Jump to content

Poco F3


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

https://play.google.com/store/apps/details?id=nu.lower.brightness.pro

 

Η κάποια ανάλογη εφαρμογή, εγώ έλεγξα το OnePlus 8 pro.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Έχω το mi 10 t 8/128, από Κωτσόβολος ( στο συρτάρι,, οθόνη ips.). Ο proximity sensor έφτιαξε, με το σημερινό update σε 12.5.3 eea.( μάλλον).

To f3 έχει green tint; Εγγύηση ;

 

Επικοινωνία μετά το απόγευμα.

 

Δεν με ενδιαφέρει το mi10T το απλό μόνο το pro .

Το 256 δεν έρχεται επίσημα στην Ελλάδα οπότε δεν έχει και 2 χρόνια εγγύηση από infoquest ,προφανώς

Edited by xristos1975
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εγω παντως το πηρα σημερα στα 200 και μολις το εστησα σε γενικες γραμμες οκ μου φαινεται δεν ξερω ακομα....

Μου εβγαλε και μια αναβαθμηση ειμαι στο 12.5.3 εχω βαλει ρυθμο ανανεωσης στα 120 Hz εχω βαλει Βελτιωση εικονας AI HDR και MEMC

το Green tind που λετε δεν το βλεπω το μαυρο ειναι μαυρο....Η μπαταρια εδω που τα λεμε πεφτει ψιλογρηγορα αλλα ισως ειναι που το εστηνα τοσες ωρες...Εβαλα μια καμερα απο εδω την PixelCam Plus Beta δεν ειδα ομως και τρελλη διαφορα...Επισης δεν μπορω να της περασω τις ρυθμησεις XML δεν ξερω πως γινεται παλια με τις Gcam το εκανα διπλο χτυπημα και επερνε τις ρυθμησεις...Εβαλα και αυτο προαιρετικα για τον proximity sensor εβαλα και το SetEdit και στο user_refresh_rate στο value βάζεις 90....ΔΕΝ ξερω αν υπαρχει κατι αλλο να του κανω πειτε μου σε γενικες γραμμες το βλεπω οκ....Αυριο που θα το δουλεψω στην δουλεια θα δουμε....Για νοβα λαντσερ δεν δοκιμασα ακομα γιατι ειχα δοκιμασει και στο redmi note 7 που εχω και μου εκανε κολληματα...Αν εχει δοκιμασει κανεις κανενα ωραιο θεμα ας το ποσταρει....Στο 5g παντως πηγε ταπα τερματισε το κοντερ στο speedtest...

Απο τζαμακι τι βαλατε της nilkin?Εβαλε κανενας και τζαμι για την καμερα πισω απο θηκες εχει βρεθει καμια καλη?

Edited by stef31nos
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως το πηρα σημερα στα 200 και μολις το εστησα σε γενικες γραμμες οκ μου φαινεται δεν ξερω ακομα....

Μου εβγαλε και μια αναβαθμηση ειμαι στο 12.5.3 εχω βαλει ρυθμο ανανεωσης στα 120 Hz εχω βαλει Βελτιωση εικονας AI HDR και MEMC

το Green tind που λετε δεν το βλεπω το μαυρο ειναι μαυρο....Η μπαταρια εδω που τα λεμε πεφτει ψιλογρηγορα αλλα ισως ειναι που το εστηνα τοσες ωρες...Εβαλα μια καμερα απο εδω την PixelCam Plus Beta δεν ειδα ομως και τρελλη διαφορα...Επισης δεν μπορω να της περασω τις ρυθμησεις XML δεν ξερω πως γινεται παλια με τις Gcam το εκανα διπλο χτυπημα και επερνε τις ρυθμησεις...Εβαλα και αυτο προαιρετικα για τον proximity sensor εβαλα και το SetEdit και στο user_refresh_rate στο value βάζεις 90....ΔΕΝ ξερω αν υπαρχει κατι αλλο να του κανω πειτε μου σε γενικες γραμμες το βλεπω οκ....Αυριο που θα το δουλεψω στην δουλεια θα δουμε....Για νοβα λαντσερ δεν δοκιμασα ακομα γιατι ειχα δοκιμασει και στο redmi note 7 που εχω και μου εκανε κολληματα...Αν εχει δοκιμασει κανεις κανενα ωραιο θεμα ας το ποσταρει....Στο 5g παντως πηγε ταπα τερματισε το κοντερ στο speedtest...

Απο τζαμακι τι βαλατε της nilkin?Εβαλε κανενας και τζαμι για την καμερα πισω απο θηκες εχει βρεθει καμια καλη?

 

 

Η μπαταρια θα στρωσει μην σε απασχολει( αλλα ναι αν του ηπιες το αιμα λογικο να πεφτει γρηγορα).Απο GCAM και γω δοκιμασα να σου πω την αληθεια αλλα διαφορα δεν ειδα απο την μαμα καμερα εκτος και αν θελει ρυθμισεις που δεν γνωριζουμε.Απο τζαμακι δεν εβαλα ακομα στο δικο μου γιατι βολευομαι με την ζελατινουλα.Απο θηκη πηρα μια της Nillkin για να καλυψω και τους φακους

 

https://www.skroutz.gr/s/28610173/Nillkin-CamShield-Back-Cover-%CE%A0%CE%BB%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%8C-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-Poco-F3.html

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια θα στρωσει μην σε απασχολει( αλλα ναι αν του ηπιες το αιμα λογικο να πεφτει γρηγορα).Απο GCAM και γω δοκιμασα να σου πω την αληθεια αλλα διαφορα δεν ειδα απο την μαμα καμερα εκτος και αν θελει ρυθμισεις που δεν γνωριζουμε.Απο τζαμακι δεν εβαλα ακομα στο δικο μου γιατι βολευομαι με την ζελατινουλα.Απο θηκη πηρα μια της Nillkin για να καλυψω και τους φακους

 

https://www.skroutz.gr/s/28610173/Nillkin-CamShield-Back-Cover-%CE%A0%CE%BB%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%8C-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-Poco-F3.html

Καλημερα αδερφε μολις πηρα αυτη την θηκη και εβαλα και 1 τζαμακι γιατι την φοβηθηκα την ζελατινουλα την μαμα σευχαριστω πολυ δοκιμασα αλλη μια gcam και περασα και xml ειναι η 8.1 κατι...Με την θηκη αυτη που λες το κινητο εγινε πιο στιβαρο εκει που ηταν πουπουλο σε σχεση με το redmi note 7 που ηταν λιγο βαρυ...

Βασικα αν σας πω πως ηθελα το NFC για το πλυντηριο γιατι μονο ετσι κανει καθαρισμο μονο του θα γελασετε...

Edited by stef31nos
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα με το proximity sensor φαινεται να διορθώθηκε σε μενα ευτυχώς . Είτε με την αναβάθμιση , είτε με το calibration προγραμμα που αναφέρθηκε παραπάνω . Κατα τα άλλα το εργαλείο σκίζει , μπαταρία 2 μέρες με 1.5 και σφαίρα σε όλα .

Αξιος διάδοχος του F1 ! :)

Τώρα : Xiaomi Poco F3 128GB,Nvidia Shield K1,Ipad Air, Ainol Fire, Ipad 3,Xbox Series S,Xbox 360,Wii U ,3DsXL,Psp,Ps2,Ps1,Spectrum 48k,Amiga 1200,Amiga 1200 Tower 040+PPC

Παλιά : Poco F3 128GB, Samsung S7 Edge,Note 4,Note 3,Samsung tab pro 8.4,Samsung S3,Iphone 4,Nexus 7,Samsung Galaxy tab 10.1,Ainol Aurora II,Yinlips YDPG18,Archos 80 G9 250 Gb, Haipad M7

Link to comment
Share on other sites

Βασικα αν σας πω πως ηθελα το NFC για το πλυντηριο γιατι μονο ετσι κανει καθαρισμο μονο του θα γελασετε...

 

Candy είναι το πλυντήριο;

Link to comment
Share on other sites

Candy είναι το πλυντήριο;

Ναι που το βρηκες εισαι Θεος!!!Απορω παντως μερικοι που λενε το πουλαω λογο του μεγεθους του μια χαρα το βρισκω το μεγεθος νορμαλ ειναι...

Edited by stef31nos
Link to comment
Share on other sites

Ναι που το βρηκες εισαι Θεος!!!Απορω παντως μερικοι που λενε το πουλαω λογο του μεγεθους του μια χαρα το βρισκω το μεγεθος νορμαλ ειναι...

 

:lol: Έχω και εγώ ένα Candy και μου έκανε εντύπωση που αυτή η λειτουργία είναι μόνο μέσω NFC.

Link to comment
Share on other sites

Σκυλί μαύρο με τα όλα του. Το έχω τέρμα το brightness και 120hz με mb bt και gps συνεχώς ανοιχτά και με το ζόρι μου την βγάζει την μέρα αλλά who cares... Σε μισή ώρα φόρτισης έχεις 50%. Και εγώ την nilkin πήρα σαν καγκουρας για το πορτακι στις κάμερες το οποίο το βρίσκω λίγο σκληρό (τόσο πολύ ασφαλίζει ναι) και την μεμβράνη στην οθόνη όπως ήρθε από Κίνα.
Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχει βρει κανεις καμια καλη εφαρμογη για τα notifications?Μιας και δεν εχει φωτακι το f3 ευχαριστω εκ των προτερων..

 

Τι να το κάνεις αφού έχεις AOD

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως το πηρα σημερα στα 200 και μολις το εστησα σε γενικες γραμμες οκ μου φαινεται δεν ξερω ακομα....

 

Μου εβγαλε και μια αναβαθμηση ειμαι στο 12.5.3 εχω βαλει ρυθμο ανανεωσης στα 120 Hz εχω βαλει Βελτιωση εικονας AI HDR και MEMC

 

το Green tind που λετε δεν το βλεπω το μαυρο ειναι μαυρο....Η μπαταρια εδω που τα λεμε πεφτει ψιλογρηγορα αλλα ισως ειναι που το εστηνα τοσες ωρες...Εβαλα μια καμερα απο εδω την PixelCam Plus Beta δεν ειδα ομως και τρελλη διαφορα...Επισης δεν μπορω να της περασω τις ρυθμησεις XML δεν ξερω πως γινεται παλια με τις Gcam το εκανα διπλο χτυπημα και επερνε τις ρυθμησεις...Εβαλα και αυτο προαιρετικα για τον proximity sensor εβαλα και το SetEdit και στο user_refresh_rate στο value βάζεις 90....ΔΕΝ ξερω αν υπαρχει κατι αλλο να του κανω πειτε μου σε γενικες γραμμες το βλεπω οκ....Αυριο που θα το δουλεψω στην δουλεια θα δουμε....Για νοβα λαντσερ δεν δοκιμασα ακομα γιατι ειχα δοκιμασει και στο redmi note 7 που εχω και μου εκανε κολληματα...Αν εχει δοκιμασει κανεις κανενα ωραιο θεμα ας το ποσταρει....Στο 5g παντως πηγε ταπα τερματισε το κοντερ στο speedtest...

 

Απο τζαμακι τι βαλατε της nilkin?Εβαλε κανενας και τζαμι για την καμερα πισω απο θηκες εχει βρεθει καμια καλη?

Από που το πήρες 200;

 

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι να το κάνεις αφού έχεις AOD

Συγνωμη αλλα δεν ειμαι πολυ σχετικος δεν ξερω τι ειναι το AOD παντως ειδα ενα

στο u tube και πολλα απο αυτα τα εφαρμοσα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από που το πήρες 200;

 

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

Απο αγγελια...

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συγνωμη αλλα δεν ειμαι πολυ σχετικος δεν ξερω τι ειναι το AOD παντως ειδα ενα
στο u tube και πολλα απο αυτα τα εφαρμοσα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

Οκ με αυτα που εκανα απο το βιντεακι βγηκε και αυτο το ρολογακι και notifications στην lock screen

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αλλα δεν ειμαι πολυ σχετικος δεν ξερω τι ειναι το AOD παντως ειδα ενα
στο u tube και πολλα απο αυτα τα εφαρμοσα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απο αγγελια...

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συγνωμη αλλα δεν ειμαι πολυ σχετικος δεν ξερω τι ειναι το AOD παντως ειδα ενα
στο u tube και πολλα απο αυτα τα εφαρμοσα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

Οκ με αυτα που εκανα απο το βιντεακι βγηκε και αυτο το ρολογακι και notifications στην lock screen

 

Εννοώ το always on display. Το ρολόι και οι ειδοποιήσεις φαίνονται και όταν το τηλέφωνο είναι κλειδωμένο και με σβηστή την οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ το always on display. Το ρολόι και οι ειδοποιήσεις φαίνονται και όταν το τηλέφωνο είναι κλειδωμένο και με σβηστή την οθόνη.

Ναι το εκανα κ σευχαριστω απλα μηπως ολα αυτα επιβαρυνουν και την μπαταρια παραπανω γενικως δεν τα σκαλιζω και πολυ τα τηλεφωνα που παιρνω και δεν τα αλλαζω και συχνα ευχαριστω κ παλι...

Το ρολογακι δεν γινεται μετα απο λιγη ωρα να φευγει και να γινεται μαυρη η οθονη μενει εκει συνεχεια?

Τα βρηκα ολα συγνωμη απλα δεν τα χρησιμοποιουσα ποτε...

Edited by stef31nos
Link to comment
Share on other sites

Εννοώ το always on display. Το ρολόι και οι ειδοποιήσεις φαίνονται και όταν το τηλέφωνο είναι κλειδωμένο και με σβηστή την οθόνη.

Ναι το εκανα κ σευχαριστω απλα μηπως ολα αυτα επιβαρυνουν και την μπαταρια παραπανω γενικως δεν τα σκαλιζω και πολυ τα τηλεφωνα που παιρνω και δεν τα αλλαζω και συχνα ευχαριστω κ παλι...

Το ρολογακι δεν γινεται μετα απο λιγη ωρα να φευγει και να γινεται μαυρη η οθονη μενει εκει συνεχεια?

Τα βρηκα ολα συγνωμη απλα δεν τα χρησιμοποιουσα ποτε...

 

Αν ψαχτείς στις ρυθμίσεις υπάρχουν επιλογές για όλα. Ορίζεις εσύ τη χρονική διάρκεια του. Πάντως δεν επιβαρύνεις τόσο πολύ την μπαταρία και είναι χρήσιμο Πολ, τουλάχιστον για εμένα.

Link to comment
Share on other sites

To volume του alarm στις ρυθμίσεις δεν μηδενίζεται τελείως!!! Ξέρει κανείς καμιά λύση;;;

 

Λογικό είναι αυτό. Γιατί να μηδενίζει; Είναι η ένταση του ξυπνητηριού. Δεν πρόκειται να χτυπήσει ποτέ αν δεν βάλεις ξυπνητήρι. Και αν βάλεις ξυπνητήρι το βάζεις με σκοπό να χτυπήσει...

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι βλακεια εκανα κ μου πατιουνται διαφορα οταν το εχω στην τσεπη οποιος μπορει ας με βοηθησει ευχαριστω εκ των προτερων..

Οκ εφτιαξε μαρεσει που ρωταω κ απανταω μονος μου αν γραφω κατι περριτο να σβηστει παρακαλω απο τους αρμοδιους...Ευχαριστω κ παλι

Edited by stef31nos
Link to comment
Share on other sites

Πως αλλάζω την ένταση του ήχου ειδοποιήσεων;
Πάει μαζί με την ένταση κλήσεων

 

Από poco f3 με Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν θέλω να ακούω τον ήχο κλήσης, αλλά δεν θέλω να ακούω την ειδοποίηση ότι ήρθε ένα μήνυμα δεν μπορώ;;; Ρε τι τραβάμε!!!
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν θέλω να ακούω τον ήχο κλήσης, αλλά δεν θέλω να ακούω την ειδοποίηση ότι ήρθε ένα μήνυμα δεν μπορώ;;; Ρε τι τραβάμε!!!

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=Orion.Soft

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Επειδή σκέφτομαι πολύ σοβαρά την αγορά του f3 μπορείτε να μου πείτε αν φτιάχτηκε με το τελευταίο update το πρόβλημα με τον proximity sensor.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Επειδή σκέφτομαι πολύ σοβαρά την αγορά του f3 μπορείτε να μου πείτε αν φτιάχτηκε με το τελευταίο update το πρόβλημα με τον proximity sensor.

 

Καλημερα. Από προσωπική εμπειρία δεν έχει φτιάξει στο 100%. Σε μικρης διάρκειας κλήσεις ίσως να μη το κάνει. Σε πιο μεγάλης πιο πιθανό να το κάνει. Εμενα δε με ενοχλεί.

Επειδή χρησιμοποιεί τη κάμερα αν έχω καταλάβει καλά γι αυτό είναι και δύσκολο και να διορθωθεί στο 100%...

Εχω το τελευταίο update.

 

Να προσθέσω ότι εμένα εκείνο που κάνει είναι κατά τη κλήση να ανάψει η οθόνη του κινητού ενώ το έχω στο αυτί.

Όταν το κάνει αν απομακρύνω το κινητό και το πλησιάσω πάλι φτιάχνει αμέσως.

Δε παύει όμως να είναι έστω και λίγο ενοχλητικό...

Edited by Vangie
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...