Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να γινω πιο σαφης...αγορασα πριν 2 μηνες το eten x500+ απο το πλαισιο,μετα απο χρηση 15 ημερων,μου παρουσιασε το εξης προβλημα.Οταν χρησιμοποιω hands free και μετεπειτα το αφαιρω απο την υποδοχη mini-jack το eten δεν αναγνωριζει οτι εχει αφαιρεθει και να θεωρει οτι εινια ακομη σε hands free κατασταση,με αποτελεσμα να μην μπορω α)να ακουσω ηχο κλησης απο το μεγαφωνο οταν με καλουν β)δεν μπορουν να με ακουσουν(διοτι απαιτειται να τοποθετησω παλι τα hands free)

 

Αφου εψαξα αρκετα στο νετ για καποια λυση,η οποια δεν βρεθηκε,αποφασισα να το παω στο service του πλαισιου.Μου ειπαν οτι επρεπε να παει Γερμανια,οκ τους λεω, και μετα απο 1.5 μηνα(σημερα δηλαδη) το παρελαβα τελικως στα χερια μου(ειχαν κανει software upgraade!!)

 

Να μην τα πολυλογω,βαζω βγαζω ξανα ta hands free και προς μεγαλη μου απογοητευση...ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ

 

Τι μου συστηνετε να κανω,καινουριο κινητο ειναι,να μου πουν παλι να περιμενω 1.5 μηνα ...εεε παει πολυ

Link to comment
Share on other sites

μετα απο πολυ κοπο δεχτηκαν να μου την αντικαταστησουν την δευτερα με καποια αλλη συσκευη (μου προτειναν την χ800),αλλα με ποια προτεινετε να την αντικαταστησω? Εσεις ποια θα παιρνατε?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μα δεν το εχει το πλαισιο...μεθαυριο θα παω απο το καταστημα οποτε πρεπει κατι να παρω

 

Το Cruise θα αργήσει να έρθει... πολύ! :( Το Χ800 πάντως είναι σίγουρα ανώτερο από το Χ500+ αν και εγώ θα έπαιρνα το Χ600. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
για ρωτα τους αν μπορεις να το αφησεις και να σου δωσουν πιστωτικο ωστε αν αποφασισεις να παρεις το Touch Cruise να περιμενεις,πιστευω οτι μπορει να γινει
Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνησω με τον lagoudaki...

ζητα τους να σου κοψουν ενα πιστωτικο και οταν με το καλο ερθει το TC το εξαργυρωνεις.(το κανει γενικα το πλαισιο,οποτ γιατι να μην το κανει και στην περιπτωση σου?)

Link to comment
Share on other sites

Αν σου άρεσε η VGA οθόνη, πάρε το Χ800. Και εγώ το Χ500+ έχω, αλλά δεν μου έκανε παρόμοιο πρόβλημα.

 

Το Χ800, όπως κάποιο άλλο μέλος ανέφερε, είναι η καλύτερη συσκευή πλοήγησης και ένα καλό PDA...

Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ το Χ500+ και μου παρουσίασε το ίδιο ακριβώς πρόβλημα. Ευτυχώς όμως μετά από 5-6 απανωτά restart βάζοντας και βγάζοντας το hands free, έστρωσε. Άρα κάτι παίζει γενικότερα με την συσκευή. Ευτυχώς δεν μου το παρουσίασε ξανά...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχω και εγώ το Χ500+ και μου παρουσίασε το ίδιο ακριβώς πρόβλημα. Ευτυχώς όμως μετά από 5-6 απανωτά restart βάζοντας και βγάζοντας το hands free, έστρωσε. Άρα κάτι παίζει γενικότερα με την συσκευή. Ευτυχώς δεν μου το παρουσίασε ξανά...

 

Είναι γνωστό αυτό το πρόβλημα στα Χ500 και Χ500+ αλλά δεν έχει αναφερθεί παρόμοιο στο Χ800 το οποίο έχει ούτως ή άλλως πολύ καλύτερη ποιότητα κατασκευής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ειναι αρκετος χρονος...ασε που νομιζω οτι θα κανει πανω απο το χ500+ οποτε θα πρεπει να πληρωσω καμια 100αρα για να το παρω...

 

ποιο θεωρειται καλυτερο τοτε?

α)X800

B)HTC PDA-GSM-GPS P3600

Γ)Nokia N95 Deep Plum

Δ)Nokia N95 8GB Black

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ειναι αρκετος χρονος...ασε που νομιζω οτι θα κανει πανω απο το χ500+ οποτε θα πρεπει να πληρωσω καμια 100αρα για να το παρω...

 

ποιο θεωρειται καλυτερο τοτε?

α)X800

B)HTC PDA-GSM-GPS P3600

Γ)Nokia N95 Deep Plum

Δ)Nokia N95 8GB Black

 

To Cruise θα έρθει αρχικά με πακέτο πλοήγησης και θα κοστίζει γύρω στα 800 Ευρώ. :wacko:

 

Από αυτά που έχεις διαλέξει... μακράν καλύτερο το X800.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ειναι αρκετος χρονος...ασε που νομιζω οτι θα κανει πανω απο το χ500+ οποτε θα πρεπει να πληρωσω καμια 100αρα για να το παρω...

 

ποιο θεωρειται καλυτερο τοτε?

α)X800

B)HTC PDA-GSM-GPS P3600

Γ)Nokia N95 Deep Plum

Δ)Nokia N95 8GB Black

Χ800 γιατί η VGA είναι κόλλημα.

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω και εγώ για την οθόνη.

 

Πήγα την προηγούμενη εβδομάδα να δω το HTC Touch για το οποίο ενδιαφερόμουν πολύ έντονα και το είδα δίπλα στο Χ800.

Η αγορά αναβλήθηκε επ' αόριστο...!!! :confused:

Μάλλον θα περιμένω να βγει κάτι με αντίστοιχη οθόνη...:)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μάλλον θα περιμένω να βγει κάτι με αντίστοιχη οθόνη...:)

 

Imate Ultimate 9502 - PPC-Phone, VGA screen, 3g, GPS, WiFi!!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

eiparxei kapoio link pou mporeis na to vreis?

 

an nai mporeis na to paragkileis h oxi?

 

δε ξέρω πως και τι αλλά το θέλω!!!!φαντάσου διάλογο:

-καθηγήτρια:τι κρατάς εκεί???

-μαθητής τπτ.

-ε πως δε μπορεί!μη μου πεις κινητό είναι!!για φέρτο από εδώ!!!!

-μα δεν είναι κινητό κυρία έλεος το αυτοκινητάκι μου είναι:baby::baby::baby::tease::lol:

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

δε ξέρω πως και τι αλλά το θέλω!!!!φαντάσου διάλογο:

-καθηγήτρια:τι κρατάς εκεί???

-μαθητής τπτ.

-ε πως δε μπορεί!μη μου πεις κινητό είναι!!για φέρτο από εδώ!!!!

-μα δεν είναι κινητό κυρία έλεος το αυτοκινητάκι μου είναι:baby::baby::baby::tease::lol:

 

 

:lol::lol::lol:kalo!!!

tha mporouse pantos na einai aneta kai ksistra!:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

φαντάσου διάλογο:

-καθηγήτρια:τι κρατάς εκεί???

-μαθητής τπτ.

-ε πως δε μπορεί!μη μου πεις κινητό είναι!!για φέρτο από εδώ!!!!

-μα δεν είναι κινητό κυρία έλεος το αυτοκινητάκι μου είναι:baby::baby::baby::tease::lol:

 

:lol: :lol: Έξυπνο!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...