Jump to content

Poco F3


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 27/4/2024 at 1:46 ΜΜ, MitsosDaBest13 said:

Δυστυχώς, το πρόβλημα με την αναγνώριση κλήσεων στη Vodafone, έρχεται από το VoLTE και όχι το Wi-Fi Calling. 😭 Οπότε πρέπει να το κλείσω ξανά, παρότι τώρα λειτουργεί. Ακόμα και οι αποθηκευμένες επαφές, εμφανίζονται άγνωστοι. 

Τα υπόλοιπα θα τα δω στις ρυθμίσεις. 

Screenshot_2024-04-27-13-43-59-733_com.teslacoilsw.launcher.jpg

Πριν λίγο επικοινώνησα με το support του CU μέσω Live Chat και με καλέσαν από το τεχνικό τμήμα.
Τους ανάφερα αναλυτικά το πρόβλημα που έχουμε και τους εξήγησα ότι δεν το έχω μόνο εγώ, δεν ξέρω τι έκαναν γιατί την ώρα που μιλούσα με τον τεχνικό και του έδωσα όλα μου τα στοιχεία έκλεισε η τηλεφωνική επικοινωνία.
Χάθηκε για μερικά δευτερόλεπτα το σήμα, έκανα και μία επανεκκίνηση και τώρα ξανά λειτουργεί η αναγνώριση κλήσεων αλλά όχι το VoLTE.
Τουλάχιστον λειτουργεί η αναγνώριση κλήσεων.
Υποτίθεται ότι δεν υπάρχει η δυνατότητα απενεργοποίησης του VoLTE - VoWIFI στον αριθμό ούτε μέσω της Vodafone παρά μόνο μέσω του smartphone, δεν ξέρω τι έκαναν, δεν ξανά επικοινώνησα.
Έχω στείλει Feedback μέσω του smartphone στην Xiaomi και ταυτόχρονα μιλάω με το κεντρικό τους support όπως ξανά ανέφερα μέσω της σελίδας της Xiaomi στο Facebook.
Αναμένω απάντηση από την Xiaomi.
Μέχρι τώρα από την Xiaomi μου είπαν ότι θα το κοιτάξουν ως πρόβλημα και αν διαπιστώσουν ότι το πρόβλημα αφορά αυτούς θα το διορθώσουν μέσω update.
Θα ενημερώσω όταν έχω νεότερα από Xiaomi μετά το Feedback που τους έστειλα πριν λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η ενημέρωση για το "HyperOS", δεν με ενθουσίασε στο redmi note 11 5g και δεν θελω να την περάσω και στο F3

Έχει αναβαθμίσει κανενας;

Edited by ap1986
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, ap1986 said:

Ήρθε το ενημέρωση για τπ "HyperOS", δεν με ενθουσίασε στο redmi note 11 5g και δεν θελω να την περάσω και στο F3

Έχει αναβαθμίσει κανενας;

Γιατί δεν σε ενθουσίασε;
Καλό θα ήταν να γίνεις πιο συγκεκριμένος.
Τι δεν σου άρεσε;
Γιατί ο λόγος ύπαρξης του είναι το πιο "ελαφρύ" intreface και απλοϊκότητα του.
Σίγουρα θα υπάρξουν κάποια μικρό bugs τα οποία θα λυθούν σε μελλοντικές αναβαθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, ap1986 said:

Ήρθε η ενημέρωση για το "HyperOS", δεν με ενθουσίασε στο redmi note 11 5g και δεν θελω να την περάσω και στο F3

Έχει αναβαθμίσει κανενας;

Για μένα μείνε εκεί που είσαι πολύ καλύτερο φίλε! Έχω το Χ6 Pro με Hyperos και μακράν καλύτερο ήταν στο F3 χωρίς αυτό βασικά δεν θα δεις καμία Super αλλαγή να πεις θα το κάνω για αυτό το future περισσότερα προβλήματα θα έχεις!  Μην σε τρώει το δάχτυλο 

10 ώρες πριν, konstantinos77 said:

Γιατί δεν σε ενθουσίασε;
Καλό θα ήταν να γίνεις πιο συγκεκριμένος.
Τι δεν σου άρεσε;
Γιατί ο λόγος ύπαρξης του είναι το πιο "ελαφρύ" intreface και απλοϊκότητα του.
Σίγουρα θα υπάρξουν κάποια μικρό bugs τα οποία θα λυθούν σε μελλοντικές αναβαθμίσεις.

Για μένα έχει bugs δεν είναι τόσο smooth ούτε γρήγορο σε σχέση με το παλιό και το έχω στο X6 pro με 12GB ram τώρα άμα περιμένεις την Xiaomi να κάνει αναβάθμιση στα bugs κτλπ δεν ξέρω εγώ δεν εμπιστεύομαι ακόμα τουλάχιστον 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, thomasbz said:

Για μένα μείνε εκεί που είσαι πολύ καλύτερο φίλε! Έχω το Χ6 Pro με Hyperos και μακράν καλύτερο ήταν στο F3 χωρίς αυτό βασικά δεν θα δεις καμία Super αλλαγή να πεις θα το κάνω για αυτό το future περισσότερα προβλήματα θα έχεις!  Μην σε τρώει το δάχτυλο 

Για μένα έχει bugs δεν είναι τόσο smooth ούτε γρήγορο σε σχέση με το παλιό και το έχω στο X6 pro με 12GB ram τώρα άμα περιμένεις την Xiaomi να κάνει αναβάθμιση στα bugs κτλπ δεν ξέρω εγώ δεν εμπιστεύομαι ακόμα τουλάχιστον 

Πρώτα από όλα αναφέρεσαι σε διαφορετικό μοντέλο.
Άλλο το X6 Pro άλλο το F3.
Στην σειρά της Xiaomi, την Poco, τα μοντέλα F είναι τα High End smartphones όλης της σειράς Poco.
Αυτό σίγουρα έχει διαφορά και στην αντιμετώπιση "σφαλμάτων" όπως συμβαίνει με τις περισσότερες εταιρίες για να μην πω για όλες.
Δεύτερων, έχουν κουραστεί στην Ελλάδα να βλέπω "κλαψουρίσματα" και γενικά "κατηγόριες", σε forums, σε groups όπως του FB πχ...
Κάθονται μία χαρά να γράψουν και να κλαφτούν και να κατηγορήσουν, αλλά να μπούνε στην διαδικασία να στείλουν μέσα από το smartphone ένα μαμημένο Feedback, που η Xiaomi το έχει παντού αυτό το Feedback στα smartphones της, δεν είναι δηλαδή κάτι δύσκολο να το βρεις, δεν μπαίνουν καν στην διαδικασία!!!
Προσωπική εμπειρία που έχω από Xiaomi γενικά, το παραμικρό bug που είχα, με μία αναφορά στην επόμενη έκδοση ήταν λυμένο!!
Και το support τους μέσω της Global σελίδας τους στο FB είναι το λιγότερο άψογο!! (Πρόσφατη επικοινωνία πάλι...)
Μόνο του δεν λύνεται τίποτα!!
Γιατί έχω κουραστεί πλέον και δεν πρόκειται να ξανά αναφερθώ στο συγκεκριμένο θέμα...
Πρόσφατα στο Ελληνικό group του FB για την σειρά Poco, τους ανέφερα και μία και δύο και τρεις φορές σε διάφορα προβλήματα που είχαν, άσχετα με το F3, να στείλουν Feedback στην Xiaomi!!
Και βαριόντουσαν και ένα Like να πατήσουν στην "λύση" που τους έδινα!! Όχι να κάτσουν να μπούνε στην διαδικασία να στείλουν Feedback...
Ο Έλληνας τα θέλει όλα στο πιάτο!!
Δεν είναι προσωπικό το μήνυμα, μην το παρεξηγήσεις!!
Γενικά αναφέρομαι!!
Πάντα ήταν έτσι και πάντα θα είναι δυστυχώς...Αυτά από εμένα...

Edited by konstantinos77
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα τρεχει στο F3 Hyperos ! Τις προτες 3 μερες ειχα θεμα με την μπαταρια αλλα μετα έστρωσε ! Ολα τα προγραμματα τρεχουν απροβλημάτιστα !

Το μονο που περιμενα να εχω θεμα ηταν η εγγραφή κλήσεων αλλα ''εκ θαύματος'' μια χαρα και αυτη !

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, konstantinos77 said:

Πρόσφατα στο Ελληνικό group του FB για την σειρά Poco, τους ανέφερα και μία και δύο και τρεις φορές σε διάφορα προβλήματα που είχαν, άσχετα με το F3, να στείλουν Feedback στην Xiaomi!!
Και βαριόντουσαν και ένα Like να πατήσουν στην "λύση" που τους έδινα!! Όχι να κάτσουν να μπούνε στην διαδικασία να στείλουν Feedback...
Ο Έλληνας τα θέλει όλα στο πιάτο!!
Δεν είναι προσωπικό το μήνυμα, μην το παρεξηγήσεις!!
Γενικά αναφέρομαι!!
Πάντα ήταν έτσι και πάντα θα είναι δυστυχώς...Αυτά από εμένα...

πωs λεγεται το  Ελληνικό group του FB για την σειρά Poco...??

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Christos_Tz said:

πωs λεγεται το  Ελληνικό group του FB για την σειρά Poco...??

Pocophone Greece

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μετά από επαναφορά που έκανα λόγω της αναβάθμισης επιμένει να μην έρχεται το μήνυμα ναι ούτε με αφήνει να μου στείλει μήνυμα στο κινητό.και έτσι δεν μπορώ να ενεργοποιήσω το playstore.. Καμία ιδέα κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, morcheeba said:

Καλησπέρα μετά από επαναφορά που έκανα λόγω της αναβάθμισης επιμένει να μην έρχεται το μήνυμα ναι ούτε με αφήνει να μου στείλει μήνυμα στο κινητό.και έτσι δεν μπορώ να ενεργοποιήσω το playstore.. Καμία ιδέα κάποιος;

Μίλα με τον παροχο σου ! 

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλημέρα έχω το poco f3 2 χρόνια και σήμερα ξαφνικά ενώ πατάω το κουμπί να κλειδώσει μου βγαίνει ο βοηθός με τις φωνητικές εντολές. Αργότερα μπήκε μόνο του σε ένα loop επανεκκίνησης και άνοιξε με χίλια ζόρια. Έτυχε κάτι παρόμοιο σε κάποιον;

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω εiναι γνωρισμα της hyper os.Εκανε μονο του την αναβαθμιση?

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, chrisgia said:

Καλημέρα έχω το poco f3 2 χρόνια και σήμερα ξαφνικά ενώ πατάω το κουμπί να κλειδώσει μου βγαίνει ο βοηθός με τις φωνητικές εντολές. Αργότερα μπήκε μόνο του σε ένα loop επανεκκίνησης και άνοιξε με χίλια ζόρια. Έτυχε κάτι παρόμοιο σε κάποιον;

poco F3, αγορασμένο 23 ιουνίου '21
το τελευταίο μήνα κάποιες φορές κλείνει μόνο του, χωρίς loop, με το άνοιγμα της οθόνης το βρίσκω σαν να το παράτησα χωρις να μπω το PIN.
εισέρχομαι κανονικά αλλά δεν επικοινωνεί με το πάροχο, ξανά κλείσιμο  και επανεκκίνηση αρχική συνέρχεται κανονικά μέχρι να το ξανακάνει σε κάποιες μέρες ίσως και βδομάδα..
είμαι στην αναζήτηση πωλητή με τιμολόγιο 39Α για το Xiaomi Poco X6 5G Dual SIM
αυτοί του skrou & best δεν πωλούν.

δεκτές οι υποδείξεις, ευχαριστώ

lumia 950XL DUAL - LG G4 DUAL

jazzgroove.org

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, arel said:

poco F3, αγορασμένο 23 ιουνίου '21
το τελευταίο μήνα κάποιες φορές κλείνει μόνο του, χωρίς loop, με το άνοιγμα της οθόνης το βρίσκω σαν να το παράτησα χωρις να μπω το PIN.
εισέρχομαι κανονικά αλλά δεν επικοινωνεί με το πάροχο, ξανά κλείσιμο  και επανεκκίνηση αρχική συνέρχεται κανονικά μέχρι να το ξανακάνει σε κάποιες μέρες ίσως και βδομάδα..
είμαι στην αναζήτηση πωλητή με τιμολόγιο 39Α για το Xiaomi Poco X6 5G Dual SIM
αυτοί του skrou & best δεν πωλούν.

δεκτές οι υποδείξεις, ευχαριστώ

Πολύ φοβάμαι οτι θα χρειαστεί μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ! 

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ήταν το κουμπί ενεργοποίησης απενεργοποίησης το οποίο το άλλαξα σε τεχνικό με 15 ευρώ κόστος και έκτοτε έστρωσε.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά πάλι έχω άλλο πρόβλημα. Η κάρτα σιμ βονταφον που πάντα είχα μέσα δεν ανοίγει τα δεδομένα με την καμία! Έκλεισα άνοιξα το κινητό άπειρες φορές. Έκανα εκκαθάριση σύνδεσης και κωδικών (γιατί έτσι μου είπαν τα τζιμανια της βονταφον). Άλλαξα ρυθμίσεις ξερυθμίσεις τίποτα! Λέω φταίει η κάρτα. Την έβαλα στο παλιό μου τηλ και δουλεύει κανονικά . Την ξανά βάζω στο poco ανοίγω δεδομένα και τίποτα απόλυτος! Δεν βγάζει καν κάποιο σηματακι όπως 5g,4g,3g για να καταλάβετε. Μετέφερα την σιμ από θέση ένα σε θέση 2 και πάλι τα ίδια! Δεν βλέπω φως!!!! Έχετε κάποια ιδέα ρε παιδιά;

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, pazu said:

Εγώ παιδιά πάλι έχω άλλο πρόβλημα. Η κάρτα σιμ βονταφον που πάντα είχα μέσα δεν ανοίγει τα δεδομένα με την καμία! Έκλεισα άνοιξα το κινητό άπειρες φορές. Έκανα εκκαθάριση σύνδεσης και κωδικών (γιατί έτσι μου είπαν τα τζιμανια της βονταφον). Άλλαξα ρυθμίσεις ξερυθμίσεις τίποτα! Λέω φταίει η κάρτα. Την έβαλα στο παλιό μου τηλ και δουλεύει κανονικά . Την ξανά βάζω στο poco ανοίγω δεδομένα και τίποτα απόλυτος! Δεν βγάζει καν κάποιο σηματακι όπως 5g,4g,3g για να καταλάβετε. Μετέφερα την σιμ από θέση ένα σε θέση 2 και πάλι τα ίδια! Δεν βλέπω φως!!!! Έχετε κάποια ιδέα ρε παιδιά;

Για στείλε ένα screenshot από το "about" για αρχή

Link to comment
Share on other sites

1.0.3.0.TKHMIXM – Global ROM

https://news.xiaomi-miui.gr/poco-f3-alioth-hyperos-global-rom-update-os1-0-3-0-tkhmixm/

Edited by konstantinos77
Link to comment
Share on other sites

On 22/6/2024 at 11:50 ΜΜ, konstantinos77 said:

Καλημέρα παιδιά..έχω ένα πρόβλημα..πριν τη τελευταία ενημέρωση στο συρτάρι εφαρμογών,στο κρυφό σημείο που έκανες 2 φορές γρήγορα αριστερά κ μετά έβαζες κωδικό για να μπεις είχα 3 εφαρμογές..μετά την ενημέρωση αυτό δεν υπάρχει κ οι 3 εφαρμογές που είχα εκεί δεν υπάρχουν..παίζει να ξέρει κανείς τι έγινε η που είναι οι εφαρμογές? Στο κινητό δε τις βγάζει πουθενά ενώ όταν μπαίνω στο playstore κ πατάω τις εφαρμογές μου δείχνει ότι υπάρχουν γτ έχει άνοιγμα η κατάργηση.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Skonidis said:

Καλημέρα παιδιά..έχω ένα πρόβλημα..πριν τη τελευταία ενημέρωση στο συρτάρι εφαρμογών,στο κρυφό σημείο που έκανες 2 φορές γρήγορα αριστερά κ μετά έβαζες κωδικό για να μπεις είχα 3 εφαρμογές..μετά την ενημέρωση αυτό δεν υπάρχει κ οι 3 εφαρμογές που είχα εκεί δεν υπάρχουν..παίζει να ξέρει κανείς τι έγινε η που είναι οι εφαρμογές? Στο κινητό δε τις βγάζει πουθενά ενώ όταν μπαίνω στο playstore κ πατάω τις εφαρμογές μου δείχνει ότι υπάρχουν γτ έχει άνοιγμα η κατάργηση.

Καλησπέρα.
Δεν έχω ιδέα, δεν χρησιμοποιώ την συγκεκριμένη δυνατότητα και δεν έχω περάσει ακόμα την τελευταία ενημέρωση λογισμικού.
Θα σου πρότεινα να ψάξεις στις ρυθμίσεις για να δεις αν είναι ενεργοποιημένη η συγκεκριμένη δυνατότητα, αυτό αρχικά.

Και αν δεν βγάλεις άκρη μπορείς να επικοινωνήσεις και με το κεντρικό τους support μέσω FB που είναι ιδιαίτερα εξυπηρετικοί. 😉
 

https://web.facebook.com/XiaomiSupportGlobal/

Link to comment
Share on other sites

On 28/6/2024 at 12:51 ΜΜ, Skonidis said:

Καλημέρα παιδιά..έχω ένα πρόβλημα..πριν τη τελευταία ενημέρωση στο συρτάρι εφαρμογών,στο κρυφό σημείο που έκανες 2 φορές γρήγορα αριστερά κ μετά έβαζες κωδικό για να μπεις είχα 3 εφαρμογές..μετά την ενημέρωση αυτό δεν υπάρχει κ οι 3 εφαρμογές που είχα εκεί δεν υπάρχουν..παίζει να ξέρει κανείς τι έγινε η που είναι οι εφαρμογές? Στο κινητό δε τις βγάζει πουθενά ενώ όταν μπαίνω στο playstore κ πατάω τις εφαρμογές μου δείχνει ότι υπάρχουν γτ έχει άνοιγμα η κατάργηση.

Φίλε έπαθα και εγώ το ίδιο! Θα σου πω που είναι. Στην αρχική σου οθόνη με δύο δάχτυλα κάνε ζουμ αουτ και θα βγεις εκεί που θέλεις. Καλημέρα!!!

3 ώρες πριν, pazu said:

Φίλε έπαθα και εγώ το ίδιο! Θα σου πω που είναι. Στην αρχική σου οθόνη με δύο δάχτυλα κάνε ζουμ αουτ και θα βγεις εκεί που θέλεις. Καλημέρα!!!

Συγνώμη zoom in πρέπει να κάνεις! 

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, pazu said:

Φίλε έπαθα και εγώ το ίδιο! Θα σου πω που είναι. Στην αρχική σου οθόνη με δύο δάχτυλα κάνε ζουμ αουτ και θα βγεις εκεί που θέλεις. Καλημέρα!!!

Συγνώμη zoom in πρέπει να κάνεις! 

Το βρήκα είχες δίκιο φιλαράκι! Να σαι καλά ! 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...