Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αγαπητέ FOTOPOULAKI ευχαριστω για την αμεση απαντηση

στοιχησε δλδ 100 πνδ 130 € μονο .??????

τελωνιο ή φορους πληρωσες??

τα μεταφορικα πόσο ήταν ???

με τι πλήρωσες ,κάρτα (Ττι ειδους) ή αντικαταβολή??????/

από ποια χωρα προέρχεται?????/ usa ή uk ?????

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων κ ελπίζω να μη σε κουράζω.(το mwg zinc 2 by the way στοιχιζει 180€ +15€ μεταφορικα απο expansys.com.gr αλλα διαβαζω σε φορουμ για διαφορα προβληματα ) Αυτο που προτεινεις φαινεται san real good deal

 

ΒΑΣΙΛΗΣ

 

120euro κανει πανω κατω

τελωνίο δεν πληρώνεις στο φτιάχνου σαν δώρο

μεταφορικα ειναι μεσα στην τιμη

με paypal πληρωσα (με μια προπληρ.καρτα) ο πιο ασφαλης τρόπος

σου ερχετε απο hong kong με airmail

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, σκέφτομαι να αγοράσω κ εγώ ένα απο αυτα τα κινέζικα με dual sim ώστε να έχω μία σύνδεση κ μία κάρτα στην ίδια συσκευή. Η ερωτησή μου είναι έχει δοκιμάσει κανείς το VodaFONE LIVE σε τέτοια συσκευή δουλέυει?? Με ενδιαφέρει γιατί πάω φαντάρος και θέλλω να ενεργοποιήσω την υπηρεσία unlimited για το live messenger...

ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Think Fast Cause Life Goes Faster...:!:

Panasonic GD50, GD92, GD93/Ericsson T20s, T39 /Sagem MYX2-2/Nokia 6100, 6200/Moto MPx200-220/Sony Eric. T280i, - k800i/QTEK 9100/Sciphone /LG KE970 shine/HAIPAI X710D/THL W7S/Jiayu S3+/Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

χωρις να ειμαι σιγουρος νομιζω οτι χρειαζεσαι καποιο κινητο που να εχeι java.

νομιζω θα κανεις δουλεια ετσι.

αλλα θα σου πουν και αλλοι απο εδω

Link to comment
Share on other sites

Αναζητώ έναν κλωνο του παραπάνω κινητού με τα εξής χαρακτηριστικά...

ΙΔΙΕΣ διαστάσεις

Να ΜΗΝ έχει TV και διπλή SIM αν γίνεται

Να είναι ίδιο από μέσα σε μενού etc

Να έχει Wi-Fi

 

Καμιά βοήθεια? Εγώ δε βρήκα κάτι...

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα διάφορα ψάχνοντας για voip

Αυτό εδώ μου φάνηκε το πιό σωστό

 

local machine\system\voip\SIP

 

enable port5060

value 1

 

OutgoingFailOn392

value 0

 

RtcInitFlags

value dec 768 hex 300

 

Θα δω αν μπορώ να κάνω backup την registry και να στην στείλω.

 

Ωραια. Στη στέλνω σαν zip file.

Link to comment
Share on other sites

http://images.google.gr/images?q=baoxing%20n1000&oe=utf-8&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a&um=1&ie=UTF-8&sa=N&hl=el&tab=wi

 

Πήρα αυτό το τηλεφωνάκι απο ebay 65 ευρώ σύνολο(είχα το sony ericsson w200i 3 χρόνια) 10 μέρες αναμονή απο hong kong και έχω μείνει πολύ ενθουσιασμένος,είναι πανέμορφο έχει τηλεόραση μάλιστα με εικόνα απίστευτα καθαρή-επίσης και ραδιόφωνο και πάρα πολλές ρυθμίσεις σε επίπεδο κλήσεων ασφαλείας wallpaper και γενικά διαχείρηση αρχείων δεν έχω δοκιμάσει βέβαια να στείλω αρχεία με bluetooth αλλά βρίσκει κανονικά συσκευές,η οθόνη έχει αρκετά καλή ευκρίνεια και ωραία 3d εφέ στα μενού,η κάμερα βέβαια(640 * 480) και το βίντεο κάτω του μετρίου αλλά δεν με απαχολεί και τόσο, για την τιμή του πιστεύω η επιλογή ήταν καλή το χρυσαφί χρώμα όλα τα λευτά,να πω οτι παίζει κανονικά mp3 βλέπεις κανονικά εικόνες βιντεάκια κλπ,και το βλέπει ο υπολογιστής ως αφαιρούμενο μέσο(και σε suse linux μάλιστα) οπου περνάς κανονικά αρχεία με copy paste,πολύ ικανοποιημένος δεν νομίζω οτι θα γυρίσω πίσω σε επώνυμα κινητά είναι τέλειοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο

 

 

H συσκευασία περιείχε τα εξής

 

το κινητό

2 μπαταρίες 3600 mah η καθεμία

1 φορτιστή ευρωπαικό οπου το καλώδιο κουμπώνει και σε usb σε υπολογιστή(αφαιρούμενο βγάινει απο το φορτιστή)

Ακουστικά

1 πενάκι

1 κάρτα 2gb

mobile fan user
Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι οκ ερχεται με αγγλικο

αλλα βαζουμε ευκολα ελληνικα μπορω να σε καθοδηγησω

 

επειδη τελευταια ενδιαφερομαι γι αυτο, πως μπορεις να περασεις ελληνικα...??

ισχυει για ολα τα κινητα απο κινα ή μονο το συγκεκριμενα...??

please, απαντησε μου γιατι σαυτο κολλαω λιγο..

Link to comment
Share on other sites

Access and Emblaze Mobile Unveil ELSE

http://japan.cnet.com/story_media/20402146/else.jpg

http://www.access-company.com/news/press/ACCESS/2009/20091022_emblaze.html

 

ELSE Technical Specifications

 

Application processor: TI OMAP 3430

WCDMA/HSDPA/ GSM/ GPRS/ EDGE

Supported bands: Quad band 850 MHz, 900 MHz, 1800 MHz &1900 MHz

Tri-band 850 MHz, 1900 MHz & 2100 MHz

Bluetooth & WiFi: BT 2.0 and 802.11 b/g

Main Display: LCD 3.47" FWVGA 480x854, 262K color 16:9 aspect ratio

Touch panel: Capacitive type

Memory: Internal flash 16GB, 256MB RAM

Camera: 5 Megapixel, Auto-focus, 8x Digital, Advanced stabilization technology

GPS: Standalone GPS and Assisted-GPS

Microphones: SiSonic (X 2 for noise cancellation)

3.5 mm headset jack,Includes state-of-the-art Flamingo stereo headphones

Sensors: Tilt, Proximity and Light sensors with

adaptive handling

Battery: 1450mA/hour

Dimensions: 13mm (D) x 56.6mm (W) x 115.6

 

Μάλλον μια νέα προσπάθεια μετα το προηγούμενο

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | Nokia 3210 4G (2024) | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.ποιο ειναι κατα τη γνωμη σας το καλυτερo κινεζικο με windows ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

η τιμή του περίπου?πόσο εύκολα περνάς τα ελληνικά?δεν εχω εμπειρία με wιndows κινητά ευχαριστω

.

Link to comment
Share on other sites

138+30=168 δολαρια μαζι με την μεταφορα

ελληνικα περνουν ευκολα με προγραμα,απλα δεν ξερω κατα ποσο θα δουλευει, δε το εχω πιασει στα χερια μου το συγκεκριμενο

Link to comment
Share on other sites

Ριξε μια ματια και σε αυτα αμα θες

http://www.fastcardtech.com/goods-2936-SUNNO+MY+TOUCH+HDi+32+inch+screen+WM65+WM61+WIFI+fLash+light+50M+pixel+GPS+navigation+533MHZ+CPU.html

HTC touch HD clone με 5mp camera.

Eγω εχω αυτο το iphone clone, http://www.fastcardtech.com/goods-2618-Ciphone+C5+Ver20+8gb+Build+in+Gps+Wifi%E3%80%81Cpu+5+systems+UI%E3%80%81WM+ppc+61+super+cool.html. Του εχω περασει και το navigator το ελληνικο και δουλευει τελεια.

ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΕ ΜΑΕΤΖΙΜΑ!
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτηκα να δημιουργήσω εδώ ένα thread τόσο για εμένα που σκέφτομαι να παραγγείλω το acer m900 όσο και για άλλους που προβληματίζονται σχετικά με την έλλειψη επίσημης αντιπροσωπείας που να παρέχει υποστήριξη.

Θέτω κάποια πρώτα ερωτήματα που-μάλλον λανθασμένα- είχα γράψει και σε ένα άλλο thread και ελπίζω, ειδικά όσοι ήδη έχουν αγοράσει κάποιο από τα acer να βοηθήσουν με την εμπειρία τους και να καταγράψουν τις εντυπώσεις τους.

1. Η γλώσσα στο λειτουργικό μπορεί να αλλάξει σε ελληνικά;

2. Ποιο πρόγραμμα περάσατε για να γράφετε με ελληνικούς χαρακτήρες sms και e-mail; Που το βρήκατε;

3. Οι φορτιστές που έχει μέσα η συσκευασία είναι για αγγλικές πρίζες; Πως γίνεται η μετατροπή;

4. Υπάρχει πρόβλημα με την αποστολή ρυθμίσεων internet από την εταιρία στην οποία είστε συνδρομητές;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω και εγώ και έχω εγκαταστήση τα Greek Addons και λειτουργή ωραία.

 

Αυτό που δεν έχω βρει είναι πως να γυρίσω το πληκτολόγιο ή να επιλέγη και ελληνικά γράμματα όταν κάνω την αναζήτηση στα contacts.

 

Μύπως κάποιος από εσας το έχει βρει ???? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερααα ! :O

Ποιοι εχουν κινητα απο Κινα με dual sim, tv κτλ ? Ποιο μοντελο εχετε ? Ποσο καιρο το εχετε ? Εχει δημιουργησει καποιο προβλημα ? (εψαξα στην αναζητηση και δεν βρηκα αντιστοιχο θεμα , σορρυ αν υπαρχει και δεν το ειδα :cry: )

Never argue with an idiot ... they drag you down to their level and beat you with experience ... :X
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον θέλω κάποιο κινέζικο κινητό,ανεξαρτήτου δυνατωτήτεων,που απλά να στέλνει κανονικά ελληνικα SMS 160 χαρακτήρεων.(και όχι μόνο 70)

υπάρχει κάτι δοκιμασμένο και ελεγμένο????

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Eγω που ειχα το Κ599 δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα,ουτε ενα κολλημα.:)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για να γυρίσει, πρέπει να έχεις βάλει το Ελληνικό λεξικό της Adaptex. Στοιχίζει 3 ευρώ.

Βάζεις το αρχείο και την άδεια (lincence.txt) που σου στέλνουν, στο subdir Mydocuments και από την 3η οθόνη των ρυθμίσεων στο section Adaptex, ζητάς να προσθέσεις λεξικό.

Στην οθόνη που σου βγάζει, κάτω κάτω έχει την επιλογή από που να διαβάσει το λεξικό και την άδεια. Του λες να πάει στο Mydocuments και τελείωσες.

Η αλλαγή γίνεται με το πλήκτρο με το αστεράκι.

 

Εχει αναλυτικότερες οδηγίες στο site της Adaptex.

 

##kouzoulos

 

Υπάρχει δυνατότης να "πάρεις" την rom του δικού σου και να την στείλεις στον Hickey ή σ' εμένα. Με bootloader κλπ;

Link to comment
Share on other sites

σε γενικες γραμμες αν το παρεις και δουλεει οταν το ανοιξεις μετα πολυ δυσκολα χαλαει.

αυτο εχω παρατηρησει εγω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...