Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και σε εμενα το εμφανιζει αυτο το προβλημα. Το κλείνω και το ξανανοίγω. Αν βρεις κανένα κόλπο πές μου να το βρώ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

σε πρωτη φαση ειδα οτι οταν το εχεις σε καποιο μενου διαφορετικο απο αυτο με τα εικονιδια δεν κλειδωνει οποτε οταν εχεις κληση θα παραμεινει ξεκλειδωτο..γινεται να μενει ξεκλειδωτο αλλιως?
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα κινέζικο κινητό(tck tv35) και εδώ και 1-2 βδομάδες. Τις τελευταίες 2 μέρες διαπιστώνω προβλήματα στην ανταπόκριση της οθόνης. Όλα τα κινέζικα έχουν τέτοιο πρόβλημα ή θα φταίει κάτι στη συσκευή; Επίσης με ένα "stylous pen" θα διορθωνόταν το πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

To θέμα για το tck tv35 δεν σου κάνει και ανοίγεις μανιωδώς νέα θέματα;Αν συνεχίσεις έτσι ο λόγος των post σου προς τα κλειδωμένα θεμάτα που έχεις ανοίξει θα σπάσει κάθε ρεκόρ

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

@orestis000:

Αν συνεχίσεις έτσι θα αναγκαστούμε να προβούμε σε άλλα μέτρα.

 

Για τη συγκεκριμένη συσκευή απευθύνσου αποκλειστικά και μόνο στο υπάρχον thread... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=263558

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

πατάω βαθμολόγιση και δεν μου δείχνει αποτέλεσμα απλός πατάω τα τετραγωνάκια. Το πρόβλημα το έχω όταν θέλω να πατίσω πίσω. Λέτε να είναι πρόβλημα τις συσκευής να το πάω για επισκευή αφού έχει και εγκύηση;

 

ακόμα δεν μου έχει απαντήση κάποιος για το wifi, αν φταίει το συγκεκριμένο κινητό ή όλα τα κινητά του μοντέλου αυτού. Το πρόβλημα είναι πως σε απόσταση 15-20 μέτρων από την κεραία εκεί όπου το λαπτοπ έχει μια χαρά σήμα μία βρίσκει μία δε βρίσκει.

Υ.Γ. Ένας φίλος μου που έχει το Omnia II και δοκίμασε να μπει μπήκε μια χαρά

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Σου έχω επισημάνει αρκετές φορές ότι πρέπει να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Link to comment
Share on other sites

ναι απο Αμερικη . Μάλιστα εκανα την παραγγελία μου και ήρθε σημερα . αγορασα ενα ανταπτορακι για να εφαρμοζει στην δικη μας πριζα και οντως εφαρμοζει . το θεμα ειναι οτι δεν φορτιζει . ενω στην αρχη άναβε ενα κοκκινο φως τωρα δεν γίνεται τπτ και εχω φρικαρει λίγο .. :cry: ναι δεν ξερω τι να κανω
Link to comment
Share on other sites

ναι απο Αμερικη . Μάλιστα εκανα την παραγγελία μου και ήρθε σημερα . αγορασα ενα ανταπτορακι για να εφαρμοζει στην δικη μας πριζα και οντως εφαρμοζει . το θεμα ειναι οτι δεν φορτιζει . ενω στην αρχη άναβε ενα κοκκινο φως τωρα δεν γίνεται τπτ και εχω φρικαρει λίγο .. :cry: ναι δεν ξερω τι να κανω

 

δεν θελει μονο ανταπτορακι αλλα θελει και μπρίζα στα 220 βολτ ενω αμερικα ειναι στα 110 αν δε κανω λαθος..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει στο θέμα των ρυθμίσεων του Thunder για σύνδεση στο internet μέσω WiFi;

 

Παλιότερα συνδεόμουν κανονικά, αλλά μάλλον κάτι πείραξα και τώρα πια δεν παίζει :(

 

Θα ήθελα μόνο να κοιτάξει κάποιος που έχει το ίδιο κινητό τις δικές του default ρυθμίσεις και να τις γράψει.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάποιος της ρυθμίσεις για MMS και Q (σε δυο καταστήματα TIM δεν γνώριζαν τίποτα και στην εξυπηρέτηση πελατών της Q το ίδιο)

:X

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μήπως ξέρει κάποιος της ρυθμίσεις για MMS και Q (σε δυο καταστήματα TIM δεν γνώριζαν τίποτα και στην εξυπηρέτηση πελατών της Q το ίδιο)

:X

 

http://www.htc.com.gr/9090_q.html

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ας ανοιξω και εγω εδω ενα νεο τοπικ.

Τo εχει παρει κανενας εδω?

Δειτε τα χαρακτηριστικα του που δινουν στο ebay.

Brand / Model: Black Diamond 2 T5355 GPS Windows Mobile Professional v6.1 Band: GSM 850/ 900/ 1800/ 1900MHz/ EDGE (Quad-band) Working on all countries Phone Unlocked: Yes CPU: Qualcomm MSM7200A 533MHz RAM / ROM: 256MB RAM / 128MB ROM Dual SIM Card Slot: No GPS Yes, built-in GPS navigation, adopts the SIRT starⅢ navigation chip, GPS voice navigation software and map not included Wi-Fi Yes, 802.11b/g Built In Memory Come with 2GB Micro SD Battery Pack: Rechargeable Li-ion battery 1250mAh Talk time: Up To 3-4 Hours Standby time: Up To 260-300 Hours Dimensions: Approx. 116mm(H) x 58mm(W) x 13mm(D) weight: Approx. 110g Color: Black Screen: 3.2 inch QVGA TFT touch screen, 65K color, 240 x 400 pixels Language: English Ring tone: 64 Polyphonic Ring tones ; Ring tone format: MP3, MP4, MIDI, WAV, AMR Camera: 3.2 mega pixel camera for Picture (2048 x 1536) & Video capability Game: Can download thousands of PPC 3D games, JAVA 3D unlimited download, games simulator on internet Phone Book Directories: Up to 10000 entries on phone Music Player: Support MP3, WAV WMA AMR AAC AAC+ Video Player: Support 3GP, MP4, ASF, AVI RM, WMV full screen play. E-Book Reader: Support TXT, PDF Format Picture Viewer: Yes, Support JPG, JPEG, GIF Format Internet: Support GPRS, WAP 2.0 Massage: Support SMS, MMS Email: Yes Expansion Card Slot: Support Micro SD / T-Flash, Micro SD Slots Max 16GB Bluetooth 2.0: Yes, Support Data Transfer and A2DP IrDA: No QWERT Keyboard No USB Data Transfer: Yes USB charging: Yes Built in TV Turner No FM Radio Yes Built in Speaker: Yes, High Quality Speakers Other function: MP3, MP4, Handsfree, SMS group sending, Voice recorder WAP, Handwritten input, Bluetooth, GPRS download, MMS, Smart phone, Memory extended, E-book, Incoming call firewall, E-dictionary, alarm clock, calculator, unit converter, stopwatch, world time, memo, schedule, PDF, Microsoft Office ... Special function: JAVA 2.0, WI-FI, Gravity inducer, Auto Horizontal Screen Warranty: One Year

Link to comment
Share on other sites

Ωραία τα τιρκουάζ γράμματα Μανώλη :p

Δεν ξέρω αν είναι σωστά τα χαρακτηριστικά που δίνει,αλλά λέει για wm 6.1 (παλιά έκδοση λοιπον) αλλά έχει TV.Κάπου είχε πάρει το μάτι μου για ένα κλώνο του D2 με 800ρη επεξεργαστή και windows 6.5, χωρίς TV και με ram αν θυμάμαι καλά 256 mb.Εκείνος είναι σίγουρα καλύτερος.Αλλά που πας να μπλέξεις με WM...

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,μολις παρελαβα το κινητακι που ειχα παραγγειλει.για αρχη μου αρεσει αν και ειναι λιγο αργο το μενου του.θα δειξει...

θελω να ρωτησω για τον τηλεφωνικο καταλογο.η προεπιλογη ειναι να ψαξεις ονομα στα αγγλικα και πατωντας το κουμπι 'abc' σε 10 περιπου αλλαγες γλωσσων βρισκεις τα ελληνικα. αυτο μπορω καπως να το αλλαξω? δηλαδη να γραφω κατευθειαν στα ελληνικα? ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλαζει στις ρυθμισεις που αλλαζεις γλωσσα απο κατω ειναι για την γραφη

 

απο κατω ακριβως λεει 'τυπος κωδικοποιησης αρχικων ρυθμισεων-->BIG5 και GB2312"

 

αυτο λεει μονο...και δεν εχω βρει αλλη επιλογη για γραφη...

 

 

***λοιπον βρηκα το εξης...στον τηλεφωνικο καταλογο οταν παταω 'γρηγορη αναζητηση', πρεπει να αλλαξω 10 γλωσσες για να βαλω ελληνικα.

ενω οταν παταω 'αναζητηση καταχωρησης' ειναι ηδη στα ελληνικα. οποτε θα χρησιμοποιω αυτη την επιλογη.

Edited by alexclone
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,μολις παρελαβα το κινητακι που ειχα παραγγειλει.για αρχη μου αρεσει αν και ειναι λιγο αργο το μενου του.θα δειξει...

θελω να ρωτησω για τον τηλεφωνικο καταλογο.η προεπιλογη ειναι να ψαξεις ονομα στα αγγλικα και πατωντας το κουμπι 'abc' σε 10 περιπου αλλαγες γλωσσων βρισκεις τα ελληνικα. αυτο μπορω καπως να το αλλαξω? δηλαδη να γραφω κατευθειαν στα ελληνικα? ευχαριστω!!!

 

απο τις ρυθμησεις κινητου καπου πρεπει να λεει input method, εκει επελεξε μονο τα ελληνικα και νομιζω θα δουλευει μια χαρα(θ πατας abc και θα πηγαινεις απο αγγλικα-ελληνικα)..Δεν εχω τη συσκευη αυτη, αλλα καπως ετσι ειναι τα πραματα,αν κανω λαθος διορθωστε με

Link to comment
Share on other sites

οκ θα το ψαξω. θελω να ρωτησω επισης πως μπορω να χρησιμοποιησω την ταχεια κληση.εχω βαλει 2 νουμερα στο '1' και το '2' αλλα δεν ξερω πως τα χρησιμοποιω.

 

επισης,πως μπορω να αλλαξω γρηγορα προφιλ ωστε να παω στο αθορυβο και στην συνεχεια στο 'κανονικο', δεν θελω να πηγαινω μεσω του μενου.

Edited by alexclone
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...