στα χιλιαδες κοματια θα υπαρχει και καποιο ελατωματικο και μην μου πειτε οτι το σκηπτρο σε αυτο τον τομεα δεν το κατεχει η Νοκια! Εμενα προσωπικα δεν μου εχει τυχει κανενα ελατωματικο παντος.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...