Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

υπαρχει και με 1g αλλα και με 2g.εγω πηρα με τα 2g.μετα απο ενα μηνα εχω να πω οτι το κινητο δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο τα αλλα κινεζικα που τα πουλανε 180-200 ευρω.η τιμη του οταν το πηρα 135 ευρω.
Link to comment
Share on other sites

Δυο διαφορές που εντόπισα:

Στο pandawiil:

1) δεν αναφέρει για gorila glass και

2) λέει ότι υποστηρίζει καρτούλα μέχρι 16 gb ενώ στα άλλα μαγαζιά λένε για καρτούλα 64 gb.

 

Ισχύουν αυτά η να είναι απλά τυπογραφικό λάθος;

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Δυο διαφορές που εντόπισα:

Στο pandawiil:

1) δεν αναφέρει για gorila glass και

2) λέει ότι υποστηρίζει καρτούλα μέχρι 16 gb ενώ στα άλλα μαγαζιά λένε για καρτούλα 64 gb.

 

Ισχύουν αυτά η να είναι απλά τυπογραφικό λάθος;

 

το θέμα είναι ότι δεν το βρίσκεις σε κανένα από τα σοβαρά μαγαζιά σε αυτή την τιμη του panda και από ότι διαβάζω το μαγαζί το συγκεκριμένο δεν είναι και από τα καλύτερα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικο site με τιμη 290 ευρω ,Το ξερει κανενας το συγκεκριμενο?

Αρχιζω και ψηνομαι , ολα τα review στο youtube ειναι ικανοποιητικα.

 

http://my24shop.gr/pc-tablets-%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%B1/%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%B1/iocean/iocean-x8-detail

OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

εγω παιδια θελω να παρω το https://www.skroutz.gr/s/4661377/Vivaco-V-Tower-5-7-16GB.html?from=account_favorites αλλα δεν ξερω αν συμφερει μπορειτε να μου πειτε αν αξιζει ?
Link to comment
Share on other sites

Αυτο εδω ειναι,120 Ευρω φθηνοτερα

http://www.to2c.com/elephone-p8-mtk6592-octa-core-smartphone-5-7-inch-ips-screen-1920-1080-android-4-2-2gb-16gb-13-0mp-camera-otg.html

 

Αν ειναι να δωσεις 300 Ευρω,πανε δωστα σε μαγαζι αξιοπιστο που προυπαρχει και θα υπαρχει για χρονια ωστε να εισαι σιγουρος για την εγγυηση σου και παρε το LG G2.

Αυτα που πωλουν το Vivaco δεν εχουν αξιολογησεις και δεν ξερουμε τι εγγυηση μπορουν να προσφερουν.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.σημερα το πρωι παρελαβα!λοιπον εχουμε και λεμε..το κινητακι για τα λεφτα του ειναι υπερσουπερ!!

Η οθονη ειναι IPS με γωνιες θεασης απλα τελειες και στον καθετο αξονα και στον οριζοντιο.πολυ καλα χρωματα και ευκρινεια..

Το WiFi του πολυ δυνατο!και το ηχειο του επισης!

Παρα πολυ ελαφρυ και πολυ λεπτο!

Η φωτογραφικη του με εντυπωσιασε..εβγαλε πολυ καλες φωτογραφιες,θα ανεβασω αυριο να δειτε δειγματα..

Στο antutu εβγαλε 27443

Και φαινεται και στις λειτουργιες αφου ειναι απιστευτα γρηγορο σε οτι και να του εβαλα!!

Αν θελετε κατι να ρωτησετε ελευθερα...

 

Καλησπέρα, θέλω μια τεραστια χάρη, πήρα κ γω το star z2 το οποίο είναι το ίδιο κινητό κ πήγα να κάνω ενοποίηση αποθηκευτικού χώρου κ δεν πήρα backup κ το brickara κ θέλω τη Ρομ να την ξαναφλασαρω, μπορείς να κανεις ενα backup τη Ρομ κ να την ανεβασεις κάπου πχ dropbox ;

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικο site με τιμη 290 ευρω ,Το ξερει κανενας το συγκεκριμενο?

Αρχιζω και ψηνομαι , ολα τα review στο youtube ειναι ικανοποιητικα.

http://my24shop.gr/pc-tablets-%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%B1/%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%B1/iocean/iocean-x8-detail

 

Ειχα εγώ μια αγορά από το κατάστημα που αναφέρεις, αλλα το Iocean X7S, για ένα φίλο.

Στις λίγες μέρες που έχει το τηλέφωνο, είναι ικανοποιημένος (υπερ το δέον) και δεν λυπήθηκε που πλήρωσε κάποια χρήματα παραπάνω, προκειμένου να έχει την ελληνική "εγγύηση"...

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θέλω μια τεραστια χάρη, πήρα κ γω το star z2 το οποίο είναι το ίδιο κινητό κ πήγα να κάνω ενοποίηση αποθηκευτικού χώρου κ δεν πήρα backup κ το brickara κ θέλω τη Ρομ να την ξαναφλασαρω, μπορείς να κανεις ενα backup τη Ρομ κ να την ανεβασεις κάπου πχ dropbox ;

Δεν νομίζω να γίνετε αυτό.. Πρέπει να πάρω backup να σου το δώσω, να μπεις από recovery του κινητού σου και να κάνεις restore.. Αλλά πρέπει με το recovery που θα πάρω εγώ backup με το ίδιο recovery να κάνεις restore εσύ...αλλά από ότι μου λες το κινητό δεν ανοίγει..

Link to comment
Share on other sites

εγω παιδια θελω να παρω το https://www.skroutz.gr/s/4661377/Vivaco-V-Tower-5-7-16GB.html?from=account_favorites αλλα δεν ξερω αν συμφερει μπορειτε να μου πειτε αν αξιζει ?

 

φιλε μου φαινεται οτι αυτο ειναι το elephone p8 :blink: τι vivaco ? και αν το παρεις απο κινα εχει γυρω στα 170 ευρω

Link to comment
Share on other sites

Θελει πολυ σκεψη, μια και η διαφορα (80Ε +) ειναι ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ !!!!!

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να γίνετε αυτό.. Πρέπει να πάρω backup να σου το δώσω, να μπεις από recovery του κινητού σου και να κάνεις restore.. Αλλά πρέπει με το recovery που θα πάρω εγώ backup με το ίδιο recovery να κάνεις restore εσύ...αλλά από ότι μου λες το κινητό δεν ανοίγει..

 

το έχω ξανακάνει, στο recovery μπορώ να μπώ, απλά δεν υπάρχει πουθενά στο νετ η ρομ του για να τη flashαρω, αν δεν σου είναι μεγάλος κόπος και μπορέσεις να πάρεις ένα backup θα σου είμαι υπόχρεος..

Link to comment
Share on other sites

το έχω ξανακάνει, στο recovery μπορώ να μπώ, απλά δεν υπάρχει πουθενά στο νετ η ρομ του για να τη flashαρω, αν δεν σου είναι μεγάλος κόπος και μπορέσεις να πάρεις ένα backup θα σου είμαι υπόχρεος..

 

τι recovery εχεις?

να βαλω το ιδιο και να παρω backup..

Link to comment
Share on other sites

Θελει πολυ σκεψη, μια και η διαφορα (80Ε +) ειναι ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ !!!!!

 

Συμφωνώ, αλλα τα 55 ευρώ είναι ο ΦΠΑ (το τίμημα της νομιμης πώλησης...)

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα από χθες το πρωί, πριν γίνει sold out, αλλά κατά τη συνηθισμένη τακτική των Κινέζων, προφανώς το στοκ τους είχε τελειώσει (ή δεν υπήρχε καν...) πριν την υπόδειξη για sold out....

 

Αυτή είναι η σημερινή μου συζήτηση με το chat τους...

 

15:53:50

Hi,welcome to Pandawill ! What can I do for you ?

PS: sorry,i only speak in English

Me 15:53:57

Hi, yesterday i made an order for the phone MLAIS MX59 with number 100786506. Are you planning to send it this week? It should be in stock according to what you wrote to me in many emails...

 

Thank you

15:55:41

pls wait for a moment,i'll check it for you.

Me 15:55:48

ok :)

16:02:13

pls kindly wait for 3-5 days

16:02:24

the item is not available right now

Me 16:02:57

What do you mean is not available? I had confirmation from at least 2 different employees of you that it is actually in stock right now...

16:03:45

sorry, it is not in stock

16:03:55

we need 3-5 days to restock it

Me 16:04:39

ok, if it is not in stock and sent by next week, i am afraid i will have to ask you for a refund. I specifically ordered it because they assured me many times that it IS in stock. Is that ok?

16:04:54

ok, pls wait till next week

16:04:59

we'll ship it out asap

Me 16:05:06

Ok thank you, have a nice evening

16:05:25

bye have a nice day

 

Οπότε περιμένουμε... εάν δεν το στείλουν την επόμενη βδομάδα (θα συνεχίσω να τους ενοχλώ) θα ζητήσω refund.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...