Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θα ηθελα την γνωμη σας για αυτο το τηλεφωνο,αν γνωριζει καποιος,το εχω παραγγειλει

 

http://dynamic.focalprice.com/MK0051B/HTM_Landvo_H200_5.5_Capacitive_TFT_Touch_Screen_854x480_Android_4.2_SC6825.html?Currency=EUR

Δεν είναι το τηλέφωνο του νήματος , δεν το γνωρίζω.

Από ότι είδα πάντως δεν έχει 3G (δεν ξέρω αν το θέλεις το 3G).

Δες και στην σελίδα του επεξεργαστή του http://www.spreadtrum.com/en/products/basebands/view/sc6825

γράφει μόνο για 2G.

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δεν καταλαβαινω την έννοια 3G? για τον επεξεργαστή τωρα λεει 1200 και ραμ 512 το συγκεκριμενο που παρακοιλα? το 2g επεξεργαστή δεν καταλαβα αυτο που λες?
Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβαινω την έννοια 3G? για τον επεξεργαστή τωρα λεει 1200 και ραμ 512 το συγκεκριμενο που παρακοιλα? το 2g επεξεργαστή δεν καταλαβα αυτο που λες?

Σαν επεξεργαστής , με βάση αυτά που διαβάζω χωρίς να τον έχω δουλέψει, φαίνεται να έχει καλά χαρακτηριστικά για την τιμή του τηλεφώνου.

Όσον αφορά αυτό που αναφέρω:

2G και 3G είναι τεχνολογίες που χρησιμοποιούνται στην τηλεφωνία , η 3G είναι πιο καινούρια.

Το μεγάλο πλεονέκτημα της το οποίο επικεντρωνόμαστε συνήθως είναι ότι σου επιτρέπει να έχεις πρόσβαση δεδεμένων (internet) με πολύ μεγαλύτερες ταχύτητες από την 2G.

Οπότε αν θέλεις να μπαίνεις στο internet και ενεργοποιήσεις κάποιο πακέτο δεδομένων , καλό είναι να έχεις 3G.

Προσοχή το Wi-Fi δεν επηρεάζεται από το αν το τηλέφωνο έχει ή όχι 3G.

 

Y.Γ. για να καταλάβεις διαφορά στο τηλέφωνο μου η αρχική σελίδα του http://www.myphone.gr με 3g άνοιξε σε 15'' με 2G στα 60'' σταμάτησα γιατί βαρέθηκα να περιμένω.

Με Wi Fi ανοίγει σε 10'' (δεν παίζει ρόλο αν είναι 2G ή 3G).

Edited by hoannis
Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

α καταλαβα, οχι εγω το δουλευω με Wi Fi ετσι δεν νομιζω να εχω προβλημα στο ιντερνετ θα λειτουργει καλα απο οτι καταλαβα ετσι δεν θα καθυστερει στο ανοιγμα σελιδον και βιντεον?
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την ερώτηση ( και από άλλους φίλους εδώ ) , για την ποιότητα του τηλεφώνου που ΕΧΟΥΝ ΗΔΗ παραγγείλει , δεν την καταλαβαίνω . Ο σκοπός του φόρουμ και των μελών του , είναι νομίζω να βοηθήσει για να γίνει μια σωστή επιλόγη ΠΡΟ της αγοράς . Μετά την αγορά , τι να την κάνεις την αξιολόγηση ;

 

Όσο για το 3G , δεν νομίζω ότι έχει να κάνει μόνο με την ταχύτητα του ιντερνετ , αλλά και με την ποιότητα των φωνητικών κλήσεων ( πόσο καλό σήμα θα έχεις , πόσο καλύτερα θα ακούς και θα ακούγεσαι , κτλ ) .

 

Φιλικά Λευτέρης

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει αλλο site εκτος του Merimobiles που να εχει αποθηκη στην Ελλαδα?

 

Για Ελλάδα δεν γνωρίζω άλλα κάποια έχουν στην ευρωπη .

My Devices:

Motorola Moto G (Stock, no root) Current Phone

Viewsonic G-Tablet (Smoother Bean 4.1.2, Rooted) Current Tablet

Samsung Galaxy 550 (OmniROM 4.4, Rooted)

Vodafone 858 Smart (Stock, Rooted)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια δεν ειδα για αυτο κατι στο φορουμ.

Model

Star S9

Band

2G:*GSM*850/900/1800/1900MHz

3G:*WCDMA*850/2100MHz

Sim Card

Dual*SIM*Card*Dual*Standby

Service Provide

Unlocked

Style

Bar

 

Shell Material

Plastic

*

System

OS

Android*4.2

CPU

MTK6592,*Cortex*A7 Octa core,*1.7GHz;**

ROM

32GB

RAM

2GB

*

Screen

Display Size

5.0 Inch

Type

IPS,*capacitive*touch*screen

Resolution

1920*1080 pixels, FHD

Screen Color

16000K Colors

*

Support Format

Ringtones Type

Polyphonic/MP3

Audio File Format

MP3/WAV/AMR/AWB

Video File Format

3GP/MPEG4

Image File Format

JPEG/BMP/GIF/PNG/GIF

E-book Format

TXT/CHM/DOC/HTML

FM Radio

Yes, earphone needed

EarphonePort

3.5mm

Card Extend

Support TF card up to 32GB extended

*

Data Transfer & Connectivity

Data transfer

USB/Bluetooth

Mobile internet

WAP/WIFI

*

General

Camera/Picture Resolution

Dual*Cameras,*front*camera*2.0MP,*back*camera 8.0MP*with*flashlight *

Language

Support multilanguage

Phonebook

500

Message

SMS/MMS

 

GPS

Yes,*built*in,*also*support*A-GPS

With*EPO*assistance*to*speed*up*postioning

 

WIFI

Yes,*802.11*b/g/n

Bluetooth

Bluetooth*2.0

Gravity Sensor

Yes

Multi-Touch

Yes , 5*point touch

 

 

Other Feature

OTG, NFC, WiFi,*GPS,*FM,*camera,*Bluetooth,*play*store,*Email,*Gmail,*

maps,*navigation,*Tethering*&*portable*hotspot,*VPN,compass,*etc

 

http://www.android-mobile-phone-reviews.com/star-s9-mtk6592-octa-core-nfc-android-phone/

 

Απο τιμη αρχιζει στα 240$ κ φτανει τα 280$

 

Το εχει δει κανεις απο εσας ;

Η σταρ τι λεει; εχει καποιος να μας πει εντιπωσεις;

Edited by arkoydos007
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα και συγνωμη για την.ασχετη ερωτηση.σε ενα haipai p6s......προσπαθω να πεαρσω προγραμμα για πλοηγηση.μεχρι τωρα κανενα δεν δουλευει.εαν γνωριζει κανεις ποιο δουλευει η εαν χρειαζεται καποια ρυθμιση για να δουλεψει.ευχαριστω.

 

Ποια δοκίμασες; Έχεις κάποιο αγορασμένο;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει αλλο site εκτος του Merimobiles που να εχει αποθηκη στην Ελλαδα?

Είμαστε σίγουροι γι αυτό; Εννοώ έχει κάνει κάποιο παιδί παραγγελία και του ήρθε μέσα σε δύο-τρεις μέρες;

Π.Α.Ο.Κ. 1926
Link to comment
Share on other sites

Είμαστε σίγουροι γι αυτό; Εννοώ έχει κάνει κάποιο παιδί παραγγελία και του ήρθε μέσα σε δύο-τρεις μέρες;

Μπορεις να διαβασεις καποιες εμπειριες απο το σχετικο ποστ.

Παντως θεωρειται εμπιστο εννοειται καθως ειναι στο φορουμ μας...

Επισης ενημερωθηκα οτι σε λιγοτερο απο 10 μερες θα φερουν κι αλλιες συσκευες (καθως υπαρχει μονο 1 διαθεσιμη για τωρα) και με τον καιρο θα υπαρχει περισσοτερη ποικιλια συσκευων. Να ξερεις ομως οτι πληρωνεις και μεταφορικα με ACS γυρω στα 18 ευρω αν δεν κανω λαθος.

My Devices:

Motorola Moto G (Stock, no root) Current Phone

Viewsonic G-Tablet (Smoother Bean 4.1.2, Rooted) Current Tablet

Samsung Galaxy 550 (OmniROM 4.4, Rooted)

Vodafone 858 Smart (Stock, Rooted)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό κινητό, οκταπύρηνο. Μάλιστα βρήκα και μία παρουσίαση στο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2662812 που και εκεί προτείνουν το μαγαζί της coolicool. Τιμή 223$ !!! Το κινητό φυσικά είναι άλλος ένας κλώνος, αλλά φαίνεται για ωραίος κλώνος που αξίζει κανείς να το πάρει εάν ψάχνει κάποιος κάτι με αυτά τα χαρακτηριστικά στα 160€ περίπου που βγαίνει.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να διαβασεις καποιες εμπειριες απο το σχετικο ποστ.

Παντως θεωρειται εμπιστο εννοειται καθως ειναι στο φορουμ μας...

Επισης ενημερωθηκα οτι σε λιγοτερο απο 10 μερες θα φερουν κι αλλιες συσκευες (καθως υπαρχει μονο 1 διαθεσιμη για τωρα) και με τον καιρο θα υπαρχει περισσοτερη ποικιλια συσκευων. Να ξερεις ομως οτι πληρωνεις και μεταφορικα με ACS γυρω στα 18 ευρω αν δεν κανω λαθος.

Ναι, μόλις τώρα αυτό διάβαζα...μακάρι να πάνε όλα καλά και να βάλουν και πιο πολλές μάρκες κινητών.

18 ευρώ ε; Ρε την ACS... :lol:

Π.Α.Ο.Κ. 1926
Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν το ειχα σκεφτει.Ας περιμενει τοτε οποιος ενδιαφερεται να ερθει το δικο μου σε κανα 20ημερο και θα ενημερωσω.

Παρέλαβες τελικά να μας πεις εντυπώσεις?? :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει ερθει ακομα.25 μερες στο Despatched to Overseas...:mad:
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ειχες ποτε σταρ;

Αν ναι.

Πια ηταν η εμπηρεια σου;

Το s9 ειναι κουκλι....κ επιπλεον εχει nfc 2gb ram,32gb rom,octa core,περνει sd card,full hd με gorilla glass 2,otg.

τι αλο να ζητησει κανεις απο ενα κινητο των 250 $\270$;

Απλα δεν χερω καπιο γνωστο εμπιστο σιτε να το εχει..

 

Καλημερα κ καλο μηνα...

Να το βρηκα εδω http://www.geekbuying.com/item/Star-S9-5-0Inch-MTK6592-Octa-core-Cell-Phone-IPS-FHD-Screen-2GB-RAM-32GB-ROM-13-0MP-NFC-OTG-Hall-IC-Wifi-display-324863.html

 

Απλα το εχει λιγο ακρηβα....

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

Το να αγοράζουμε μία και δύο κλάσεις κατώτερης ποιότητας κινητά, έχει νόημα μόνο όταν και η τιμή τους είναι 1-2 κατηγορίες κάτω. Τώρα αυτό που κάνει ίδια λεφτά με Zopo, THL, Lenovo κλπ, ποιός ο λόγος να το πάρετε?
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ειχες ποτε σταρ;

Αν ναι.

Πια ηταν η εμπηρεια σου;

Το s9 ειναι κουκλι....κ επιπλεον εχει nfc 2gb ram,32gb rom,octa core,περνει sd card,full hd με gorilla glass 2,otg.

τι αλο να ζητησει κανεις απο ενα κινητο των 250 $\270$;

Απλα δεν χερω καπιο γνωστο εμπιστο σιτε να το εχει..

 

Καλημερα κ καλο μηνα...

Να το βρηκα εδω http://www.geekbuying.com/item/Star-S9-5-0Inch-MTK6592-Octa-core-Cell-Phone-IPS-FHD-Screen-2GB-RAM-32GB-ROM-13-0MP-NFC-OTG-Hall-IC-Wifi-display-324863.html

 

Απλα το εχει λιγο ακρηβα....

Εxω ενα n8000 πανω απο δυο χρονια χωρις κανενα προβλημα και αρκετοι αλλοι απο δω μεσα οπως και μερικοι φιλοι μου χωρις προβληματα.Τα θεωρω αξιοπιστα κινητα και θα παιρνα αφοβα ξανα ιδια μαρκα .Εκτος και βγει κατι φθηνοτερο.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο...

Εγω θα το παραγγειλω.

Για το συγκεκρημενο τι γνωμη εχεις ως προς τα χαρακτηριστικα;

Εχεις να μουβπροτηνεις καπιο ε σοπ;

Link to comment
Share on other sites

Με 2000mah μπαταρία ποσο θα αντεχει?

Όντως, full HD οθόνη και 2000mAh δεν είναι και ότι καλύτερο...

Π.Α.Ο.Κ. 1926
Link to comment
Share on other sites

Το να αγοράζουμε μία και δύο κλάσεις κατώτερης ποιότητας κινητά, έχει νόημα μόνο όταν και η τιμή τους είναι 1-2 κατηγορίες κάτω. Τώρα αυτό που κάνει ίδια λεφτά με Zopo, THL, Lenovo κλπ, ποιός ο λόγος να το πάρετε?

 

Πολύ σωστός ο Asterisd! Και εγώ της ίδιας άποψης είμαι!

Συν ότι με αυτή τη μπαταρία δε πας πουθενά ειδικά αν έχεις σκοπό να σερφάρεις και να το χρησιμοποιείς αρκετά!

Δε θα στο πρότεινα...

Πολλά τα λεφτά για Star... Μην τυφλώνεσαι μόνο από χαρακτηριστικά!

 

Να τονίσω ότι δεν είχα ποτέ μου Star κινητό και δεν μπορώ να κρίνω τελείως αντικειμενικά...

Nokia 5110 ---> Nokia 7110 ---> SonyEricsson T68i ---> Nokia 7650 ---> Motorola v300 ---> Nokia 6260 ---> Nokia n70 ---> nokia 5030 ---> Samsung s8300 ---> Samsung Galaxy Ace ---> Lenovo a660 ---> Xiaomi mi2s ---> LG G2
Link to comment
Share on other sites

ειχα το s5 καταπληκτικο κινητο,αψογο σε ολα του,απλα το αλλαξα για κατι πιο νεο,μην φοβηθεις να το παρεις,απλα με την μπαταρια θα ειχα ενα θεμα το s5 ειχε 2500 mah και κραταγε μερες.
Link to comment
Share on other sites

Το καινούργιο Xiaocai X9S, ίδιο με τον προκάτοχό του (xiaocai x9) με μόνη διαφορά το καινούργιο Chipset MTK6582 και ποιοτικότερο φακό κάμερας 8.0 MP.

Από τα σημαντικά του χαρακτηριστικά είναι οι διαστάσεις του που είναι μόλις 65 χιλιοστά πλάτος και 7.9 πάχος και η πολύ καλή κάμερα.

Σε γενικές γραμμές έχω μείνει αρκετά ευχαριστημένος για περισσότερες λεπτομέρειες δείτε το unboxing video παρακάτω και σύντομα θα ανέβει και η παρουσίαση.

 

Χαρακτηριστικά:

Screen 4.5” IPS QHD OGS

Resolution 960 X 540 pixels

Cpu MTK6582 quad core 1.3 GHz

Gpu Mali-400

Ram 1GB

Rom 4GB + MicroSD

OS Android

Build Jelly Bean 4.2.1

3G

Sim Dual

Camera F: 5.0 MP

Camera R: 8.0 MP + Flash

Baterry: 1800 mAh

Dimensions: 134 * 65 * 7.9 mm

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=9kLv2tOAuXc]Xiaocai X9S [Eλληνικό unboxing][/ame]

 

Τα βίντεο έγιναν από το TechValue.net σε συνεργασία με το myphone.gr

Edited by navi55
specs
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...