Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ok! καλό αυτό!

 

Να ρωτήσω... επειδή ψάχνομαι ακόμα θα ήθελα να ρωτήσω την γνώμη σας για το Ulefone U7 (http://www.pandawill.com/ulefone-u7-phablet-mtk6592-octa-core-70-inch-narrow-bezel-2gb-16gb-android-42-otg-3g-p85926.html και

) σε σχέση με τα δύο προηγούμενα... Παρόμοια τιμή με παρόμοια χαρακτηριστικά και μισή ίντσα παραπάνω και όμορφο design.... έχουν διαφορά λέτε οι 7" από τις 6.5" ???

 

τι λέτε??

 

To ίδιο είναι και το tronsmart ps7 http://www.geekbuying.com/item/Tronsmart-PS7-7-0Inch-MTK6592-Octa-core-Smartphone-LTPS-WUXGA-1920-1200P-2GB-16GB-5MP-13MP-Dual-Camera-324755.html το οποίο το σκέφτομαι σοβαρά και εγώ. Είμαι ανάμεσα στο iocean g7 και σε αυτό και το μόνο που ίσως με κάνει να πάω προς το iocean είναι η μεγαλύτερη υποστήριξη που φαντάζομαι ότι θα έχει.

Βοηθήματα, σημειώσεις, εκπαιδευτικά νέα, όλα συγκεντρωμένα σε ένα site! www.sofikoukouvagia.gr

 

Για να μη σας φαίνονται πια...κινέζικα!!! http://www.e-chinese.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε ulefone δεν θα ξαναπηγαινα,αν και το εχω και το τηλεφωνο ειναι μια χαρα σε ολα του, αλλα υποστηριξη μηδεν, ουτε μια αναβαθμιση δεν εχουν βγαλει μεχρι τωρα, παντρευεσαι την εργοστασιακη ρομ, για tronsmart δεν μππορω να εκφερω γνωμη, αν επαιρνα τωρα κατι αντιστοιχο μαλλον στο iocean θα πηγαινα η εδω
Link to comment
Share on other sites

To ίδιο είναι και το tronsmart ps7 http://www.geekbuying.com/item/Tronsmart-PS7-7-0Inch-MTK6592-Octa-core-Smartphone-LTPS-WUXGA-1920-1200P-2GB-16GB-5MP-13MP-Dual-Camera-324755.html το οποίο το σκέφτομαι σοβαρά και εγώ. Είμαι ανάμεσα στο iocean g7 και σε αυτό και το μόνο που ίσως με κάνει να πάω προς το iocean είναι η μεγαλύτερη υποστήριξη που φαντάζομαι ότι θα έχει.

http://www.tronsmart.com σαν site φαίνεται δυνατό για θέμα υποστήριξης.

Link to comment
Share on other sites

Σε ulefone δεν θα ξαναπηγαινα,αν και το εχω και το τηλεφωνο ειναι μια χαρα σε ολα του, αλλα υποστηριξη μηδεν, ουτε μια αναβαθμιση δεν εχουν βγαλει μεχρι τωρα, παντρευεσαι την εργοστασιακη ρομ, για tronsmart δεν μππορω να εκφερω γνωμη, αν επαιρνα τωρα κατι αντιστοιχο μαλλον στο iocean θα πηγαινα η εδω

 

πωπωπω...το Coolpad 9976A είναι το πιο ομοφο και με διαφορά... πραγματικά πανέμορφο... από ότι είδα όμως με μια ματιά που έριξα δεν είναι τόσο ευκολο να βάλεις το google playstore και να το κανεις να δουλεψει... σε πολλά ξένα forum λενε πως παρόλο που το έβαλα, κανανε εγκατάσταση apps και μετά το reboot δεν υπήρχαν πουθενα... πριν το δω είχα καταλήξει στο iocean g7... αντε πάλι δίλλημα...

Link to comment
Share on other sites

πωπωπω...το Coolpad 9976A είναι το πιο ομοφο και με διαφορά... πραγματικά πανέμορφο... από ότι είδα όμως με μια ματιά που έριξα δεν είναι τόσο ευκολο να βάλεις το google playstore και να το κανεις να δουλεψει... σε πολλά ξένα forum λενε πως παρόλο που το έβαλα, κανανε εγκατάσταση apps και μετά το reboot δεν υπήρχαν πουθενα... πριν το δω είχα καταλήξει στο iocean g7... αντε πάλι δίλλημα...

Δεν ξερω για το προβλημα με το playstore, δεν νομιζω να μην υπαρχει λυση, παντως η coolpad ειναι σαφως καλυτερη εταιρια απο ολες αυτες που αναφερθηκαν εδω στο θεμα

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Τελικα οπως φαινεται ulefone u7 και tronsmart ps7 ειναι ενα και το αυτο, ιδιο μηχανημα με αλλες ονομασιες, κλασσικες κινεζιες :p και απ'οτι βλεπω μπορεις να το βρεις και με αλλες ονομασιες Ulefone U69/U7, Carpad T69, Tronsmart PS7, Yuandao M87, OrientPhone Mega Pro 7.0, Created N7 ετσι φαινεται απο δω, κοινη ρομ για ολα http://www.needrom.com/mobile/ulefone-u69u7-carpad-t69-tronsmart-ps7-yuandao-m87-orientphone-mega-pro-7-0-created-n7/
Link to comment
Share on other sites

πωπωπω...το Coolpad 9976A είναι το πιο ομοφο και με διαφορά... πραγματικά πανέμορφο... από ότι είδα όμως με μια ματιά που έριξα δεν είναι τόσο ευκολο να βάλεις το google playstore και να το κανεις να δουλεψει... σε πολλά ξένα forum λενε πως παρόλο που το έβαλα, κανανε εγκατάσταση apps και μετά το reboot δεν υπήρχαν πουθενα... πριν το δω είχα καταλήξει στο iocean g7... αντε πάλι δίλλημα...

 

Στο 4.18 το playstore κανονικά λειτουργεί

https://www.youtube.com/watch?v=_rwYgFAAdgk

Link to comment
Share on other sites

κοιτώντας λίγο πιο "μακροσκοπικά" τα posts σας καταλήγω σε iocean g7 και coolpad 9976a... Ξνασκέφτομαι το μέγεθος. τελικά μπορεί μισή ίντσα να κάνει την διαφορά;;;; το g7είναι ήδη μεγάλο αλλά όσο κι αν μου αρέσει το coolpad (και μου αρέσει ποοοοοολύ) μου φάινεται ένα κλικ πιο δύσχρηστο.... κλίνω προς το g7 .... μάλλον....
Link to comment
Share on other sites

κοιτώντας λίγο πιο "μακροσκοπικά" τα posts σας καταλήγω σε iocean g7 και coolpad 9976a... Ξνασκέφτομαι το μέγεθος. τελικά μπορεί μισή ίντσα να κάνει την διαφορά;;;; το g7είναι ήδη μεγάλο αλλά όσο κι αν μου αρέσει το coolpad (και μου αρέσει ποοοοοολύ) μου φάινεται ένα κλικ πιο δύσχρηστο.... κλίνω προς το g7 .... μάλλον....

Δύσκολη απόφαση...........και εγώ ανάμεσα σε αυτά τα 2 και στο Inew 6000+ γυροφέρνω, με το coolpad να με κερδίζει λόγω ότι

1.Έχει της κάρτες πλάγια (ευκολία)

2.Θήκες απο ebay έχει ποικιλία

3.Ηχεία έχει ένα πάνω και ένα κάτω πιστεύω θα έχει δυνατό ήχο

4.Πολύ καλό UI http://www.coolpad.com/en/coollifeui.html

Link to comment
Share on other sites

κοιτώντας λίγο πιο "μακροσκοπικά" τα posts σας καταλήγω σε iocean g7 και coolpad 9976a... Ξνασκέφτομαι το μέγεθος. τελικά μπορεί μισή ίντσα να κάνει την διαφορά;;;; το g7είναι ήδη μεγάλο αλλά όσο κι αν μου αρέσει το coolpad (και μου αρέσει ποοοοοολύ) μου φάινεται ένα κλικ πιο δύσχρηστο.... κλίνω προς το g7 .... μάλλον....

 

Για δες τα εδω και διπλα διπλα

παντως οταν πας σε αυτη την κατηγορια μην νομιζεις οτι θα σε βολεψουν οι 6,5 ιντσες, το ιδιο αβολα θα ειναι και τα 2, για χρηση σαν τηλεφωνο παντα, αν και μετα απο λιγο καιρο το συνηθιζεις :p

 

Δύσκολη απόφαση...........και εγώ ανάμεσα σε αυτά τα 2 και στο Inew 6000+ γυροφέρνω, με το coolpad να με κερδίζει λόγω ότι

1.Έχει της κάρτες πλάγια (ευκολία)

2.Θήκες απο ebay έχει ποικιλία

3.Ηχεία έχει ένα πάνω και ένα κάτω πιστεύω θα έχει δυνατό ήχο

4.Πολύ καλό UI http://www.coolpad.com/en/coollifeui.html

 

για το inew δεν εχω ακουσει καλα λογια, παντως η coolpad ειναι πολυ γνωστη εταιρια και θα εχει σιγουρα υποσηριξη, πραγμα πολυ σημαντικο κατα την γνωμη μου

Edited by Saleakos
Link to comment
Share on other sites

Σταύρο από θήκες το g7 δεν έχει ποικιλία... κάτι ψιλά εδώ ... g7 cases ... όxι πολλά πράγματα όμως...

 

Saleakos to videaki το εχω κάνει home page...

Link to comment
Share on other sites

Σταύρο από θήκες το g7 δεν έχει ποικιλία... κάτι ψιλά εδώ ... g7 cases ... όxι πολλά πράγματα όμως...

 

Saleakos to videaki το εχω κάνει home page...

Για το coolpad είπα ότι έχει ποικιλία!!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για δες τα εδω και διπλα διπλα
παντως οταν πας σε αυτη την κατηγορια μην νομιζεις οτι θα σε βολεψουν οι 6,5 ιντσες, το ιδιο αβολα θα ειναι και τα 2, για χρηση σαν τηλεφωνο παντα, αν και μετα απο λιγο καιρο το συνηθιζεις :p

 

Με bluetooth είναι καμπάνα σε αυτές της ίντσες !!!!!!:)

 

 

 

για το inew δεν εχω ακουσει καλα λογια, παντως η coolpad ειναι πολυ γνωστη εταιρια και θα εχει σιγουρα υποσηριξη, πραγμα πολυ σημαντικο κατα την γνωμη μου

 

Η coolpad θεωρείται δυνατή και επερχόμενη δύναμη!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Για το coolpad είπα ότι έχει ποικιλία!!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Η coolpad θεωρείται δυνατή και επερχόμενη δύναμη!!!!!!

 

ναι κατάλαβα τι είπες... και απλά πρόσθεσα ότι το g7δεν έχει....

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για δες τα εδω και διπλα διπλα
παντως οταν πας σε αυτη την κατηγορια μην νομιζεις οτι θα σε βολεψουν οι 6,5 ιντσες, το ιδιο αβολα θα ειναι και τα 2, για χρηση σαν τηλεφωνο παντα, αν και μετα απο λιγο καιρο το συνηθιζεις :p

 

Το coolpad είναι κατά πολύ μεγαλύτερο σε βαθμό που παίζουν σε διαφορετικές κατηγορίες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το coolpad είναι κατά πολύ μεγαλύτερο σε βαθμό που παίζουν σε διαφορετικές κατηγορίες.

 

Σιγουρα, κατ εμε το coolpad ειναι ταμπλετ, απλα με δυνατοτητα τηλεφωνικης κλησης, το iocean ειναι πιο τηλεφωνο, φαινεται και απο το πλατος τους

Link to comment
Share on other sites

Για δες τα εδω και διπλα διπλα
παντως οταν πας σε αυτη την κατηγορια μην νομιζεις οτι θα σε βολεψουν οι 6,5 ιντσες, το ιδιο αβολα θα ειναι και τα 2, για χρηση σαν τηλεφωνο παντα, αν και μετα απο λιγο καιρο το συνηθιζεις :p

 

 

 

για το inew δεν εχω ακουσει καλα λογια, παντως η coolpad ειναι πολυ γνωστη εταιρια και θα εχει σιγουρα υποσηριξη, πραγμα πολυ σημαντικο κατα την γνωμη μου

 

ετσι οπως φαινονται το 7αρι ειναι πολυ πιο αβολο απο το 6.5αρι λογω του πλατους του κυριως... θα προτεινα coolpad παντως μια ςκαι τα δυο αβολα θα ειναι

Link to comment
Share on other sites

Και αυτό στο παιχνίδι, σαν πιο δυνατός παίκτης από το coolpad!!!

 

http://consumer.huawei.com/minisite/worldwide/MediaPadX1/index.htm

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους αγορασα το mlais mx28 (κινεζικο) βαζω την καρτα sim ψαχνει για σημα αλλα τιποτα μπορει να με βοηθησει καποιος;

πηγα στο μενου πληκτρολογοντας *#*#3646633#*#* στις ρυθμισεις και μου βγαζει GSM ΝΟ SERVICE AN καποιος γνωριζει παρακαλω να με ενημερωσει σχετικα

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους αγορασα το mlais mx28 (κινεζικο) βαζω την καρτα sim ψαχνει για σημα αλλα τιποτα μπορει να με βοηθησει καποιος;

πηγα στο μενου πληκτρολογοντας *#*#3646633#*#* στις ρυθμισεις και μου βγαζει GSM ΝΟ SERVICE AN καποιος γνωριζει παρακαλω να με ενημερωσει σχετικα

 

αν εχεις κοσμοτε,σε αλλο τηλ απενεργοποιησε το πιν και

ξαναδοκιμασε στο mlais..οσο περιεργο κιαν ακουστηκε,δοκιμαστο!

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

αν εχεις κοσμοτε,σε αλλο τηλ απενεργοποιησε το πιν και

ξαναδοκιμασε στο mlais..οσο περιεργο κιαν ακουστηκε,δοκιμαστο!

 

Δεν εγινε κατι ευχαριστω παντως τωρα μου βγαζει gsm out of service.μηπως αν αλλαζα καρτα να παρω μια καινουργια ισως γινοταν κατι?

Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν ολα τα κινεζικα και ειδικά τα turbo x root τα κανεις πανευκολα απο το κινητο με το FRAMAROOT:p
Link to comment
Share on other sites

Δεν εγινε κατι ευχαριστω παντως τωρα μου βγαζει gsm out of service.μηπως αν αλλαζα καρτα να παρω μια καινουργια ισως γινοταν κατι?

 

Ποσο παλια ειναι η SIM σου?Αν ειναι πανω απο 3-4 χρονια,δεν την διαβαζει το smartphone.Χρειαζεται καινουρια.Δεν εχει προβλημα το κινητο.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αφήσαμε ένα θέμα ανοιχτό για σύγκριση συσκευών αυτού του τύπου. Θα παρακαλέσω τουλάχιστον να επικεντρωθούμε στην ουσία και να μην γίνει chat room. Χωρίς ουσιαστικά post και συζήτηση, θα κλειδωθεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...