Jump to content

Poco X3 Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε τι είναι καλύτερο;
Βρες λίγο κ σύγκρινε επεξεργαστές!
Κοίτα antutu...
2 χρόνια μετά κ λίγο καλύτερο το x3...

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε,

εμένα δε μου έχει "έρθει" ακόμα η αναβάθμιση, είναι λογικό;

Γιατί, διάβασα ότι το x3 pro, θα τη λάμβανε μέχρι τέλη Ιουλίου.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ποια αναβάθμιση; Η τελευταία έκδοση είναι η 14.0.2.0 (TJUEUXM).

Εάν δεν την πήρες ακόμα, κατέβασε την και βάλτην χειροκίνητα.

Poco X3 Pro via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, topmar said:

Καλημέρα, ποια αναβάθμιση; Η τελευταία έκδοση είναι η 14.0.2.0 (TJUEUXM).

Εάν δεν την πήρες ακόμα, κατέβασε την και βάλτην χειροκίνητα.

Poco X3 Pro via Tapatalk
 

Καλησπέρα, μπα δεν έχω αυτήν που αναφέρετε παραπάνω, αλλά αυτή που επισυνάπτω. Δε θα έπρεπε όμως, μέσω OTA να έχει "έρθει" αυτή που αναφέρεται παραπάνω;

Ευχαριστώ.

 

Screenshot_2023-10-11-01-39-33-351-edit_com.android.settings.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όχι, σε παλαιότερα κινητά δεν έρχεται πλέον ΟΤΑ, κατέβασε την χειροκίνητα και βάλτην.

Poco X3 Pro via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Κάτι πιο καινούριο δεν παίζει να βγει... 2.5 χρόνια πλέον από την κυκλοφορία του. Το έχω στην κατοχή μου για 2χρ και 2 μήνες. Ίσως MIUI 15 με A13 όπως συνέβη και σε άλλα παλαιότερα μοντέλα, εκτός και αν μας κάνει έκπληξη η μαμά Xiaomi

Link to comment
Share on other sites

Κ όμως κάπου διάβασα, στο miui.gr αν δε κάνω λάθος, ότι μάλλον θα πάρουμε κ Android 14!
https://news.xiaomi-miui.gr/miui-15-device-list/
Εδώ το διάβασα...
Λέει ότι τα Poco x3, Poco x3 nfc δε θα πάρουν σίγουρα MIUI 15 που στηρίζεται σε Android 14.
Για το Poco x3 pro δε λέει τίποτα...
Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Όντως πολύ περίεργο που δεν αναφέρεται πουθενά το X3 Pro. Πάντως το F3 το αναφέρουν που ειναι κοντά με το δικό μας.

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, topmar said:

Όχι, σε παλαιότερα κινητά δεν έρχεται πλέον ΟΤΑ, κατέβασε την χειροκίνητα και βάλτην.

Poco X3 Pro via Tapatalk
 

Χαίρετε.

Απλά, επέλεξα την Πολωνία ως "Περιοχή", από τις πρόσφατες ρυθμίσεις και μου "κατέβασε" όλες τις αναβαθμίσεις, μέχρι και τη 14.0.1.0 (TJUEUXM).

Link to comment
Share on other sites

On 3/7/2023 at 10:00 ΜΜ, albert0 said:

Έβαλα και μια νέα κάρτα από το μηδέν σε άλλο λογαριασμό Google. Είδα και τις ρυθμίσεις από άλλο  poco x3 pro. Δεν γίνεται τίποτα. Το pos  καταλαβαίνει ότι πλησιάζει nfc αλλά δεν προχωρά την πληρωμή και μου βγάζει στην οθόνη "προσθέστε τρόπο πληρωμής".   Έβαλα και το Huawei Wallet αλλά δεν υποστηρίζεται στην Ελλάδα. Χάλασε μαλλον όταν έβαλα την 14.0.1 χωρίς να είμαι και 100% σίγουρος.

5/7: Τελικά για την ιστορία έγινε όταν έβαλα ως προεπιλεγμένη εφαρμογή πληρωμών μία άλλη εφαρμογή και μετά γύρισα σε πορτοφόλι και τώρα δουλεύει. Δεν χρειάστηκαν πέρασμα οι κάρτες πάλι.

 

καλημέρα φίλε μου, και εμένα δεν δουλεύει το gpay, πια άλλη εφαρμογή έβαλες;

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, vasilismp said:

καλημέρα φίλε μου, και εμένα δεν δουλεύει το gpay, πια άλλη εφαρμογή έβαλες;

Είχα βάλει από μία τράπεζα που είχε τότε εφαρμογή πληρωμής αλλά νομίζω δεν έχει καμία τράπεζα πλέον.

Επίσης μία λύση είναι να έχεις κλειστό ή ανοιχτό το gps (δεν θυμάμαι ακριβώς), κάνε επανεγκατάσταση αφού σβήσεις τα δεδομένα της εφαρμογής πριν. Κάνε επανεκκίνηση και πρόσεξε όταν πλησιάζεις στο pos να έχεις συγκεκριμένη γωνία και θέση σύμφωνα με τις οδηγίες. Στο λέω γιατί ακόμη μου κάνει κάποια φορά αυτό το πρόβλημα και είναι λόγω θέσης. Εκείνη την περίοδο είχα και μία κάρτα φυσική μαζί μου για να πληρώσω σίγουρα.

 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, albert0 said:

Είχα βάλει από μία τράπεζα που είχε τότε εφαρμογή πληρωμής αλλά νομίζω δεν έχει καμία τράπεζα πλέον.

Επίσης μία λύση είναι να έχεις κλειστό ή ανοιχτό το gps (δεν θυμάμαι ακριβώς), κάνε επανεγκατάσταση αφού σβήσεις τα δεδομένα της εφαρμογής πριν. Κάνε επανεκκίνηση και πρόσεξε όταν πλησιάζεις στο pos να έχεις συγκεκριμένη γωνία και θέση σύμφωνα με τις οδηγίες. Στο λέω γιατί ακόμη μου κάνει κάποια φορά αυτό το πρόβλημα και είναι λόγω θέσης. Εκείνη την περίοδο είχα και μία κάρτα φυσική μαζί μου για να πληρώσω σίγουρα.

 

καλησπέρα και σε ευχαριστώ για την απάντηση σου.

τα έχω κάνει όλα όσα λες, αλλά τίποτα. Παρατήρησα ότι όταν κάνω εγκατάσταση την εφαρμογή από την αρχή, το σήμα του NFC είναι πάνω από τις κάρτες, μόλις κλείσω την εφαρμογή και ξαναμπώ τότε το σήμα εμφανίζεται κάτω από την κάρτα και αριστερά, έτσι δεν δουλεύει.

δεν ξέρω τι άλλο να κάνω, πήρα και την τράπεζα και λέει ότι φταίει η εφαρμογή. Κάθε φορά που γίνεται ενημέρωση στο Android η εφαρμογή δεν λειτουργεί.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Καλημέρα, εμφανίζεται μερικές φορές πρόβλημα κατά την διάρκεια των κλήσεων στο κινητό, όπου κόβει τη σύνδεση στο ίντερνετ (χάνεται και η ένδειξη VoLTE και η ένδειξη 4G+ στο πάνω δεξί μέρος της οθόνης).

Άλλος με παρόμοιο πρόβλημα; Το παράξενο είναι ότι δεν το κάνει πάντα αυτό.

60c401ca2f52f3077f4ca3f64c829a98.jpgade216e8f1509286179593816cf113c4.jpg

Poco X3 Pro via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα το κάνει αρκετές φορές

Είμαι στην 14.0.2 TJUEUXM αλλά μου το έκανε και σε Custom ROM οπότε υποθέτω είναι θέμα hardware;;

Link to comment
Share on other sites

On 2/10/2023 at 3:13 ΜΜ, anadrasi said:

Κατ' εμέ το Χ3 Pro είναι πολύ καλύτερο. Δεν θα έκανα την συγκεκριμένη αλλαγή.

Γνώμη μου... Δεν αξιζει

Χ5 pro, καλύτερη κάμερα, ταχύτερη φόρτιση, γραφικά 

Χ3 pro, ράδιο, κάρτα μνήμης, επεξεργαστής. 

Αν ήταν να πάρεις κατευθείαν το Χ5 αν δεν σε νοιάζει κάρτα, ράδιο, ΟΚ

ΑΛΛΑ να πληρώσεις κάτι για λίγο καλύτερο και πιο συγχρονο, ΌΧΙ δεν θα το έκανα. 

Γενικά έχω ξενερώσει αρκετά με την κάμερα, και θεωριτικα ψάχνω τηλέφωνο ΑΛΛΑ στην αγορά δεν υπάρχουν πιο αξιόλογες συσκευές για να κάνω μετάβαση. 

Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα το κάνει αρκετές φορές

Είμαι στην 14.0.2 TJUEUXM αλλά μου το έκανε και σε Custom ROM οπότε υποθέτω είναι θέμα hardware;;
Την ίδια ROM έχω κι εγώ, τώρα τελευταία το κάνει κάνα δυο φορές στο άσχετο, ευτυχώς όχι πάντα.

Υ.Γ: Δεν βρίσκω και κάποιο αξιόλογο στην αγορά για να το αντικαταστήσω

Poco X3 Pro via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Βρίσκομαι ακριβώς στην ίδια θέση. Μετά από δύο χρόνια και 3 μήνες έχει αποδειχθεί πολύ καλή συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

On 15/11/2023 at 11:54 ΠΜ, topmar said:

Καλημέρα, εμφανίζεται μερικές φορές πρόβλημα κατά την διάρκεια των κλήσεων στο κινητό, όπου κόβει τη σύνδεση στο ίντερνετ (χάνεται και η ένδειξη VoLTE και η ένδειξη 4G+ στο πάνω δεξί μέρος της οθόνης).

Άλλος με παρόμοιο πρόβλημα; Το παράξενο είναι ότι δεν το κάνει πάντα αυτό.

60c401ca2f52f3077f4ca3f64c829a98.jpgade216e8f1509286179593816cf113c4.jpg

Poco X3 Pro via Tapatalk
 

Όταν πέφτει το 4G δίκτυο η συνομιλία διακόπτεται και δεν επανέρχεται. Δε σημαίνει ότι φταίει το τηλέφωνο. Μου έχει συμβεί σε σημεία που χάνεται το σήμα 4G γιατί κινούμαι 

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ δεν μπορώ να βρω αντικαταστατη! Τηλέφωνο με NFC, κάρτα sd, υποδοχή jack 3.5, υπέρυθρες δεν υπάρχει. Ή τουλάχιστον εγώ δεν το έχω βρει.

Στάλθηκε χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν πέφτει το 4G δίκτυο η συνομιλία διακόπτεται και δεν επανέρχεται. Δε σημαίνει ότι φταίει το τηλέφωνο. Μου έχει συμβεί σε σημεία που χάνεται το σήμα 4G γιατί κινούμαι 
Και σε μένα σε μέρη με μέτριο σήμα μου συμβαίνει. Όμως πολλές φορές δεν επανέρχεται το VoLTE και θέλει επανεκκίνηση.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ δεν μπορώ να βρω αντικαταστατη! Τηλέφωνο με NFC, κάρτα sd, υποδοχή jack 3.5, υπέρυθρες δεν υπάρχει. Ή τουλάχιστον εγώ δεν το έχω βρει.

Στάλθηκε χρησιμοποιώντας Tapatalk


Το Poco X5 Pro 5G δεν τα έχει όλα αυτά;

Poco X3 Pro via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ δεν μπορώ να βρω αντικαταστατη! Τηλέφωνο με NFC, κάρτα sd, υποδοχή jack 3.5, υπέρυθρες δεν υπάρχει. Ή τουλάχιστον εγώ δεν το έχω βρει.

Στάλθηκε χρησιμοποιώντας Tapatalk


Τρέμω την ώρα και τη στιγμή που θα μου μείνει στα χέρια 🥲
Link to comment
Share on other sites

Το Poco X5 Pro 5G δεν τα έχει όλα αυτά;

Poco X3 Pro via Tapatalk

Είναι σαν να παίρνεις ξανά ένα Poco X3 Pro αλλά με 5G και WiFi6. Τίποτα άλλο.
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, georgeavl3 said:
14 minutes ago, topmar said:
Το Poco X5 Pro 5G δεν τα έχει όλα αυτά;

Poco X3 Pro via Tapatalk
 

Είναι σαν να παίρνεις ξανά ένα Poco X3 Pro αλλά με 5G και WiFi6. Τίποτα άλλο.

Δεν είναι έτσι ακριβώς, το πήρε η κόρη μου και προηγουμένως είχε το poco X3. Καταρχάς έχει οθόνη amoled το X5 Pro. Επίσης 5g, το οποίο είναι απαραίτητο στις μέρες μας. Και άλλες διαφορές που φαίνονται με ένα συγκριτικό στο gsmarena. 

 

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι έτσι ακριβώς, το πήρε η κόρη μου και προηγουμένως είχε το poco X3. Καταρχάς έχει οθόνη amoled το X5 Pro. Επίσης 5g, το οποίο είναι απαραίτητο στις μέρες μας. Και άλλες διαφορές που φαίνονται με ένα συγκριτικό στο gsmarena. 
 
Δεν παίρνει κάρτα sd. Σωστά;
Επίσης - αν δεν κάνω λάθος - χάνει σε επεξεργαστή και μπαταρία...

Στάλθηκε χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...