Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το περιβάλλον εργασίας είναι ίδιο με του Ν85?Δηλαδή κάποιος δε καταλαβαίνει ότι είναι απομίμηση?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φιλε τι γινετε με τον τηλ. καταλογο ...

Ψαχνω ενα κινητο με δυο SIM Dual standby και με 25 και πλεον χαρακτηρες σε καθε Contact για ονομα.

Παιζει τιποτα τετοιο ή αδικα ψαχνω ??????

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!ειναι το πρωτο μου ποστ στο φορουμ! καλος σας βρηκα!

παιδια εχω λιγο μπερδευτει με ολα οσα εχω διαβασει για το πιο ειναι το καλυτερο!

θελω να παρω ενα κινητο με tv!

εχω καταληξει σε 3. jc777s a968 jaga678.

ποιο να παρω ρε παιδια και απο που να το παρω για πιο φθηνα!!! please help!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλήσπέρα & Καλορίζικος στο Forum.

Για το jc-777 έχω ακούσει & διαβασει παρα πολλά κολακευτικά λόγια όπως και για το Α968.

Μια μικρή έρευνα στο forum θα σε διαφωτίσει...

Οσο για το που να προμηθευτεις , εκτος απο το ebay υπάρχει και ενας "συμφουριτης" ονόματi "Droulis"

που φέρνει μέσω συνεργατων του στην Κίνα κινητά σε προσιτές τιμές.

Ρίξε μια ματιά στο blοg του (( http://tv-watch-mobile.blogspot.com/ )) και συμβουλέψου τον.

G_KOR
Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα αυτα τα κινητα εχει ψαξει κανενας για το επιπεδο ακτινοβολιας τους; Γιατι στις γνωστες λιστες που εχω δει εγω δεν υπαρχουν...
Link to comment
Share on other sites

πω πω μιλαμε τρελαθηκα!!!!επειδη ψιλοασχολουμε με τα κινεζικα,μολις ειδα αυτεσ τις φωτο ΑΛΛΑΞΑ ΧΡΩΜΑ μιλαμε!!!!
Link to comment
Share on other sites

οτι πληρωνεις παιρνεις...αλλα αυτο ειναι αδιανοητο και επικινδυνο!ελεος πια με αυτα τα κινεζικα,θελει μεγαλη προσοχη
Link to comment
Share on other sites

πω πω μιλαμε τρελαθηκα!!!!επειδη ψιλοασχολουμε με τα κινεζικα,μολις ειδα αυτεσ τις φωτο ΑΛΛΑΞΑ ΧΡΩΜΑ μιλαμε!!!!

 

 

 

Οντως σε απωθουν τετοιες εικόνες στο να προβεις σε αγορά παρόμοιων προιοντων.

Βεβαια και απο την άλλη παίζει και η αστοχία υλικού.

G_KOR
Link to comment
Share on other sites

Οπως ειναι πρεπει να το εστελνες πισω και να απετουσες αντικατασταση η επιστροφη των χρηματων ειχα και εγω προβλημα με μια κινεζικη συσκευη και με την αντικατεστησαν με αλλο μοντελο πληρωνοντας μονο τα μεταφορικα
Link to comment
Share on other sites

Αρα να θεωρώ τον εαυτό μου τυχερό που δεν έπαθα τίποτα ε?Εμένα μου φέραν ένα κινέζικο πριν 2 χρόνια απο το εξωτερικό για δώρο το οποίο μέχρι τη στιγμή που το πούλησα ήταν σαν καινούριο.Ακόμα ούτε την δευτερη μπαταρία δεν είχα χρησημοποιήσει.Φτου φτου φτου ευτυχώς τη γλιτώσαμε:):)
Link to comment
Share on other sites

Ναι καπως ετσι...... "αν εισαι τυχερος και δεν θα παρεις μπομπα " .

Παντως μιλησα με τον συναδελφο και μου ειπε οτι μιλησε με την εταιρεια που το αγορασε τους ειπε το περιστατικο και του ειπαν να στείλει πισω την συσκευη με την "βομβα" (μπαταρια) και οτι θα του στειλουν καινουργια συσκευη......Το τραγικο της υποθεσης ειναι οτι του ειπαν επισης οτι τα εξοδα αποστολης ηταν δικα τους, αλλα οταν ο συναδελφος πηγε να το στειλει πισω στην κινεζικη εταιρεια "γελασαν" και αναγκαστηκε να πληρωσει αλλα 30 ευρω για να το στειλει...........

 

Πολύ κακώς κάθεται και ασχολείται με αντικατάσταση συσκευής.

Θα πρέπει να κινηθεί νομικά εναντίον τους και να σταματήσει την εισαγωγή του μοντέλου ώστε να μην την πατήσουν και άλλοι.

Έτσι όπως τα λες δεν είναι θέμα "μου χάλασε το κινητό" αλλά μιλάμε για επικίνδυνο για την υγεία προιόν:!:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Στα μοντελα που ειχα με εγγραφη απο την Τηλεοραση η αναλυση ηταν σε ολα 240*320 (αρκετα καλη για κινητο), ηταν σε μορφη AVI και παιζανε κατευθειαν στο windows media player. To μονο που δεν μου αρεσε ηταν ο συντονισμος της εικονας με τον ηχο που ηταν ασχετος αλλου πατω και αλλου βρισκομαι.
[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

είχα για 2 εβδομάδες το java, το αγόρασα από Ελλάδα, βασικά τι java, τι κινέζικα, είναι ακριβώς τα ίδια.

Δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένος από της φωτογραφίες του, για εμένα ήταν πολύπλοκο το μενού, κακή ποιότητα κατασκευής, δεν μπόρεσα να το βολευτώ και το έδωσα.

Επίσης δεν μπόρεσα να βρω την ακτινοβολία του (SAR)

aeromodelistis.gr
Link to comment
Share on other sites

ennoeis jaga . nai einai kinezika by tintele episis kanena me tv dual sim den exei kali fotografiki mixani alles einai oi leitourgies pou se kanoun na to agoraseis. kai epeidi ksero tha sou po oti to jaga v23 exei sar 0.876
Link to comment
Share on other sites

ennoeis jaga . nai einai kinezika by tintele episis kanena me tv dual sim den exei kali fotografiki mixani alles einai oi leitourgies pou se kanoun na to agoraseis. kai epeidi ksero tha sou po oti to jaga v23 exei sar 0.876

 

ενταξει δεν ειναι και τοσο μεγαλο ειχα φοβιθει... μηπως ξερεις περιπου για το i9 η για αλλα κινεζικα; δεν βρισκω το sar τους πουθενα...

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

http://www.mobilewhack.com/wp-content/images/2009/03/2009030511104243.jpg

 

 

 

Δειτε και το βιντεο....ειναι απιστευτο!!!:blink:

 

http://www.mobilewhack.com/sbmp-n90-triband-moblie-phone/

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

oxi den exei, mono trabaei photo apo tileorasi

alla auta pou grafoun file mou den einai tpt spoudaio

Εχω το jc678s και γραφει κανονικα τηλεοραση.Για να το πετυχεις αυτο πατας το κουμπι που βρισκεται στο πλαι της συσκευης την ωρα που βλεπεις καποιο καναλι.Εχει επανω του χαραγμενο το εικονιδιο μιας καμερας.Ειναι το ιδιο κουμπι που τραβαμε τις φωτογραφιες.

Μας ρωτάνε:«Ποιος ανακάλυψε τον ηλεκτρισμό;»,«Ποιος μίλησε πρώτος για άτομα;»,«Ποιος ανακάλυψε πρώτος ότι η Γή στρέφεται γύρω από τον Ήλιo;» και απαντάμε: «Οι Έλληνες!».

 

Λάθος! Όλα αυτά τ'ανακάλυψαν ο Θαλής ,ο Δημόκριτος,ο Αρίσταρχος.Μεταξύ αυτών και του μέσου Έλληνα υπάρχει τόση απόσταση όσο μεταξύ του μέσου Έλληνα κι ενός «χιμπατζή».

Link to comment
Share on other sites

http://www.mobilewhack.com/wp-content/images/2009/03/philips-zenium-x530.jpg

 

We have a new Xenium X530 phone from Philips. And it’s a flip phone too. Besides the obvious long-lasting battery which will get you 8 hours of talk time or 850 hours of stand-by time you’re going to get the following:

 

  • Tri-band GSM/EDGE connectivity (900/1800/1900 MHz)
  • 2.2 inch internal TFT display with 240 x 320 pixels and 262K colors
  • 1 inch OLED external display
  • Bluetooth 2.0 with A2DP
  • Music player
  • FM radio with RDS
  • 2MP camera
  • NXP 5210 chipset
  • 99.1 x 47.1 x 18 millimeters

 

http://www.mobilewhack.com/philips-launches-xenium-x530-flip-phone/

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...